^

Krémy z jizvy a jizev po tváři po akné

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 20.11.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Jizvy a jizvy se vytvářejí díky regeneraci buněk na kůži, které jsou poškozeny různými faktory. Takové vady mohou zničit život každého člověka. Chcete-li je eliminovat, byly vytvořeny celé průmyslové odvětví, například estetická medicína. Radikální chirurgické techniky však nejsou vždy nutné a dostupné. Výhody krémů z jizev na obličeji spočívají v tom, že jsou vždy cenově dostupné, snadno použitelné, prodávají se bez lékařského předpisu spolu se zbytkem make-upu.

trusted-source[1], [2]

Indikace Krémy z jizvy na obličeji

Jizvy se objevují po úrazech, operacích, zánětlivých onemocněních kůže, běžné akné. Jedná se o přirozený proces, díky kterému dochází k hojení pokožky při tvorbě pojivové vláknité tkáně.

 • Při mělkých defektech se používají absorbční a změkčovací prostředky. Hluboké poškození vyžaduje efektivnější metody a jizvy na obličeji slouží jako pomocná funkce.

Odborníci vědí, že je snadnější léčit jizvy na úrovni povrchu kůže (tzv. Normotropní). U hyper- a atrofických jizev jsou ukázány kosmetické a chirurgické metody. Praxe ukazuje, že nové vady jsou jednodušší než starší.

Mezi náznaky použití krémů z jizev na obličeji by měly být uvedeny preventivní cíle. Zejména jsou účinné při prevenci výskytu jizev v porcích a ránech, stejně jako u strií - během těhotenství nebo náhlé změny hmotnosti.

trusted-source[3], [4], [5]

Formulář vydání

Krémy z jizvy na obličeji jsou vytvořeny na bázi silikonu nebo heparinu sodného. Silikon hydratuje a chrání obličej, zvyšuje pružnost pokožky. Sodná sůl heparinu je přírodní antikoagulancia, která přímo ovlivňuje koagulační faktory.

Názvy krémů z jizev na obličeji:

 • Zeraderm Ultra;
 • Scarguard;
 • Gel Kelo-cat;
 • Mederma;
 • Kelifobraza;
 • Fermenkol;
 • Contrabubex;
 • Dermatrix;
 • Clirwyn;
 • Cordon;
 • Medgel;
 • Diprospan;
 • Aldara.

trusted-source[6], [7], [8]

Krém na jizvy po obličeji po akné

Jizvy se vyskytují v důsledku změn v kůži vystavených působení škodlivých faktorů. Dávají mnoho nepříjemností a drtivá většina lidí se chce zbavit těchto vad. Jizvy po akné jsou tvořeny při šíření vyrážky do hlubokých vrstev.

Masti, gely, krémy z jizev na obličeji jsou cenově dostupnou alternativou drahých plastových postupů. Účinnost závisí na složkách. Formulace kvalitních krémů zohledňuje vlastnosti struktury pokožky obličeje, její jemnost, měkkost, jemnost.

 • Krém z jizvy na obličeji po akné "Sledocyte" odstraňuje zánět, stimuluje regeneraci, podporuje čištění a vyhlazení reliéfu. Zabraňuje vzniku nových jizev. "Sledocyty" jsou účinné na jiných částech těla. Aplikujte lék nejvýše dvakrát tenkou vrstvu.

Populární lék "Dermatix" se silikonem ovlivňuje staré jizvy a jizvy. Je považován za neškodný přípravek, neobsahuje složky, které ovlivňují vnitřní orgány.

Aplikace se liší znaky: nejdříve se problémové místo umyje mýdlem a osuší, pak položte "Dermatika" a nechte 5 minut stát. Během této doby by měl krém zcela absorbovat, než se nedá pokrýt nebo mazat jinými léky.

trusted-source[9], [10], [11]

Krém z jizev na tváři pro děti

Krém z jizev na obličeji pro děti by měl být vybrán zvlášť pečlivě. Koneckonců, dětská kůže je více citlivá a zranitelnější než dospělí. Zeraderm ultra - krém z jizev na tváři pro děti, který lékaři doporučují častěji než ostatní.

 • Zeraderm Ultra vytváří na povrchu vodu odpuzující film, který také chrání před ultrafialovými a teplotními výkyvy. Navíc membrána má terapeutický účinek na molekulární úrovni. Přípravek je aplikován dvakrát denně, průběh léčby je 2 měsíce.

Krémy z jizvy na obličeji jsou účinné při povrchových poškozeních kůže nebo s preventivním účelem. Při hlubokých jizvách mohou být kosmetické přípravky použity pouze jako další terapeutická činidla.

Farmakodynamika

Zvláštností farmakodynamiky krémů z jizev na obličeji je to, že působí lokálně a neovlivňují celé tělo. Jejich úkolem je změkčení, zmenšení velikosti jizev, eliminace tuhosti a pigmentace pokožky.

Pod vlivem účinných složek je šíření pojivové tkáně omezené, keloidní tkáň se rozpouští. Díky obnovení rovnováhy vody v horních vrstvách pokožky se povrch stává hladký a pružný.

trusted-source[12], [13], [14]

Farmakokinetika

Přísady krémů z jizvy na obličeji působí tak, že snižují růst pojivové tkáně a obnovují normální strukturu. V tomto případě se projevuje fibrinolytický, protizánětlivý, antitrombotický, keratolytický účinek. Farmakokinetika spočívá v inhibici množení keloidních fibroblastů a normalizaci buněčné regenerace.

trusted-source[15], [16], [17]

Dávkování a aplikace

Pro dosažení tohoto účinku doporučují kosmetologové dodržovat metody aplikace krémů z jizvy na obličej uvedené v poznámkách. V takových případech je dosažena maximální účinnost a vedlejší účinky jsou vyloučeny.

 • Krémy z jizvy na obličeji jsou určeny pro lokální lokální použití. Obvykle se nanáší tenká vrstva a nechá se namočit.

Ale existují i funkce. Takže tekutý krém Scarguard se aplikuje speciální štětkou. Výsledná fólie komprimuje a změkčuje tkáně, chrání před vnějšími faktory. Doba léčby závisí na hloubce léze a může trvat měsíce.

Krém "Kelofibraza" se používá 3-4krát denně, masíruje problémové oblasti až do úplného vstřebání.

Zeraderm Ultra je užitečný v případě jizev nejen na obličeji, ale i v oblasti dekoltu. Formovaná po aplikaci je nenápadný film kombinován s každodenní kosmetikou a slouží jako make-up base.

trusted-source[26], [27], [28], [29], [30], [31], [32], [33]

Používejte Krémy z jizvy na obličeji během těhotenství

V mnoha pokynech je používání různých léků během těhotenství zakázáno. Krémy z jizev na obličeji jsou různé, některé z nich neobsahují škodlivé komponenty pro děti a předčasné matky. Kontratubeks lze například použít po 4 měsíční gestační období.

Budoucí matky se však lépe vyhýbají a konzultují se svým lékařem z jakéhokoli důvodu, včetně jizev nebo jiných defektů na obličeji. Možná by měl být tento problém odložen, dokud dítě nevidí svět, a její zdraví se plně obnoví.

Kontraindikace

Kontraindikace k použití krémů proti jizvám na obličeji:

 • přecitlivělost na složky;
 • otevřené rány, purulentní zánět;
 • patologické procesy a novotvary v oblasti jizvy;
 • Nepoužívejte krémy v blízkosti očí a sliznic.

Kůže na obličeji je jemnější než na jiných částech těla. Proto krémy z jizev na obličeji nemohou být vždy nahrazeny krémy, které jsou určeny pro zbytek pokožky. Obecně platí, že každý make-up je důležitý pro použití pro určený účel.

trusted-source[18], [19], [20], [21], [22]

Vedlejší efekty Krémy z jizvy na obličeji

Při přecitlivělosti, nesouladu s typem kůže nebo nedodržování doporučení jsou možné vedlejší účinky krémů na jizvy na obličeji. Objevují se v místě aplikace, ve formě alergické reakce: vyrážka, pálení, svědění, podráždění. V tomto případě se aplikace léčiva zastaví až do vymizení nežádoucích jevů.

trusted-source[23], [24], [25]

Předávkovat

Předávkování krémů z jizev na obličeji nebylo pozorováno.

trusted-source[34], [35], [36]

Interakce s jinými léky

Negativní interakce s jinými léky je možná v případě, že krém z jizev na obličeji platí po jakémkoli kosmetickém nebo farmaceutickém přípravku. Nesrovnalost léků může způsobit vedlejší účinek, který bude mít špatný účinek na hojivé procesy pokožky. Takovéto interakce by se proto měly vyhnout.

trusted-source[37], [38], [39], [40], [41]

Podmínky skladování

Prostorová teplota, místo na suché čistění, chráněné před přístupem dětí a zvířat - to jsou pravděpodobně všechny podmínky pro uložení krémů z jizev na obličeji (není-li na obalech uvedeno jinak).

Je důležité těsně uzavřít trubky a nádoby po každém použití a také dodržovat teplotní podmínky. Nedoporučuje se zasahovat do slunečních paprsků a zpravidla se v chladničce nevyžaduje skladování.

trusted-source[42], [43], [44], [45], [46], [47]

Skladovatelnost

Doba použitelnosti krémů od jizev na obličeji se může lišit v rozmezí 3-5 let. Záleží na složení, množství a podmínkách skladování. Po uplynutí této doby krémy z jizev na obličeji ztrácejí účinnost a mohou způsobit nežádoucí reakce.

Volba krém na obličej jizev - je zodpovědný, a soběstačnost zde mohou hrát krutý vtip: nejen eliminovat, ale zhorší problém, jako alergické reakce nebo ke vzniku dermatitidy. Proto můžete začít bojovat s jizvami a jinými vadami až po konzultaci s kosmetikou nebo dermatologem.

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Krémy z jizvy a jizev po tváři po akné" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.