^

Kyselina hyaluronová

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.11.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Kyselina hyaluronová je velmi důležitou složkou pojivové, epiteliální a nervové tkáně, hlavní složky léků používaných k korekci kůže.

U člověka, který váží asi sedmdesát kilogramů, je uvnitř asi patnáct gramů této kyseliny. Jelikož je přítomen v některých tkáních, znamená to použití pro léčebné účely. Kyselina hyaluronová je také nepostradatelná při výrobě kosmetických výrobků proti stárnutí.

Objem kyseliny vytvořené tělem je nejvyšší v dětství a dospívání. Ve vyšším věku se jeho počet postupně snižuje. To je způsobeno tím, že tělo je ovlivněno různými škodlivými látkami, nepříznivými okolními podmínkami, radiací z počítače, mobilním telefonem, vodou špatně kvalitní, geneticky modifikovanými potravinami, stresovými situacemi. Z tohoto důvodu se pokožka ztenčí, zbledne, záhyby se objeví pokrčené, kloubní onemocnění se vyskytují, krevní zásoby jsou narušeny, imunita se zhoršuje.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

Kyselina hyaluronová a moderní kosmetologie

Při poskytování zdravotní péče, kyselina hyaluronová je nezbytná pro řízení, jejichž cílem je zlepšit pružnost a zabránilo vysušení pokožky, jakož i pro prevenci předčasného vzhledu jemných rýh a vrásek.

U léků se kyselina hyaluronová nachází jak ve formě syntézy mikroorganismů, tak i v živočišném původu. Takové léky jsou hypoalergenní a neobsahují infekční nebezpečí.

Kyselina hyaluronová se používá v mezoterapii. V důsledku intradermálních injekcí se záněty a tkáň jizvy neutralizují. Úlohou kyseliny hyaluronové v tomto případě je aktivovat procesy metabolismu v kožních buňkách a mezi nimi.

V plastovém kosmetické kyseliny hyaluronové - základního prvku pro odstranění vrásek, zvýšení objemu rtů, odstranění nosoretních záhybů a zlepšení kontury brady a tváře. V těchto případech plnidla na bázi kyseliny hyaluronové udržují tekutinu pod kůží, což vede k narovnání pokožky, vyhlazení vrásek a přispívá ke zvýšení objemu.

Kyselina hyaluronová může být použita bez ohledu na typ a původ vrásek. V každém jednotlivém případě existuje samostatná taktika. Aplikuje-li se přímo na oblast vrásek a masážních procedur, kyselina hyaluronová se šíří problémovými oblastmi a tím opraví a omlazuje pokožku. Účinnost tohoto postupu je zachována po dobu jednoho roku. Pomocí injekcí kyseliny hyaluronové odstraňte pokožku na lícních a lícních plochách. Postup je poměrně bezbolestný, účinek je viditelný po přibližně dvou až třech dnech.

Vzhledem k maximálně hluboké technice podávání kyseliny hyaluronové lze zlepšit tvar problémových oblastí obličeje, aniž by byly vystaveny rizikům, které existují při použití implantátů nebo umělých materiálů. Po vypršení účinku je léčivo zcela odstraněno z těla, což je jeho významná výhoda ve srovnání s jinými opravnými materiály, jejichž použití může poškodit jak zdraví, tak i vzhled.

Udržování přirozené vodní rovnováhy pokožky umožňuje dlouhou dobu zachovat estetický vzhled. Právě tyto vlastnosti jsou obohaceny o kyselinu hyaluronovou, která je schopna vázat vodu tisíckrát větší objem. Navíc má schopnost zadržovat tekutinu i při velmi nízké vlhkosti.

Denní zvlhčení pokožky je základem jeho zdravého, mladého a krásného vzhledu. Proto, volba hydratační a masky s kyselinou hyaluronovou, nezapomeňte věnovat pozornost složkám, které je tvoří. Nejúčinnějšími léky bude kyselina hyaluronová, která nejen přispívá k aktivnímu navlhčení, ale také k rychlejšímu vstupu účinných látek do nezbytných zón. Takové kosmetické přípravky lze použít po dvaceti pěti letech, nejenže aktivně zvlhčí pokožku, ale také se stanou dobrým prostředkem prevence předčasného stárnutí.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.