^

Maska z rajčat na obličej

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.11.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

V našem věku umělé nehty, vlasy, prsa, jídlo - stále více a více chtějí být přirozené. Přírodní masky nalezly dobré uplatnění v moderní kosmetologii a každodenním životě. Udělejte to sami, není těžké. Jednou z přírodních složek je rajčata.

Výhody rajčat pro kůži

Není žádným tajemstvím, že tato zelenina obsahuje obrovské množství užitečných látek. Včetně vitamínů a minerálů jsou užitečné pro všechny kůže. Co přesně je použití rajčat pro kůži? Maska z rajčat na obličej činí pleť měkčí, dává pružnost a svěžest, zachovává příjemnou pleť. Užitečné vlastnosti rajčat závisí na stupni jejich zrání. Čím je zelenina zralá, tím bohatší jsou vitamíny. Látky, které tvoří rajčata, stabilizují trávení, snižují hnilobné procesy střeva a tím zlepšují stav kůže. Je dobře známo, že vyrážky a pupínky na kůži mohou být důsledkem trávicího onemocnění.

Maska z rajčat pro obličej dává kůži krásnou barvu. Lesk na mastnou pleť zmizí a suchý bude vlhký. Tomato phytoncides se podílejí na léčbě zánětlivých procesů způsobených alergickými reakcemi a kožními vyrážkami. Rajčata mají jedinečnou vlastnost - překážku stárnutí pokožky v důsledku přítomnosti zinku v jejím složení. Tento chemický prvek zvyšuje schopnost pokožky regenerovat. V moderním kosmetologii, krému, lotiony z rajčatových výtažků se používají. Nicméně, oni mohou stěží nahradit přirozenou masku z šťavnaté, zralé rajčata.

Recepty na obličejové masky z rajčat

Na základě různých druhů pokožky existuje mnoho receptů na masky na obličej z rajčat. Pro normální pokožku: 

 • V buničině rajčete přidejte jeden žloutku, mouku. 
 • Míchejte, až se získá silná hmota, aplikujte na pokožku obličeje (10 - 12 minut). 
 • Umyjte teplou vodou. A po - chladné.

Hydratační maska na obličej: 

 • Plátek nakrájejte rajčata, přidejte jednu lžičku tvarohu, obsah tuku nejméně deset procent. 
 • Nalijte půl polévkové lžíce rostlinného oleje, dvě dezertní lžíce mléka. Dobré broušení. 
 • Aplikujte na obličej po dobu patnácti minut, umyjte teplou vodou.

Pro mastnou pleť s širokými póry můžete použít "prsteny z rajčat". Musí být aplikovány na obličej, ne více než 20 minut. Zbytky masky odstraňte studenou vodou. Existuje další recept na masku rajčat pro obličej s tímto typem kůže: 

 • Střední rajčátko se otírá, přidá se lžíce mouky a čajová lžička citrónové šťávy. Míchejte důkladně. 
 • Aplikujte deset minut a opláchněte obličej studenou vodou.

Recept na výživnou masku: 

 • Ve smažené rajčatové hmotě přidejte lžíci medu, teplou vařenou vodu a dvě lžíce hroznového zálivu. 
 • Konzistence masky by měla být podobná zakysanou smetaně. 
 • Udržet na tváři deset minut, odstranit suchý ručník nebo bavlněné vlněné "disky". Navíc otřete obličej tonikem nebo infuzí heřmánek.

Maska-drhnout z rajčat: 

 • V drcené "rajčatové kaše" přidejte lžíce kyselého mléka, mleté ovsené vločky a několik 3-4 kapek olivového oleje. 
 • Maska, která se uloží na obličej. Několik minut jemně masírujte kůži s prsty vašich prstů. Počkejte pár minut sám. 
 • Jemně omyjte teplou vodou.

Přehled obličejových masek z rajčat

V dnešní době je obtížné překvapit nějakými inovacemi, zejména kosmetickými prostředky. Ale existují dívky, které po přečtení materiálu zanechaly následující recenze obličejových masek z rajčat:

"Kolik let používám kosmetiku a myslela jsem si, že se nedaří sklouznout z nejpřirozenější masky z rajčat. A to pro všechny mé lásky k této zelenině ", - Alena, 42 let.

"Od dospívání jsem měl problémovou kůži: velké póry a akné. Dětský krém, protizánětlivé léky pak opravdu nepomohly. V létě se však tyto problémy značně snížily. Za prvé, slunce, a za druhé, velmi rád rozmazávání zbytku rajčat. Stále používám tuto masku ", - Oksana, 27 let.

"Všechno je v pořádku, ale jedna věc by měla být zvážena. Rajčata, která jsou prodávána v hypermarketech, zejména v zimě, jsou plněné dusičnany a nemají užitečné vlastnosti. Účinek masky proto může být v případě použití domácích rajčat v sezóně, - Marina.

Existují však oponenti přirozených masek:

"Není vyloučeno, že surové žloutky, které tvoří masku, mohou obsahovat nakažlivé mikroorganismy. A není známo, co by mohlo být výsledkem použití takové masky? Nezapomeňte na alergické reakce na látky, které tvoří rajčata, "- Jeanne.

Mnoho lidí - mnoho názorů. Je naprosto možné říci jednu věc, je těžké mluvit o něčem, dokud ji neprojevíte sám. Mezitím je známo, že rajčata jsou zelenina, která je dobrá jak čerstvá, tak marinovaná.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.