^

Masky pro kombinaci pokožky

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 01.06.2018
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Domácí masky pro kombinaci pokožky pomohou vyřešit mnoho problémů charakteristických pro smíšený typ pleti.

V takzvané T-zóny (tj., Na bradě, nosu a na čele) může snížit nadměrnou mazu, ke snížení a čistí zvětšené póry, jak snížit akné léze; a kůži U-zóny (oblast lícních kostí, whisky a tváří), energizovat, zvlhčit a tónovat.

Proto jsou potřebné finanční prostředky, které budou vhodné pro různé části obličeje. A zde je nutné použít buď různé masky - samostatně pro mastnou a normální (nebo suchou) kůži, nebo připravit kombinované masky. A vůbec to není těžké.

Recepty na masky pro kombinaci pokožky

Než se s vámi podělíte o recepty na masky pro kombinovanou pleť, stojí za to připomenout, že s tímto typem pleti obličeje nikdo nezrušil takový běžný problém, jako je stárnutí a stárnutí pokožky. Proto je třeba vzít v úvahu faktory, jako je pokles turgoru, vrásek a výskyt pigmentace související s věkem. Takže "oblast činnosti" pro péči o smíšenou pleť je velmi rozsáhlá.

Je zřejmé, že si vzpomenete, jak použít jakékoliv masky (pouze na čistou tvář, masážní linky), ale zůstává (alespoň čtvrt hodiny) a podobně odstraní (smýt vlažnou vodou a poté opláchněte obličej studenou vodou).

Masky pro kombinovanou pleť: čištění

Mastné, suché oblasti obličeje lze dobře čistit (a také zúžení rozšířených pórů) pomocí masky na bázi kaolinu (kosmetické jíl), který lžíce suchého jílu smísí s malým množstvím vody nebo vodného roztoku infuzí heřmánku - up stavu není příliš hustý krém. Směs byla rozdělena na dvě části (v oddělených nádobkách) a v jedné dávce přidá 10 čerstvého citronu nebo grapefruitové šťávy kapiček (to je pro mastnou pleť), a druhá - stejné množství olivového oleje (to je pro suchou pokožku). Zůstává správné, aby byly sloučeniny aplikovány na kůži bez míchání směsi!

Čistí, osvěžuje a stahuje póry masky na základě šlehané vaječného bílku, který je rovněž rozdělen na dvě části, a přidá se stejné složky jako v prvním receptu. Proteinová maska se aplikuje 2-3x přes vysušenou vrstvu a promyje se studenou vodou.

Čištění a současně krmení bazální vrstvy pokožky, ovsená maska pro kombinaci pokožky lze připravit jak ze země "Hercules", tak z ovesné kaše (ovesné vločky). Lžíce sušiny může být změněna na kaše přidáním syrovátky, hubového jogurtu, šalvěje nebo čisté vody. A pak se do směsi je přidán do mastné úseků mělké poloviny lžičky soli (extra) a 3-4 kapek bergamotové oleje nebo tea tree, zatímco pro U-zone - polovina lžička olivového oleje a 3-4 kapek růžového oleje.

Masky pro kombinovanou pleť: hydratační

Nejjednodušší maska pro zvýšení vlhkosti kombinované kůže se skládá ze dvou částí přírodního kapalného medu, jedné části aloe šťávy a malého množství pšeničné mouky (pro hustotu). Z toho všeho byste měli dostat také krémovou směs. Takové masky lze aplikovat na celou tvář, ale ne více než dvakrát týdně.

Hydratuje smíšenou pleť masku z čerstvého sýra, který by měl být zředěný s trochou mléka, případně ochladí se zeleným čajem, stejně jako maska z dužiny ovoce: banánu, broskve a kiwi. V zájmu zvýšení posilující účinek na pokožku se sklonem ke zvýšené oddělení tuku, se doporučuje přidat 4-5 kapek esenciálního oleje nebo ylang-ylang balzám a pro suchou pleť - levandulového oleje, jasmín nebo Hroznový.

Nikdo nemůže ignorovat trojitou výhodu jednoduché dávných nástrojů - maskou čerstvé okurky: za prvé, to hydratuje pokožku jakéhokoliv typu, a za druhé, krmí ji thiamin (vitamin B1) a riboflavin (vitamin B2), ve třetím, napomáhá tomu, aby méně znatelný pigment skvrny na obličeji.

Masky pro výživu kombinované pokožky

Masky pro výživu pokožky by měly být provedeny, aby se zvýšila jejich pružnost a hladké vrásky, takže v receptech výživných maskách, medu a vajec jsou často používány. U tukových pokožkových oblastí se připraví směs jednoho bičovaného bílého bílkovin s dezertní lžící tekutého medu a stejného množství kukuřičného masa nebo otrub. Pro oblasti se suchou nebo normální pleť je třeba míchat půl syrové žloutek, o lžičkou medu a stejné množství rostlinného oleje (lepší - olivový nebo kukuřičný); K získání hustší konzistence se přidává také pšeničná mouka.

Smetana (pouze kvalita) je také vhodná pro smíšenou pleť, ale ne „perezhirnyat“ kožní T-zónu, IT kosmetické navrhuje doplnit citronové šťávy nebo dřeně kiwi.

Kvasinky jsou již dlouho se ukázal být účinným výživa pro všechny typy pleti: mastná pleť na příznivý účinek kvasinek směsi pekařského s čistou vodou nebo hroznové šťávy, suché - jakýkoliv rostlinný olej nebo tuk smetany, a normální - s teplým mlékem. Chcete-li rychle zlepšit pleť, složení takové masky je nutné přidat olej z růží, neroli, máta nebo verbeny (ne více než 4-5 kapky) a přísad, jako jsou olejové roztoky vitamínu E, esenciálních olejů z pelargónie a levandule, posílit zklidňující účinek na vrásky.

Masky pro kombinovanou pleť pro různé problémy

Na ty části obličeje, kde je pokožka zvýšenou olejnatost, akné může objevit, a vypořádat se s nimi Doporučuje se, aby masku jahod s glycerinem: na lžíci rozmačkaný na kaši bobulí - 10 kapek glycerinu. Tuto masku musíte provádět každý druhý den - dokud nezmizí vyrážka.

Navíc tato kompozice dobře zužuje rozšířené póry. Pro vyřešení stejného problému je připravena maska pro kombinovanou kůži s aloe šťávou a sójovou pečicí, která se odebírá ve stejném množství. Také, když se doporučuje akné, dvakrát týdně udělejte masku podle jednoho z následujících receptů:

  • polévková lžíce mouky a lžička sody smíšené s odvar z dubové kůry, měsíčku nebo šalvěje;
  • Lžíce nakrájené ovesné vločky se mísí s teplým zeleným čajem a přidá se 3-4 kapky esenciálního oleje z levandule, tymiánu, hřebíčku nebo čajového stromu.

Léčivé byliny - tymián, heřmánek, šalvěj, máta peprná, opustí matka a nevlastní matku - lze použít ke snížení obsahu tuku v čele, bradu a nos: je to dost, aby je mel na jemný prášek a smísí se s převařenou vodou do požadované konzistence.

Přehledy masky pro kombinaci pokožky opět naznačují, že úsilí vynaložené na jejich přípravu, stejně jako náklady - jsou minimální a v pravém slova smyslu je zřejmý účinek. Ačkoli samozřejmě maska pro kombinaci pokožky vyžaduje více času a trpělivosti.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.