^

Oční masť na masti

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Edémy, modřiny, vrásky pod očima se vyskytují v důsledku onemocnění, genetické predispozice, věkových změn, suchosti kůže, přepracování, nezdravých návyků.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

Indikace Masti z otoků očí

Tyto příznaky slouží jako indikace pro použití mastí z otoků očí. Jsou potřebné pro:

 • odstranění otoku,
 • obnovení vodní bilance,
 • buněčná obnova dermis,
 • saturace s užitečnými látkami,
 • posílení imunity těla.

Před odstraněním defektů kolem očí je nutné vyloučit onemocnění srdce, ledvin a dalších vnitřních orgánů, které jsou doprovázeny příznaky otoků.

trusted-source[5], [6], [7], [8]

Formulář vydání

Většina názvů masti pro otoky očí jsou populární léky pro hemoroidy, sportovní a domácí zranění a další nemoci.

 • Mast heparin,
 • Hepatrombin,
 • Relif,
 • Troxevasin,
 • Troxevasin neo,
 • "Sport" obnovení 42,
 • Trombety,
 • Lioton 1000,
 • Sokkoseril,
 • Kuriozin,
 • Besorbil,
 • Blefarogel

Co je oprávněné užívání léků z hemoroidů jako masti z otoků oka? Odpověď je jednoduchá: podobné složení. Historie je tichá, kdo poprvé zaznamenal tuto podobnost. Ale každý ví, že lékárna a kosmetika jsou velmi blízko, a v receptech svých výrobků často používají stejné přísady. Například vzorce terapeutických krémů, masti, čípky obsahují složky používané k výrobě kosmetiky proti stárnutí. Tyto krémy mají rychlý účinek, takže se hodí v naléhavých případech, kdy je nutné rychle odstranit otok na obličeji.

Masť heparinu

Oblíbená heparinová masť je přesně sto let. Tehdy byla objevena její schopnost ovlivňovat stav krve. V současné době se masti používají také v medicíně - při léčbě flebitidy, trofických vředů, hemoroidů a kosmetiky - z otoků očí, modřin a modřin.

Součásti masti jsou heparin, anestezin, benzyl nikotinát.

 • Heparin snižuje krevní srážlivost, rozpouští krevní sraženiny.
 • Anestezin má lokální anestetický účinek.
 • Benzylnikotinát zředí krev, snižuje tvorbu trombů, podporuje absorpci heparinu.

V komplexu působí aktivní složky mastí z bobtnání oka protizánětlivé, antitrombotické, anestetické, vazodilatační působení.

Droga je používána pro účely odborníka, který musí brát v úvahu kontraindikace:

 • onemocnění krve (hemofilie),
 • snížený počet krevních destiček (trombocytopenie),
 • těhotenství a období kojení dítěte,
 • přítomnost hnisavých ran,
 • přecitlivělost na přísady.

Léčba otoků v závislosti na jejich závažnosti by měla trvat 10 až 20 dní. Předávkování s prodlouženým užíváním je plné vážných komplikací: zvýšená křehkost kostí, zlomeniny, osteoporóza. Zkusnění v oblasti aplikace není hrozbou: je to obvykle reakce na účinky kyseliny nikotinové.

Masti by měla být aplikována tenká vrstva, dvakrát nebo třikrát denně. Analogové přípravky: aurobin, troxevasin, proctosan, vobenzym.

trusted-source[9], [10], [11], [12]

Masť osvobození

Mast Relief je vytvořeno proti hemoroidům. Během aplikace se však zjistily její kosmetické vlastnosti: je užitečné při odstraňování otoků pod očima a v případech mimořádných událostí. A ačkoli oficiálně nikdo nevedl testy tímto směrem, mnoho žen užívá masti pro kosmetické účely po testování alergie.

Účinnou složkou přípravku je olej extrahovaný z jater žraloků. Jedná se o kompletní sadu vitamínů a mikroelementů nezbytných pro obnovu tkání, ochranu před zánětem, stimulaci imunity.

Dalšími přísadami jsou fenylefrin, glycerol, vitamin E, kukuřičný olej, tymián. Zmírňují pokožku, obohacují vlhkostí a léčí poškození. Vzhledem k zúžení krevních cév zmizí otok. Výsledkem je, že pokožka je nasycena vlhkostí, tvář je hladká, bez otoků a tmavých kruhů kolem očí.

Je důležité si uvědomit, že tato masť je stále farmaceutickou látkou, nikoliv kosmetickým přípravkem, takže ji nelze použít nekontrolovaně. Doba použití by například neměla přesáhnout tři měsíce. Pokud je toto pravidlo porušeno, pokožka bude suchá, bledá a nudná a bude se ji muset zacházet po dlouhou dobu.

Někdy droga způsobuje spálení nebo propláchnutí, které rychle prochází. Ale pokud negativní reakce nezmizí, musí být opuštěna. Mezi kontraindikace užívání drog patří také:

 • diabetes mellitus,
 • těhotenství a kojení,
 • krevních chorob,
 • tromboembolizmu.

Použití drogy do problémových oblastí by nemělo trvat déle než dva týdny po sobě, s dlouhou přestávkou. Rychlý účinek je zajištěn technikou použití masti z otoků očí v tlusté vrstvě s použitím fixačního náplasti (pro hluboké proniknutí pod kůži).

Troxevasinová masť

Hlavním účelem troxevasinu ve formě mastí je léčba žilních patologií, zejména křečových žil, stejně jako hemoroidů. Lék posiluje krevní cévy a zlepšuje průtok krve v problémových oblastech.

Aktivní složkou je látka troxerutin, která patří k vitamínům skupiny P; má příznivý účinek na kapiláry, snižuje zánět, otoky, modřiny. Troxevasin postihuje stěny a svaly malých cév, v důsledku čehož se otok kolem očí zmenšuje nebo úplně zmizí.

Troxevasin jako masť z otoků očí se aplikuje dvakrát denně. Lehká masáž urychluje vstřebávání a vystavení účinným látkám.

Ve prospěch této a dalších mastí z hemoroidů svědčí reklamní informace, že jejich herečky jsou aktivně využívány herečky, které jsou uznávány jako hvězdy světové kinematografie.

Analogy:

 • troxevasin neo, lyoton, ginkr, venobos.

Synonyma:

 • venlofex, troxerutin.

Masti z modřin a otoku pod očima

Při výběru masti z modřin a otoku pod očima se musíte seznámit s jeho složením. Formulace by měla obsahovat složky, které aktivují krevní a lymfatický tok. Populární rostliny kopřivy, kaštanu koně, jehly mají tuto vlastnost. Masť s těmito léčebnými složkami se vyrovná s odstraněním nezdravých a ošklivých vad.

Novým vývojem pro řešení tohoto problému je kosmetická masť Hylexin, která pomáhá posilovat krevní cévy a stimuluje krevní oběh v nich. Další podobný nástroj - "Badyaga" s podobným účinkem.

Tam je také mnoho času-testoval jednoduché a cenově dostupné domácí masti od otoku oka. Například:

 1. Zakysaná smetana s nakrájenou zelenou petrželkou;
 2. Strouhaná brambory a olivový olej (100: 15).

Tyto léky zmírňují problém, který prochází - edém. Navíc již bylo zmíněno mast - heparinu, troksevazin, gepatrombin, Reliéf, bezornil, troksevazin, "Arnika", "záchrana" indovazin, "modřina-off" s tónovanými efektem, balsamico mazání Vishnevsky.

Je důležité vědět, že troxevasin je aplikován pomalu, protože má silný zvedací účinek.

Dobrý výsledek dává obvyklý krém na kůži v oblasti očí s několika kapkami roztoku vitaminu E. Doprovázet postup užitečné jemné masáže podložky vklepyvaya mast prsteníček.

Masti z hemoroidů pod očima z edému

Masti z hemoroidů pod očima z edémů se účinně zbavují uvedených defektů. Důvodem je aktivita součástí, díky nimž je lék na první pohled, který je daleko od kosmetiky, má v praxi rychlý zvedací a protiedematózní účinek. Výhodou masti je, že jsou mnohem levnější než značkové krémy, které se otokují pod očima. Použití drogy by mělo být prováděno opatrně, v malých dávkách, po kontrole individuální citlivosti.

Existují však námitky proti "necílenému" použití rektálních léků. Někteří lékárníci se vyjádřili k možným rizikům spojeným s aplikací antihemorrhoidních mastek z bobtnání očí na obzvláště jemnou pleť, což je oblast oka. Varují, že hormonální a jiné složky léků mohou poškodit pokožku a dokonce vyvolat krvácení.

V každém případě stojí za to slyšet názory odborníků a přinejmenším se nenechte unést častým použitím těchto masťů v peri-glaznuyu zóně.

Farmakodynamika

Farmakodynamika troxerutinu je zaměřena na blokování hyaluronidázy, která zničí hyaluron, který zachovává mladistvost kůže. Masť zvyšuje hustotu nádob, čímž se snižuje množství exsudátu.

P vitamín podporuje cévy, zlepšuje buněčný metabolismus v tkáních, má další příznivé účinky. Díky substanci se zlepšuje tón cév, což zase snižuje pravděpodobnost tvorby krevních sraženin.

Komponenty heparin mast blokování hyaluronidáza, zvýšit kvalitu fibrinolytický krve, rozšířit kapiláry, čímž se zvyšuje nasákavost látky.

Masť z edému očí Relief zužuje místní krevní cévy, snižuje množství exsudátu a otoky.

Farmakokinetika

Složky mastí z edému očí mají lokální účinek: rychle se vstřebávají do epidermis a dermis a aktivně se dostávají do tukových tkání.

trusted-source[13], [14], [15], [16]

Dávkování a aplikace

Způsoby aplikace a dávka mastí z edému očí jsou uvedeny v pokynech. Je třeba si uvědomit, že tyto přípravky jsou určeny pouze pro vnější aplikaci na povrch kůže, v problémových oblastech. Doporučuje se zahájit proceduru čisticím prostředkem na obličej s kosmetikou bez alkoholu. Zrychluje příznivý účinek lehkého tření na kůži.

Pro testování léku na přenositelnost se malá část aplikuje na lalůčku nebo na nenápadnou oblast obličeje.

Relief lze také použít k odstranění vrásek kolem očí a rtů, vyhýbat se kontaktu se sliznicemi, aby nedocházelo k podráždění.

Při léčbě heparinové masti se aplikuje na místo 3 až 4 cm při 0,5-1 g dvakrát až třikrát denně. Někdy se denní frekvence zvyšuje až pětkrát.

Troxevasin je rozmazaný na obličej očištěný obvyklým způsobem: lehkým otokem - jednou denně, s těžkým otokem a podlitinami - dvakrát. Při zvýšené suchosti se doporučuje dodatečné zvlhčení krémem aplikovaným po absorpci masti. Zbytky masti lze otřít do nohou.

Rychlý účinek se dosáhne touto metodou: silná vrstva troxevasinu se aplikuje pod očima po dobu půl hodiny a po vyschnutí se opláchne vodou. Postup se doporučuje, aby nebyl prováděn více než dvakrát týdně.

 • Pokud máte čípky se stejným složením po ruce, aplikují se na kůži po předběžném roztavení ve vodní lázni.

Pokud se do očí dostanou nějaké masti, musí být důkladně opláchnuty vodou.

Doba trvání nepřetržité léčby nepřesáhne jeden až dva týdny, po kterém je nutná přerušení.

trusted-source[27], [28], [29], [30], [31]

Používejte Masti z otoků očí během těhotenství

Použití masti z otoků oka během těhotenství by mělo být dohodnuto s lékařem. V anotacích jsou indikovány takové údaje o těhotenství:

 • Heparinová masť a reliéf je zakázáno aplikovat;
 • hepatrombin - s opatrností;
 • troxevasin - ne v prvním trimestru;
 • troxevasin neo-povolený během těhotenství a laktace.

Je povoleno pod dohledem lékaře jmenovat pouze za přítomnosti cévního onemocnění, traumatu a dalších závažných problémů.

Kontraindikace

Kontraindikace k aplikaci masti z otoků očí:

 • vředy a nekrózu kůže,
 • hnisavé rány,
 • bohatý výtok z ran,
 • těhotenství,
 • hypersenzitivita.

Léky se nedoporučují dětem mladším 18 let a dospělí - neustále ve velkých dávkách.

trusted-source[17], [18], [19], [20]

Vedlejší efekty Masti z otoků očí

Z heparinové masti se může objevit zarudnutí, ale není to alergie, proto obvykle prochází bez stopy.

Troxevasin může vyvolat lokální kopřivku, ekzém nebo dermatitidu; tyto příznaky nevyžadují stažení léku a zůstávají bez léčby.

Některé složky (zinek, dubová kůra) antihemorrhoidních mastí mohou nadměrně vysušit obličej.

Ve většině případů nejsou pozorovány vedlejší účinky masti z otoků očí.

trusted-source[21], [22], [23], [24], [25], [26]

Předávkovat

Při správném použití masti z edému oči nevyvolávají příznaky předávkování.

Masť heparinu může vyvolat:

 • hypersenzitivní reakce;
 • urtikárie;
 • dermatitida a podráždění;
 • krvácení;
 • při příliš dlouhém použití - osteoporóze.

Externí aplikace troxevasinu nezpůsobuje předávkování. Měli byste se vyhnout pouze náhodnému kontaktu se sliznicemi ve velké dávce - abyste zabránili otravám.

trusted-source[32], [33], [34], [35]

Interakce s jinými léky

Heparinová masť není kombinována s vazodilatačními léky (aspirin, arfin).

Nesteroidní protizánětlivé a antikoagulační léky zvyšují účinek heparinu a oslabují antialergikum, nikotin a tetracyklin.

Troxevasin společně s kyselinou askorbovou posiluje posilující účinek na stěny nádob.

trusted-source[36], [37], [38], [39]

Podmínky skladování

Masti z otoků očí se uchovávají na suchém a chladném místě, při teplotě nejvýše 25 stupňů, ve skříňce nebo ve speciální lékárničce, která je chráněna před dětmi. Nedávejte léky příliš nízkým teplotám.

trusted-source[40], [41], [42], [43]

Skladovatelnost

Masti z edému očí si zachovávají léčebné vlastnosti od dvou do pěti let. Chcete-li určit datum vypršení platnosti, postupujte podle pokynů uvedených na obalu.

Důležitým argumentem farmaceutických masti z otoku očí je jejich kvalita a přiměřená cena. Nicméně lékárníci je vytvořili pro jiný účel. To je třeba vzít v úvahu při volbě způsobu, jak se zbavit otoků pod očima. Je třeba také vzít na vědomí, že otok může signalizovat závažné abnormality v těle, které by měly být ošetřeny kvalifikovaným specialistou.

trusted-source[44]

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Oční masť na masti" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.