^

Opalovací krémy na obličej

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 10.08.2022
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Není žádným tajemstvím, že pokožka ze slunce rychleji stárne, ztrácí pružnost a pevnost, což má za následek tvorbu vrásek. Pro boj s účinky ultrafialových paprsků produkuje melanin, který není vždy rovnoměrně rozložen po kůži, tvoří se pigmentové skvrny. Narušují se regenerační procesy, pokožka zhrubne, ztlustí, dehydratuje. Takové změny se nazývají  fotostárnutí .

Obličej je obzvláště náchylný na vnější negativní vlivy, protože je neustále otevřený, kdy mohou být jiné části těla chráněny oděvem. Existuje však možnost pozitivně ovlivnit situaci používáním opalovacího krému na obličej.

Formulář vydání

V současné době všechny známé světové značky, které vyrábějí kosmetiku, i ty jednodušší, vyrábějí krémy, které dokážou ochránit obličej i tělo před agresivními účinky slunečního záření. Mezi nimi:

 • Vichy - francouzský výrobce Vichy slibuje inovativní hypoalergenní ochrannou formuli obsahující aktivátory melaninu a poskytující hydrataci, rovnoměrné opálení. Krém neobsahuje parabeny, testováno na tenké citlivé pokožce, nezpůsobuje tvorbu komedonů;
 • Avon je jemný krém s jemnou texturou, voděodolný, obsahuje vitamín E a bez konzervantů. Trochu narůžovělé barvy, dobře se roztírá po obličeji, rychle se vstřebává bez zanechání dojmu jako film. Pokožka je po něm sametová a hebká;
 • Řada NIVEA SUN byla testována v souladu se světovými standardy. Krém začne působit ihned po aplikaci. Je příjemný, účinný a snadno se používá;
 • Kůra je středně silná, lehce vodnatá krémová v oranžové trubičce. Má lehce nasládlou vůni. Po nanesení na pokožku nezanechává lepkavý pocit;
 • Garnier je téměř tekutý tekutý krém, konzistence je lehká, na obličeji se po něm neleskne, není voděodolný. Může být použit jako základ pod make-up;
 • Klinika - blokuje UVA a UVB paprsky. Při aplikaci každých 1,5-2 hodiny se obličej prakticky neopálí. Je příjemný na použití, lehký, neucpává póry;
 • Clarins je formulován s rostlinným komplexem Phyto-Sunactyl2 proti stárnutí a je lehký, nemastný a příjemný na použití.

Stupně ochrany SPF

Co znamenají tato tři písmena na štítcích? Zkratka SPF se překládá jako „sluneční ochranný faktor“ a číslo vedle ní udává, jaký podíl z celkového záření pokožka dostane na slunci, pokud je na obličej aplikováno dostatečné množství (průměrně 2 mg / cm2 ) .

Výběr nápravy závisí na mnoha faktorech: typu pleti, ročním období, umístění.

Nejslabší ochranou jsou krémy s SPF 10-20, ty jsou vhodné do míst s nízkou sluneční aktivitou. Podívejme se na zbytek:

 • opalovací krém na obličej s SPF 30 - používá se při střední sluneční aktivitě, například v ulicích města, lidé s mléčnou pletí, modrýma a šedýma očima, červenými nebo bílými vlasy, pihy na těle. Bude také chránit snědé světlovlasé, majitele trestu a světlé duhovky;
 • opalovací krém na obličej s SPF 50 - budou ho potřebovat stejné typy lidí, ale v teplejších podmínkách, v přírodě, na pláži, na horách;
 • Opalovací krém na obličej s SPF 100 je nejúčinnějším prostředkem. Je určen pro osoby, které jsou obecně kontraindikovány pod vlivem ultrafialového záření, například těhotné ženy nebo s dermatologickými problémy.

Druhy opalovacích krémů

Jaký opalovací krém je nejlepší pro jaký typ obličeje?

 • opalovací krém na stařecké skvrny - hyperpigmentaci se lze vyhnout používáním přípravků s vysokým stupněm ochrany (SPF 50-100), pokud nejde o následek hormonální nerovnováhy, úrazů, onemocnění jater, endokrinního systému, ledvin.

Je třeba je používat po celý rok. Zvlhčuje, vyrovnává tón, zabraňuje vzniku nových skvrn a činí stávající méně nápadné;

 • opalovací krém proti stárnutí - má ochranu SPF 50+, obohacenou o antioxidanty, které zlepšují procesy regenerace pokožky, hydratační složky, s jejichž pomocí se stává hladkou a pružnou;
 • hydratační opalovací krém - může mít jakýkoli stupeň ochrany, ale obsahuje složky, které zajišťují vodní rovnováhu pokožky, zabraňují olupování, vysoušení, zvyšují imunitu pokožky a zabraňují destrukci kyseliny hyaluronové v buňkách;
 • opalovací krém pro citlivou pokožku - je příliš citlivý na ultrafialové záření. V zimě a za oblačných dnů jiných ročních období je třeba používat krémy s SPF 15-20, v létě s vysokou sluneční aktivitou - SPF 30-50 a nezapomínejte je pravidelně aplikovat během dne;
 • opalovací krém pro mastnou pleť - tento typ epidermis není v létě méně zranitelný než suchá kůže, protože. Mazové žlázy pod vlivem slunce pracují aktivněji. Proto je lepší nepoužívat krémy na bázi minerálních olejů, ale volit lehké, s chemickými filtry. Zpravidla mají matující složky, které nezanechávají lesk na pokožce;
 • opalovací krém bb krém - přípravek tři v jednom: hydratuje, tonizuje, chrání před sluncem (stupeň ochrany je různý). Tento krém se nejlépe nanáší štětcem, rovnoměrně ho rozetřete po obličeji a opatrně rozetřete. Má 4 tóny, ze kterých si musíte vybrat ten, který vyhovuje vaší pleti.

Typy filtrů

V opalovacích krémech se používají 2 typy filtrů: minerální nebo fyzikální a chemické. Principem fungování prvního je odrážet sluneční paprsky. K tomu se používá oxid methanu a oxid zinečnatý. Aplikujte po hydratačním krému a vytvořte na obličeji film. Zpravidla se nepoužívají v každodenních prostředcích. Protože mají těžkou konstrukci.

Jiní absorbují paprsky a neutralizují je. Při výrobě lze použít více než 20 chemických sloučenin. Do 2 hodin na slunci se zničí, takže je potřeba je aplikovat znovu.

Používejte Opalovací krém na obličej během těhotenství

Sluneční záření může být během těhotenství škodlivé, proto je nejlepší vyhýbat se přímému slunci a určitě používat opalovací krém. Měli byste si ji vybrat podle výše uvedených doporučení v souladu s vlastnostmi pokožky a vaším životním stylem, ale s ochranným faktorem alespoň 20.

K pokožce jsou šetrnější takové filtry: fyzikální, některé chemické (panthenol, kyselina salicylová, benzofenony) a nejlépe přírodní složky (zelený čaj, aloe, vitamín E, výtažky z bylin a květin).

Vedlejší efekty Opalovací krém na obličej

Aktivní složky ochranných krémů se snadno vstřebávají do krve, takže lékaři varují před možností alergické reakce, hormonálními poruchami a nevylučují riziko vzniku rakoviny kůže.

Skladovatelnost

Je velmi důležité kontrolovat datum exspirace každého přípravku aplikovaného na tělo, protože. Chemické složky jsou schopny reagovat a vytvářet sloučeniny nebezpečné pro zdraví. Na každé sklenici je vyraženo datum výroby a datum spotřeby. Musíte to dodržet a po skončení to prostě vyhoďte.

Recenze

Četné recenze naznačují, že opalovací krémy jsou velmi oblíbené, zejména mezi mladými lidmi. Dívky ochotně zanechávají komentáře, co jim nejvíce vyhovuje, jaké jsou výhody a nevýhody toho či onoho prostředku.

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Opalovací krémy na obličej" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.