^

Péče o obličej po 40 letech

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 20.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Čtyřicet let je skvělý věk. Žena je stále krásná a energická, ale je již zkušená a zná cenu. Je plný žádostí a je připraveno je dosáhnout, výhoda má osobní, rodinnou, odbornou zkušenost, pomáhá stanovit cíle a dosáhnout je. Excites one: objevuje se na tvářích známky únavy a vyčerpání pokožky.

Péče o obličej po 40 letech

Jaké problémy s člověkem očekává žena post-Balzac věku? Existuje několik z nich:

 • Ztráta tónu, nerovnoměrný odstín;
 • suchost, fuzzy kontura, snížení objemu rtů;
 • napodobují vrásky v blízkosti očí;
 • rozšířené póry;
 • tašky pod očima;
 • snížené tváře;
 • chabý krk.

Naštěstí se tyto příznaky neobjevují najednou: skutečné jsou obvykle ve stejnou dobu pro tři nebo čtyři nedostatky. Správná péče o osobu po 40 letech může zabránit všem známkám vadnutí.

Pro prevenci vrásek, kosmetologové nabízejí efektivní režim péče o pleť po 40 letech. Jeden z nich vám umožňuje dělat to doma. Pro denní péči se používají čtyři produkty:

 • Sérum s antioxidanty - ráno;
 • hydratační krém s filtrem 50 let v létě a 30 v dalších měsících;
 • krém s retinolem - v noci;
 • krém na oční víčka - dvakrát denně.

Pro rty aplikujte ochranný balzám s filtrem 20, obrys je vyvolán kosmetickou tužkou. Efektivnější prostředky - injekce hyaluronů, přidání objemu.

Ostatní kosmetologové nabízejí čtyřicetiletým ženám čtyři bloky vnější péče o pleť: výživu, zvlhčení, zvedání a péči o oční zónu.

Výživa by se neměla omezovat pouze na krémy: Nutné jsou také masky výživy, včetně domácích.

Další navlhčování je dosaženo zvýšením příjmu vody a vhodných mask.

Zvedání a utahování pokožky zahrnuje domácí procedury (masáž, masky, masky) a salon (mezoterapie, ultrazvuk, vakuová masáž, fotorejuvenace). Lepší efekt je dosažen kombinací těchto metod.

Pro prevenci vrásek na obličej je užitečná gymnastika pro tvář - facelift. Je důležité neustále sledovat výrazy obličeje, zejména při namáhání očí, při pobytu na slunci nebo pod silným světlem. Minimalizaci otoků pomáhají zvlhčující krémy s kofeinem. Tmavé kruhy zesvětlují prostředky obsahující vitamín K a také zdravý spánek.

Roztažené póry na tvářích, bradu, varují krém retinoidy, čistí nečistoty a mrtvé buňky. Salon řešení tohoto problému je pravidelný peeling. Rychlý výsledek dává mikrodermabrazi - postup, který odstraňuje horní vrstvu pokožky.

Pro zaokrouhlení zapadlých tváří a vyhlazení nasolabiálních záhybů v salonech se provádí lipolyfting a speciální injekce (kyselina hyaluronová, restylan).

Péče o krk provádí krémy na krku a výstřihu s účinkem zvedání. V salonu pro tento účel použijte ultrazvukové a další procedury, radikálnější.

Kosmetické výrobky

Kosmetické přípravky na péči o obličej po 40 letech musí být doplněny o složky, které nestačí k růstu s věkem. Kůže 40 let staré ženy je nutná:

 • čištění;
 • hydratační;
 • potraviny;
 • ochrana před ultrafialovým zářením;
 • omlazení.

Čištění obličeje se provádí nikoliv s mýdlem a vodou, ale s lotiony, tonikou a pěnou, které se vybírají podle typu pokožky. Pravidelně je vhodné provádět hluboké čištění pomocí křovin nebo peelingu. V arzenálu kosmetických značek je pro tyto účely dost peněz.

Péče o obličej po 40 letech poskytuje další hydrataci. Krémy s oleji, vitamíny, rostlinnými výtažky a dalšími přírodními přísadami budou přínosem pro všechny typy blednutí pokožky. Kosmetologové doporučují upřednostňovat prostředky jedné linie: tento přístup zabraňuje alergii na neslučitelnost různých složek. A také doporučit po 40, a dokonce dříve, použít vysoce kvalitní kosmetiku chemiků.

Výživné krémy a přírodní domácí masky slouží k výživě tváře, krku a dekoltu. Jednoduché a nenákladné masky - med a šťáva z aloe.

 1. Směs mouky a medu ve stejných částech se aplikuje na obličej po dobu 20 minut. Oplachujte střídavě - pak horkou a potom studenou vodou. Maska vyživuje kůži, odstraňuje vrásky v okolí očí.
 2. Šťáva listové aloe, ležel v lednici po dobu 12 dnů, mazat pokožku ráno a večer, šroubování masky prsty. Předtím by měla být obličej utírán čajem a po aloe aplikován výživný krém.

Efektivní omlazení obličeje nastává v důsledku profesionálního masážního kurzu. Několik kursů zvyšuje tón pleti a snižuje vrásky.

Proces vracení zpomaluje přípravky ženšenu, zlatého kořene, citronové trávy, eleutherocoku, bylinných kompresí z heřmánku, fialky, neplodnosti. Pro pokožku je prospěšné užívat antioxidanty a mastné kyseliny.

K podpoře pokožky ve věku čtyřicet let potřebujete komplexní péči, stimulaci zvenčí i zevnitř. Koneckonců s potravinami přichází většina "stavebních materiálů", vitamínů a minerálů do těla, na kterých závisí vzhled a stav pleti. Nevyvážená strava, nedostatek zdravých tuků, vitamíny a stopové prvky negativně ovlivňují obličej. Podle předpisu lékaře můžete používat doplňky stravy a vitamínové komplexy, které zlepšují stav pokožky, vlasů a těla jako celku.

trusted-source[1]

Péče o obličej po 40 letech v létě

V pátém desetiletí začínají viditelné změny v kůži obličeje: stárnou, stávají se suchější a chabější. Tyto nepříjemné procesy se vyskytují kvůli zhoršení výživy, snížení metabolismu, ztenčení tukové vrstvy. Elasticita svalů a aktivita mazových žláz se snižují.

Trvalá péče o pleť spočívá v čistění, vyživování, hydrataci, stimulaci produkce živin a péči o obličej po 40 letách léta včetně zvýšené ochrany před ultrafialovým zářením.

Pravidla obličeje po 40 letech:

 • Denně: dopoledne a večer proveďte vlastní masáž s olivovým olejem nebo výživným krémem.
 • Týdenně: aplikujte kontrastní masky s bylinkami - nealkohol, heřmánkový, tříbarevný fialový a také masky podle typu pokožky.
 • Měsíčně: připravte proteiny nebo parafínové masky a případně salonní procedury (na radu kosmetičky).

V létě je kůže citlivá na agresivní teplo, suchý vzduch, ultrafialové záření. Aby se zabránilo nežádoucím účinkům těchto faktorů, je lepší umýt infuzi heřmánku spíše než vodu, krémy aplikujte velmi tenkým způsobem, aby nedošlo k ucpání pórů a nepocházení pocení. Je žádoucí použití krému na vodné nebo kyslíkové bázi.

Snažte se zůstat méně na slunci a v případě potřeby odstín a chráňte obličej speciálními krémy. Nečistěte obličej teplou vodou studenou vodou, ale otřete je houbou namočenou v zakysané smetaně nebo v sušeném mléce, poté namažte pomocí hydratačního krému.

Několik tipů na spálení. Chcete-li opálení položit hladce a bez popálenin, je vhodné umývat střídavě s mrkvovou šťávou a čajem. Slunění pouze v profilu, nahrazující sluneční paprsky jednou nebo druhou tváří, mazaný krém s ochranou proti ultrafialovému záření. Po opálení by měl být krém okamžitě omyt.

Koupat v moři, měli byste ochránit obličej od soli. Chcete-li to udělat, před vodou postupy, dost k mazání kůže s olivovým olejem, a po vyschnutí - opalovací krém. Vyčistěte pokožku v blízkosti očí, abyste ji chránili tmavými brýlemi, silně navlhčete minerální vodou.

Existují procedury, které jsou v létě zakázány. Jedná se o čištění, olupování a bělení. Čištění otevírá póry, které snadno vytvářejí prach, pot, špínu, způsobují záněty a zbývající postupy odstraňují pokožku, takže pokožka zůstává bezbranná proti ultrafialovému záření. Pokud nemůžete udělat bez bělící masky, měli byste si vzpomenout, že dva dny po ní se nemůžete opalovat.

Nežádoucí v létě jsou také operace s odstraněním papilomů, krtků, cév a dalších novotvarů: pod vlivem slunce mohou být na svém místě vytvořeny stopy pigmentu, které je třeba později odstranit.

Péče o obličej po 40 letech v zimě

Když je venku studená a den kratší, trpí touto nechráněnou kůží tváře první osoby. Pokoje jsou teplé, ale vytápění také odvádí pokožku. Zvláště suchá kůže trpí, protože kožní tuk v zimě je méně, což vede k odlupování a tvorbě cévního vzorku. Každodenní péče o tvář po 40 letech v zimě musí nutně zohlednit tyto sezónní rysy.

Dokonce i ti, kteří jsou omezeni na zvlhčující krémy, byste měli vědět, že je třeba mazat tvář nejpozději hodinu před opuštěním místnosti. Ještě lépe je aplikovat pouze v noci nebo bez vyjížďky na ulici a během dne používejte výživný produkt. Pro zimu se doporučuje, aby se výrobky vyráběly v termální vodě.

 • Pro čištění doporučují kosmetologové, aby se vyvarovali abrazivních křovin, a používali jemný gommage, tedy krémový peeling. Gommage nepoškozuje pokožku a nemusí se vypláchnout.

Péče o obličej po 40 letech zahrnuje použití masky, ale pouze výživné: pro suchou a citlivou pokožku - 3 až 4 krát, pro mastnou a kombinovanou - jednou týdně. Pod zákazem - mytí obličeje vodou a mýdlem, což vede k suchu a těsnosti pokožky.

Profesionální program péče o obličej v zimě nabízí i kosmetické salony. Masky, čištění, peeling jsou prováděny s ohledem na sezónní potřeby pokožky. SPA procedury a masáže pomáhají snadněji přenášet nepříznivé podmínky (pokles teploty, chlad, nedostatečná vlhkost).

Během tohoto období je však nejlepší, aby se brousily, omlazovaly a některé další postupy, které jsou v létě nežádoucí, stejně jako závažné kosmetické operace včetně změn tvaru nosu, rtů a uší.

Fanoušci extrémní rekreace nebo zimních sportů by měli zásobovat přípravky pro nouzovou ochranu kůže: mastné krémy a speciální masti, které chrání před mrazem a větrem.

Přísloví říká, že dvě věci si člověk cení pouze tehdy, když už nejsou: mládež a zdraví. Přirozená krása mladých lidí je nejlepší, co může být, ale bohužel to není věčné. A tvář 40leté ženy vyžaduje jiné prostředky než mladá kůže. Pravidelná a komplexní péče o obličej po 40 letech může omlazovat pokožku a nejen cítit, ale také vypadá mladší než její věk.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.