Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Selencin pro vypadávání vlasů a růst vlasů

Lékařský expert článku

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 16.04.2020

V našem hektickém věku rozsáhlého zavádění inovativních technologií se může skutečný problém vypadávání vlasů zdát nevhodný dodnes. Reklama superúčinných prostředků k řešení tohoto problému však velmi často přeceňuje možnosti vývoje kosmetiky ve formě šamponů, balzámů, masek, obnovujících sprejů atd. Mnoho kupujících si z vlastní zkušenosti uvědomilo, že kosmetické přípravky nejsou schopny vyřešit většinu dermatologických problémů, což znamená, že zdravotní problém musí být léčen speciálními terapeutickými činidly, a nikoli těmi, které pouze dočasně maskují vadu. V tomto ohledu lékařská kosmetika "Selencin" pro vlasy, navzdory poměrně vysoké ceně, přitahuje stále více fanoušků mezi těmi, jejichž atraktivita je v důsledku hojné ztráty svěžích vlasů v minulosti ohrožena.

Indikace Selencine na vlasy

Musím říci, že při výskytu problémů s „kožichem“ kabátu mysli, který chrání náš mozek před přehřátím a podchlazení, a zároveň vytváří jedinečný a nenapodobitelný obraz každého člověka, z velké části je to vina. Iracionální, ochuzený o vitamíny a minerály, ale hojně dodávaný s chemickými příchutěmi, často s nepravidelnou výživou, s množstvím stresových situací, které vytváří sám, expozice módním trendům, které vyžadují použití agresivních produktů na barvení vlasů - to je jen skromný seznam našich „hříchů“, které nejsou tím nejlepším způsobem ovlivní stav našich vlasů.

Za zmínku také stojí variabilita módy pro nošení klobouků, v důsledku čehož je vlasová linie v létě často silně ovlivněna slunečním zářením a podchlazením, což v chladném období nepřispívá ke zdraví pokožky hlavy (a všeho ostatního).

A samozřejmě, ekologická situace nezůstane stranou, což ve většině regionů nechává mnoho žádostí a je často přímo kritické. Všichni zároveň chápeme, že prostředí, ve kterém žijeme, a vzduch, který dýcháme, jsou tvořením rukou - výsledkem rozvoje průmyslu a vědy.

Je obtížné si ani představit vícesložkový vzorec toho, co dýcháme, a proto naše vlasy, které jsou, s výjimkou vlasových folikulů, ve vnějším prostředí. A také pravidelně „otrávujeme“ naše vlasy chemií ve složení barev a nekvalitních šamponů, které pronikají kůží a negativně ovlivňují vlasové folikuly, které již kvůli nutričním preferencím moderních lidí zažívají důsledky nedostatku živin.

Na základě výše uvedeného je zřejmé, že vypadávání vlasů je přímým a předvídatelným výsledkem našeho životního stylu, platby za rozvoj lidské civilizace, která při výběru správného směru používá potenciálně nebezpečné, ale vytváří značné způsoby příjmu.

Pokud se dříve problém s vypadáváním vlasů obával hlavně starších lidí (většinou mužů), trpí dnes i děti. S výjimkou situací, kdy byl patologický proces způsoben hormonální nerovnováhou nebo se jednalo o autoimunitní nebo dědičnou alopeci, a také o případy cicatrikálních změn na pokožce hlavy po popáleninách a zraněních. Stále více žen se obrací k dermatologům a trichologům, protože si uvědomují, že jedním z důležitých aspektů jejich přitažlivosti je nejistý stav nebo je náchylný k sebezničení.

Příčiny vypadávání vlasů mohou být různé a většina z nich je v kompetenci lékařské kosmetiky pro vlasy vyráběné pod názvem „Selenzin“. Jinými slovy, indikace pro použití šamponu a dalších terapeutických látek této značky zahrnují rozptýlené (běžné) vypadávání vlasů způsobené:

 • negativní účinky vnějších faktorů, tj. Faktory prostředí
 • podvýživa
 • použití agresivních prostředků k barvení a mytí vlasů (často pochybné kvality), kleští a plaků, sprejů na vlasy,
 • porušení integrity vlasových folikulů během česání,
 • těhotenství a kojení,
 • vliv stresových faktorů atd.

Je zřejmé, že terapeutické a kosmetické vnější látky nemohou léčit tělo zevnitř, a aby se dosáhlo trvalého výsledku, musíte často uchýlit se ke složitému účinku souběžně s opatřeními zaměřenými na minimalizaci účinků faktorů způsobujících vypadávání vlasů. Například v případě plešatosti vyvolané stresem je nutná obnova normálního psychoemotivního stavu a „Selencin“ bude prostředkem k zajištění rehabilitace vlasové pokožky a vlasů, tj. Jejich návrat k normálnímu fungování.

Pokud byla příčinou špatná výživa a nedostatek živin potřebných pro vlasy v těle, musíte nejprve saturovat tělo chybějícími složkami. Tyto složky jsou k dispozici v různých formách selencinové kosmetiky a jejich správným výběrem, včetně externích i interních produktů, lze vlasy často obnovit bez dalšího ošetření.

Někdy to není ani výživa, ale nesprávné rozdělení živin v těle. To je pozorováno během těhotenství a kojení, kdy je tělo matky primárně nastaveno tak, aby dítěti poskytovalo vše potřebné, a ona sama může zůstat pouze drobky, které nestačí k udržení normálního fungování celého organismu. Kůže a vlasy se nepovažují za životně důležité orgány, a proto je tělo především ukládá. Ale „Selenzin“ v této situaci pomáhá, dodává komponenty nezbytné pro život vlasů přímo do vlasových folikulů, takže nejdou stranou.

V některých případech, kdy je člověk obecně zdravý, stačí použít produkty pro péči o pokožku hlavy a ošetření vlasů značky Selenzin, v jiných k dosažení trvalého výsledku je nutná další péče o tělo: nervový, endokrinní, zažívací, vylučovací a jiné systémy.

Například ztrátu vlasů způsobenou hormonálními poruchami postihující ženy i muže nelze zastavit ani použitím celého selencinového komplexu. "Selenzin" lze použít pouze jako adjuvans pro zvýšení růstu vlasů na pozadí účinné hormonální terapie, použití dalších fyzioterapeutických metod atd. Je třeba říci, že i komplexní přístup k léčbě plešatosti vyvolané hormonálními příčinami nepřináší vždy pozitivní výsledky, a proto není vhodné upínat naděje na Selenzin.

Formulář vydání

Nejčastěji slyšíme odkazy na efektivní terapeutický vlasový šampon s názvem Selencin, takže se zdá, že produkt má formu uvolňování a není jasné, jak může pomoci s vnitřními problémy. Specializovaní lékaři, kteří ošetřují pokožku a vlasy, však mají o tomto nástroji podrobnější informace.

Ve skutečnosti „Selenzin“ není jen šampon, ale celá  řada  prostředků na  vlasy, které jsou spojeny jedním jménem O této sérii se často mluví jako o účinném systému obnovy, který zahrnuje:

 • komplex zpevňujícího šamponu a balzámu "Hair Therapy",
 • maska na vlasy stejné linie
 • sprej (také se nazývá zpevňující krém) pro péči o vlasy, náchylný ke ztrátě,
 • pleťová voda (obnovující peptidový komplex) pro oslabené vlasy (včetně androgenní alopecie)
 • prášky  nebo tzv. Homeopatické  vitaminy,  které přirozeně obnovují zdraví pokožky hlavy a vlasů.

Přes stejný název mají různé produkty obsažené v řadě Selencin různé  složení, ale je vybrán tak, aby celý komplex složek některého z produktů plnil jednu důležitou funkci - obnovení pokožky hlavy.

Složení

Systém regenerace vlasů "Selenzin" byl vyvinut společností Alcoi-Farm, přední společností na trhu výrobců zdravotnických produktů. Na jeho tvorbě pracovali kosmetičtí, vědečtí a lékaři, kteří se snažili vyvinout produkt založený na přírodních složkách, který nebude nižší než účinnost léčivé „chemie“.

Šampon  "Selenzin"  pro vlasy  - léčebný a regenerační a čisticí prostředek pro péči o pokožku hlavy a vlasy, který zahrnuje biologicky aktivní látky francouzského původu (anagelinu, která aktivuje dýchání pokožky hlavy a její obohacení kyslíkem, a seveov, což zlepšuje průtok krve do vlasových folikulů a chránit jej před negativními vlivy zvenčí). Obě účinné látky přírodního původu pocházejí z rostlin (lupina nebo vlčí fazole a maku peruánský mák nebo Meyenbug), které mají bohatou zásobu vitamínů, bílkovin stopových prvků a dalších živin nezbytných pro tvorbu a růst vlasů. [1]

Pomocnými složkami jsou rostliny známé v našem pásu (jejich výtažky), jako je lopuch, máta a kopřiva, pepřový extrakt, které lidé již dlouho používají k posílení a stimulaci růstu vlasů. Složení šamponu také zahrnuje: mentol, kofein, vitamin H (také známý jako biotin), vitaminy A a E, sloučenina obsahující kolagen a další látky, které zajišťují zachování vlastností produktu a jeho vlastností mýdla a detergentu. [2]

Balzám na  vlasy  "Selenzin" - nástroj podobný v lékařské kompozici jako šampon a mající stejné vlastnosti, ale bez mýdlové základny. Jako každý vlasový kondicionér se používá kromě šamponu. Obsah panthenolu pomáhá léčit mikrotraumata na kůži a chrání ji před negativními vlivy faktorů prostředí mezi pečovatelskými postupy.

Posílení  vlasového spreje  „Selencin“ je pohodlná, nesmazatelná forma zpevňujícího mléka na bázi 9% anageliny s přídavkem výtažků z chmele a kopřivy, mentolu, vitamínů A a H, keratinu, kolagenu, kofeinu (silný stimulátor růstu vlasů s antioxidačním účinkem). Snadno se nanáší a distribuuje na pokožku hlavy, na rozdíl od šamponu a balzámu nevyžaduje oplachování, což znamená, že má delší (prodloužený) hojivý účinek. Vysoký obsah anagelinu pomáhá v boji proti androgenetické alopecie. [3],  [4], [5]

Peptidové  mléko  „Selencin“ v ampulích - tento nástroj nejen posiluje vlasy při rozptylném vypadávání vlasů, ale podle reklamy také přispívá k léčbě androgenetické alopecie - hormonálně závislé formy nemoci charakterizované ztenčováním a vypadávání vlasů pod vlivem androgenů, které se vyskytují také u mužů a v ženském těle (i když v různých koncentracích). Jinými slovy, je to prostředek k obnovení hustoty vlasů obnovením jejich normální struktury.

Produkt obsahuje patentovaný peptidový (proteinový) komplex Procapil®, který léčí komplex Capilectine ™ SP a antioxidační složku demetylaminoethanol, který působí podobně jako mezoterapie a zpomaluje stárnutí buněk coli a vlasových folikulů. Obsahuje také výtažky americké rostliny zvané trpasličí dlaň a čínského obyvatele slavné čínštiny Ginkgo biloba stimulátor mozkové aktivity. [6],  [7], [8]

Maska na vlasy  "Selenzin" - nástroj ze série lékařské kosmetiky, který zabraňuje vypadávání vlasů a křehkosti. Ve svém složení najdeme 2 účinné stimulanty růstu vlasů: anagelinu a kofein, extrakt z červené papriky, výtažky z lopuchu a kopřivy, keratin, kolagen, stejně jako vitamin E, panthenol a allantoin (složky, které zlepšují stav pokožky hlavy, zabraňují kožním onemocněním, které zmírňují podráždění) kůže a její ochranné vlastnosti). [9], [10]

Tablety  značky Selencin, které kombinují přípravky pro ošetření pokožky hlavy a vlasů, jsou prostředkem ke stimulaci vnitřních sil těla, což je typické pro většinu homeopatických léčiv. Jedná se o vícesložkový produkt, který obsahuje látky vyvinuté a dávkované homeopaty takovým způsobem, aby jejich kombinovaný účinek splňoval zamýšlené funkce - zlepšování výživy a dýchání vlasů, jakož i snižování neaktivních spacích folikulů jejich přenosem do aktivní fáze (růstová fáze).

Jaké homeopatické složky jsou obsaženy ve složení tablet? Jedná se o lykopodium, thalium aceticum, křemík, hliník, selen, chlorečnan sodný, fosforečnan draselný. Jednotlivě a častěji v kombinacích se tyto léky používají k léčbě různých nemocí, ale v tomto případě je důraz kladen na jejich kombinovaný účinek na pokožku hlavy a vlasové folikuly.

Všechny produkty řady Selenzin Wellness pro vlasy jsou obohaceny o dostatečné množství  vitamíny  a mikroelementy, které zlepšují stav pokožky hlavy a vlasů, a proto obvykle není nutný další příjem perorálních multivitaminových komplexů. To vše však závisí na příčinách vypadávání vlasů a ztenčení vlasů, stavu pokožky hlavy, stupni zanedbávání procesu a některých dalších faktorech, které lékaři při předepisování léčby zohledňují.

Při doporučování regeneračního systému „Selencin“ jsou založeny na etiologii základního onemocnění, proto se kombinace různých látek z této řady mohou lišit jako jiné účely v rámci komplexní terapie.

Farmakodynamika

Abychom porozuměli účinku na vlasovou pokožku a vlasové folikuly, musí ošetřovací řada „Selenzin“ a každý z jednotlivých produktů v této řadě pečlivě prostudovat složky, které tvoří jejich složení.

Musím říci, že ruský zdravotnický komplex je založen na jedinečném vývoji slavných kosmetických laboratoří ve Francii (Silab, Naturex) a francouzská lékařská a dekorativní kosmetika je po celém světě vysoce ceněna. Minerální složky v něm jsou posíleny působením organických sloučenin, které zvyšují a zesilují účinek navrhovaných produktů pro péči o vlasy a jejich ošetření.

Z minerálních složek by měla být zvláštní pozornost věnována sloučeninám křemíku a selenu. Přispívají k dělení (rozmnožování) keranocytů v epitelu vlasových folikulů a zlepšují metabolismus ve vlasové papilě, která je zodpovědná za stav a růst vlasů, a také k tvorbě nových folikulů, tj. Pro hustotu vlasů. Smrt vlasové papily jednoznačně vede k smrti vlasů a za účelem zastavení tohoto procesu je nutné odstranit příčinu fatálních účinků a obnovit mikrocirkulaci ve pokožce hlavy (zlepší se výživa a dýchání vlasových vaků, zpomalí se jejich stárnutí a obnoví se funkčnost vlasové papily).

Farmakodynamika řady  "Selencin" je považována za úzce spojenou s rysy vlasové aktivity. Studium životního cyklu vlasů a faktorů, které ovlivňují jeho tvorbu a vývoj, dalo vědcům příležitost vybrat si komponenty, které mohou pozitivně ovlivnit růst vlasů a pomáhají je posilovat.

Ve svém vývoji prochází lidské vlasy 3 hlavními fázemi: anagen, katagen, telogen. Živé, rostoucí, zdravé vlasy jsou ty části vlasů, které jsou ve fázi anagenů a trvají od 2 do 6 let. U běžného zdravého člověka je v této fázi více než 80% vlasů, což zajišťuje dostatečnou hustotu vlasů.

Katagenní fáze je tzv. Přechodné období mezi fázemi růstu a dormancie (trvá asi 2–3 týdny), které se vyznačuje postupnou smrtí buněk vlasové papily, po které vlasy buď samy vypadnou nebo se snadno odstraní z neaktivní keratinizované baňky s nejmenším mechanickým dopadem. Každý den v této fázi máme méně než 2% vlasů.

V klidu (telogen) obvykle zbývá více než 20% vlasů. Trvání této fáze je asi 3 měsíce, během kterých vlasy spočívají a připravují se na aktivní fázi.

Negativní účinek z vnějšku nebo ze strany vlastního těla může změnit nejen stav pokožky hlavy, ale také rovnováhu vlasů umístěných v různých stádiích vývoje (vlasy v anagenu jsou mnohem menší), zkrátí růstovou fázi a prodlouží období nízké aktivity vlasů. Ale často, k obnovení přitažlivosti vlasů, nestačí jen odstranit tyto faktory, jsou nutná restorativní opatření pro pokožku obsahující vlasové folikuly a zodpovědná za jejich výživu a dýchání v důsledku pronikající sítě malých krevních cév.

Nelze tvrdit, že „selenzin“ ovlivňuje všechny příčiny vypadávání vlasů, ale úspěšně bojuje s důsledky jejich expozice. Terapeutické produkty této řady mají dermatotropní a seboregulační účinky. Dermatotropní účinek je spojen s aktivací regeneračních procesů na pokožce hlavy, obnovou poškozeného epitelu a jeho vlastnostmi. Seboregulační účinek je spojen s korekcí mazových žláz, v důsledku čehož je eliminován zánět, svědění a loupání určitých částí pokožky hlavy, kde byla narušena tvorba mazu, obnovena normální vlhkost vlasové pokožky a struktura vlasů.

Terapeutická vlasová kosmetika "Selencin" má stimulační účinek na růst vlasů, což urychluje změnu fází životního cyklu vlasů (většina vlasů se posunuje z fáze telogenu do fáze anagen v kratším čase). Prostředky "Selenzin" zlepšují přívod krve do membrány vlasových folikulů, takže jim krev dodává dostatečné množství kyslíku a živin. Výrobky obsahují složky, které usnadňují tok živin a léčivých látek kůží. "Selencin" v tabletách také pomáhá normalizovat psychoemotivní stav, poněkud koriguje hormonální pozadí, poskytuje normální nervovou regulaci vývoje vlasů. Dá se říci, že řada Selencin poskytuje vnější i vnitřní blahodárné účinky na kůži a vlasy.

Co vysvětluje vícesložkovou strukturu produktů řady Selenzin a pozitivní přístup lékařů k ní? Téměř všechny složky šamponu, balzámu, pleťové vody, masky, tablety zajišťují hojivý a pečující účinek a vzájemně posilují účinky. Zvažte působení nejúčinnějších látek ve složení výrobků.

Komplex Anageline® je látka, která inhibuje přeměnu mužského hormonu testosteronu na dihydrotetstosteron, který je považován za vinný za snížení vlasových folikulů, jejich atrofii, doprovázenou řídnutím a vypadávání vlasů. To je mechanismus rozvoje androgenetické alopecie, který postihuje nejen mnoho mužů, ale také některé ženy.

Schopnost produktů řady Selenzin bojovat proti projevům androgenetické alopecie je do značné míry závislá na koncentraci anagelinu: čím vyšší je, tím účinnější je lék. Největší účinnost v androgenem závislé alopecie ukazují selencinské pleťové vody. Sprej obsahuje nejvyšší koncentraci anagelinu ze všech léků a peptidové mléko je obohaceno extraktem trpasličí dlaně, který také pomáhá s hormonálně závislou alopecí.

Tato složka má podobný účinek jako léčivo Finasterid , které se používá při léčbě hyperplazie prostaty a plešatosti u silnějšího pohlaví. Anageline® mimo jiné prodlužuje dobu působení anagenu, stimuluje krevní oběh v pokožce hlavy a dodávku kyslíku do vlasových folikulů. Jinými slovy, můžeme říci, že tato složka zabraňuje předčasnému vypadávání vlasů, posiluje vlasy a je odolnější, zlepšuje celkový stav pokožky hlavy a hlavy.

Komplex Seveov ™ podporuje zhutňování kolagenových vláken, které řídí hustotu a vlhkost vlasové pokožky a vlasů, což snižuje riziko snižování hustoty vlasů, zvyšuje buněčnou aktivitu folikulů, což zajišťuje intenzivní růst vlasů (v laboratoři tento počet byl téměř 93%), chrání vlasy od negativního dopadu vnějších a vnitřních faktorů.

Peptidový komplex - vývoj, který přispívá ke zlepšení metabolických procesů v kožních buňkách. To zase zrychluje přechod vlasových folikulů z telogenu do prvního stádia anagenu a stimuluje následný aktivní růst vlasů během této fáze a současně prodlužuje jeho trvání a inhibuje stárnutí folikulů.

DMAE je látka s antioxidačním účinkem, která má také protizánětlivý účinek při dermatologických problémech. Jeho funkcí je zpomalit proces stárnutí vlasových folikulů a kožních buněk, stimulovat metabolismus kyslíku a udržovat energetickou rovnováhu.

Kofein je látka známá jako přírodní stimulátor růstu vlasů a silný antioxidant, který snižuje škodlivé účinky volných radikálů, které přispívají k ničení vitamínů a dalších látek nezbytných pro tělo. Účelem působení kofeinu je zlepšit dodávku prospěšných látek do vlasových vaků, prodloužit dobu trvání aktivní fáze vývoje vlasů a zabránit jejich předčasnému vypadávání.

Díky hydrolyzátu kolagenu jsou vlasy a vnitřní struktury obnoveny ve vlasech, což snižuje křehkost a pravděpodobnost delaminace vlasů, zlepšuje pružnost a objevuje se zdravý lesk. Keratin (specifický protein, který je součástí vlasů), zvyšuje a zesiluje účinek kolagenu, obklopuje vlasovou hřídel, proniká dovnitř a přispívá k obnově jejích struktur.

Jejich působení doplňuje allantoin - látka se změkčujícím a jemným exfoliačním účinkem, podporující optimální úroveň hydratace pokožky a nezbytnou koncentraci vlhkosti ve vlasech. Allantoin pomáhá odstraňovat „mrtvé“ buňky epidermis a aktivuje regenerační procesy v kůži, díky kterým peeling odchází, staré keratinizované vrstvy jsou nahrazeny aktivními mladými a malé rány na hlavě jsou zahojeny.

Biotin je vitamin, který se aktivně podílí na syntéze vlastního keratinu, stimuluje proliferaci (dělení a reprodukci) buněk a podílí se na výživě, hydrataci a zachování elastických vlastností vlasů. Účinný nástroj v boji proti roztřepeným koncům a křehkým vlasům.

Vitamin A je látka, která zlepšuje stav pokožky hlavy, reguluje sekreci kožního mazu, aktivuje růst a dodává vlasům sílu, chrání vlasy před vnějšími vlivy. Nedostatek tohoto vitaminu je považován za jednu z příčin vypadávání vlasů, jejich zvýšenou křehkost.

Vitamin E je jedním ze slavných silných antioxidantů, které zlepšují stav pokožky a výživu vlasů. Zlepšuje přísun krve do pokožky hlavy a vlasových folikulů, zvlhčuje, zjemňuje a chrání vlasy před škodlivým UV zářením a dalšími negativními faktory. Předpokládá se, že vitamin E je schopen opravit poškozené vlasy.

Vitamin B5 (kyselina pantothenová, také známá jako panthenol) má uklidňující a ochranný účinek na pokožku hlavy, zachovává pružnost a lesk vlasů, zajišťuje zachování vlastností a struktury vlasů pod vlivem negativních faktorů prostředí.

Výtažek z červené papriky je vynikající antioxidant a oblíbené topné činidlo, které zajišťuje průtok krve do postižených oblastí. Tato složka zlepšuje přísun krve do vlasových folikulů, redukuje mastné vlasy a podporuje pronikání dalších terapeutických a vitamínových složek do pokožky hlavy.

Chmelový extrakt - extrakt z kuželu léčivé rostliny, který zajišťuje normalizaci mazových žláz, přispívá k nasycení všech strukturálních složek vlasů vitamíny a minerály. Současně se vzhled vlasů znatelně zlepšuje, snižuje pravděpodobnost vypadávání vlasů v důsledku časného přechodu na katagen a telogen.

Mentol (výtažek z máty peprné) osvěžuje a uvolňuje pokožku hlavy, zabraňuje křečím cév, které živí epidermu, zlepšuje výživu vlasových folikulů, poskytuje antipruritický účinek.

Kopřiva je zdrojem minerálních solí užitečných pro pokožku a vlasy, železo, vitamín C a gumu (používá se v kosmetice pro účinné zvlhčení a ochranu pokožky a vlasů). Rostlina pomáhá posilovat a pěstovat vlasy, používá se jako ochrana proti rozštěpeným koncům a křehkosti.

Výtažek z lopuchu obsahuje mnoho biologicky aktivních složek (inulin, peptidy, minerální soli, mastné kyseliny, flavonoidy (přírodní antibiotika), taniny atd.). Díky tomu pomáhá aktivovat metabolismus ve vlasové pokožce a vlasových váčcích, intenzivní růst mladých vlasů, udržování jejich struktury a vlastností stimulací produkce keratinového proteinu a tvorbou speciálních buněk - keratinocytů.

Trpasličí palmový extrakt je látka používaná k léčbě androgenetické alopecie. Dihydrotestosteron vytvořený působením enzymu 5-alfa-reduktázy, invaze do vlasových folikulů, způsobuje jejich atrofii (pokles se ztrátou funkce). Tím zkracuje životní cyklus vlasů. Citlivost na pohlavní hormony, a zejména na derivát testosteronu, je stanovena geneticky, ale může být poněkud snížena extrakcí trpasličí dlaně.

Extrakt z Ginkgo biloba je oběhový stimulátor, který zlepšuje výživu a dýchání vlasových folikulů, čímž udržuje jejich funkčnost. To zvyšuje životnost vlasů. Zlepšuje jeho vlastnosti (pevnost a pružnost), vzhled.

Všechny komponenty vlasových přípravků řady Selencin jsou bezpečné pro lidi různého věku, takže je mohou používat dospělí i děti.

Většina produktů léčebného komplexu se aplikuje zvnějšku, nepronikají do hlubších vrstev kůže, do podkožní tkáně a krve, a proto jejich výrobce nebere v  úvahu jejich  farmakokinetiku

Homeopatické tablety "Selencin", i když jsou určeny k perorálnímu podání, obsahují minimální dávky účinných látek, jejichž metabolismus a distribuce v těle nemohou způsobit významné změny v orgánech a tkáních vnitřního prostředí. Vzhledem k nepřítomnosti negativního účinku léčiva na vylučovací orgány a tvorbu krve se rovněž neposkytují informace o farmakokinetice tablet.

Používejte Selencine na vlasy během těhotenství

Výrobky řady Selencin pro pokožku hlavy a vlasy neobsahují složky, které mohou poškodit lidské zdraví. To platí pro lidi různého věku a situace. Většina produktů této řady je určena pro venkovní použití. Jejich účinné látky prakticky nepronikají do krve, mají lokální účinek, a proto nemohou ovlivnit stav a pohodu těch, kteří používají kosmetiku na vlasy.

Kosmetika "Sedentin" je určena k péči o pokožku hlavy a vlasů, respektive všechny výrobky, kromě tablet, jsou přísně aplikovány v oblasti hlavy. Jediným nepříjemným faktorem může být pouze vůně, jejíž citlivost je čistě individuální.

Všechno nasvědčuje tomu, že s normální tolerancí k pachu produktů (nejčastěji se říká mírný zápach kávy), nemůže kosmetika „Selenzin“ nijak ovlivnit zdravotní stav nastávající matky, průběh jejího těhotenství, vývoj plodu.

Neexistují žádné kontraindikace pro používání kosmetiky během kojení, protože aktivní a pomocné látky kosmetiky nepronikají do krve, a ještě více do mateřského mléka. Tato kosmetika není nebezpečnější než kosmetika jakékoli jiné značky výrobků pro péči a je mnohem bezpečnější než některé lékařské šampony (například vši).

Ale s prášky "Selenzin" by měl být opatrný. Neexistují žádné přímé kontraindikace při jejich použití během těhotenství a kojení, ale dokonce lékaři dávají přednost tomu, aby si s ním hráli bezpečně, předepisování léku pouze v těch případech, plod se vyvíjí dobře a nic neohrožuje průběh těhotenství. Vypadávání vlasů u budoucí matky přesto není život ohrožující situací, kromě toho, že může vyvolat nervové zhroucení u některých emočně nestabilních žen, což může vést ke spontánnímu ukončení těhotenství. V tomto případě má smysl stabilizovat stav budoucí matky a pomoci jí vyřešit problém plešatosti pomocí lékařských prostředků, včetně tablet Selencin.

Při kojení může vše, co matka jí, projít do mateřského mléka, včetně účinných látek drog. S mateřským mlékem to také vstupuje do těla dítěte a vyvstává otázka, zda potřebuje vše, co maminka bere. Většina lékařů věří, že ani relativně bezpečné homeopatické léky by neměly být užívány bez naléhavé potřeby těch, kteří kojí, nebo se budou muset rozhodnout o možnosti přechodu dítěte na umělé krmení.

Kontraindikace

I nejbezpečnější léky mají alespoň jednu kontraindikaci. Všechny produkty systému Selenzin pro zlepšení vlasů na vlasy mají takovou kontraindikaci.

Jde o jev, který se nazývá individuální nesnášenlivost nebo přecitlivělost na kosmetický přípravek, když jeho kontakt způsobuje nežádoucí reakce. Pokud jde o zápach, reakce se mohou lišit pouze v síle: od nepřátelství po aroma, až po závažné alergické (nazální kongesce, výtok z nosu, kýchání) a anafylaktické (Quinckeho edém). Výjimkou jsou ty, které se týkají kosmetiky používané externě.

K přecitlivělosti může dojít také při přímém kontaktu kosmetiky a lidské kůže ve formě zarudnutí, svědění a vyrážky. Nejčastěji si spotřebitelé stěžují na svědění a loupání pokožky hlavy (lupy). Pokud se objeví tyto příznaky, přípravek se nedoporučuje.

Musím říci, že pokud jde o vícesložkové přípravky a kosmetiku, zvýšená citlivost se obvykle projevuje jednou, méně často dvěma nebo více složkami, a nikoli celým výrobkem jako celkem. Pokud člověk zná svůj nepříjemný faktor, vyplatí se použít pouze ten make-up, který jej neobsahuje. Pokud je tento faktor přítomen v selencinovém šamponu, ale není v pleťovém mléku nebo masce, měli byste mu dát přednost pomocí jiné značky šamponu nebo použít jinou terapeutickou řadu vlasové kosmetiky.

Další bod, který je třeba vzít v úvahu při předepisování homeopatických tablet "Selencin". Obsahují ve svém složení laktózu, proto v případě narušení metabolismu laktózy nelze lék použít.

Homeopatické léky "Selenzin" musí být používány v souladu s účelem. Tablety se v pediatrické praxi nepoužívají a granule jsou povoleny od 2 let věku.

Z vedlejších účinků kosmetiky Selenzin, včetně tablet, jsou zmíněny pouze možné alergické reakce a vůně kávy, které se nelíbí každému. Je zde také zmínka o pocitu ulpívání a neovladatelném vzhledu vlasů po aplikaci peptidového lotionu (tento pocit je subjektivní a obvykle se objevuje u těch, kteří produkt užívají nejen večer, podle pokynů, ale také ráno).

Dávkování a aplikace

Terapeutická kosmetika "Selenzin" je řada pečujících a wellness produktů pro vlasy, které pomáhají řešit problém rozptýlené plešivosti a nějakým způsobem přispívají k obnově vlasů během androgenetické alopecie. Výběr produktů pro ošetření kůže a vlasů by měl být založen na stavu pokožky hlavy, lékařské diagnóze a doporučeních odborníků.

Pokud vás náklady na produkty této řady neobtěžují, mohou být použity k preventivním účelům, zejména pokud jde o šampony, balzámy nebo selencinovou masku. Aby se předešlo předčasnému vypadávání vlasů, lze tyto prostředky použít samostatně a v kombinaci. Pro léčbu difúzní alopecie se doporučuje kombinované použití těchto a některých dalších činidel ze série Selenzin.

Šampon na vlasy se používá k posílení vlasů a zabránění jejich nadměrné ztrátě. Obsahuje složky, které prodlužují aktivní fázi vývoje vlasů, díky čemuž je udržována normální hustota vlasů pravidelnými fyziologicky stanovenými změnami vlasů.

Šampon by se měl používat, jakmile dojde k zašpinění vlasů (v případě potřeby denně), nanášení požadovaného množství na ruce, pěnění a přenos mýdlové pěny na vlasy. Aktivní, ale jemné masážní pohyby šíří šampon vlasy a nechají se několik minut. Poté lze produkt omýt teplou vodou z hlavy. Při nedostatečném čištění vlasů se postup opakuje.

Působení šamponu je podpořeno následným použitím oplachovacího kondicionéru s zpevňujícím a změkčujícím účinkem. Balzám, stejně jako šampon, snižuje intenzitu vypadávání vlasů, reguluje jejich vlhkost, zabraňuje zamotávání a usnadňuje česání.

Po šamponování naneste balzám. Čisté vlasy by měly být lehce potaženy ručníkem, aby se odstranila nadměrná vlhkost. Poté se do dlaně vtlačí malé množství balzámu a rozdělí se mezi vlasy. K dosažení tvrzeného účinku stačí ponechat balzám na vlasy po dobu 2-3 minut, poté se důkladně omyje teplou vodou.

Balzám můžete použít pokaždé po použití šamponu Selencin nebo jiné značky saponátu. Šampon a balzám na selencin lze používat nejméně každý den, ale maska stejné série by se neměla používat více než dvakrát týdně.

Maska na vlasy "Selencin" pomáhá normalizovat rovnováhu vody a tuku, posiluje a vyživuje vlasy, prodlužuje jejich aktivní život, podporuje snadné česání vlasů. Měl by být aplikován na umyté, zvlhčené (ne mokré) vlasy a distribuovat je do vlasů a pokožky hlavy. Výrobek by měl zůstat na hlavě po dobu 10-15 minut, poté je důkladně omyjte teplou, čistou vodou, snažte se vyhnout kontaktu s očima (obsahuje papriku a způsobuje těžké pálení, pokud jde o sliznice).

Pokud lze šampon, balzám a masku považovat za terapeutická a profylaktická činidla pro difuzní nehormonální plešatost, pak se selencinské lotiony považují za plnohodnotné terapeutické činidlo pro symptomatickou terapii. Je samozřejmě nepravděpodobné, že bude možné léčit alopecie závislé na androgenech pouze pomocí pleťového mléka, ale pravidelné užívání léku v kombinaci s jinými produkty této řady pomáhá udržovat atraktivní vlasy s dědičnou predispozicí k plešatosti. Pokud však odmítnete používat lékařskou kosmetiku, problém se obvykle vrátí.

Selenzin Spray Lotion se doporučuje pro posílení vlasů aktivací produkce kolagenu a jeho zaváděním z vnějšku. Vysoký obsah anagelinu umožňuje jeho použití v boji proti projevům androgenní alopecie. Obzvláště dobré výsledky se projevují u integrovaného používání vody, šamponu a spreje.

Před spaním aplikujte sprej pravidelně. Rozprašovací nádoba se předběžně protřepe a nasprejuje ze vzdálenosti 15 až 20 cm na vlasovou pokožku a vlasové kořínky. Pro lepší absorpci se doporučuje opatrně masírovat oblast aplikace. Opláchnutí produktu není nutné.

Chcete-li dosáhnout stabilního deklarovaného účinku, musíte aplikovat krém denně po dobu nejméně 2 měsíců. Následně lze snížit frekvenci použití. U alopecie závislé na androgenech může být sprej použit jako součást komplexní terapie, což dává větší šance na obnovení vlasové linie.

Peptidové mléko "Selenzin" se liší od zpevňujícího lotionu jak svým designem, tak složením. Neobsahuje anagelin a jeho účinnost proti androgenetické alopecii je zajištěna díky trpasličímu palmovému extraktu. Indikace pro použití tohoto nástroje jsou stejné jako pro ostatní produkty ze série, ale použití je poněkud odlišné.

Krém má neobvyklé balení: ampule obsahující 5 ml produktu. Před použitím se otřením víkem protřepou a popraskají nosem (existuje zvláštní riziko). Kompozice se odstraní stlačením ampule prsty na měkkém těle. Pomocí prstů naneste produkt na suchou pokožku hlavy a kořeny vlasů.

Výdaje léčiva závisí na velikosti postižené oblasti, ale obvykle na jedno ošetření stačí polovina obsahu 1 ampule (ukazatel 2,5 ml). Zbývající krém v ampulce se použije příště, po použití hermeticky uzavře ampulku víčkem (otevřenou a ucpanou ampuli můžete skladovat po dobu jednoho roku).

Poté, co byl aplikován krém na bazální zónu, musí být jemně masírován do pokožky hlavy a ponechán na něm až do úplného vstřebání. Oplachovací krém není nutný.

Peptidové mléko lze použít jak v komplexu, tak odděleně od ostatních produktů řady Selencin. Trvání použití k dosažení uváděného účinku by mělo být alespoň 4 měsíce. Balení ampulek je určeno pro měsíční průběh použití, pokud používáte produkt 1krát denně.

Tablety selencinu se používají podle pravidel pro přijímání homeopatických léků. Jsou určeny k léčbě alopecie u dospělých. Obvykle jsou předepisovány 1 tableta 3x denně. Současně není třeba žvýkat a polykat tablety, doporučuje se, aby byly pod jazykem až do úplného rozpuštění.

Doporučuje se užívat tablety mimo jídlo (půl hodiny před jídlem nebo alespoň hodinu po jídle). V průměru je lék předepsán ve čtyřtýdenním kurzu, po kterém následuje 7denní přestávka a tento průběh se opakuje. Je-li to nutné, může být po měsíci předepsán druhý dvoustupňový postup léčby Selencinem. Vše záleží na diagnóze, závažnosti procesu, individuálních charakteristikách těla pacienta.

Homeopatický lék "Selencin" ve formě odpovídající většině prostředků z tohoto plánu, tj. Ve formě granulí, je předepisován pacientům starším než 2 roky. Dětská dávka - od 3 do 5 granulí. Pacienti starší 10 let mohou užívat 5-8 granulí. Přesné dávkování a frekvence podávání (obvykle 3-5krát denně) je stanovena homeopatem.

Délka léčby homeopatickými granulemi je 1-1,5 roku nebo více. Navíc, po každém měsíci léčby musíte přestávku na 1 týden.

Nejčastěji je podávání tablet a granulí kombinováno s použitím externích prostředků řady Selencin k zajištění komplexního terapeutického účinku.

Přísné dávky externích činidel, s výjimkou peptidového lotionu, nejsou uvedeny v pokynech pro produkty Selencin. Množství použitého šamponu, balzámu, pleťové vody, masky závisí na tloušťce a délce vlasů, obsahu tuku a kontaminaci.

V anotaci na peptidové mléko jsou uvedeny doporučené dávky, ale v případě potřeby mohou být zvýšeny bez negativních důsledků. Musím říci, že vzhledem k vysokým nákladům na výrobky pro péči o vlasy této značky je nepravděpodobné, že by ji někdo chtěl utratit nehospodárně, vzhledem k tomu, že se účinek nezlepší. A případy nanášení pleťové vody dvakrát denně neměly vliv na účinek léčby ani na zdravotní stav lidí, kteří používají Selenzin.

předávkování  tabletami Selencin po celou dobu jejich existence na trhu nebyly hlášeny žádné zprávy. Obsah účinných látek v homeopatických lécích je extrémně malý, proto je otrava s nimi spíše výjimkou.

"Selencin" pro děti

Terapeutická vlasová kosmetika „Selenzin“ je živým příkladem kosmetických přípravků, které nezahrnují věkové limity. Léčivý účinek je zajištěn díky přírodním složkám, a nikoli léčivé chemii, která může být škodlivá pro děti nebo starší osoby.

Použití  externí kosmetiky Selencin pro děti je stejné jako u dospělých. Je pravda, že potřeba používat léčebné pleťové vody a masky je velmi vzácná, protože alopecie v dětství je považována za vzácný výskyt, nemluvě o její androgen-dependentní formě, která málokdy činí svůj debut ve věku 11-12 let. Obvykle je ztenčení vlasů u dítěte vyvoláno nedostatkem vitamínů a minerálů, užíváním určitých léků, plísňovými infekcemi na pokožce hlavy (kožních červů), zářením, popáleninami, gastrointestinálními chorobami, v důsledku čeho tělo nedostává potřebné mikro a makro prvky, systémová infekční onemocnění.

Podle statistik se difuzní nebo fokální plešatost v raném věku vyskytuje pouze u 3% dětí a nejčastěji je dočasná (pokud se nejedná o genetiku, poškození popálením nebo autoimunitní patologii). Ve většině případů stačí vypořádat se s léčbou základního onemocnění, zavést do stravy vitamíny a minerály a léčit pokožku hlavy pomocí řady Selencin nebo jejích analogů.

V rámci komplexní léčby plešatosti u dětí se nejčastěji předepisuje šampon a balzám Selencin, a pokud je vypadávání vlasů důsledkem mentálního traumatu, homeopatické granule stejné série (účinná dávka je předepisována pediatrem nebo homeopatem). Použití zbývajících produktů ze série je možné pouze na doporučení lékaře, který se musí spolehnout na skutečnou příčinu plešatosti dítěte a jeho věku.

Interakce s jinými léky

Obecně uznávanou normou ve farmaceutickém a kosmetickém průmyslu je přítomnost anotací nebo informací o použití a skladování vyráběných výrobků. Tyto informace se také týkají balení produktů řady Selencin pro vlasy. Uvedená norma není náhodná, protože účinek deklarovaný výrobcem je možný pouze tehdy, jsou-li nápravná opatření ze série ošetření používána správně.

Protože selencinové externí přípravky nejsou považovány za plnohodnotné léčivé přípravky, není na obalu žádná indikace jejich interakce s jinými léky, tj. Léky a látky, které mohou vyvolat negativní reakce. Absence tohoto odstavce naznačuje, že nedošlo k žádné významné interakci mezi kosmetikou Selencin a žádnými dalšími kosmetickými nebo léčivými přípravky, což znamená, že neexistují žádná omezení týkající se kombinace různých produktů.

Přestože kosmetologové stále trvají na tom, že většího účinku lze dosáhnout použitím produktů péče o vlasy a pokožku stejné značky nebo řady, než kombinováním kosmetiky různých výrobců.

Tablety a granule selencinu se považují za homeopatické léky, ale taková léčiva obvykle kvůli nízkému obsahu účinných látek nevstoupí do významných lékových interakcí.

Podmínky skladování

Vzhledem k pokynům pro použití kosmetických přípravků „Selenzin“ je třeba věnovat pozornost době  použitelnosti  každého použitého produktu. Tyto informace by měly být uvedeny na kartonu a na vnitřním obalu (nádobě) kosmetiky.

Je třeba říci, že prostředky na externí použití, které podléhají  skladovacím podmínkám  (obvykle označují teplotu 5 až 25 stupňů), neztrácejí své mycí vlastnosti. Léčivé vlastnosti však lze výrazně snížit, protože rostlinné výtažky a některé další složky mají omezenou trvanlivost.

Externí fondy "Selenzin" se doporučuje použít do 2 let od data vydání. Pokud jde o peptidové mléko, po otevření ampule je její skladovatelnost snížena na polovinu (až 1 rok).

Homeopatické přípravky "Selenzin" se skladují po dobu 5 let při teplotě v rozmezí 15–25 stupňů. Po uplynutí doby použitelnosti je nutné je zlikvidovat.

Skladovatelnost

Analogy

V současné době nemáme dostatek kosmetických přípravků na vlasy s deklarovaným účinkem posílení vlasů po celé délce a zabránění vypadávání vlasů. Ve většině případů je však léčivý efekt jen reklamním trikem.

Skutečnost je taková, že ztráta 50–125 vlasů za den se nepovažuje za patologii. Jedná se o normální fyziologický proces změny vlasů. Podle stejného schématu jsou naše kožní buňky také aktualizovány, což kolem nás nezpůsobuje tolik hluku.

Jak důležitý je problém posilování vlasů při ztrátě vlasů? Stojí za to se bát? Pravděpodobně ne. Zpevňující šampony, balzámy, pleťové vody a masky pravděpodobně neovlivní významně množství ztracených vlasů, pokud je to fyziologicky stanoveno. A s patologickým ztenčováním vlasů, konvenční kosmetika s 1-2 skutečně důležitými aktivními složkami nepřinese očekávaný účinek.

Zde je vyžadován integrovaný přístup, který zahrnuje nejen péči, ale také ošetřování pokožky hlavy, kde se vytvářejí vlasové folikuly, tj. Použití lékařské kosmetiky v kombinaci s vnitřním ošetřením těla, ať už jde o nemoc nebo nedostatek látek nezbytných pro její životně důležitou činnost. V tomto ohledu má kosmetika „Selenzin“ pro vlasy výhodu oproti konvenční kosmetice pro péči o vlasy.

Při výběru analogů musíte věnovat pozornost zdravotnímu složení produktů. Léčebný účinek schválený trichology mají přípravky na bázi minoxidilu: MinoMax krém a šampon, Regein krémy pro ženy, SPECTRAL UHP 5% a Kirkland, Revita plešatý šampon, Revivogen Combo anti-plešatý komplex, Generolon spray pro muži a ženy, řešení Mexidil a další. Vývoj těchto nástrojů byl prováděn ve vědeckých a farmaceutických laboratořích konkrétně pro boj s alopecí, a to nejen pro péči o vlasy.

Účinný boj proti takovým problémům je však nemožný, aniž by to ovlivnil zevnitř. To je usnadněno příjmem vyvážených vitamín-minerálních komplexů, které jsou v řadě "Selencin", "MinoMax" a některé další. Pivovarské kvasnice s doplňky, které pomáhají posilovat vlasy, mohou mít také nějaký účinek.

Lékaři mohou v souvislosti s alopecí nabídnout pro vlasy následující vitamíny: „Perfect“, „Revalid“, „Pantovigar“ a jejich analogy.

"Perfectil" je komplex vitamínů a minerálů vyvinutý britskými vědci pro léčbu dermatitidy, akné a alopecie, se změnou stavu kůže a vlasů a předčasným stárnutím. Obsahuje 11 vitamínů, včetně biotinu, kyseliny pantothenové, vitamínů E a C, skupiny B, jakož i 9 stopových prvků, beta-karoten (prekurzor vitamínu A), aminokyseliny, lopuchu a extrakty z echinacey. Veškeré toto bohatství v přesně definovaných dávkách je umístěno v kapslích, které je třeba brát denně 1 kus po jídle po dobu stanovenou lékařem.

Je však důležité si uvědomit, že komplex má určité kontraindikace, které kromě přecitlivělosti na složky léčiva zahrnují: hypervitaminózu způsobenou nadbytkem jednoho nebo více vitamínů obsažených v drogě, závažné selhání ledvin, tuberkulózu, leukémii, revmatismus, roztroušenou sklerózu a některé další patologie, které lze přečíst v návodu k danému léčivu. Komplex není předepsán během těhotenství a kojení, není používán v pediatrii.

Kromě alergických reakcí může „Perfect“ způsobit problémy se zažívacím systémem a neurologickými poruchami.

"Revalid" - multivitaminový komplex v kapslích, který obsahuje aminokyseliny, vitaminy B1, B5, B6, stopové prvky (zinek, železo, měď), kvasinky, extrakt z pšeničných klíčků. Komplex se používá k léčbě alopecie různé povahy (často jako součást komplexní terapie), s výjimkou patologie hormonální povahy, jakož i porušení vlastností a struktury vlasů, kůže, nehtů.

Lék je určen k léčbě pacientů starších 12 let, kteří by měli užívat 3-6 tobolek denně, v závislosti na závažnosti alopecie. Průběh léčby je 1-3 měsíce s možností opakování terapie.

Komplex není předepsán těhotným ženám a kojícím matkám ani lidem s přecitlivělostí na složky léku. Mezi vedlejší účinky patří alergické reakce a mírné neurologické poruchy.

„Pantovigar“ je přípravek ve formě kapslí se skromnějším složením založeným na lékařských kvasnicích, ke kterému se přidávají thiamin, kyselina pantothenová, dvě aminokyseliny zlepšující stav pokožky a keratin jako základ pro stavbu vlasů. Komplex se používá k rozptylu vypadávání vlasů nehormonální povahy, čímž se narušuje struktura vlasů a nehtů.

Lék je určen k léčbě dospělých pacientů. Musíte ji užívat třikrát denně na 1 tobolku od 3 měsíců do 6 měsíců.

Komplex není předepsán dětem a kojícím matkám ani lidem s alergickými reakcemi na složky léku. Během těhotenství je jeho podávání podle indikací možné pouze ve 3. Trimestru.

Může způsobit alergické reakce i gastrointestinální příznaky.

Jak vidíte, kromě přípravku „Selenzin“ existují i jiné prostředky, jak pomáhat v boji proti alopecii, ale ne všechny jsou schváleny pro použití v dětství, během těhotenství a kojení, ne všechny jsou tak bezpečné s minimem kontraindikací a vedlejších účinků.


Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Selencin pro vypadávání vlasů a růst vlasů " přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.