^

Složky kosmetiky: změkčovadla

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Emollienty - to je jedna z hlavních složek moderní kosmetiky. Zvažme vlastnosti těchto látek, jejich užitečné vlastnosti pro kůži a jak je rozpoznat v make-upu.

Emolienti jsou tukovou složkou kosmetiky. Tyto látky pronikají do stratum corneum, ale neovlivňují hluboké vrstvy pokožky. Emolienti dávají pokožce dobře upravený vzhled, hladkost, pružnost a hedvábnost, ale nemají fyziologický účinek. Účinek působení změkčovadel je způsoben tím, že látky jsou pevně fixovány v stratum corneum. Emolienti mohou být ve formě přírodních tuků, mastných alkoholů, lanolinu, vosků, etherů nebo silikonů. Jako součást kosmetiky jsou emolienty označovány jako minerální olej, stearický alkohol, cesarin nebo dimethikon. Emolienti poskytují kosmetické prostředky lehkosti, umožňují jejich dobré vstřebávání a distribuci po kůži.

Ale kromě pozitivních vlastností mohou emoce ovlivňovat kůži a negativně. Takže v levné kosmetice se používají nebezpečné mastné kyseliny jako změkčovadla, které způsobují komedogenní závislost, pronikají do stratum corneum a zůstávají tam. Komedogenní závislost se projevuje v důsledku lanolinu, kokosového oleje a izostearického alkoholu. V důsledku expozice těmto látkám se na kůži objevují pupínky nebo mírná vyrážka. Proto při výběru kosmetiky pro péči o tělo a obličej by měla být věnována zvláštní pozornost složení kosmetiky.

K dnešnímu dni stále více výrobců kosmetiky opouští používání nebezpečných změkčů na kůži a nahrazuje je silikony. Silikonové změkčovadla v kosmetice neovlivňují živé buňky a bezpečně využívají kosmetiku.

trusted-source[1]

Jaké jsou emoce?

Co je změkčovadlo, je tukovou složkou kosmetiky. Emolienty jsou odpovědné za spotřebitelské vlastnosti kosmetických prostředků. Díky změkčovadlům jsou krémy a krémy dobře rozloženy po kůži a absorbovány. Make pokožku těla a tvář jemné, hedvábné, pružné. Emollienty jsou přítomny jak v profesionální kosmetice, tak v dekoračních výrobcích. Záleží na jejich dostupnosti, na tom, jak dlouho bude make-up trvat a jak to bude vypadat na tomto nebo jiném typu pokožky.

Při nanášení na pokožku zůstávají změkčovadla na povrchu a postupně pronikají do stratum corneum. Díky tomu může make-up trvat tak dlouho. Ale ne všichni emolienty jsou pro pokožku bezpečné. Některé mohou způsobit alergickou reakci a vzhled akné. Obvykle se to stává při použití nekvalitní a levné kosmetiky. V moderní kosmetologii jsou emolty nahrazeny silikony. Tyto látky mají stejný účinek jako změkčovadla, ale nezpůsobují závislost nebo negativní reakce. Navíc díky silikonům v kosmetice mohou výrobci regulovat obsah tuku krémů, konzistenci a konzistenci šamponů, pleťových mlék a dalších spotřebních vlastností kosmetiky.

Mechanismus působení emocí

Elán v angličtině znamená "prostředek zmírnění", který plně odráží jeho hlavní úkol - zmírnit kůži. Můžeme říci, že účinek krému aplikovaného na kůži je 99% účinek změkčovadel. Emolienti neprostupují hluboko do pokožky, nemají tedy vliv na živé buňky. Jejich působení v plném smyslu slova cosmetic je dočasné zlepšení vzhledu kůže bez aktivní intervence ve své fyziologii.

Emolienti jsou tuky a tukové látky, které mají schopnost fixovat se v stratum corneum, takže povrch pokožky je hladký a měkký na dotek. Použití jako změkčovadla mastné alkoholy, vosky, estery, přírodní tuky a oleje, a některých silikonových sloučenin (tzv silikonový olej). Nejčastěji se vyskytujících změkčovadla následující: ceresin, minerální oleje, vosky (včelí vosk, karnaubský kandelily), isopropylpalmitát, stearylalkohol, ricinový olej, silikony a dimethikonu a cyklomethikonu.

Emollienty z velké části určují spotřebitelské vlastnosti kosmetických prostředků - snadné rozložení na kůži, vstřebávání, vzhled, pocity po aplikaci na kůži (pocit plynulosti, měkkosti, hedvábí). Zvláště důležité je výběr tukových složek v dekorativní kosmetice, protože závisí na tom, jak rovnoměrně zůstane make-up, jak dlouho to trvá, atd.

Není divu, že milovníci emo jsou nejčastěji voleni z marketingových důvodů, prakticky bez ohledu na jejich vliv na pokožku.

V moderních kosmetických přípravcích se silikonové oleje stále častěji používají jako změkčovadla a ponechávají úlohu aktivních přísad na organické tuky a oleje. Silikony splňují základní kritéria změkčovadel mnohem lépe: při aplikaci na kůži zůstávají na povrchu, dočasně vyhlazují a změkčují a neovlivňují živé buňky. Biologická inertnost silikonů je zárukou jejich bezpečnosti.

Popularita silikonů je také vysvětlitelná jejich speciálními spotřebitelskými vlastnostmi. Nejsou lepivé a na pokožce nechávají pocit měkkosti. Pomocí silikonů můžete vytvořit širokou škálu kosmetických přípravků, začínajících krémy a šampony a dokončovat dekorativní kosmetiku. Kromě toho, mohou silikony ovládat vlastnosti kosmetických výrobků - může vytvořit kompozici, která bude cítit spotřebitelem jako zapalovač, nebo naopak, více mastných, nechat na kůži nebo vlasy ochranný film na rezistenci rtěnky nebo základ.

Erotický krém

Erotický krém je vynikajícím nástrojem pro péči o pleť a tělo. Hlavním účinkem zmírňujícího krému je to, že po prvním použití je kůže dobře upravená, jemná, elastická, eliminuje suchost a drsnost. Vzhledem k tomu, že sladká je tučná složka kosmetiky, podívejme se na nejoblíbenější změkčovadla.

  • Emolenty z ropných produktů - takové látky zahrnují minerální olej, parafín a vazelínu. Tyto látky nepronikují hluboko do pokožky a jsou biologicky neutrální. Na pokožce vytvářejí tenký film a zabraňují odpařování vody.
  • Parafin je bezbarvá látka, která se při zahřátí roztaví. Je to ten, kdo dává kosmetickým výrobkům tuky.
  • Parafínová vazelína nebo vazelína - tvoří na pokožce neviditelný film, který má zvlhčující účinek.
  • Minerální oleje jsou perfektně absorbovány pokožkou a podobně jako předchozí změkčovadlo tvoří tenkou vrstvu pro udržení vlhkosti v pokožce.

trusted-source[2], [3], [4], [5]

Emothenes s atopickou dermatitidou

Emolienti s atopickou dermatitidou mají léčebný a preventivní účinek. Ale tyto látky jsou užitečné pouze tehdy, pokud jsou absolutně bezpečné a nestanou se příčinou komedogenní závislosti. Atopická dermatitida je zánětlivá alergická kožní onemocnění, která má často chronickou formu. Hlavním příznakem onemocnění je silné svědění. Zpravidla se onemocnění objevuje v raném dětství a má tři fáze vývoje, které se navzájem nahradí, jak pacient vyrůstá.

Emothenes s atopickou dermatitidou mají terapeutický účinek, změkčují pokožku a zhoršují svědění. Kromě kosmetických prostředků s emolienty předepisují lidé s atopickou dermatitidou protizánětlivé léky pro vnější použití. Externí terapie s atopickou dermatitidou je nejúčinnější způsob léčby a prostředky s emolienty jsou ideální volbou pro léčbu a péči o nemocnou kůži.

trusted-source[6], [7], [8], [9], [10], [11], [12], [13]

Emoce pro děti

Emolienty pro děti poskytují čistící a zvlhčující pokožku. Zabraňují vzhledu suchosti a vytvářejí na pokožce ochrannou bariérovou vrstvu, která obnovuje rovnováhu vody a lipidů v kůži. Hlavním účelem použití změkčovadel pro děti je obnovit poškozenou oblast pokožky. Emolienti jsou nepostradatelní při léčbě atopické kožní dermatitidy.

Emolienti pro děti mohou být v tekuté a krémové formě. Použití jednoho či druhého způsobu závisí na kožních problémech. Takže pokud má dítě suchou pokožku a peeling, výhodou jsou lehké krémy a mléko, které se starají o emoce. Pokud se atopická dermatitida projevuje výraznou suchostí některých částí těla, doporučuje se použít krém a masti s změkčovadly. Frekvence užívání závisí na stupni poškození kůže, ale nesmí překročit čtyři postupy pro uvedení milovníků emo na dětskou pokožku denně. Každodenní používání dětské kosmetiky s emolienty je účinná prevence atopické dermatitidy a vynikající péče o jemnou pokožku dítěte.

trusted-source[14], [15]

Emolienti v kosmetice

Emolienti v kosmetice jsou tukovou složkou léku. Přeloženo z angličtiny, změkčovadlo zní jako prostředek zmírnění a to plně odhaluje základní funkce a vlastnosti těchto látek. Mnoho kosmetiček tvrdí, že účinek prvního použití výrobku je 90% závislé na kvalitě použitých emolt. Takto jsou zodpovědní za spotřebitelské vlastnosti kosmetiky. A to je absorpční schopnost, distribuce na kůži a výsledek po použití. Díky emoce po prvním použití kosmetiky můžete cítit, že kůže je měkčí, jemnější a pružnější.

Emolenty jsou tuky, které pronikají do horní vrstvy kůže a jsou tam fixovány. Díky tomu se pokožka stává měkkou, jemnější a dobře upravenou. Stále více výrobců preferují silikonové oleje jako změkčovadla. Tyto látky nemají žádný vliv na živé kožní buňky a biologická inertnost silikonů je zárukou bezpečnosti těla. Silikony jsou také oblíbené kvůli jejich spotřebitelským charakteristikám. S jejich pomocí vytváří širokou škálu kosmetiky, vše od šamponů a vlasových balzámů až po make-up. Silikony jsou změkčovadla, které dodávají stabilitu kosmetickým výrobkům, umožňují vyrábět kosmetiku pro jakýkoli typ pokožky a přání zákazníků - lehké a tučné krémy, pevné rtěnky, základové krémy a mnoho dalšího.

Emolienti jsou nepostradatelnou součástí kosmetiky. Emollienti jsou zodpovědní za spotřebitelské vlastnosti kosmetiky a jejích vlastností. Navíc emolienty pomáhají při léčbě atopické dermatitidy jak u dospělých, tak u dětí. A to dokazuje nutnost jejich přítomnosti v kosmetice, plnohodnotné péči o pleť.

trusted-source[16], [17], [18], [19], [20]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.