^
A
A
A

Kalení je cesta ke zdraví dítěte

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.10.2021
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Můžete zahájit temperovací postup kdykoli v roce. Hlavní věc je, že se to děje postupně a pravidelně. Dodržování pravidel temperování umožňuje zlepšit zdraví dítěte a snížit četnost návštěv pediatra.

Nalévání, tření, vzduchové koupele a fyzické cvičení budou přínosné, pokud je budete dělat podle pravidel:

  • Chůze kolem bytu s bosými nohami je prvním krokem k "novému" životu. Nechte drobky chodit naboso a na trávě, písek, oblázky v teplých letních dnech. A přesto můžete dát na dvůr umyvadlo s vodou a nechat dítě v něm "stomp" určitou dobu.
  • Chůze - "zelené světlo"! V zimě by celková doba strávená na ulici měla dosahovat 3-4 hodin denně. V létě můžete dýchat kyslík celý den.
  • Naučte se spát s otevřeným oknem kdykoliv během roku.
  • Cvičení je skvělým přírůstkem pro chůzi. Každé ráno začněte s malým nábojem a pro procházku hrát aktivní hry.
  • Kravaty jsou zvláštní stupeň vytvrzování. Potřebujete je spustit s třením tělních drobků mokrým froté ručníkem. Pak můžete pokračovat do lázní pro nohy: nalijte dvě pánve vodou s různými teplotami a střídavě snižujte nohy nohou po dobu 20 sekund v teplé vodě a poté po dobu 10 vteřin - do zimy. Za měsíc předáváme nohy na kolena s vodou při pokojové teplotě a měsíc nebo dva později na kontrastní duši s teplotou studené vody nejméně 20 stupňů.

Po sprchování osušte ručník ručníkem.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.