Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Kapky z červů pro psy

Lékařský expert článku

Internista, pulmonolog
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 01.06.2018

Všichni majitelé domácích zvířat se vždy zajímají o zachování svého zdraví, protože psi mají vysoké riziko infekce, a to jak vnějším hmyzem, tak vnitřními parazity - hlísty nebo červy. Zvíře může používat larvy hlísty s potravinami nebo kapalinou, může se nakazit při komunikaci s jiným nemocným zvířetem. Vejce červů se vyskytují ve velkém množství v zemi, na rostlinách, ve vnějších nádržích a obyčejných kalužích, ze kterých může pes pít vodu. Vzhledem k tomu, že riziko infekce je velmi, velmi vysoké, doporučuje se, aby majitelé věnovali pozornost příslušným veterinárním lékům - zejména kvapkám z červů pro psy.

Formulář vydání

Nabídkou domácího anthelmintického přípravku může majitel čelit neočekávanému problému: pes často jednoduše odmítá používat nezbytnou pilulku nebo suspenzi kvůli nepřijatelné chuti nebo vůni. Někdy takové odmítnutí může být doprovázeno dokonce agresí zvířete a výskytem hojného slintání. Existuje však východisko z současné situace, a to jsou kvapky červů.

Kapky z červů pro psy na kohoutku jsou správně považovány za jednu z nejvhodnějších forem anthelmintických veterinárních léčiv. To znamená, že současně působí proti červům a proti vnějšímu hmyzu - blechám nebo klíšťatům. Kapky působí rychle a jejich účinek přetrvává zpravidla po dobu dalších 1-2 měsíců.

Při výběru kapiček z červů pro psy se musíte zaměřit na hmotnost a věk zvířete. Dávkové vlastnosti jsou vždy předepsány v léčivé anotaci k veterinárnímu léčivu.

Dironet Spot-On

Farmakodynamika

Farmakokinetika

Kapky z larv a sexuálně zralých hlístů, cestodů, blech, vši, vadí, roztoči. Aktivní tekutina se absorbuje z kožních tkání, vstupuje do systémové cirkulace zvířete a odtud do všech orgánů a dutin. Složení léku je ivermektin a praziquantel.

Kontraindikace pro použití

Kapky by neměly být používány, pokud má zvíře alergii na formulaci. Dále je droga kontraindikována během těhotenství a laktace psů, s infekčními chorobami, štěňaty po dobu až 2 měsíců, stejně jako plemena psů, jako jsou Bobtail, Collie, Sheltie.

Nežádoucí účinky

Nežádoucí nežádoucí účinky nebyly pozorovány.

Způsob podání a dávka kapky červů pro psy

Od červů se léčba provádí jednou (pro prevenci - 4krát ročně). Vylučování parazitu se obvykle vyskytuje 4-5 dní po aplikaci kapek v kohoutku. Průměrná dávka léku je od 1 do 8 pipet, v závislosti na hmotnosti zvířete.

Předávkování

Situace nejsou popsány.

Interakce s jinými léky

Kapky nejsou používány v kombinaci s jinými antiparazitickými léky.

Podmínky skladování

Teplotní rozsah pro optimální skladování produktu je od +1 do + 30 ° C.

Datum vypršení platnosti

Až 18 měsíců.

Stronghold

Farmakodynamika

Farmakokinetika

Účinné antiparazitní kapky na bázi selamektinu. Pracují s ohledem na blchy, roztoče, houby, toxokarky, ascaris a dirofilaria. Zničí oba parazity a jejich larvy. Zabezpečte antiparazitární ochranu zvířete po dobu jednoho měsíce.

Kontraindikace pro použití

Nepoužívejte k léčbě štěňat do jednoho a půl měsíce.

Nežádoucí účinky

Extrémně vzácné se mohou objevit oblasti dočasné ztráty vlasů v místě aplikace kapiček.

Způsob podání a dávka kapky červů pro psy

Kapky se aplikují na suchou pokožku v oblasti kohoutku, od 30 do 240 mg, v závislosti na hmotnosti psa.

Předávkování

Nebyly zaznamenány žádné situace s předávkováním.

Interakce s jinými léky

Nedoporučuje se užívat s jinými antiparazitickými látkami kvůli možné intoxikaci.

Podmínky skladování

Uchovávejte kapky za normálních teplotních podmínek.

Datum vypršení platnosti

Až 3 roky.

Poradce

Farmakodynamika

Farmakokinetika

Kapky z červů (kohoutek, hlíst), blech, vši, roztoči. Aktivní přísady - imidakloprid a moxidektin - způsobují smrt parazitického hmyzu a helmintů. Kapky nezpůsobují podráždění nebo intoxikaci.

Kontraindikace pro použití

Věk psa je kratší než 7 týdnů, infekční onemocnění a doba rekonvalescence.

Nežádoucí účinky

Obvykle kapky nesou dobře zvířata. Je extrémně vzácné, že jednotlivé příznaky kůže se objevují ve formě zčervenání a svědění, které zmizí samy o sobě.

Způsob podání a dávka kapky červů pro psy

Kapky jsou aplikovány na kohoutku, mezi vlnou a vysušenou kůží bez ran a podráždění. Pokud je pes velký, měl by být tekutina rozdělena na 3 nebo 4 místa. Průměrná dávka pro psy je 0,1 ml na kilogram tělesné hmotnosti.

Pro zničení helminthů se léčba psa provádí jednou a za účelem profylaxe - jednou za 4 týdny.

Není žádoucí, aby se vaše krmivo koupilo 3-4 dny po aplikaci kapiček.

Předávkování

Neexistují popisy takových situací.

Interakce s jinými léky

Nepoužívejte kapky v kombinaci s makrocyklickými laktony.

Podmínky skladování

Kapky jsou uloženy v místnosti mimo přístup dětí.

Datum vypršení platnosti

Až 3 roky.

Prasid komplex

Farmakodynamika

Farmakokinetika

Komplex znamená ve formě kapiček z červů a vnějších parazitů. Kompozice je reprezentována praziquantel, ivermektin, levamisol, dimedrol, dimethylsulfoxid. Látka má široké spektrum antiparazitických účinků.

Kontraindikace pro použití

Kapky se nedoporučují na léčbu štěňat po dobu až 2 měsíců, na infekční onemocnění a fyzické vyčerpání psů, na těhotenství a krmení, na alergie a na mokré nebo podrážděné kůže.

Nežádoucí účinky

Vedlejší účinky se obvykle nedoporučují.

Způsob podání a dávka kapky červů pro psy

Použijte 1 až 5 pipet na ošetření zvířete, v závislosti na hmotnosti.

Předávkování

Situace nebyly pozorovány.

Interakce s jinými léky

Přípravky proti červům by neměly být kombinovány s jinými antiparazitickými látkami.

Podmínky skladování

Uchovávejte v suchém, tmavém prostoru při pokojové teplotě.

Datum vypršení platnosti

Až 2 roky.

Kvapky z červů se vhodněji používají k zamezení výskytu parazitů. Nicméně, pokud jste už našli hlísty v exkrementech vašeho psa, neměli byste paniku, ale okamžitě pokračujte v léčbě. Správná volba kapiček z červů pro psy pomůže veterináři.

trusted-source[1], [2]


Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Kapky z červů pro psy" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.