^

Kapky z červů pro psy

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 01.06.2018
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Všichni majitelé domácích zvířat se vždy zajímají o zachování svého zdraví, protože psi mají vysoké riziko infekce, a to jak vnějším hmyzem, tak vnitřními parazity - hlísty nebo červy. Zvíře může používat larvy hlísty s potravinami nebo kapalinou, může se nakazit při komunikaci s jiným nemocným zvířetem. Vejce červů se vyskytují ve velkém množství v zemi, na rostlinách, ve vnějších nádržích a obyčejných kalužích, ze kterých může pes pít vodu. Vzhledem k tomu, že riziko infekce je velmi, velmi vysoké, doporučuje se, aby majitelé věnovali pozornost příslušným veterinárním lékům - zejména kvapkám z červů pro psy.

Formulář vydání

Nabídkou domácího anthelmintického přípravku může majitel čelit neočekávanému problému: pes často jednoduše odmítá používat nezbytnou pilulku nebo suspenzi kvůli nepřijatelné chuti nebo vůni. Někdy takové odmítnutí může být doprovázeno dokonce agresí zvířete a výskytem hojného slintání. Existuje však východisko z současné situace, a to jsou kvapky červů.

Kapky z červů pro psy na kohoutku jsou správně považovány za jednu z nejvhodnějších forem anthelmintických veterinárních léčiv. To znamená, že současně působí proti červům a proti vnějšímu hmyzu - blechám nebo klíšťatům. Kapky působí rychle a jejich účinek přetrvává zpravidla po dobu dalších 1-2 měsíců.

Při výběru kapiček z červů pro psy se musíte zaměřit na hmotnost a věk zvířete. Dávkové vlastnosti jsou vždy předepsány v léčivé anotaci k veterinárnímu léčivu.

Dironet Spot-On

Farmakodynamika

Farmakokinetika

Kapky z larv a sexuálně zralých hlístů, cestodů, blech, vši, vadí, roztoči. Aktivní tekutina se absorbuje z kožních tkání, vstupuje do systémové cirkulace zvířete a odtud do všech orgánů a dutin. Složení léku je ivermektin a praziquantel.

Kontraindikace pro použití

Kapky by neměly být používány, pokud má zvíře alergii na formulaci. Dále je droga kontraindikována během těhotenství a laktace psů, s infekčními chorobami, štěňaty po dobu až 2 měsíců, stejně jako plemena psů, jako jsou Bobtail, Collie, Sheltie.

Nežádoucí účinky

Nežádoucí nežádoucí účinky nebyly pozorovány.

Způsob podání a dávka kapky červů pro psy

Od červů se léčba provádí jednou (pro prevenci - 4krát ročně). Vylučování parazitu se obvykle vyskytuje 4-5 dní po aplikaci kapek v kohoutku. Průměrná dávka léku je od 1 do 8 pipet, v závislosti na hmotnosti zvířete.

Předávkování

Situace nejsou popsány.

Interakce s jinými léky

Kapky nejsou používány v kombinaci s jinými antiparazitickými léky.

Podmínky skladování

Teplotní rozsah pro optimální skladování produktu je od +1 do + 30 ° C.

Datum vypršení platnosti

Až 18 měsíců.

Stronghold

Farmakodynamika

Farmakokinetika

Účinné antiparazitní kapky na bázi selamektinu. Pracují s ohledem na blchy, roztoče, houby, toxokarky, ascaris a dirofilaria. Zničí oba parazity a jejich larvy. Zabezpečte antiparazitární ochranu zvířete po dobu jednoho měsíce.

Kontraindikace pro použití

Nepoužívejte k léčbě štěňat do jednoho a půl měsíce.

Nežádoucí účinky

Extrémně vzácné se mohou objevit oblasti dočasné ztráty vlasů v místě aplikace kapiček.

Způsob podání a dávka kapky červů pro psy

Kapky se aplikují na suchou pokožku v oblasti kohoutku, od 30 do 240 mg, v závislosti na hmotnosti psa.

Předávkování

Nebyly zaznamenány žádné situace s předávkováním.

Interakce s jinými léky

Nedoporučuje se užívat s jinými antiparazitickými látkami kvůli možné intoxikaci.

Podmínky skladování

Uchovávejte kapky za normálních teplotních podmínek.

Datum vypršení platnosti

Až 3 roky.

Poradce

Farmakodynamika

Farmakokinetika

Kapky z červů (kohoutek, hlíst), blech, vši, roztoči. Aktivní přísady - imidakloprid a moxidektin - způsobují smrt parazitického hmyzu a helmintů. Kapky nezpůsobují podráždění nebo intoxikaci.

Kontraindikace pro použití

Věk psa je kratší než 7 týdnů, infekční onemocnění a doba rekonvalescence.

Nežádoucí účinky

Obvykle kapky nesou dobře zvířata. Je extrémně vzácné, že jednotlivé příznaky kůže se objevují ve formě zčervenání a svědění, které zmizí samy o sobě.

Způsob podání a dávka kapky červů pro psy

Kapky jsou aplikovány na kohoutku, mezi vlnou a vysušenou kůží bez ran a podráždění. Pokud je pes velký, měl by být tekutina rozdělena na 3 nebo 4 místa. Průměrná dávka pro psy je 0,1 ml na kilogram tělesné hmotnosti.

Pro zničení helminthů se léčba psa provádí jednou a za účelem profylaxe - jednou za 4 týdny.

Není žádoucí, aby se vaše krmivo koupilo 3-4 dny po aplikaci kapiček.

Předávkování

Neexistují popisy takových situací.

Interakce s jinými léky

Nepoužívejte kapky v kombinaci s makrocyklickými laktony.

Podmínky skladování

Kapky jsou uloženy v místnosti mimo přístup dětí.

Datum vypršení platnosti

Až 3 roky.

Prasid komplex

Farmakodynamika

Farmakokinetika

Komplex znamená ve formě kapiček z červů a vnějších parazitů. Kompozice je reprezentována praziquantel, ivermektin, levamisol, dimedrol, dimethylsulfoxid. Látka má široké spektrum antiparazitických účinků.

Kontraindikace pro použití

Kapky se nedoporučují na léčbu štěňat po dobu až 2 měsíců, na infekční onemocnění a fyzické vyčerpání psů, na těhotenství a krmení, na alergie a na mokré nebo podrážděné kůže.

Nežádoucí účinky

Vedlejší účinky se obvykle nedoporučují.

Způsob podání a dávka kapky červů pro psy

Použijte 1 až 5 pipet na ošetření zvířete, v závislosti na hmotnosti.

Předávkování

Situace nebyly pozorovány.

Interakce s jinými léky

Přípravky proti červům by neměly být kombinovány s jinými antiparazitickými látkami.

Podmínky skladování

Uchovávejte v suchém, tmavém prostoru při pokojové teplotě.

Datum vypršení platnosti

Až 2 roky.

Kvapky z červů se vhodněji používají k zamezení výskytu parazitů. Nicméně, pokud jste už našli hlísty v exkrementech vašeho psa, neměli byste paniku, ale okamžitě pokračujte v léčbě. Správná volba kapiček z červů pro psy pomůže veterináři.

trusted-source[1], [2]

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Kapky z červů pro psy" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.