^

Předškoláci

Jedná se o věkovou kategorii dětí od 3 do 7 let, tj. Od raného dětství až po začátek školní docházky. Předškolní období vývoje dětí je nejdůležitější z hlediska fyziologie a psychologie.

V tomto okamžiku děti začínají růst rychleji, zejména ruce a nohy, a průměrný přírůstek váhy je v průměru dva kilogramy. Imunitní systém se stává silnějším.

Během těchto let života se předškoláci učí mnoho potřebných pro životní dovednosti, přijmou a upevňují etické normy a sociální chování. A dovednosti a osobní vlastnosti se tvoří v procesu hlavních aktivit předškolního věku - hry a tvořivosti.

Třídy s dítětem s alalií

U dítěte s motorickou alálií - expresivní poruchou řeči - jsou logopedické hodiny zaměřeny na aktivaci řečové funkce a mají naučit zvuky rozpoznávat, přiměřeně je reprodukovat a využívat ke komunikaci.

Tvrzení dětí předškolního věku: principy, prostředky, typy, metody

Kalení je jednou z nejstarších metod, ale velmi efektivní.

Rodiče a děti: jak dosáhnout vzájemného porozumění?

Rodiče a děti jsou často zcela odlišné, často jsou v rodině hádky, protože někteří nerozumí ostatním. Jak dosáhnout vzájemného porozumění mezi rodiči a dětmi?

Sportovní oddíly pro děti: chlapci - fotbal, dívky - gymnastika

Často rodiče nevědí, kterou sportovní sekci dávají svému dítěti. Řekneme vám o dvou nejpopulárnějších z nich - fotbalové a rytmické gymnastiky. První je dobrá pro chlapce, druhá pro dívky.

Jak naučit dítě počítat?

Naučit se spočítat děti je pro děti opravdovým úspěchem. Mnoho rodičů přemýšlí, jak naučit dítě počítat? V tomto případě existuje celý systém, který by měli rodiče dodržovat, aby proces učení byl rychlý a radostný.

Co by mělo být schopno dítě za 4 roky?

Vaše dítě aktivně roste. A teď má 4 roky. Všimli jste si, že vaše čtyřleté dítě je stále více nezávislé a sebevědomé? Pokud ne, přejeme vám to příští rok. A co by mělo být schopno dítě za 4 roky?

Co by mělo být schopno dítě za 3 roky?

Psychologové nazývají věk tří let a příštích několika let „magickým věkem“ - částečně proto, že nyní, jako by to bylo kouzlo, se vaše dítě konečně naučilo poslouchat vás, a částečně proto, že je to čas nejrychlejšího vývoje vašeho dítěte. Co by mělo být schopno dítě za 3 roky?

Jak pomoci Vašemu dítěti ukázat své schopnosti?

Dokonce i když vaše dítě kreslí kočku namísto koně, nemůžete ho zbavit radosti tvořivosti. Aby mohlo dítě ukázat své schopnosti v plné míře, je nutné ho stimulovat k tvořivosti. V této lekci nejdůležitější není přesnost řádků a pravdivost obrazu, ale radost dítěte z toho, co dělá: kreslí, plíseň, pletene nebo píše.

10 způsobů, jak posílit vztahy s dítětem po rozvodu

Pokud jste se nedávno rozvedli a dítě vás urazilo, pak mu chybí rodič, který bude žít odděleně, vaše komunikace s dítětem může být napjatá. Pokud mezi vámi existuje odcizení, existuje několik účinných způsobů, jak to vyřešit. Můžete posílit svůj vztah s tímto dítětem.

Jak se chovat s rychle temperovaným dítětem?

Chcete-li porozumět tomu, že se na vás dítě rozcvičí, nebo ne, můžete už k němu dojít 2 - 2,5 let. V tomto věku začíná projevovat své pocity a reakce slovně, to znamená slova. A pak je velmi důležité říkat dítěti, jaká je jeho reakce správná a která mu ublíží ostatním. Proč je dítě žhavé a co s ním dělat?

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.