^

Teens

Считаются самой сложной возрастной группой. А вы знаете, почему? Да потому что возраст этот переходный – из периода детства подростки уже вроде бы вышли, а до юности еще не дошли…

В период с 11 до 15-16 лет в организме идет перестройка, обусловленная началом полового созревания. Эндокринная система подростков находится в нестабильном состоянии, и все железы внутренней секреции, особенно щитовидная железа и гипофиз, работают в усиленном режиме. Это обеспечивает физическое и половое развитие организма, но нередко сказывается на работе основных органов и самочувствии подростка.

Родители должны иметь в виду, что подростки чрезвычайно склонны к эмоциональной нестабильности и депрессивным состояниям, которые могут приводить к развитию многих хронических заболеваний.

Agresivní chování dospívajících

Agresivní chování dospívajících roste stále více ročně a projevuje se. Zároveň trpí mladá generace sama.

Čas puberty

Charakteristika období puberty se liší u chlapců a dívek, ale základem této životní fáze je jediný mechanismus. Obvykle probíhá proces fyzického a sexuálního vývoje synchronně.

Korekce agresivního chování u dětí

Při nápravě agresivního chování dítěte je třeba nejprve pamatovat na jednu jednoduchou věc: agrese je normální emocí, která je pro každého v jednom či druhém stupni. Je to instinktivní forma chování, bez níž je nemožná sebeprana a přežití.

Dospívání

Adolescence je období, které začíná přibližně ve věku 10 let a pokračuje až do konce věku vyššího školního věku nebo do věku 21 let, během kterého jsou děti vystaveny významným fyzickým, intelektuálním a emočním změnám. Pomáhat dětem, aby prošli tímto obdobím, není pro rodiče ani zdravotnický personál jednoduchý úkol.

Co je nebezpečné dospívající nedostatek spánku?

Problémy se spánkem u dospívajících jsou řešeny. Do tohoto procesu se musíte zapojit pouze rodiče i dospívající.

Dospívající alkoholismus - jak chránit vaše dítě?

Alkohol je jedním z nejběžnějších metod ulehčení stresu pro teenagery. Rychlé, snadné a levné - to jsou hlavní důvody, proč mohou teenagery zachytit záběr. Adolescentní alkoholismus ... Studie ukazují, že asi polovina mladších a starších školáků pije alkohol každý měsíc a 14% dospívajících je ve stavu intoxikace alespoň jednou za měsíc. Téměř 8% tínedžerů, kteří pijí alkohol, říká, že mohou pít pět nebo více alkoholických nápojů v řadě.

Čtyři nejobtížnější chyby, které rodiče udělali při rozhovoru s teenagery

Podívejme se na hrubé chyby rodičů při mluvení s teenagery.

Vědí rodiče, kdy jim mladí lidé lžou?

Karen Bogenscheder z University of Wisconsin Madison napsal článek s názvem "Dělejte, co chcete, ale nelžejte mi." Zjistila, že ačkoli všichni studenti středních škol někdy lhali na své rodiče, jen třetina rodičů o tom věděla. Ještě překvapivější je, že mnozí rodiče věděli - nebo byli podezříváni -, že dospívající jsou ve většině. Ale ne jejich dítě, pomysleli si. Vědí rodiče, kdy jim mladí lidé lžou?

Jak rozpoznat a zastavit dospívající emocionální hlad?

Ne vždycky jeme jen kvůli potlačení hladu. Často jeme kvůli pohodlí, úlevě od stresu nebo aktivně absorbují něco dobrého jako odměnu. Bohužel emocionální hlad nevyřeší emocionální problémy. Teenager často uchovává potravu jako nejjednodušší způsob, jak zmírnit stres. A pak po několika dnech se cítí horší.

Jednoduché tipy pro zdravou dospívající výživu

Teenagery velmi často sedí na dietě, trpí nedostatky této stravy ... A stále se zlepšují, nebo naopak, jsou později léčeny pro anorexii. Zdravá strava mladistvých není zbavením potravin, které mají rádi. Zdravé stravování znamená cítit se skvěle, akumulovat více energie, stabilizovat náladu a být zdravý. Teenager může snadno rozšířit nabídku stravy a naučit se udržovat chutnou a zdravou výživu.

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.