^

Zimní oděvy pro děti

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 20.11.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Zimní oblečení pro děti musí mít charakteristiky, které dítěti umožňují pohybovat se hodně a volně a současně nemrznout. To znamená, že by měl být volný, ale teplý. Jaké vlastnosti by měly mít zimní oblečení pro děti?

Jaké vlastnosti by měly mít zimní oblečení pro děti?

Dětské oblečení pro ulici

Nejvhodnější pro děti je sportovní styl. Jedná se o bundy, kombinézy, teplé kalhoty, které jsou skvělé pro chladnou sezónu. Toto oblečení může být například s ohřívači, například s lehkým a objemným sinteponem nebo rounem, které udržuje teplo dobře. Zimní oděvy pro děti jsou také vícevrstvé (membrána). Pracovní oblečení jsou pro dítě velmi vhodné, protože pak nemusíte vybírat sadu bund a kalhot. Ljamochki kombinézy jsou velmi výhodné, protože mohou být upraveny pro růst dítěte. Hlavní věc je, že kombinézy nebyly vybrány jako objemné a dobře chráněné dítě před deštěm, sněhem, chladem a mlhou.

Co je důležité pro zimní oblečení dítěte?

Návrh zimního oblečení pro dítě by měl být vhodný pro všechny hygienické požadavky. Záleží na tom, na co je určeno. Pro chůzi může být oblečení teplejší a pro sport - tak, aby se dítě v něm neodpařilo. Horní zimní šaty dítěte by měly přiléhat k jiným, tenším vrstvám oblečení, je to dost těsné. Současně by však mělo dojít k tomu, že do rukávů a dna oblečení nevniká vítr.

Pokud se rodiče, kteří se obávají, že dítě zamrzne, mu koupí těžké a husté zimní oblečení, stlačí krevní cévy, že dítě je blízko kůže. A to zhorší výživu tkání a orgánů, průtok krve se zpomalí, dítě se místo zahřátí zmrazí. Rodiče by si měli uvědomit, že silné zimní bunda může zhoršit dýchací procesy, zejména s aktivní pohyb dítěte a blízké kalhot nebo kombinézy - zhoršit procesy zažívacího ústrojí, orgánů, které se nacházejí právě v oblasti břicha.

Proto přizpůsobení dětského zimního oblečení by mělo být pohodlné, vhodné ke stáří a umožnit volnému pohybu dítěte.

Ochrana proti chladu

V zimě by měly oblečení chránit dítě před chladem. Proto se pečlivě podívejte, co se skládá z bundy nebo kombinézy (složení je napsáno na štítku). Nejvyšší ochranné vlastnosti za studena - pro materiály sestávající z několika vrstev. Vata, odpalování, sintepon má malou hmotnost a zároveň dobrou tloušťku. Ochraňují dítě před chladem kvůli jeho poréznosti a vícevrstvosti. Ovčí kožešina je nejteplejší - cigeyka může mít tloušťku 18 mm a plnou ovčí kůži - až 50 mm. Takové zimní oblečení je nejvíce oteplování.

Dítě vždy chodí hodně na zimní procházku, obzvláště malou. Rodiče by měli vědět, že při aktivním pohybu dítě produkuje 3-5krát více tepla než klidný stav. Proto se čím dál víc dítě pohybuje, tím jemnější by měla být bunda, jinak se dítě přehřívá a ochladí a zachycuje.

Vzhledem k tomu, že se dítě může potnout a nad ním prší nebo sněží, zimní oblečení by mělo absorbovat vlhkost zevnitř dobře a nedovolit jí ven zvenčí a také rychle vysušit. Proto jsou zimní bundy pro děti optimálně zakoupeny z nepromokavé tkaniny.

Vrstvení zimního oblečení

Je velmi dobré, pokud dítě nosí v zimě několik vrstev oblečení. Za prvé, vytváří další teplo a za druhé umožňuje vytváření vzduchových polštářů mezi vrstvami oděvu, takže existuje přirozený proces větrání, dýchá kůže dítěte. Ale každá další vrstva dává nejen nadměrné teplo, ale i extra váhu pro dětské oblečení. Proto je ve všem dobré opatření.

Je velmi důležité pochopit, že není vhodné zabalit dítě jako hlava kapusty, protože existuje optimální počet vrstev oděvu. Počínaje třetí vrstvou oděvu začíná teplo přetrvávat ne lepší, ale horší. Například druhá a třetí vrstva dětského oblečení zvyšuje teplotu uvnitř o jeden a půl stupně, ale třetí a vyšší vrstva zvyšuje pouze o půl stupně. Když dosáhnou 5. - 6. Vrstvy dětského oblečení, teplo se v nich prakticky nezvyšuje. Ale všechny tyto vrstvy zimního oblečení jí dodávají extra váhu, kterou je dítě nuceno nosit na sobě. To omezuje jeho pohyblivost a zbavuje ho potěšení z chůze.

Pokud vezmete dítě do mateřské školy nebo je v místnosti, doporučuje se použít několik tenkých vrstev oděvu.

Zimní oblečení pro děti předškolního věku při různých teplotách v místnosti 

Teplota vzduchu ° С Jaké oblečení? Počet vrstev zimního oblečení
16-17 ° Bavlněné prádlo, vlněné nebo vlněné šaty, bundy pletené, punčochy (a na nohou teplé pantofle nebo boty). 3 - 4
18-20 ° Bavlněné prádlo, polo-vlněné šaty nebo košili nebo šaty z husté bavlněné tkaniny, tenké punčochy (a na nohou boty) 2 - 3
21-22 ° Bavlněné prádlo, šaty z jemné bavlněné tkaniny - mohou být krátké rukávy nebo košile, ponožky nebo kolena (na nohou boty nebo sandály) 2
23 ° a výše Tenké bavlněné šaty nebo bez nich nebo košili; lehké šaty bez rukávů, ponožky (u nohou sandálů) 1

Aby děti byly v zimě v domě pohodlné, mohou být dívky oblečené v šatech a chlapci - v košilích z přírodních tkanin - bavlna, kolo, flanel, tartan, vlna, vlna. V vlněných produktech pro děti můžete přidat viskózu nebo bavlnu, aby se tak "kousnout". Syntetická vlákna pro vlněné tkaniny ve výrobku by neměly být vyšší než 35% (například nitron). Lavsan v dětském oblečení z vlny je povolen ne více než 40%. Tyto údaje platí pro děti do tří let. Pro děti od 4 let můžete použít zimní oblečení - halenky, kalhotky, bundy - až o 50% více syntetických látek.

Dětské oblečení pro zimní procházky

Počasí Aktivita Vrchní oděvy Počet vrstev
+3 - 3 °, vítr do 2 m / s Průměrný Nohavice 3-4
-4-10 °, vítr do 2 m / s Průměrný Nohavice nebo bunda s izolovanými kalhoty 4-3
-11 - 15 °, vítr do 2 m / s Průměrný Pracovní oblečení nebo bunda, kožešinový kabát 5-4
-16 - 20 °, vítr do 2 m / s Intenzivní Kožešinová srst, teplá bunda, kombinézy 5-4

Zimní oděvy pro děti by měly být nejen teplé a voděodolné, ale také jasné, krásné. Že kluk byl nejen chráněn před chladem, ale také byl rád, že každý den.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.