^

Brusinka pro kojící matky: je to možné nebo ne?

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 20.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Tradičně se doporučuje, aby kojící matky vyloučily z diety alergeny, které mohou u dítěte způsobit nežádoucí reakce. Brusinky nepatří k silným alergenům, ale jejich intenzivní červená barva naznačuje, že je s tím nutno chvíli počkat. A zdržujte se pár měsíců před konzumací bobulí.

Pokud těhotná matka během těhotenství používá brusinky, můžete se jednou měsícem po narození pokusit vypít brusinkový kompot nebo ovocnou šťávu. Ale v malých množstvích, sledovat stav dítěte. Musíte vědět, že brusinka obsahuje velké množství organických látek, které mohou dráždit sliznici žaludku dítěte. Co mu způsobí problémy s trávením, úzkostí a zhoršením zdraví.

Cranberries jsou tak užitečné bobule, že by nemělo být zanedbáváno v období beriberi. Brusinka pro kojící matky se doporučuje v malých množstvích, nejprve ve formě nápojů, a pak ve formě čerstvých nebo drcených bobulí. Je užitečné začít s příjmem bobulí brusinek poté, co bylo dítě staré šest měsíců.

trusted-source[1], [2]

Brusnice v laktaci

Cranberry během laktace zvýší množství mateřského mléka, stejně jako zlepší jeho kvalitu. Všechny vitamíny a minerály spolu s mateřským mlékem přecházejí na dítě, které ovlivní pouze jeho zdraví.

Nejlepší je nejprve použití brusinek ve formě mléka, zředěné čistou vodou. Konzumace čerstvých bobulí by měla být odložena až do doby, kdy je dítě staré čtyři až šest měsíců.

Borůvkový džus se pije jeden a půl hodiny před jídlem ve výši pol poloviny sklenice. Začněte samozřejmě od malých dávek a důkladně sledujte reakci dítěte na vstřikovaný přípravek.

Brusinková šťáva pomůže mladé matce rychle se zotavit po porodu a také zvýšit tón těla, posílit imunitu, přispět k překonání poporodní únavy a deprese. Bohatá minerální kompozice brusinek pomůže posílit zuby vlasů a nehtů šťastné mumie, což bude vypadat atraktivně a nálada - energická a optimistická.

trusted-source[3]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.