Základy zdravého stravování

Víno pro gastritidu

Lidé trpící zánětem zažívacích orgánů jsou omezeni v pití alkoholu. Někteří pochybují, zda lze víno použít k gastritidě a zánětu jiných orgánů, a to i v minimálním množství.

Káva pro gastritidu

Ofe je jedním z nejvíce konzumovaných nápojů na světě. Na druhou stranu, podle statistik, asi 80% lidí na planetě trpí různými zažívacími potíže. Co dělat v tomto případě a je možné pít kávu s gastritidou?

Kefír pro pankreatitidu

Strava je důležitá pro jakékoli gastrointestinální onemocnění, zejména s rozvojem pankreatitidy. O účinku kefíru u pankreatitidy existují rozporuplné interpretace. Některé zdroje hovoří o jeho kontraindikaci, jiní autoři trvají na nesporném přínosu kefíru pro pacienty s pankreatitidou. Kde je pravda?

Modrý čaj: výhody a škody, kontraindikace

Ti, kteří vyzkoušeli modrý čaj, si všimli jeho nepravděpodobné lehké vůně a chuti, mírně jódu. Na první pohled není nic zvláštního, ale něco vás znovu a znovu přivede k sobě a chcete znovu vypít šálek nápoje.

Polibek s gastritidou: ovesné vločky, lněné semínko, mléko, ovoce

Potravinová tradice Slovanů byla vždy přítomná kissel. Tento nápoj byl korunován svátky různých svátků a oslav, poté, co byl předložen ke stolu, ti, kdo byli přítomni, pochopili, že je čas rozptýlit.

Alkohol při gastritidě

Všichni pravděpodobně všimli, že po požití alkoholu se chuť k jídlu značně zvyšuje a jídlo se jedí mnohem víc než obvykle. To je důsledkem agresivních účinků alkoholu na žaludeční sliznici a jeho dráždění v důsledku toho, což způsobuje zvýšenou sekreci kyseliny chlorovodíkové.

Pečená pankreatitida

Trávení tuků, sacharidů, bílkovin z potravin je možné pouze v přítomnosti enzymů obsažených v pankreatické šťávě produkované slinivkou břišní.

Tvarohový sýr s erozivní gastritidou, s vysokou kyselostí, exacerbací

Tvarohový sýr je cenným potravinářským produktem, zdrojem vysoce kvalitních bílkovin, který je snadno stravitelný a obsahuje tuky, sacharidy, mnoho vitamínů: A, B1, B2, B12, C, PP; fosfor, vápník, draslík, hořčík, železo.

Kefír s gastritidou se zvýšenou a sníženou kyselostí, žaludečním vředem

Kefír je slavný a oblíbený mléčný nápoj. Získejte to kvasením mléka, vytvořeného pomocí mikroorganismů. Asi dvacet z nich se podílí na získání produktu. Je rozdělen na jeden, dva a tři dny.

Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.