^

Základy zdravého stravování

Mléčné výrobky pro pankreatitidu

Mléko a různé výrobky z něj jsou milovány nejen pro chuť, ale také pro nutriční hodnotu, přítomnost bílkovin nezbytných pro život, včetně albuminů a globulinů, esenciálních mastných kyselin, laktózy, vitamínů, minerálů, zejména vápníku.

Ovoce na pankreatitidu

Obnovení funkce zanícené slinivky je možné pouze dodržováním speciální diety. Pro pacienty s pankreatitidou je vypracována dietní tabulka č. 5p, s ústupem akutního stavu ji nahrazuje č. 5 s méně přísnými pravidly výživy.

Byliny a koření na pankreatitidu

Pro každého, kdo se setkal se zánětem slinivky břišní, je užitečné vědět, které bylinky a koření na pankreatitidu lze a nelze použít.

Jablka na pankreatitidu: pečená, čerstvá, sušená

Diagnóza pankreatitidy vám dává zvláštní přístup k vaší stravě, protože. Na tom do značné míry závisí pohoda pacienta. Mnoho potravinových omezení přitom padá na nedostatečný příjem užitečných látek nezbytných pro jeho fungování, kterých je v ovoci dostatek.

Čokoláda na gastritidu

V některých případech se čokoláda stává zakázaným dezertem. Z této kategorie produktů je čokoláda na gastritidu. Proč?

Zelenina pro pankreatitidu: doporučení od odborníků na výživu

Speciálním dietním přístupem je také konzumace zeleniny, která se může ve stravě vyskytovat – při akutním zánětu, jeho ústupu či chronické formě pankreatitidy.

Lze dusit s gastritidou?

Pro pacienty s gastritidou jsou nejvhodnějšími metodami tepelné kulinářské úpravy potravin při vaření vaření (včetně vaření v páře) a dušení.

Česnek na gastritidu

Obecným doporučením pro dietní výživu při zánětu žaludeční sliznice je vyvarovat se konzumace jídel a nápojů, které ji obvykle dráždí, konzumace syrového česneku při zánětu žaludku se také ve většině případů nedoporučuje.

Brambory na gastritidu

Brambory jsou nezbytným produktem pro pacienty s gastritidou. Strava během exacerbace onemocnění by měla být extrémně kompletní a zároveň šetrná.

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.