^

Hubnutí citronové šťávy vodou a sodou

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Mnozí lidé slyšeli o tom, že se jedná o citronovou dietu. Ačkoli kousnutí těla citrónovou nebo citrónovou šťávou pro hubnutí není všechno. Možná je to kvůli nedostatku povědomí o vlastnostech a způsobech použití kyselých citrusů. Koneckonců, ztrácí váhu bez omezení v jídle je snadné a jednoduché. Takto jsou nabízeny některé varianty citronové stravy.

Výhody citronové šťávy

Použití citrónové šťávy pro úbytek hmotnosti je způsobeno schopností rozdělit tukové buňky. Takový účinek se provádí pomocí organických kyselin, s nimiž se citrony a vápna plní zájem, stejně jako esenciální oleje.

Díky této směsi mají nejkysslejší v rodině citrusových plodů jedinečné vlastnosti:

 • rozkládat lipidy;
 • potlačit pocit hladu;
 • normalizovat metabolismus;
 • detoxikovat;
 • posiluje vlasy;
 • zlepšení stavu kůže a nehtů.

Hlavním principem citrónové stravy není omezit množství jídla, ale kromě obvyklé stravy citrónové šťávy a čisté vody. Tabu je ukládán pouze na zvlášť škodlivé potraviny a pokrmy: smažené, tučné, moučné, sladkosti. Kromě šťávy se doporučuje použít šupinkovou kůru - jako součást polévek a salátů, posypat rybími a masovými pokrmy, přidat šťavnaté plátky do čajů a kompotů.

Čaj je lepší vybrat zelenou, bez cukru. Je bohatý na antioxidanty, což zdvojnásobuje užitečné vlastnosti nápoje, což zase urychluje úbytek hmotnosti a současně zvyšuje imunitu.

Ale než začnete používat citrónovou šťávu na snížení hmotnosti, doporučujeme seznámit se s komplikací "kyselé stravy" a konzultovat o svém vlastním zdraví. Namísto toho, abyste udělali dobro, nepoškozujte tělo.

Co může ohrozit citronovou dietu? Faktem je, že citronová šťáva působí jako silná kyselina, dráždí sliznici trávicích orgánů. Je zřejmé, že se zvýšenou kyselostí se situace zhorší a může vyvolat exacerbaci gastritidy a dalších zánětlivých procesů v zažívacím systému. Pro aplikaci diety musíte nejprve vyléčit hyperaktivní gastritidu.

Další riziko souvisí s agresivním účinkem kyseliny na zubní sklovinu. Chcete-li ochránit zuby, při použití koncentrované citronové šťávy ke ztrátě hmotnosti doporučujeme použít koktejlovou slámu a pak opláchnout ústní dutinu vodou.

Recepty z citrónové šťávy pro hubnutí

Existuje mnoho způsobů a diety, včetně citronové šťávy ke ztrátě hmotnosti: se zázvorem, zelená káva, ovocný salát, infuze - se skořicí, česnekem nebo okurkou. Dokonce i radikální kombinace citronu s koňakem jsou nabízeny. Podívejme se na některé recepty citronové šťávy na snížení hmotnosti:

 1. Na prázdný žaludek použijte lžíci medu, která je stlačena mlékem. Po dvou hodinách vypijte sklenku čerstvého z citronu. Druhá sklenka by měla být vypít asi čtyři hodiny před spaním. Potraviny během dne s takovou dietou nejsou omezené.
 2. Šťáva z 5 kg kyselého ovoce zředěného vodou (1: 3), vařte bez přidání cukru. Jedná se o porce pití po dobu 2 dnů. Dále můžete připravit novou dávku a proceduru opakovat, ale stravování by nemělo trvat déle než 2 týdny po sobě.
 3. Chcete-li urychlit efekt, použije se speciální výživa, když je tělo vystaveno kyselé šťávě současně zvenčí i zevnitř. Exteriér je ovlivněn koupelí s mořskou solí, která přidává šťávu ze tří druhů ovoce. Uvnitř použijte dva litry vody, okyselené šťávou tří citronů.
 4. Neředěná šťáva může být konzumována po jídle s těžkým trávením, které z nějakého důvodu nelze během stravy opustit. Pomůže eliminovat nepříjemné důsledky velkých obtíží a dietních poruch. Aby nedošlo k poškození zubů, čistá šťáva, připomínáme, musí být opilá trubicí.

Zajímavé závěry vyvodil americký neurolog, který zkoumal účinek zápachu na chuť k jídlu. Známý fakt, že chuť na jídla podněcuje chuť k jídlu, vědec zvažoval z jiného úhlu a chtěl odpovědět na rozumnou otázku: jsou tam pachy s opačným účinkem? A zjistila, že některé z chutí působí tímto způsobem, to znamená, že potlačují touhu po jídle. Mezi ně patří mnoho silic - citróny, máta, růže, banány, jablka, levandule, rozmarýn, anýz.

V souvislosti se ztrátou hmotnosti je tento objev velmi užitečný pro ty, kteří ho užívají. Samozřejmě nebudete plní ani jeden zápach, ale tak snadným způsobem je snadné snížit chuť k jídlu dvakrát! Doporučuje se takový postup před jídlem, musíte vdechnout šestkrát každou nosní dírku. Proces ztráty hmotnosti se urychluje, pokud se vůně střídají.

Citronová šťáva se sodou pro snížení tělesné hmotnosti

Rychle a trvale zhubnout může být s pomocí citronové šťávy se sodou pro hubnutí. Když se ingredience smíchají, dochází k chemické reakci a vytváří se příjemný "pop", který rozpouští jedlé tuky i ve fázi trávení. Díky preventivnímu dopadu nemůže nic nadbytečného ušetřit čas.

 • Recept na sódu s citrónovou šťávou pro hubnutí: sklenici teplé vody vezměte čtvrtinu čajové lžičky sódy a džusu polovičního citronu. Při míchání by se měly vytvářet bubliny plynu. Lemon-soda voda by měla být spláchnuta s jídlem, jíst na snídani, oběd, večeře.

Nápoj uchvátí s jednoduchou přípravou a nízkou cenou. Nicméně není vše tak jednoduché. Nejprve nemůžete pít déle než dva týdny po sobě (během této doby se hmotnost snižuje o 3 - 4 kg). Za druhé, agresivní pop není pro všechny žaludky "chutnat". Proto jsou lidé s vysokou kyselostí a vředy takový nápoj kontraindikován.

Nedoporučuje se dietní citronová výživa je také hypertenzní a koronární, těhotné a kojící matky.

Voda s citrónovou šťávou pro hubnutí

Voda s citronovou šťávou pro hubnutí se spotřebuje během dvoutýdenní stravy podle zvláštního režimu. V srdci receptury na tzv. Citrónovou dietu jsou prosté poměry: šťáva z jednoho citronu na sklenici vody. Voda by měla být teplá nebo při pokojové teplotě, aby nedošlo k zpomalení trávicího procesu.

Začněte s jednou sklenkou pití, zvyšujte denní dávku dalšího skla. Výsledkem je, že šestého dne je zapotřebí šest citronů, z nichž je nutné vytlačit šťávu a tolik sklenic vody. Může vzniknout rozumná otázka, je snadné vypít takové množství kyselého nápoje na prázdný žaludek? Dieta umožňuje rozdělit nápoj na několik dávek a před každým jídlem podávat dávku.

 • Sedmý den je vykládka. Doporučuje se, abyste se vzdali jakéhokoli jídla. Během dne je zapotřebí pouze tekutina: obecně 3 litry vody se 3 citronovými džusy a lžící medu. Sladká složka by měla zmírnit pocit slabosti a únavy, které jsou výsledkem hladovění.

Příští týden nápoj s citrónovou šťávou na hubnutí mít přesný opak, to znamená, že začít s šestinásobný částech snížit každý den na sklo a na konci týdne jet původní částky: šťávou z jednoho citronu do sklenice s vodou. Poslední den je opět vyložen. Dieta může být opakována několikrát ročně, ale ne příliš často.

Tam jsou také více rigidní varianty "limonády stravy". Jsou velmi účinné, ale jsou ohroženy žaludkem, takže vyžadují vyvážený přístup a zvláštní péči.

Použití citrónové šťávy pro hubnutí je jednou z odrůd rozšířeného pasivního způsobu, jak snížit hmotnost. Nepochybně je zdravější kombinovat citronovou šťávu a jiné zdravé přísady s fyzickou aktivitou - v posilovně nebo alespoň v domácnosti. Odmítnutí škodlivých potravin a nápojů, nezdravých návyků a nedostatečné mobility zvyšuje požadovaný výsledek a zvyšuje stabilitu.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.