^

Jak zhubnout během těhotenství?

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 16.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Jak zhubnout během těhotenství a je to možné? Vezměme v úvahu rysy diety udržovat štíhlou postavu během těhotenství. A také nejbezpečnější způsob, jak zhubnout při čekání na dítě.

Samozřejmě, že těhotenství není nejlepší čas pro experimenty, a ještě více pro ztrátu hmotnosti. Gynekologové a porodní asistentky po celém světě důrazně doporučují, aby se ženy během těhotenství nezaměřovaly na svou váhu, ale jednoduše ji kontrolovaly. Ale podle moderního výzkumu, s obrovskou touhou a správným přístupem, můžete během těhotenství zhubnout. To platí zejména u žen, které před těhotenstvím trpěly nadměrnou tělesnou hmotností. Ztráta váhy během těhotenství má však řadu kontraindikací a bezpečnostních opatření. To je nezbytné, aby se maximálně zajistilo matkám i budoucímu dítěti negativní následky ztráty hmotnosti.

Úbytek hmotnosti během těhotenství může být předepsán ze zdravotních důvodů. V tomto případě gynekolog vypracuje seznam doporučení pro hubnutí a sleduje jejich výkon, sledování výsledku. Pokud jste se nerozhodli o tom, zda jste připraveni vzít potenciální riziko ztráty váhy během těhotenství, doporučujeme vám, abyste se dozvěděli o výhodách, které získáte v procesu odstraňování nadbytečných kilogramů.

 • Cvičení jsou nedílnou součástí snížení tělesné hmotnosti během těhotenství a pomáhají vám lépe spát. Dobrý sen je slib veselosti a energie během dne.
 • Zdravá strava je základem pro snížení hmotnosti. Když jste během těhotenství vyzkoušeli zdravou stravu, nemůžete ji po porodu opustit. Změny v potravinovém systému vás budou trvale zbavovat problémů s nadváhou.
 • Pravidelná fyzická aktivita usnadňuje období porodu a zabraňuje vzniku gestačního diabetu během těhotenství. Toto onemocnění je nárůst hladiny cukru v krvi, který je způsoben hormonálními změnami a dieta. Při této diagnóze má žena hrozbu potratu, takže většina těhotenství musí být vynaložena na údržbu a během dodávek může dojít ke komplikacím.

trusted-source[1], [2]

Mohu zhubnout během těhotenství?

To, zda je možné během těhotenství růst, je skutečnou otázkou pro každou ženu, která již otěhotněla nebo se chystá stát se matkou. Okamžitě řekneme, že je možné během těhotenství růst tenký, ale jen pod kontrolou gynekologa a bez fanatizmu, protože všechny vaše experimenty mohou negativně ovlivnit proces druhů a zdraví budoucího dítěte.

Nadváha těhotenství je diagnóza mnoha žen, což výrazně zhoršuje devítiměsíční očekávání dítěte. K těm ženám, které dodržují dietu, se mohou objevit další kilogramy, ale vedou sedavý životní styl. A to není překvapující, protože hlavní postavení ženy během těhotenství leží na pohovce s minimální mobilitou. Podívejme se na negativní důsledky nadváhy během těhotenství:

 • Tukové usazeniny v celém těle a stripy (u některých žen se z růstu břicha nezobrazují více strií, ale z tuku, který se objevil na kdysi štíhlém těle).
 • Nadváha je zvýšení velikosti plodu. A to zase způsobuje problémy během porodu. Některé ženy se nemohou samy objevit a musí používat chirurgické metody, v jiných se děti narodily s postižením nebo asfyxií. A to je vše jen kvůli extra hmotnosti mámy.
 • Vzhled - ať už je to cokoli, ale extra kilo nikdo, mnohem méně těhotná žena zdobí. Jen si představte, jak těžké bude zbavit savé kůže na rukou a nohou. A striže? Zůstanou s vámi navždy.

trusted-source[3], [4], [5], [6]

Diety během těhotenství

Diety během těhotenství jsou založeny na jídle zdravé výživy, ale ne na odmítnutí jíst. Ale jak zhubnout během těhotenství, aby nedošlo k poškození dítěte a sebe. Nemůžete sedět na přísné stravě, ale můžete:

 • Zahrňte do stravy více ovoce a zeleniny.
 • Úplně odstraňte umělé potraviny a nápoje.
 • Jezte kyselé mléčné výrobky, potraviny obohacené vitamíny a minerály.
 • Jezte po celý den v malých porcích. Pro noc a před spánkem v denní době nejedzte.

Tato jednoduchá pravidla vám pomohou zhubnout během těhotenství bez stravy. Kromě toho bude tato výživa prospěšná pro vaše dítě a bude klíčem k úspěšnému výsledku porodu. Ale navzdory tomu v mnoha rodinách a dodnes existuje názor, že není možné odmítnout těhotnou ženu v jejích kuchařských rozmarnách, a to není správné.

Takže touha po jídle sleďů nebo nakládek je způsobena nedostatkem draslíku v těle ženy. Použití výše uvedených produktů však způsobí přebytečnou sůl v těle a povede k otěhotnění a protože žena bude konzumovat hodně vody. Ostrý nádech marinády ve slanosti bude příčinou chuti k jídlu, což přímo vede k překročení kilogramů. Proto pokud chcete jíst slané, je lepší zahrnout do stravy potraviny, které jsou bohaté na stopové prvky, které tělo postrádá. Draslík se nachází v sušených ovojích, melounu a všech ovoce oranžové barvy.

Aby strava není jen o postavě budoucí matky, ale přinesl je nutná její potěšení z jídelníčku zařadit čerstvé zeleninové šťávy, směsi ovocných šťáv, vařené polévky, zelenina, nízkotučné deli masa, saláty, obilovin (pohanka, luštěniny ). Ale vzhledem k hormonálním změnám v těle těhotné ženy mohou čelit problému zácpy, a to i s dietou a vyváženou stravu. Řešit tento problém alternativními způsoby:

 • Čajová lžička rostlinného oleje před jídlem.
 • Sklenici jogurtu v noci nebo ráno.
 • Příjem ricinového oleje.
 • Malý klystýr.

Každá strava by měla obsahovat cvičení. Ženy musí být co nejčastěji chodit venku, chodit a pohybovat se více. Pravidelná sprcha odstraňuje strusku z těla a dá vám dobré zdraví po celý den. Existuje však řada zákazů, které si musí každá těhotná žena zapamatovat, kteří se rozhodli jít o dietu. Během těhotenství je přísně zakázáno používat syntetické přísady do potravin, bahy a čaje, které přispívají k úbytku hmotnosti. Je zakázáno užívat pilulky a jiné léky určené ke snížení hmotnosti. Tak je to přímá hrozba pro život těhotné ženy a jejího dítěte.

trusted-source[7], [8], [9], [10], [11]

Správná výživa během těhotenství

Správná výživa během těhotenství je příslibem štíhlé postavy a bez problémů s nadváhou. Správná výživa je založena na použití zdravých potravin, které jsou bohaté na bílkoviny, vitamíny, sacharidy, minerály a tuky. Správná výživa matky je pro budoucí dítě nezbytná. Vyvážená strava má pozitivní vliv na průběh těhotenství a chrání před hrozbou potratu. Podívejme se na rysy správné výživy v každém trimestru těhotenství.

 • První trimestr - během tohoto období začne ženská těla hormonální změny, takže proces výživy je ovlivněn toxokózou. Během tohoto období se doporučuje jíst více čerstvé zeleniny, protože normalizují tělo a poskytují výborný začátek zdravému těhotenství.
 • Druhý trimestr - během tohoto období se dítě aktivně rozvíjí a roste, přičemž z těla matky přebírá všechny živiny, vitamíny a minerály. Ve druhém trimestru je velmi důležité jíst více jablek, jíst maso a pít rajčatovou šťávu. Tyto potraviny obohacují tělo železem, které je vyčerpáno do 5. - 6. Měsíce těhotenství. Hlavním vitamínem v této době je kyselina listová. Nacházejí se v zelených rostlinách, které lze použít jako saláty nebo zeleninové šťávy.
 • Třetí trimestr je období před narozením dítěte, takže jídlo by mělo být co možná nejvážnější a nejspolehlivější. Budeme se muset vzdát koření a koření, snížit množství konzumované soli, protože to může způsobit pozdní toxikózu a otoky. Musíte pít více tekutiny a sledovat množství příjmu potravy. Musíte jíst 5-6krát denně, ale v malých porcích.

Jak zhubnout během těhotenství, každá žena se rozhodne pro sebe. Někteří se neodvažují experimentovat s tělem, jiní se drží nedořešené stravy, což vede k katastrofálním výsledkům. Třetí, dodržujte pravidla vyvážené stravy, vést aktivní životní styl, porodit zdravé děti a nemáte problémy s nadváhou po porodu.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.