^

Testosteron v těle

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 20.11.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Pokud jde o testosteron, naše myšlenky začínají tím, že jde o čistě mužský hormon. Ve skutečnosti ano, on je muž, ale ne absolutně muž.

Testosteron, komu jsi?

Pokud se budete pečlivě a pečlivě počítat, ukáže se, že ženské tělo produkuje testosteron mnohem účinněji a více než estrogen. Situace se mění s menopauzou. Studie dokazují, že v době nástupu menopauzy nebo kdy se tento stav blíží, žena ztrácí asi 50% testosteronu.

Testosteron je androgen. Toto je název skupiny tohoto hormonu. Z řeckého jazyka je androgén přeložen jako "andros". Andros je primitivní slovo ztělesňující odvahu, v originále - jako člověk.

Z cholesterolu v ženském těle se syntetizují androgeny podle podobného principu práce mužských varlat. Vyrábějí také androgeny. Mnohem méně mužského i ženského organismu produkuje tento hormon jiným orgánem - nadledvinami.

Androgeny jsou vytvořeny ze speciálních stavebních prvků, které se nacházejí v tucích, ledvinách, mozku, játrech a také ve všech vrstvách pokožky.

U žen, které mají nadváhu, lékaři pozorují zvýšené množství tohoto hormonu - androgenu. Je to kvůli zvýšené syntéze, že trpí nadměrnými tuky. Jak se s tím vypořádat? Kontroluje hladinu testosteronu v krvi hormonálními testy.

Testosteron uvnitř nás

Testosteron

Testosteron je životně důležitý, protože pomáhá vytvářet nový život. Stejně nezbytný je tento hormon v těle mužů a jejich druhá polovina - ženy. Testosteron pomáhá cítit hlubší a jasnější normální sexuální (sexuální) přitažlivost, je to on, kdo přitahuje obě pohlaví navzájem.

Testosteron reguluje poměr tukových buněk v těle, a to je správné. Také množství svalové hmoty přímo závisí na hladině tohoto hormonu.

Zvláště u žen je přítomnost testosteronu v těle důležitá, protože přispívá k tomu, že snižujeme hmotnost a zvyšujeme svalovou hmotu rychleji. Zejména je tento efekt zlepšován, pokud se člověk pravidelně a aktivně věnuje sportu.

Hormon je anabolický, jak se tomu říká mezi odborníky. Při použití tukových tkání stimuluje testosteron jejich zvýšení a saturaci vápníkem, zlepšuje funkci svalů, spaluje tuky.

To je důležité!

Nezapomeňte na zbytek svého života - svaly pracují nejlépe pro spalování tuku s fyzickou aktivitou. Pokud se v průběhu let zvyšuje množství tuku, svaly jsou vaším nejlepším přítelem v boji proti nadváhy. Trénujte svalovou tkáň, dejte jí zátěž, rozvíjejte svou sílu a krásu a testosteron bude hrát roli. Pomůže vám při dosažení cíle snižování tělesné hmotnosti a zlepšení tělesné hmotnosti. 

Testosteronová dieta

Nejlepší strava pro všechny věky a věky. Testosteronová strava je volbou vůdců. Zapojte se do sportu, aktivně napájejte přebytečné tuky, zapojte své oblíbené lidi do těchto metod. Milujte jeden druhého, co by mohlo být lepší než láska? Hodně štěstí a zdraví, drahí čtenáři.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.