^

Výhody červeného vína

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 20.11.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Červené víno stojí mezi alkoholickými nápoji. Je to jediný, na který většina odkazuje jako stimulant a obnovitel zdraví. Francie, Itálie, Portugalsko, Gruzie a další země považují červené víno za povinné na svých stolech. Již po staletí není tradice pít sklenici suchého, polosladkého nebo sladkého červeného vína v žádném roce roku a prakticky v jakémkoli věku. Dokonce i děti dostávají červené víno, ředí je. Dlouho se prokazují výhody červeného vína: kromě příznivých účinků na celé tělo zlepšuje fungování srdce. Víno je přírodní produkt získaný fermentací hroznové šťávy. Obsahuje takové, které jsou nezbytné pro zdravotní složky, jako jsou makové mikro- a makro prvky: železo, zinek, sodík, draslík, chrom, rubidium, selén. "Pracují" na expanzi cév, snižují hladinu cholesterolu, posilují srdeční sval. Červené víno pomáhá zvyšovat hladinu erytrocytů a hemoglobinu v krvi, má antianemický účinek, snižuje viskozitu krve. Tyto vlastnosti, stejně jako stimulace enzymů zažívacího traktu, normalizace metabolického procesu a učinění červeného vína užitečným.

Výhody suchého červeného vína

Známá skutečnost: červené víno se používá k léčbě řady nemocí. Vzhledem k tomu, že obsahuje látky, které snižují hladinu cholesterolu a brání rozvoji aterosklerózy a podporují činnost srdce, je již výhodou suchého červeného vína. Ukázalo se, že pravidelným používáním tohoto nápoje v přiměřených dávkách bude nezbytně docházet k čištění nádob. A s poruchou žaludku pomůže víno: v ní obsažené taniny budou aktivně odstraňovat toxiny. A s avitaminózou toto víno přinese do těla ne mikroelementy, vitamíny a aminokyseliny, které chybí. Červené suché víno se vyrovná s chřipkou, studenou a dokonce pneumonií. Pokud to uděláte základem svařeného vína a vezmete ho co nejhorší.

Červené suché víno pomůže snížit proces tvorby krve a snížit imunitu. Vynikající lék bude bez chuti. Zpomaluje stárnutí.

Ukazuje se, že červené suché víno slouží jako dobrá prevence onkologických procesů. Oponuje kazu a další nemoci ústní dutiny.

Antidiabetický účinek červeného vína je způsoben přítomností streptozotocinu a nikotinamidu, které mají hypoglykemické a hypolipidemické účinky a oslabují hlavní příznaky diabetes mellitus.

Použití červeného suchého vína pro terapeutické a preventivní účely vyžaduje splnění dvou ukazatelů: jeho kvality a umírněnosti.

Výhody semisweetového červeného vína

S rozvojem vědy, včetně lékařské vědy, byly studie prováděny více než jednou, aby se zjistilo, zda existuje výhoda pro polosladké červené víno nebo tradice. Nicméně přítomnost prokyanidinů a proantokyanidinů v něm okamžitě potvrdila, že toto víno je schopné zajistit resorpci lipidových usazenin na stěnách tepen. Jinými slovy, červené polosladké víno snižuje hladinu cholesterolu. Souběžně také pomáhá proteinovým vláknům, které se podílejí na procesu zpevňování stěn cév.

Ale úloha prokyanidinů zde nekončí. Blokují vývoj řetězových reakcí zahrnujících zánětlivé faktory, včetně histaminu, kyseliny arachidonové, které způsobují aterosklerózu.

Potvrzený a takový, známý již dlouhou dobu, vlastnosti červeného polosladého vína: jeho schopnost dezinfikovat pitnou vodu. Stačí, abyste ji zředili vínem o třetinu, abyste se ochránili.

Pozitivní účinek vína byl také potvrzen v léčbě tyfu. Červená polosladké víno má antibakteriální (účinně působí proti Escherichia coli, Yersinia pseudotuberculosis, Pseudomonas aeruginosai Chlamydia trachomatis) a antivirové (schopný zničit virus herpes simplex, dětské obrny, cytomegaloviry) účinek.

Resveratrol zvyšuje aktivitu některých antiretrovirových léčiv používaných v terapii HIV.

Během výzkumu bylo prokázáno, že úroveň antiseptické kapacity vína je přímo úměrná její vytrvalosti. Stárnutí vína dokáže úspěšně chránit tělo před růstem histaminu, tj. Z potenciální hrozby alergie. V tomto víně je vitamin P účinný jako antialergen.

Výhody červeného sladkého vína

Červené víno je považováno za sladké, pokud zbytkové množství cukru v litre je vyšší než 35 g. Obsah kalorií tohoto vína je řádově 100 kcal. To vysvětluje, proč se francouzské druhé světové válce staly prostředkem hladovění červeným sladkým vínem. S ostatními užitečnými vlastnostmi toto víno sloužilo jako náhrada za snídani, oběd a večeři.

Pro mnohé výhody červeného sladkého vína začínají úžasnou vůní, která zvyšuje emoční náladu. Tato vůně v kombinaci s mírně chutnou chutí činí z červeného sladkého vína příjemné a milované mnoha. Ačkoli víno má vysoké procento obsahu alkoholu, neztrácí své léčebné vlastnosti. Jeho schopnost odstranit únavu a stres nikoho nevyvolává. Stejně jako účinek v anémii: v červeném sladkém víně, vysoké koncentraci železa, proti anémii.

Červené sladké víno a pomoc při hypotenzi. Pociťuje slabost a závratě, které doprovázejí snížení tlaku, stačí, abyste si pár slivek červeného sladkého vína. Cukr obsažený v něm okamžitě začne situaci napravovat, tj. E. Zvýší tlak. Nejprve však musíme být jisti, že příčinou závratí, a lépe využívat tonometr, a za druhé, je pít málo, že tam byl skutečný přínos, a nikoli „mírný stupeň intoxikace.“

Výhody domácího červeného hroznového vína

Neexistují pochybnosti o výhodách domácího červeného hroznového vína, protože eliminuje velké množství nečistot přítomných v takových továrně vyráběných nápojích. Za prvé je vyrobena z přírodního hroznu. Za druhé, podle osvědčené generace technologií, která maximálně zachovává všechny užitečné vlastnosti.

Takové víno má příznivý vliv na normalizaci fungování kardiovaskulárního systému. Snižuje tlak a zvyšuje tón. Domácí víno posiluje kostní tkáň, což je důležité zejména s věkem, kdy je riziko osteoporózy a zlomenin vysoké. A vytváření domácího vína ledvinových kamenů úspěšně odolává. Je vysoce hodnocen pro svou schopnost předcházet neurologickým chorobám, včetně Alzheimerovy choroby. A přítomnost červeného vína z révy resveratrolu snižuje pravděpodobnost vzniku nádorů v těle. Dalším plusem: toto víno, které má estrogenní vlastnosti, snižuje riziko vzniku infarktu a mrtvice.

Doporučuje se pro každodenní spotřebu červeného domácího hroznového vína pro dospělé - od 50 do 75 ml denně. Lékaři doporučují pití tohoto vína jako nezředěného a v poměru 1: 1 s vodou.

Výhody červeného vína s medem

Hippocrates řekl před sto lety, že med a víno, pokud jsou přirozené, jsou stejně vhodné pro nemocného a zdravého člověka. Nepřehánějte to při jejich používání. Zatím nikdo nepopírá tento závěr jednoho z prvních lékařů.

A med, a červené víno více než jednou pomohlo muži, když přišlo onemocnění. Pokud jsou užívány ve stejnou dobu, výhody červeného vína s medem jsou posíleny. Vynikající preventivní pomůcka je dosažena, jestliže se smíchá v správném poměru medu a červeného vína se zahřeje a získá se svařené víno. Jako profylaktické, svařené víno má vynikající vliv na imunitu a posiluje ji. To tóny tónu. Svařené víno je velmi užitečné pro podchlazení.

Chronická bronchitida, pneumonie, bronchiální astma, směs červeného vína s medem je jedním z nejúčinnějších prostředků. Prošel zkouškou času, a tak mluvit, prostorem. Taková směs medu a vín se připravuje při prvních známkách nachlazení. On je také používán normalizovat žaludek nebo střeva. A při nízké hladině hemoglobinu pomůže směs.

A pokud přidáte do červeného vína, kromě medu, koření získáte přirozenou bioenergetiku, která rychle obnoví sílu, a to jak při fyzickém úpadku, tak i po infekčním onemocnění.

Použití červeného vína pro srdce

Neexistuje žádný rozpor ve skutečnosti, že existuje, výhody červeného vína pro srdce jsou opakovaně dokázány. Je to všechno o flavonoidy - přírodní látky se silnými antioxidačními vlastnostmi a schopností skvrnit rostlinné tkáně. To vysvětluje barvu některé zeleniny a ovoce. A hrozny mezi nimi. Po vstupu do těla začnou flavonoidy chránit stěny krevních cév v případě onemocnění srdce. Oni také snížit škodlivý cholesterol, ale užitečné - zvýšení. Flavonoidy zabraňují tvorbě krevních sraženin.

Analýza vlastností červeného vína prospěšného pro srdce, francouzští lékařští vědci si uvědomují tento vzorec: srdeční záchvat častěji, a to u 60%, se stane u těch, kteří denně nepijí sklenici červeného vína. Přesvědčivé údaje a Američané. Mají takovou statistiku: pro ty, kteří dávají přednost červenému vínu, pouze sklenici denně, úmrtnost na kardiovaskulární nemoci přichází o 30-40krát méně často. Američané provedli studie s pacienty věkové kategorie 60 let a staršími.

Ale i bez výzkumu lze přínosy červeného vína posoudit tím, že se podíváme na dlouhosrstou Gruzii. Všichni, muži a ženy, pijí denně své vlastní hroznové červené víno. A začínají od dětství, se sklenkou zředěné vody tohoto zdravotního nápoje. Není divu, že 80-letý obyvatel Svaneti nebo rodák z Colchis si nestěžuje na srdeční selhání, je štíhlý a ostražitý, dokonale se drží na sedle a lehce stoupá po horách.

Můžeme tedy rozlišit mechanismy kardioprotektivního účinku červeného vína:

  1. inhibice tvorby aterosklerotických plátů ve stěnách krevních cév;
  2. inhibice proliferace buněk hladkého svalstva v cévách;
  3. zvýšení hladiny syntázy oxidu dusnatého v endotelu;
  4. inhibice agregace destiček;
  5. zvýšení hladiny dobrého cholesterolu.

Výhody červeného vína pro ženy

Pravděpodobně první věc, kterou žena oceňuje v červeném víně, její příjemnou chuť a přírodní prášky na spaní. Používání červeného vína pro ženy je konfrontací s nespavostí, z níž není pojištěna žádná mladá dívka ani žena. Toto víno je bohaté na melatonin nebo hormon spánku. Pomáhá normalizovat nervový systém. Fruktóza, která je součástí červeného vína, aktivně odstraňuje oxaláty z těla. Dalším plusem: víno pomáhá snížit riziko vzniku kamenů v ledvinách, obnovuje funkční schopnost štítné žlázy.

Dalším faktorem důležitým pro ženu: červené suché víno nepoškodí ani během stravy, protože má nízký obsah kalorií. Tento faktor byl dokonce nazýván "zázračným prvkem". Je schopen potlačit produkci látek, které přispívají k obezitě. Jinými slovy, červené víno spaluje tuky.

Pro ženu je červené víno dalším pomocníkem ke zlepšení jejího vzhledu. Vyčistí kůži, odolává celulitidě. Stačí stačit na domácí víno SPA procedury a to je vana s přidáním láhve červeného suchého vína, takže výsledek je velmi rychle zřejmý, přesněji na kůži. Získá čerstvý, "živý" pohled, bude hladký a mladý.

Výhody červeného vína pro muže

Kromě příznivých vlastností červeného vína obecně pro člověka byly prokázány přínosy červeného vína pro muže. Studie ukázaly, že toto víno může potlačit enzym aromatázy. To je skutečný problém, kterým čelí muži. Dalším názvem je "feminizace mužů" s takovými známkami: pokles testosteronu, významné zvýšení tuku v hrudníku a břicha a tak dále. V tomto případě dochází ke zvýšení hladiny estrogenu, která je plná vzhledu sekundárních sexuálních charakteristik ženského typu. Taková metamorfóza nemůže potěšit každého muže v žádném věku. A díky červenému vínu v mužském těle dochází ke snížení estrogenů.

Červené víno má schopnost zlepšit léčbu rakoviny prostaty se složkami, které tvoří její složení. A první složkou je resveratrol, který se nachází v kůži hroznů. Obecně platí, že resveratrol má pozitivní účinek na mužské tělo.

A samozřejmě červené víno pro zdraví mužů - aktivní pomocník, který je proti srdeční infekci a mrtvici, prakticky všechny kardiovaskulární nemoci, které se dnes staly problémem na celém světě.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.