^

Zdraví

Aerosoly z bolestí v krku

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Angina může být léčena nejen pomocí antibiotik, ale také pomocí lokálních přípravků, jako jsou spreje. Aerosol z anginy má protizánětlivé vlastnosti a také pomáhá zmírnit bolesti v krku.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

Indikace Aerosoly z bolestí v krku

Aerosoly z bolestí v krku se používají u takových typů onemocnění: purulentní, lacunární, katarální, houbové, plauten-Vincana, folikulární a také s onemocněním laterálních hřebenů.

trusted-source[5], [6], [7], [8], [9]

Formulář vydání

Při silné bolest v krku a bolestivých pocitů při polykání byste měli používat aerosoly, které mají anestetický účinek - jako je Tantum Verde nebo Cameton. V případě sucha v krku v hrtanu se používají přípravky Bioparox, Ingalipt nebo Stopangin. Pokud má pacient houbovou anginu pectoris, je předepsán přípravek Miramistin.

trusted-source[10], [11], [12], [13]

Aerosol z krku pro děti

Nejoblíbenějšími aerosoly z bolestí pro děti jsou následující léky: Ingalipt, Geksoral, Cameton, Hexaspree, a také Tantum Verde, Miramistin a Stopangin. Pokyny těchto léků předepisují zákaz používání těchto sprejů pro děti do 3 let. Mimochodem, Hexaspray je povolen pouze od 6 let.

Je-li bolest v krku doprovázené silnými bolestmi v krku, který zabraňuje polykání je normální provádět proces, je třeba využít v kombinaci léků, které poskytují analgetický a dezinfekční účinek - Stopangin nebo Geksoral.

trusted-source[14]

Aerosol z bolestí v krku s antibiotiky

Aerosoly z anginy s antibiotiky se používají v případě hnisavé nebo prodloužené, těžké anginy pectoris. Jedním z takových léků je Bioparox. Takové spreje pomáhají rychle odstranit příznaky onemocnění a také zabraňují vzniku možných komplikací. Mějte na paměti, že tento typ léku je zřídka předepsán pro děti, stejně jako skutečnost, že v průběhu léčby je nutné, aby se celý kurz, aniž by okamžitě zastavit příjem po akutních příznaků anginy pectoris zmizí.

trusted-source[15], [16], [17], [18]

Farmakodynamika

Vlastnosti aerosolů z bolavých hrdla jsou vzaty v úvahu na příkladu Bioparoxu

Bioparox je antibiotikum s protizánětlivými a antibakteriálními účinky.

Chemické a biologické experimenty ukázaly, že léčivo působí na streptokoky: Streptococcus spp. Skupina A, stejně jako Streptococcus pneumoniae a Staphylococcus spp. Kromě toho působí na několik kmenů Neisseria spp., Anaerobů, Candida hub a Mycoplasma spp. Účinná látka léčiva, fusafungin, má podobný účinek na lidské tělo.

Fusafungin snižuje nasycení faktoru nekrotizujícího nádory (TNF-alfa), a také zabraňuje uvolňování volných radikálů, mononukleární fagocyty (při zachování procesu fagocytózy). To umožňuje účinné látce vyvíjet protizánětlivý účinek na tělo pacienta.

trusted-source[19], [20], [21]

Farmakokinetika

Po inhalaci se účinná látka spreje (fusafungin) obvykle dostává na sliznici nosní a ústní dutiny a také na hltan. V krevní plazmě se fusafungin téměř neabsorbuje (koncentrace je extrémně nízká a činí maximálně 1 ng / ml), takže je lék bezpečný.

trusted-source[22], [23], [24], [25]

Dávkování a aplikace

Před použitím aerosolu je nutné opláchnout hrdlo (jednoduchá voda) - tím se odstraní přebytečný hlen a hnis, takže lék účinněji ovlivňuje zanícené oblasti. Před zahájením tohoto postupu byste měli 1-2krát stlačit postřikovač - takže lék padne na trysku. Poté byste ho měli vložit do úst a stisknout a obrátit se vpravo a vlevo. Je nutné zadržet dech před stlačením - tak, aby se sprej nedostal do dýchacích cest. Pak by se mělo během 2-5 minut pokusit spolknout méně slin a během 30-40 minut po proceduře nic nepije a nejí.

Aerosol z bolavého krku se užívá 2-4 rub / den. Je-li to naléhavě potřeba, můžete jej použít každých 4 hodiny.

Bioparox pro dospělé je předepsán ve výši 4 inhalací čtyřikrát denně. U dětí ve věku nad 3 roky se předepisují dávky 2-4 inhalací čtyřikrát denně. Léčebný kurs obvykle trvá nejvýše týden. Po dokončení byste měli vždy konzultovat svého lékaře, abyste zjistili, jak účinná je léčba.

Geksoral pro dospělé a děti nad 3 roky: jednorázová dávka by měla být podána 1-2 sekundy dvakrát denně (je nejlepší provést tento postup ráno a večer). Doba trvání léčby je individuální, je určena ošetřujícím lékařem.

trusted-source[35], [36], [37], [38], [39]

Používejte Aerosoly z bolestí v krku během těhotenství

Aerosoly z quinsy pro těhotné ženy by měly splňovat určité požadavky, mezi které patří: protizánětlivé, dezinfekční a hypoalergenní vlastnosti. Kromě toho má sprej působit změkčovadlem, aniž by dráždil sliznici.

Jedním z nejoblíbenějších léků je "Aquamaris", což je hypertonické řešení mořské vody. Tento sprej nemá žádné kontraindikace, takže je povoleno ho používat v jakémkoli období těhotenství - nebude mít nepříznivý vliv na pohodu budoucí matky nebo jejího dítěte.

Také během těhotenství je povoleno užívat přípravek Bioparox, zvláště pokud je pacient v prvním trimestru.

Také těhotná může být použita s angínou "Stopangin". Ale zde existují omezení - tento sprej nesmí být používán těhotnými ženami s dobou kratšími než 14 týdnů. V ostatních případech je dobře snášen a nevyvolává žádné komplikace.

Kontraindikace

Aerosoly z bolestí v krku nelze použít v takových případech:

  • Při alergii na složky spreje;
  • Děti, které nedosáhly určitého věku (například u drogy Hexoral je věk do 3 let);
  • Existují některé léky, které nelze použít na diabetes nebo anémii;
  • U onemocnění plic nebo kožních infekcí;
  • Se srdečním onemocněním.

trusted-source[26], [27], [28], [29], [30]

Vedlejší efekty Aerosoly z bolestí v krku

Mezi vedlejší účinky sprej Joks: obvykle dobře snášen, ale někdy může být alergickou reakci (jako je zarudnutí, svědění a kopřivka), pálení v místě aplikace léčiva, a suchost hlenu. V případě výskytu podobných reakcí je nutné přestat užívat přípravek. Při dlouhodobém užívání může sprej způsobit jódismus, při kterém pacient zvýšil slinění, cítila se chuť kovu v ústech a také vznikl laryngeální edém a víčko.

Vedlejší účinek užívání přípravku Bioparox může být alergie, avšak ve vzácných případech. Obvykle se takové reakce vyskytují u pacientů, kteří jsou náchylní k alergiím.

Společnými projevy jsou v těchto případech poruchy jako nepříjemná pachuť, kýchání, zarudnutí sliznice očí; mohou se objevit suché sliznice dýchacích cest, podráždění hrdla, nevolnost a kašel. V některých případech dochází k zvracení, což je velmi vzácně - anafylaxe. Mohou se vyskytnout problémy s respiračními orgány - příležitostně záchvaty jednoduchého nebo bronchiálního astmatu, laryngospazmus, pocit dyspnoe, angioedém (také hrtanu). Na kůži je někdy vyrážka nebo kopřivka, stejně jako svědění.

trusted-source[31], [32], [33], [34]

Předávkovat

Předávkování přípravkem Yoks může být pozorováno, pokud je přípravek požit - v tomto případě může dojít k projevům akutní intoxikace jodem. V tomto případě je nauzea, zvracení, chuť kovu, průjem a bolest v břiše. Během 3 dnů od okamžiku požití léku je pozorován laryngeální edém, který se může vyvinout až do asfyxie a dále anurie, plicní edém nebo aspirační pneumonie. Někdy dochází k narušení systémového průtoku krve.

Při užívání přípravku Bioparox se může vyskytnout předávkování fuzaphunginem. V tomto případě existují známky: pocit necitlivosti v ústech, závratě, poruchy oběhového systému, zvýšené bolestivé pocity v krku, stejně jako hoření v něm.

Hexorol-hexaethidin může při požití velkým množstvím léčiva způsobit zvracení, takže do oběhového systému nedochází k významné absorpci.

trusted-source[40], [41], [42], [43], [44]

Interakce s jinými léky

Spreje z bolestí v krku nelze použít společně s jinými místními dezinfekčními prostředky.

trusted-source[45], [46]

Podmínky skladování

Aerosoly z bolestí v krku by měly být uloženy na místě, které je uzavřeno od slunce. Teplota vzduchu by neměla překročit 25 stupňů.

trusted-source[47], [48], [49], [50]

Skladovatelnost

Aerosol z anginy může být používán po dobu 2-5 let od data výroby.

trusted-source[51], [52], [53], [54]

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Aerosoly z bolestí v krku" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.