Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Aerosoly z bolestí v krku

Lékařský expert článku

Internista, pulmonolog
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 11.04.2020

Angina může být léčena nejen pomocí antibiotik, ale také pomocí lokálních přípravků, jako jsou spreje. Aerosol z anginy má protizánětlivé vlastnosti a také pomáhá zmírnit bolesti v krku.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

Klasifikace ATC

R02A Препараты для лечения заболеваний горла

Indikace Aerosoly z bolestí v krku

Aerosoly z bolestí v krku se používají u takových typů onemocnění: purulentní, lacunární, katarální, houbové, plauten-Vincana, folikulární a také s onemocněním laterálních hřebenů.

trusted-source[5], [6], [7], [8], [9]

Formulář vydání

Při silné bolest v krku a bolestivých pocitů při polykání byste měli používat aerosoly, které mají anestetický účinek - jako je Tantum Verde nebo Cameton. V případě sucha v krku v hrtanu se používají přípravky Bioparox, Ingalipt nebo Stopangin. Pokud má pacient houbovou anginu pectoris, je předepsán přípravek Miramistin.

trusted-source[10], [11], [12], [13]

Aerosol z krku pro děti

Nejoblíbenějšími aerosoly z bolestí pro děti jsou následující léky: Ingalipt, Geksoral, Cameton, Hexaspree, a také Tantum Verde, Miramistin a Stopangin. Pokyny těchto léků předepisují zákaz používání těchto sprejů pro děti do 3 let. Mimochodem, Hexaspray je povolen pouze od 6 let.

Je-li bolest v krku doprovázené silnými bolestmi v krku, který zabraňuje polykání je normální provádět proces, je třeba využít v kombinaci léků, které poskytují analgetický a dezinfekční účinek - Stopangin nebo Geksoral.

trusted-source[14]

Aerosol z bolestí v krku s antibiotiky

Aerosoly z anginy s antibiotiky se používají v případě hnisavé nebo prodloužené, těžké anginy pectoris. Jedním z takových léků je Bioparox. Takové spreje pomáhají rychle odstranit příznaky onemocnění a také zabraňují vzniku možných komplikací. Mějte na paměti, že tento typ léku je zřídka předepsán pro děti, stejně jako skutečnost, že v průběhu léčby je nutné, aby se celý kurz, aniž by okamžitě zastavit příjem po akutních příznaků anginy pectoris zmizí.

trusted-source[15], [16], [17], [18]

Farmakodynamika

Vlastnosti aerosolů z bolavých hrdla jsou vzaty v úvahu na příkladu Bioparoxu

Bioparox je antibiotikum s protizánětlivými a antibakteriálními účinky.

Chemické a biologické experimenty ukázaly, že léčivo působí na streptokoky: Streptococcus spp. Skupina A, stejně jako Streptococcus pneumoniae a Staphylococcus spp. Kromě toho působí na několik kmenů Neisseria spp., Anaerobů, Candida hub a Mycoplasma spp. Účinná látka léčiva, fusafungin, má podobný účinek na lidské tělo.

Fusafungin snižuje nasycení faktoru nekrotizujícího nádory (TNF-alfa), a také zabraňuje uvolňování volných radikálů, mononukleární fagocyty (při zachování procesu fagocytózy). To umožňuje účinné látce vyvíjet protizánětlivý účinek na tělo pacienta.

trusted-source[19], [20], [21]

Farmakokinetika

Po inhalaci se účinná látka spreje (fusafungin) obvykle dostává na sliznici nosní a ústní dutiny a také na hltan. V krevní plazmě se fusafungin téměř neabsorbuje (koncentrace je extrémně nízká a činí maximálně 1 ng / ml), takže je lék bezpečný.

trusted-source[22], [23], [24], [25]

Používejte Aerosoly z bolestí v krku během těhotenství

Aerosoly z quinsy pro těhotné ženy by měly splňovat určité požadavky, mezi které patří: protizánětlivé, dezinfekční a hypoalergenní vlastnosti. Kromě toho má sprej působit změkčovadlem, aniž by dráždil sliznici.

Jedním z nejoblíbenějších léků je "Aquamaris", což je hypertonické řešení mořské vody. Tento sprej nemá žádné kontraindikace, takže je povoleno ho používat v jakémkoli období těhotenství - nebude mít nepříznivý vliv na pohodu budoucí matky nebo jejího dítěte.

Také během těhotenství je povoleno užívat přípravek Bioparox, zvláště pokud je pacient v prvním trimestru.

Také těhotná může být použita s angínou "Stopangin". Ale zde existují omezení - tento sprej nesmí být používán těhotnými ženami s dobou kratšími než 14 týdnů. V ostatních případech je dobře snášen a nevyvolává žádné komplikace.

Kontraindikace

Aerosoly z bolestí v krku nelze použít v takových případech:

  • Při alergii na složky spreje;
  • Děti, které nedosáhly určitého věku (například u drogy Hexoral je věk do 3 let);
  • Existují některé léky, které nelze použít na diabetes nebo anémii;
  • U onemocnění plic nebo kožních infekcí;
  • Se srdečním onemocněním.

trusted-source[26], [27], [28], [29], [30]

Vedlejší efekty Aerosoly z bolestí v krku

Mezi vedlejší účinky sprej Joks: obvykle dobře snášen, ale někdy může být alergickou reakci (jako je zarudnutí, svědění a kopřivka), pálení v místě aplikace léčiva, a suchost hlenu. V případě výskytu podobných reakcí je nutné přestat užívat přípravek. Při dlouhodobém užívání může sprej způsobit jódismus, při kterém pacient zvýšil slinění, cítila se chuť kovu v ústech a také vznikl laryngeální edém a víčko.

Vedlejší účinek užívání přípravku Bioparox může být alergie, avšak ve vzácných případech. Obvykle se takové reakce vyskytují u pacientů, kteří jsou náchylní k alergiím.

Společnými projevy jsou v těchto případech poruchy jako nepříjemná pachuť, kýchání, zarudnutí sliznice očí; mohou se objevit suché sliznice dýchacích cest, podráždění hrdla, nevolnost a kašel. V některých případech dochází k zvracení, což je velmi vzácně - anafylaxe. Mohou se vyskytnout problémy s respiračními orgány - příležitostně záchvaty jednoduchého nebo bronchiálního astmatu, laryngospazmus, pocit dyspnoe, angioedém (také hrtanu). Na kůži je někdy vyrážka nebo kopřivka, stejně jako svědění.

trusted-source[31], [32], [33], [34]

Dávkování a aplikace

Před použitím aerosolu je nutné opláchnout hrdlo (jednoduchá voda) - tím se odstraní přebytečný hlen a hnis, takže lék účinněji ovlivňuje zanícené oblasti. Před zahájením tohoto postupu byste měli 1-2krát stlačit postřikovač - takže lék padne na trysku. Poté byste ho měli vložit do úst a stisknout a obrátit se vpravo a vlevo. Je nutné zadržet dech před stlačením - tak, aby se sprej nedostal do dýchacích cest. Pak by se mělo během 2-5 minut pokusit spolknout méně slin a během 30-40 minut po proceduře nic nepije a nejí.

Aerosol z bolavého krku se užívá 2-4 rub / den. Je-li to naléhavě potřeba, můžete jej použít každých 4 hodiny.

Bioparox pro dospělé je předepsán ve výši 4 inhalací čtyřikrát denně. U dětí ve věku nad 3 roky se předepisují dávky 2-4 inhalací čtyřikrát denně. Léčebný kurs obvykle trvá nejvýše týden. Po dokončení byste měli vždy konzultovat svého lékaře, abyste zjistili, jak účinná je léčba.

Geksoral pro dospělé a děti nad 3 roky: jednorázová dávka by měla být podána 1-2 sekundy dvakrát denně (je nejlepší provést tento postup ráno a večer). Doba trvání léčby je individuální, je určena ošetřujícím lékařem.

trusted-source[35], [36], [37], [38], [39]

Předávkovat

Předávkování přípravkem Yoks může být pozorováno, pokud je přípravek požit - v tomto případě může dojít k projevům akutní intoxikace jodem. V tomto případě je nauzea, zvracení, chuť kovu, průjem a bolest v břiše. Během 3 dnů od okamžiku požití léku je pozorován laryngeální edém, který se může vyvinout až do asfyxie a dále anurie, plicní edém nebo aspirační pneumonie. Někdy dochází k narušení systémového průtoku krve.

Při užívání přípravku Bioparox se může vyskytnout předávkování fuzaphunginem. V tomto případě existují známky: pocit necitlivosti v ústech, závratě, poruchy oběhového systému, zvýšené bolestivé pocity v krku, stejně jako hoření v něm.

Hexorol-hexaethidin může při požití velkým množstvím léčiva způsobit zvracení, takže do oběhového systému nedochází k významné absorpci.

trusted-source[40], [41], [42], [43], [44]

Interakce s jinými léky

Spreje z bolestí v krku nelze použít společně s jinými místními dezinfekčními prostředky.

trusted-source[45], [46]

Podmínky skladování

Aerosoly z bolestí v krku by měly být uloženy na místě, které je uzavřeno od slunce. Teplota vzduchu by neměla překročit 25 stupňů.

trusted-source[47], [48], [49], [50]

Skladovatelnost

Aerosol z anginy může být používán po dobu 2-5 let od data výroby.

trusted-source[51], [52], [53], [54]

Farmakologická skupina

При боли в горле

Farmakologický účinek

Противовоспалительные местные препараты
Анальгезирующие (ненаркотические) препараты
Антисептические (дезинфицирующие) препараты

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Aerosoly z bolestí v krku" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.