^

Zdraví

A
A
A

Akutní záchvat glaukomu

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 20.11.2021
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Akutní záchvat glaukomu se může objevit v jakémkoli stádiu onemocnění. Může se uskutečnit bez jakýchkoli zdánlivých důvodů. V ostatních případech, vzhled akutního glaukomu útoku přispět k vytvoření silné emocionální šok, infekční onemocnění, poruchy v potravin a nápojů, vadný nakapání atropinu do oka nebo jiné vylepšení žáka. Proto se při léčbě starších pacientů, kteří jsou náchylní ke zvýšení nitroočního tlaku s a já potřebuju, aby upustila od místa určení finančních prostředků.

Akutní záchvat glaukomu na zdravém oku se často vyskytuje bez jakéhokoli důvodu.

Akutní záchvat glaukomu začíná najednou, nejčastěji v noci nebo ráno. Oko má ostrou bolest, oběžnou dráhu. Bolest hlavy je doprovázena zvracením, všeobecnou slabostí těla. Pacienti jsou zbaveni spánku a chuti k jídlu. Takové časté příznaky akutního záchvatu glaukomu mohou způsobit diagnostické chyby.

Akutní záchvat glaukomu je doprovázen výraznými jevymi z očí: otok víček a spojivek, často se roztrhává.

Výrazná stagnace injekce cév oční bulvy a spojivky očních víček. Někdy dochází k chemóze spojivky. Výskyt výrazného stagnující injekce spojivky je spojen s obtížemi odtoku krve z oka přes vířivé žíly. Plavidla (žíly) předního segmentu oka v důsledku charakteristické stagnace jsou rozšířeny a mučeny; Rohovka je ohebná, zakalená, drsná a necitlivá na dotek. Přední komora je mělká, takže se dírka vstříkne. Existuje prudká dilatace žáka, nedostatek reakce na světlo. Podrobně, dolní část oka v důsledku edému rohovky nelze vyšetřit pomocí očního zrcadla. Vize je ostře redukována. Ostrý záchvat glaukomu je doprovázen prudkým nárůstem nitroočního tlaku (až 60-70 a dokonce i 90 mm Hg), dotek očí je tvrdý jako kámen. V těžkých případech může být vidění výrazně snížena až na pocit světla. Byly zaznamenány případy úplné slepoty po prvním takovém záchvatu (zábleskový glaukom). Častěji však všechny jevy akutního glaukomu postupně zmizí po několika dnech, ale po každém takovém útoku se zrak více nebo méně sníží. Velmi zřídka existuje pouze jeden takový útok, obvykle se opakují záchvaty, ale jejich počáteční ostrost klesá, nemoc může mít charakter chronického glaukomu. Akutní záchvat glaukomu může být zaměněn s ostrým pritom nebo iridotsiklitomem. V tomto případě může podávání atropinu, které je nezbytné pro irity v oku, být pro pacienta s glaukomem fatální. Abychom se vyhnuli tak závažné chybě, je třeba znát srovnávací příznaky glaukomu a iritidy

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12], [13]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.