^

Zdraví

Anestetické čípky s měsíční

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

U mnoha žen je menstruační tok velmi bolestivý. Nejpopulárnějšími a nejúčinnějšími prostředky ke zlepšení stavu v dnešní době jsou dnes speciální anestetické čípky se známými analgetiky (obvykle paracetamol).

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11]

Indikace Analgetické čípky během menstruace

Obvykle se tyto léky doporučují používat k symptomatické léčbě zánětlivých onemocnění močového měchýře. Díky kombinované kompozici se dokážou vypořádat nejen s nepříjemnými pocity bolesti, ale také se zánětem, takže jsou často jmenováni gynekologky ke snížení bolesti během menstruace.

trusted-source[12]

Formulář vydání

Ve vaginálních čípcích s analgetickým účinkem je hlavní složkou vždy analgetikum. Například nedávno populární jsou:

Efferalgan. Analgetikum, jehož účinnou látkou je paracetamol. Má protizánětlivý a antipyretický účinek. Je určen k léčbě bolestivých syndromů mírné a středně těžké (bolest hlavy, myalgie, bolesti zubů, bolest s menstruací, neuralgie).

Dávkování u dospělých pacientů je 500 mg, přičemž čípka může být použita ne více než čtyřikrát denně. Terapie trvá pět až sedm dní. Pokud se bolest nezastaví, měli byste se poradit s lékařem.

Nepoužívejte lék s nesnášenlivostí paracetamolu. Účinek této látky na vývoj plodu nebyl studován, ale během těhotenství a kojení je nutné tento lék používat opatrně.

Hlavní nežádoucí účinky: hepatotoxický účinek (s prodlouženým příjmem), leukopenie, neutropenie, alergie.

Paracetamol. Krémové nebo bílé čípky, jejichž účinnou složkou je paracetamol. Jsou odlišné při antipyretickém, protizánětlivém, analgetickém účinku.

Lék se užívá až pětkrát denně (jedna svíčka). Je velmi důležité používat čípku ve stejném intervalu (čtyři hodiny). Nedoporučuje se trvat déle než pět dní, aby se dosáhlo analgetického účinku. Pokud jste neměli požadovaný výsledek, musíte se podívat na lékaře.

Léčba by měla být prováděna s mimořádnou opatrností v případě onemocnění ledvin a jater, stejně jako s nesnášenlivostí paracetamolu. Při častém užívání čípků se mohou objevit vedlejší účinky: alergie (kopřivka, pruritus, vyrážky na kůži), trombocytopenie nebo anémie.

Tsefekon D. Aktivní složkou těchto čípků je paracetamol, který má vynikající antipyretický a analgetický účinek. Může být použita ke snížení teploty, zmírnění bolestí hlavy, neuralgie, bolesti zubů a menstruace.

Dávka léčiva se podává individuálně. Závisí to na síle příznaků. Obvykle se přípravek používá až třikrát denně na 500 mg. Intervaly mezi recepcemi by měly být až šest hodin.

Léčba se nedoporučuje k užívání s paracetamolovou intolerancí a onemocněním jater. Mezi hlavní vedlejší účinky patří: nauzea, zvracení, alergie, trombocytopenie, anémie.

Rektální analgetické čípky s měsíčním

Při silné bolesti během menstruace je to čípka, která vám umožňuje získat rychlý a poměrně trvalý analgetický účinek. Obvykle se tyto čípky podávají rektálně a začnou působit po 15 až 30 minutách po použití.

Tylenol. Navzdory skutečnosti, že tyto čípky jsou obvykle předepsány ke snížení teploty (při zvýšené teplotě), mohou být také použity během menstruace. Aktivní složkou čípku je paracetamol.

Rektální čípky se doporučují, aby nebyly používány více než čtyřikrát denně v dávce 500 mg. Pokud po uplynutí tří až pěti dnů úlevy nepřijde, stojí za to zastavit příjem a navštívit lékaře.

Lék je kontraindikován, pokud máte alergii na paracetamol, stejně jako na novorozené děti. S opatrností používejte čípky pro onemocnění ledvin a jater, virovou hepatitidu, alkoholismus, cukrovku. Také užívejte drogu během těhotenství.

Při použití čípků typu Tylenol se účinnost činidel, která jsou určena k vylučování kyseliny močové, snižuje. Nejčastějšími nežádoucími účinky jsou: anémie, erytém, bolest hlavy, nevolnost, zvracení, cyanóza, alergie.

Akamol-Teva. Aktivní účinnou látkou léčiva je paracetamol, jako u většiny podobných analgetických rektálních čípků. Používá se k léčbě mírné až středně těžké bolesti (bolesti hlavy, bolesti zubů, miragie, horečka, bolest s menstruací).

Dávkování není větší než 500 mg. V tomto případě by se lék neměl používat více než čtyřikrát denně. Délka léčby je pět až sedm dní. Pokud během této doby není úleva, léčba je přerušena.

Čípky by neměly být používány s nesnášenlivostí paracetamolu, v raném dětství, s onemocněním ledvin, alkoholismem, cukrovkou, během kojení. Mezi hlavní vedlejší účinky léčby patří: závratě, nevolnost, zvracení, alergie, otoky, podráždění konečníku.

trusted-source[13], [14]

Farmakodynamika

Vezměme v úvahu farmakodynamiku a farmakokinetiku analgetických čípků pro menstruaci s příkladem známé látky Paracetamol.

Tento lék je non-narkotické analgetikum, jejichž činnost je založena na blokování centrálního nervového systému, COX-2 a COX-1, vzhledem k účinku na termoregulačních center a bolesti. Lék nepůsobí negativně na sliznice konečníku nebo gastrointestinálního traktu (v závislosti na formě uvolnění) a na metabolismus vody a soli v těle.

trusted-source[15], [16], [17], [18], [19], [20], [21], [22], [23]

Farmakokinetika

Rozlišuje poměrně vysokou absorpci. Při kojení je třeba poznamenat, že nejméně 1% látky vstupuje do mateřského mléka. Metabolismus léku se vyskytuje v játrech. Paracetamol se vylučuje ledvinami ve formě metabolitů. Současně se odstraní pouze nezměněné množství pouze 3% látky.

trusted-source[24], [25], [26], [27], [28], [29], [30]

Dávkování a aplikace

Účinek čípků během menstruace je účinnější. Obzvlášť často jsou užívány, jestliže žena také projevuje nevolnost, zvracení. Používejte je spravidla dvakrát denně, jednu svíčku. Intervaly mezi dávkami by měly být dostatečně dlouhé. S silnou bolestí se čípky používají až čtyřikrát.

trusted-source[41], [42], [43], [44], [45], [46], [47]

Kontraindikace

Čípky s analgetickým účinkem se zakazují používat pouze v několika případech: při zneužívání alkoholu, při intoleranci paracetamolu a při kojeneckém podávání mléka. Také je nutné pečlivě vypočítat dávku pro choroby jater a ledvin, diabetes, krevní onemocnění.

trusted-source[31], [32], [33], [34], [35], [36], [37]

Vedlejší efekty Analgetické čípky během menstruace

Nežádoucí účinky při užívání rektálních čípků s analgetickým účinkem jsou poměrně vzácné. U některých pacientů dochází k alergické reakci (otok, zarudnutí, vyrážky, kopřivka, svědění). V takových případech se doporučuje okamžitě ukončit léčbu.

trusted-source[38], [39], [40]

Předávkovat

V případě předávkování bolestivých čípků se u pacientů objevují následující příznaky:

  1. Gastrointestinální poruchy (ztráta chuti k jídlu, zvracení, křeče v žaludku).
  2. Selhání jater.

trusted-source[48], [49], [50]

Interakce s jinými léky

  1. Stimulátory mikrosomální oxidace mohou zvýšit produkci aktivních hydroxylovaných metabolitů. To může způsobit hepatotoxické účinky i při mírném předávkování.
  2. Salicyláty nefrotoxického účinku zvyšují sílu paracetamolu.

trusted-source[51], [52], [53], [54]

Podmínky skladování

Čípky musí být skladovány na suchém místě a chráněny před přímým slunečním světlem. Teplota by neměla překročit 15 stupňů. Po otevření obalu je lepší skladovat ji v chladničce pro pohodlné používání čípků.

trusted-source[55]

Skladovatelnost

Zpravidla je trvanlivost takových léků 2 roky.

trusted-source[56], [57], [58], [59]

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Anestetické čípky s měsíční" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.