^

Zdraví

Aromaterapist

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 20.11.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Aromaterapevt - specialista se schopností ovlivňovat průběh onemocnění pomocí aroma různých rostlin. Aromaterapie se týká jedné z mnoha netradičních metod léčby, které jako léčivo používají přírodní éterické oleje, které působí na tělo pomocí inhalací nebo kůží.

Aromatické oleje v naší době je možné zakoupit všude. Někteří z nich se raději mísí s přírodními rostlinnými oleji pro použití v masážním procesu. Kromě speciálního aroma oleje obsahuje kombinaci speciálních látek, které v důsledku interakce se strukturou těla mají přímý vliv na jeho stav. Například po tření podrážky česnekový olej proniká do celkového krevního oběhu, což má za následek určitou dobu ve vydechovaném vzduchu člověka zazní vůně česneku.

trusted-source[1], [2]

Kdo je aromaterapeut?

Aromaterapie, jako homeopatie, akupunktura a fyzioterapie, se týká nezávislé metody léčby mnoha onemocnění lidského těla. Poprvé byla "aromaterapie" navržena francouzským chemikem René Maurichem koncem 20. Století 20. Století. Po spálení ruky spálil ruku levandulovým olejem, takže rána se hojila rychle a bez stopy. Dospěl k závěru, že přírodní aromatické oleje mohou nejen překonat syntetické látky, ale také je z nich dělat dobrou konkurenci.

Kdo je aromaterapeut? Jedná se o odborníka, který studuje vědu o léčbě pomocí pachů, při nichž používá esenciální oleje. Navíc, aby se dosáhlo lepšího účinku, přistupuje k léčbě komplexním způsobem, používá jako doplněk reflexologii, hypnózu a vliv hudby na osobu. Používá se jako pozadí, které příznivě ovlivňuje proces aromaterapie.

Aromatické rostliny a oleje se již po tisíce let používají k výrobě nových parfémů, kosmetiky, kuchařských mistrovských výrobků a léčivých látek. Během této doby rychle vzrostly vlastnosti těchto vůní a jejich vliv na lidské tělo. Již v 17. Století se parfumerie oddělila od kombinované vědy o aromatických olejích kvůli rozdílům mezi nimi a duchem. V důsledku toho se lékárníci zabývali účelným studiem aromatických olejů.

Zvláštní příspěvek k vývoji aromaterapie vytvořila Margarita Mori, biochemik z Francie. Navrhla používat aromatické oleje v procesu masáže pro větší relaxaci a vliv na tělo skrz kůži. Kdo je aromaterapeut? Je to osoba, která má znalosti a je schopna aplikovat aromatické látky takovým způsobem, že ovlivňují vnitřní orgány s terapeutickým účelem.

Kdy mám jít na aromaterapeuta?

Některé aromatické oleje se ukázaly jako účinné antiseptické vlastnosti. Například levandulový olej a čajovníkový strom působí na infekční onemocnění způsobené viry, bakteriemi nebo houbami. Kdy mám jít na aromaterapeuta? S prvními příznaky akutní respirační virové infekce, dysfunkcí žaludku a narušením menstruační funkce, stojí za to obrátit se na aromaterapeuta. Samozřejmě je vhodné nejprve předat některé testy a konzultovat s odborníkem, abyste vyloučili závažnější patologii.

Co se týká preventivních opatření, aromaterapie může zvýšit ochrannou schopnost lidského imunitního systému při konfrontaci různých infekčních látek.

Kdy mám jít na aromaterapeuta? Když člověk zažije slabost, nedostatek síly nebo trpí nespavostí, aromaterapeut může pomoci při léčbě těchto stavů. Navíc zhoršení sluchu a zrakové funkce, labilita emočního systému a bolesti zad jsou indikace pro návštěvu aromaterapeuta.

Jaké testy musíte předat aromaterapeutovi?

Jaké testy musíte předat aromaterapeutovi? V závislosti na příčině léčby je nutné rozlišovat nezbytné analýzy. Krev a moč jsou nutné pro studii (klinický krevní test a obecná analýza moči). S jejich pomocí lze poznat nebo představit přítomnost zánětlivého procesu v těle, anémii nebo patologii močového systému. Dále o onemocněních. V případě kontaktu s aromaterapeutky o onemocnění dýchacího systému je nutné provést rentgenovou diagnostiku hrudních orgánů za přítomnosti hlenu - jeho studie.

Pokud je důvodem léčby bolesti zad nebo jiných kloubů, je žádoucí kontrolovat krev pro parametry revmatoidního faktoru a akutní fáze. Také, rentgen je snímek oddělení páteře, která se obává.

Jaké testy musíte předat aromaterapeutovi? V patologii kardiovaskulárního systému nebo orgánů reprodukčního systému je povinná elektrokardiografie a ultrazvukové vyšetření srdce. Co se týče reprodukčního systému, je nutné po konzultaci s odborníkem uzavřít odbornou pomoc při řešení aromaterapie. Obecně platí, že u každé choroby je nutné provést určité testy, povinné pro všechny je klinický krevní test a obecný test moči.

Jaké metody diagnostiky používá aromaterapeut?

Diagnostika se týká počátečních stadií terapeutického procesu psychoterapeutické patologie. V dnešní době existuje mnoho technik, pomocí kterých můžete určit emocionální stav člověka. Mezi nimi jsou rozlišovány klinické a psychologické diagnostické metody.

Jaké metody diagnostiky používá aromaterapeut? Aromaterapeut je schopen posoudit psychický stav člověka bez použití zařízení nebo drahých metod. Pro začátečníky je použit dotazník, pomocí něhož špecialista vzal v úvahu určité stupnice (depresivní, fobické, hysterické a jiné). Tato metoda byla použita k posouzení hloubky poruch a ke zjištění hlavní příčiny vyvíjející se situace.

Dále se navrhuje uspořádat 5 druhů esenciálních olejů v závislosti na zjištěných pocitů, nejprve těch, které jsou příjemné vůní a nakonec nejméně rád. Poté, co člověk má olej v určitém pořadí, doktor může v tuto chvíli určit psyche převažující oblasti. Každý éterický olej má stimulující, adaptogenní, uvolňující, stabilizující emoce a harmonické působení. Z toho, co byl olej na prvním místě, aromaterapeut pochopil, jaké emoce převažují v člověku.

Co dělá aromaterapeut?

Aromaterapie se stala populární asi před 20 lety. Do té doby byla tato věda považována za nespolehlivý předpoklad o účinku olejů na tělo, který neměl žádnou důkazovou základnu. Časem studie ukázaly léčebné vlastnosti rostlin, které jsou konzervovány a používají se jako esenciální oleje. Ovšem i přes experimenty mechanismus terapeutického účinku ještě není plně znám. Co dělá aromaterapeut? S pomocí svých znalostí a vůní má pozitivní vliv nejen na fyzický stav člověka, ale také na duši.

Aromaterapie je považována za bezpečnou a jemnou metodu působení na tělo, ale bez kontroly aromaterapeuta se nedoporučuje experimentovat nezávisle na olejích a různých aromatických látkách. Navíc aromaterapeut ví, co a v jakých případech může být použit a co odmítnout.

Zvláštním místem v aromaterapii je masáž s esenciálními oleji, která má příznivý účinek na nervový systém. Může uklidnit a uvolnit člověka, zmírnit stres a posílit imunitní ochranu. Během masáže můžete používat speciálně upravené směsi, které zahrnují mandlový olej a esenciální oleje ze zázvoru, skořice nebo vavřínu.

Je třeba rozlišit osobu, která nabízí masáž aromatickými oleji od aromaterapeuta. Ta by měla být věnována zvláštní vzdělávání, které zahrnuje nejen studium masážních technik, ale také znalosti z anatomie, fyziologie a dalších metod vliv na těle, například reflexologie a akupunktury. Aromaterapeut má složitý účinek na osobu, která zahrnuje léčbu základního onemocnění a nápravu psychoemotického stavu.

Jaké choroby zachází aromaterapeut?

Aromateripia vám umožňuje poskytovat léčebnou pomoc lidem všech věkových skupin, kteří trpí různými poruchami, od závažné patologie až po malátnost a apatii. Jaké choroby zachází aromaterapeut? Tam jsou zprávy, že v počátečních fázích vývoje aromaterapie, to bylo používáno k léčbě takových vážných chorob jako tuberkulóza a onkologické novotvary. Neexistuje však tvrzení, že by nemoci byly vyléčeny, ale je známo, že se zlepšil celkový stav pacientů.

Aromaterapeut může poskytnout lékařskou pomoc za přítomnosti chronických a rekurentních onemocnění, které nelze eliminovat použitím standardních metod léčby. Kromě toho se ve většině případů po léčbě jedné choroby objevují vedlejší účinky léků, které se při použití aromatických látek nepozorují. Také se mohou zbavit nežádoucích účinků léků na tělo.

Jaké choroby zachází aromaterapeut? Aromaterapeut může pomoci s takovými běžnými stavy, jako je stres, deprese, hněv, nespavost a bolesti hlavy. Esenciální oleje podporují sedaci a mírnou stimulaci a zároveň zlepšují pohodu.

Mezi nejčastější onemocnění, které mohou být předmětem aromaterapie je poskytnout chronické bronchitidy a jiných chorob dýchacího ústrojí, nosní různé etiologie, zánětlivé procesy v těle, nějakou formu kožních onemocnění, srdeční patologických stavů, stejně jako onemocnění zažívacího a reprodukční systém.

Poradenství aromaterapeuta

Aromaterapie je považována za neškodnou a užitečnou metodu léčby onemocnění pomocí aromatických olejů, nicméně existují určité kontraindikace pro jejich použití.

Cílem poradce aromaterapeuta je zabránit vzniku vedlejších účinků, pokud nebudou dodržena určitá pravidla a doporučení. Mezi ně patří zákaz používání éterických olejů během těhotenství. Zvláště se to týká cypřiše, levandule, mátového oleje a mnoha dalších. Také nepoužívejte aromaterapii samotnou, pokud existuje závažná forma onemocnění. Některé typy olejů ovlivňují hormonální pozadí, které bez kontroly aromaterapeuta může vést k nežádoucím následkům.

Pokud jde o onemocnění kardiovaskulárního systému, stojí za to upozornit na některé nuance. Po infarktu nebo s těžkou angina pectorální a jedlou silicou by neměl být používán. V těžké formě hypertenze je konopná, bazalka a máta kontraindikována. Terminální formy onemocnění močového systému by také neměly být ošetřovány éterickým olejem jalovce, tymiánu a borovice. Rosemary, bazalka, tymián a šalvěj by měly být používány s opatrností u lidí s epilepsií.

Doporučení lékaře aromaterapie týkajícího se dětí varuje před negativním účinkem mátového oleje na pokožku dětí, což může vést k nespavosti před dosažením věku 6 let. Také není nutné současně užívat homeopatické a aromatické léčebné postupy.

U křečových žil a tromboflebitidy je použití esenciálních olejů bazalky a cypřiše kontraindikováno. Nadměrné používání santalového oleje může v epigastrické oblasti vyvolat žízeň, nevolnost a nepohodlí.

Při vysoké excitabilitě nervového systému byste neměli používat stroužky a šalvěj. Levandule nelze používat paralelně s užíváním jódu a železa.

Pro masáž se nedoporučuje používat fenykl, kopr, kmín, koriandr a anýzu v čisté formě, protože mohou vyvolat podráždění kůže. Lze je používat pouze v kombinaci s rostlinnými nebo jinými esenciálními oleji.

Před použitím esenciálního oleje pro inhalace nebo mazání pokožky je nutné pro tuto látku provést test alergie. K tomu je třeba přidat 1 kapku esenciálního oleje a 1 ml olivového oleje nebo kukuřičného oleje. Pak na zápěstí aplikujte několik kapek připraveného roztoku, jemně protřete pokožku a pozorujte po celý den. V případě, že dojde k zarudnutí, svědění nebo otoku, je tento esenciální olej pro tuto osobu kontraindikován.

Kromě hmatové reakce je nutné zkontrolovat čichovou reakci. K tomu se na papír aplikuje 1 kapka esenciálního oleje a doporučuje se, aby osoba vdechovala aroma 4-5 krát. Po dobu 20 minut byste měli sledovat stav. Pokud nedojde k žádné reakci, může být použit éterický olej.

Aromaterapeut - specialista na aroma, s pomocí kterého je schopen nejen zlepšit fyzický stav, ale i morálně. V tomto ohledu je aromaterapeut jakýsi psychoterapeut, díky němuž se lidé cítí mnohem lépe.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.