^

Zdraví

Centrum Silver

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Centrum Silver je vyvážený multivitaminový komplex, který obsahuje 13 vitaminů a 11 makro- a mikroelementů; je určen pro osoby ve věku 50 let a více. Výrobce - Wyeth Lederle Pharma GmbH (Rakousko). Kód ATS je A11A A03.

trusted-source[1]

Indikace Centrum Silver

Prevence nedostatku vitamínů a minerálů. 

trusted-source[2]

Formulář vydání

Oválné potahované tablety 1,29 g. Analogy Centrum Silver lze považovat za komplexy vitamínů pro starší Vitrum Century, Multimax Gerontal atd.

trusted-source[3], [4]

Farmakodynamika

Vitamínů a minerální komplex Centrum Silver obsahuje ve svém složení: vitamíny A, B1, B2, B3 (PP), B5, B6, B7, B9, B12, C, D3, E, K1, a karotenoid lutein (pro zachování ostrosti vidění ). Makro a mikroelemeny prezentovány fumarát železa, síran manganatý, jodid draselný, síran měďnatý, oxid zinečnatý, molybdenan sodný, chlorid chrom, selenan sodný, oxid hořečnatý, fosforečnan vápenatý (dihydrogenfosforečnan).

Mechanismus farmakologického účinku sadu komponent Centrum Silver není popsáno, ale kompenzace vitamínů a minerálů deficitem ve stárnoucím těle pomáhá posilovat obranyschopnost organismu a zajistit potřebnou úroveň fyziologické metabolismus a fungování různých systémů a orgánů u lidí starších věkových kategorií.

Příprava vitaminu Centrum Silver přispívá k udržení optimálního poměru krevních prvků a hemostázy; normální stav kosti a pojivové tkáně; práce endokrinních žláz; funkce mozku a CNS atd.

trusted-source[5], [6], [7]

Farmakokinetika

Dosavadní farmakokinetika drogy nemůže být zkoumána.

trusted-source[8]

Dávkování a aplikace

Centrum Silver se užívá uvnitř (během jídel) - každý den jedna tableta. Doba použitelnosti - 30 dní. 

trusted-source[14]

Používejte Centrum Silver během těhotenství

Tento pokyn není poskytován.

Kontraindikace

Stříbro Centrum přípravek na bázi vitaminu je kontraindikováno se individuální nesnášenlivost tvořící složky, diabetes, selhání ledvin, zvýšené hladiny vápníku a / nebo draslíku v těle, hypervitaminózy A nebo D.

trusted-source[9], [10]

Vedlejší efekty Centrum Silver

Možné nežádoucí účinky přípravku Centrum Silver zahrnují alergické kožní reakce, bolest hlavy, nevolnost a zvracení.

trusted-source[11], [12], [13]

Předávkovat

Předávkování lékem nebylo pozorováno.

trusted-source[15], [16], [17]

Interakce s jinými léky

Centrum Silver se nepoužívá současně s retinoidy, vitamíny A a D, dalšími vitamín-minerálními komplexy. Obsahuje v komplexu vitamín C potencuje účinky a vedlejší účinky sulfonamidů.

trusted-source[18], [19], [20]

Podmínky skladování

Při teplotě nejvýše + 22-25 ° C, na tmavém místě, v těsně uzavřené nádobě.

trusted-source[21], [22]

Skladovatelnost

24 měsíců.

trusted-source[23], [24], [25]

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Centrum Silver" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.