^

Zdraví

Plačím

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Tsepim je antibakteriální látka, která patří do čtvrté generace cefalosporinových antibiotik. Kód ATX je J01D E01. Výrobce - Alembic Pharmaceuticals Ltd (Indie)

Další obchodní názvy: Cefepime hydrochlorid, Cefepime, Cefomax, Cefepime, Ladef, Maxipim, Etipim.

Indikace Plačím

Droga se aplikuje řetězy polirezistetnyh v závažných infekcí postihujících dýchací, močový a trávicí systém, játra, ledviny, pánevních orgánů, kůže, měkké tkáně, kosti a klouby. Použití léku je účinné při rozsáhlých abscesech, bakteriální meningitidě, peritonitidě, sepse.

Kvůli vysoké aktivitě proti Pseudomonas aeruginosa zahrnují indikace Tsepim také premedikaci rozsáhlých chirurgických zákroků k prevenci pooperačních hnisavých komplikací.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

Formulář vydání

Sterilní prášek v injekčních lahvičkách pro přípravu injekčního roztoku.

Farmakodynamika

ŘetězyVyrábíme baktericidní účinek proti většině beta-laktam Aerobní gram-pozitivní koky a gramnegativních bakterií jakož i nefermentujících a chromozomální mikroorganismů, anaerobním bakteriím a Bacteroides.

Účinná látka přípravy cefepimu hydrochlorid tak, že do styku s enzymem z buněčných stěn bakterií (transpeptidázy) inaktivuje jeho účast v syntéze peptidů cytoplazmatické membrány, což vede k mikrobiálních buněk přestávají množit a jejich lýze.

Farmakokinetika

Po parenterálním podání vstoupí Tsepim do všech tělesných tekutin, vazba na plazmatické proteiny nepřesahuje 19%; je průměrná terapeutická koncentrace v plazmě zaznamenána 12 hodin po podání léčiva; biologická dostupnost je 100%.

Neexistuje kumulativní účinek, biologické tekutiny a tkáně se odstraňují z účinné látky při průměrné rychlosti 120 ml za minutu.

Biotransformace asi 85% Tsepimy se vyskytuje částečně v játrech s tvorbou inaktivních metabolitů. Poločas rozpadu je přibližně dvě hodiny.

Metabolity a nezměněný hydrochlorid cefepimu se vylučují ledvinovou filtrací ledvinami.

Dávkování a aplikace

Tsepim se podává hlavně intravenózně (pomalu), v případě infekčních onemocnění močových cest a pánvových orgánů se provádí hluboká intramuskulární injekce.

Standardní jednorázová dávka pro dospělé a děti nad 40 kg váží v závislosti na závažnosti onemocnění od 500 mg do 2 g. Injekce se podávají každých 8-12 hodin, což je také stanoveno v závislosti na závažnosti zánětlivého procesu. Minimální doba trvání užívání přípravku Tsepim je 7 dní, ale v případě nutnosti může být léčba prováděna delší dobu.

Dávka pro použití tohoto léčiva pro děti vážící méně než 40 kg se stanoví z výpočtu 50 mg na kilogram.

Pro parenterální podání je třeba dávku přípravku Tepim rozpustit v 10 ml sterilní vody pro injekci v 5% roztoku glukózy nebo 0,9% roztoku chloridu sodného.

Používejte Plačím během těhotenství

Použití během těhotenství je přípustné pouze na indikaci a pod dohledem lékaře. Použití tohoto léku během laktace vyžaduje opatrnost.

Kontraindikace

Tsepim je kontraindikován s přecitlivělostí na antibiotika - cefalosporiny a peniciliny, stejně jako děti prvních dvou měsíců života.

Vedlejší efekty Plačím

Aplikace přípravku Tsepim může způsobit nežádoucí účinky, které se projevují v ústech; hyperhidróza; bolesti hlavy; slabost; porucha spánku; necitlivost končetin a křečí; zvýšená srdeční frekvence a dušnost; kašel a bolest v krku; snížení hladiny leukocytů, červených krvinek a krevních destiček v krvi.

Může se objevit dyspepsie; bolest břicha; průjem nebo zácpa; poruchy funkce ledvin a zvýšené hladiny jaterních enzymů. Kromě toho může dojít k rozvoji superinfekce.

trusted-source[6]

Předávkovat

Předávkování drogy může vést k různým encefalopatickým projevům, včetně ztráty vědomí, stuporů, křečí, kómatu. Léčba předávkování se provádí hemodialýzou

Interakce s jinými léky

Řetězy by se neměly zaměňovat s jinými léky ve stejné stříkačce. Kombinovaná aplikace řetězyNabízíme a aminoglykosidová antibiotika nebo kličková diuretika zvyšuje riziko toxických účinků na ledviny a další, které by mohly rozvíjet nefrit sluchového nervu.

trusted-source[7], [8], [9]

Podmínky skladování

Řetězce ve formě prášku v hermeticky uzavřené lahvičce by měly být skladovány při teplotě + 18-25 ° C; připravený roztok může být skladován po dobu jednoho dne při podobné teplotě nebo až sedm dní v chladničce.

trusted-source[10], [11], [12]

Skladovatelnost

24 měsíců.

trusted-source[13]

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Plačím" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.