Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Plačím

Lékařský expert článku

Internista, pulmonolog
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 11.04.2020

Tsepim je antibakteriální látka, která patří do čtvrté generace cefalosporinových antibiotik. Kód ATX je J01D E01. Výrobce - Alembic Pharmaceuticals Ltd (Indie)

Další obchodní názvy: Cefepime hydrochlorid, Cefepime, Cefomax, Cefepime, Ladef, Maxipim, Etipim.

Klasifikace ATC

J01DE01 Cefepime

Účinné látky

Цефепим

Indikace Plačím

Droga se aplikuje řetězy polirezistetnyh v závažných infekcí postihujících dýchací, močový a trávicí systém, játra, ledviny, pánevních orgánů, kůže, měkké tkáně, kosti a klouby. Použití léku je účinné při rozsáhlých abscesech, bakteriální meningitidě, peritonitidě, sepse.

Kvůli vysoké aktivitě proti Pseudomonas aeruginosa zahrnují indikace Tsepim také premedikaci rozsáhlých chirurgických zákroků k prevenci pooperačních hnisavých komplikací.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

Formulář vydání

Sterilní prášek v injekčních lahvičkách pro přípravu injekčního roztoku.

Farmakodynamika

ŘetězyVyrábíme baktericidní účinek proti většině beta-laktam Aerobní gram-pozitivní koky a gramnegativních bakterií jakož i nefermentujících a chromozomální mikroorganismů, anaerobním bakteriím a Bacteroides.

Účinná látka přípravy cefepimu hydrochlorid tak, že do styku s enzymem z buněčných stěn bakterií (transpeptidázy) inaktivuje jeho účast v syntéze peptidů cytoplazmatické membrány, což vede k mikrobiálních buněk přestávají množit a jejich lýze.

Farmakokinetika

Po parenterálním podání vstoupí Tsepim do všech tělesných tekutin, vazba na plazmatické proteiny nepřesahuje 19%; je průměrná terapeutická koncentrace v plazmě zaznamenána 12 hodin po podání léčiva; biologická dostupnost je 100%.

Neexistuje kumulativní účinek, biologické tekutiny a tkáně se odstraňují z účinné látky při průměrné rychlosti 120 ml za minutu.

Biotransformace asi 85% Tsepimy se vyskytuje částečně v játrech s tvorbou inaktivních metabolitů. Poločas rozpadu je přibližně dvě hodiny.

Metabolity a nezměněný hydrochlorid cefepimu se vylučují ledvinovou filtrací ledvinami.

Používejte Plačím během těhotenství

Použití během těhotenství je přípustné pouze na indikaci a pod dohledem lékaře. Použití tohoto léku během laktace vyžaduje opatrnost.

Kontraindikace

Tsepim je kontraindikován s přecitlivělostí na antibiotika - cefalosporiny a peniciliny, stejně jako děti prvních dvou měsíců života.

Vedlejší efekty Plačím

Aplikace přípravku Tsepim může způsobit nežádoucí účinky, které se projevují v ústech; hyperhidróza; bolesti hlavy; slabost; porucha spánku; necitlivost končetin a křečí; zvýšená srdeční frekvence a dušnost; kašel a bolest v krku; snížení hladiny leukocytů, červených krvinek a krevních destiček v krvi.

Může se objevit dyspepsie; bolest břicha; průjem nebo zácpa; poruchy funkce ledvin a zvýšené hladiny jaterních enzymů. Kromě toho může dojít k rozvoji superinfekce.

trusted-source[6]

Dávkování a aplikace

Tsepim se podává hlavně intravenózně (pomalu), v případě infekčních onemocnění močových cest a pánvových orgánů se provádí hluboká intramuskulární injekce.

Standardní jednorázová dávka pro dospělé a děti nad 40 kg váží v závislosti na závažnosti onemocnění od 500 mg do 2 g. Injekce se podávají každých 8-12 hodin, což je také stanoveno v závislosti na závažnosti zánětlivého procesu. Minimální doba trvání užívání přípravku Tsepim je 7 dní, ale v případě nutnosti může být léčba prováděna delší dobu.

Dávka pro použití tohoto léčiva pro děti vážící méně než 40 kg se stanoví z výpočtu 50 mg na kilogram.

Pro parenterální podání je třeba dávku přípravku Tepim rozpustit v 10 ml sterilní vody pro injekci v 5% roztoku glukózy nebo 0,9% roztoku chloridu sodného.

Předávkovat

Předávkování drogy může vést k různým encefalopatickým projevům, včetně ztráty vědomí, stuporů, křečí, kómatu. Léčba předávkování se provádí hemodialýzou

Interakce s jinými léky

Řetězy by se neměly zaměňovat s jinými léky ve stejné stříkačce. Kombinovaná aplikace řetězyNabízíme a aminoglykosidová antibiotika nebo kličková diuretika zvyšuje riziko toxických účinků na ledviny a další, které by mohly rozvíjet nefrit sluchového nervu.

trusted-source[7], [8], [9]

Podmínky skladování

Řetězce ve formě prášku v hermeticky uzavřené lahvičce by měly být skladovány při teplotě + 18-25 ° C; připravený roztok může být skladován po dobu jednoho dne při podobné teplotě nebo až sedm dní v chladničce.

trusted-source[10], [11], [12]

Skladovatelnost

24 měsíců.

trusted-source[13]

Farmakologická skupina

Антибиотики: Цефалоспорины

Farmakologický účinek

Антибактериальные препараты
Бактерицидные препараты

Oblíbení výrobci

Алембик Фармасьютикелс Лтд, Индия

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Plačím" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.