^

Zdraví

Cereton

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 15.08.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Nootropní léčivo patří do skupiny cholinomimetik s centrálním mechanismem účinku. 

trusted-source[1], [2], [3]

Indikace Certone

Používá se k léčbě u pacientů, kteří jsou ve stavu regenerace po těžkém kraniocerebrálním traumatu, ischemické nebo hemoragické mrtvě. Používá se také při léčbě psycho-organického syndromu, senilní pseudomelancie, kognitivních poruch.  

trusted-source[4], [5]

Formulář vydání

Toto léčivo se vyrábí ve dvou formách: ve formě kapslí a roztoku, který se používá k injekci. Oválné tobolky želatiny mají mírně žluto-hnědou barvu. Uvnitř je průhledná nebo průsvitná tekutá mastná forma.

Tento roztok se používá k přípravě intramuskulárních a intravenózních injekcí. Je zcela transparentní.

Léčivo obsahuje aktivní složku cholin-alfa-stechitu. Další složky, které jsou obsaženy v přípravku, jsou: čistá voda a glycerol.

Farmakodynamika

Cereton je nootropní. Má metabolický účinek uvolňováním cholinu v mozku. Vzhledem zajištěnou syntéze cholinu dvou důležitých látek (fosfatidylcholinu a acetylcholin), nacházejících se v membrány neuronů, zlepšuje metabolické procesy, které probíhají v CNS. Na druhé straně mozku, která byla poškozena, se výrazně zvýšil průtok krve. Existuje také zlepšení prostorových a časových charakteristik bioelektrické aktivity v mozku. Pozornost pacienta je obnovena, zlepšuje se behaviorální a kognitivní reakce pacienta.

Vyznačující se tím, nápravná a preventivní účinek na involuční psycho-organickým syndromem, což snižuje aktivitu cholinergních neuronů a změnou množství fosfolipidů v kompozici jejich membrán. Účastní se syntézy fosfolipidových membrán, čímž zlepšuje synaptický přenos, stejně jako jejich plasticitu. 

Farmakokinetika

Absorpce léku je 88%. Prostřednictvím GEB proniká docela jednoduše. Při orálním podání je koncentrace cholinu v mozku 45%. Akumulace léku nastává v plicích, mozku a játrech.

Plíce vylučují 85% léku ve formě oxidu uhličitého, 15% léku se vylučuje střevem a ledvinami.

Dávkování a aplikace

Pokud je přípravek používán pro prevenci nebo zotavení z traumatického poškození mozku, hemoragické nebo ischemické mrtvice, pak je dávkování je následující: 800 mg ráno a 400 mg v odpoledních hodinách. Doba trvání - šest měsíců.

U jiných onemocnění se přípravek "Tsereton" užívá 400 mg třikrát za 24 hodin. Nejlepší po jídle. Doba léčby je od tří do šesti měsíců.

trusted-source[9], [10], [11]

Používejte Certone během těhotenství

Těhotné ženy, stejně jako ty, které krmí dítě mateřským mlékem, je užívání této drogy přísně zakázáno.

Kontraindikace

Prostředek "Tsereton" nelze použít pro takové nemoci a příznaky:

  1. Pokud je pacient v akutní fázi hemoragické mrtvice.
  2. Nesnášenlivost součástí léku.
  3. Věk pacienta je až osmnáct let.
  4. Těhotné ženy a ženy, které kojí děti.

Vedlejší efekty Certone

  1. Nevolnost, může se objevit zvracení. Pro léčbu je nutné snížit dávku léku.
  2. Alergie (vyrážka, svědění, pálení).

trusted-source[6], [7], [8]

Předávkovat

Při předávkování tohoto léčiva u pacienta dochází k velmi silné nevolnosti, která musí být léčena symptomatickou léčbou.

Interakce s jinými léky

Významná interakce s jinými léky nebyla zjištěna.

trusted-source[12], [13], [14], [15], [16]

Podmínky skladování

Tento nástroj je zařazen do seznamu B, doporučuje se ho uložit na místo, které je pro malé děti nepřístupné. Je důležité, aby bylo místo zcela chráněno před přímým slunečním zářením. Teplota vzduchu by neměla překročit +25 stupňů. 

trusted-source[17]

Skladovatelnost

Je starý tři roky. Nemůže být použit po uplynutí této doby.

trusted-source[18]

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Cereton" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.