^

Zdraví

Cévní spreje

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 20.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

V mimo sezónu jsou nachlazení všední kamarádi. Zbavte se nepříjemných příznaků, které vám pomohou rozstřikovat kašel, kapky z nosu a další speciální léky. Tuto chorobu můžete léčit alternativními metodami, avšak v tomto případě je vysoká pravděpodobnost zhoršení situace. Při vývoji runny nosu, kašli a horečky je třeba zahájit komplexní terapeutická opatření.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

Indikace Cévní spreje

K dnešnímu dni je spousta postřiků určených k boji proti všem těm strachem z nachlazení. I přes rozmanitost jsou údaje pro použití téměř stejné.

Přípravky pro kontrolu kašle se používají v následujících případech:

 • akutní zánětlivé procesy v dýchacích cestách;
 • v přítomnosti infekčních lézí;
 • s vývojem laryngitidy, tonzilitidy, faryngitidy a sinusitidy;
 • akutní zánětlivá onemocnění vyvolaná houbami rodu Candida;
 • pro eliminaci tracheitidy a bronchitidy;
 • jako preventivního nástroje pro infekční léze.

Moderní léky správně ovlivňují lézi a odstraňují mnoho nepříjemných příznaků. Nicméně je nežádoucí používat je nezávisle. Dávkování je přiřazeno individuálně.

Čtěte také:

trusted-source[6], [7], [8]

Formulář vydání

Moderní farmakologické společnosti nabízejí množství účinných léků. K dnešnímu dni může být pro každého pacienta zvolen optimální nástroj. Nejlepší léky na kašel mají následující názvy:

 • Cvičení;
 • Chlorofylitida;
 • Tantum Verde;
 • Lugol;
 • Faringosept;
 • Shunam;
 • Bioparox;
 • Hexoral.

Podrobnosti týkající se nežádoucích účinků, indikací a kontraindikací budou uvedeny níže.

Hexoral v boji proti nepříjemnému kašli

Droga je vysoce účinná, ale pouze pokud se používá správně. Geksoral dobře napojil krk a odstranil nepříjemné příznaky. Mohou nejen zvlhčovat ústa, ale také oplachovat. Nejíst roztok, může to vést k otravě. Když vstoupí sprej do plic, je vysoká pravděpodobnost vzniku bronchospasmu.

Lék je předepsán pro úlevu od příznaků faryngitidy, tonzilitidy, tonzilitidy a eliminaci onemocnění, bakteriálního a houbového původu. Lék má výrazný lokální účinek. Po jejím použití dochází ke snížení bolesti, snížení závažnosti kašle a hojení vředů. Pro dosažení maximálního terapeutického účinku je lék užíván ráno a večer. Doba trvání léčby je dohodnuta individuálně.

Kontraindikace k použití jsou alergické reakce a děti do 4 let. Předávkování je možné, pokud se používá příliš vysoká dávka. V tomto případě existují odchylky od gastrointestinálního traktu, a to nauzea a zvracení. Pravděpodobnost vývoje křečí a třesání končetin není vyloučena. V závažných případech je možné zastavit srdeční činnost.

trusted-source[9], [10]

Bioparox: Clever Cough Spray

Přípravek se používá jako lokální terapie v přítomnosti akutních zánětlivých procesů horních cest dýchacích. Bioparox pomáhá eliminovat tonzilitidu, laryngitidu, faryngitidu a nemoci způsobené bakteriemi a infekcemi.

Lék je pacientům dobře snášen a zřídka způsobuje nežádoucí účinky. Přesto byly zaznamenány případy s vývojem negativních příznaků. Na straně dýchacího systému může dojít k vysychání sliznic, astmatu a bronchospasmu. Gastrointestinální trakt reaguje na účinek léčiva ve formě nauzey. Není vyloučen vývoj alergických reakcí včetně svědění kůže a vyrážky. Pokud existuje negativní klinický obraz, doporučujeme konzultovat s lékařem.

Optimální dávka je 2 injekce až 4krát denně. Dávkování je přiřazeno individuálně. Doba trvání léčby by neměla přesáhnout 7 dní.

Použití spreje se nedoporučuje dětem mladším 2,5 roku, ženám v době narození dítěte a během laktace. U osob s alergickými reakcemi se lék podává s opatrností.

Tantum verde od prvních příznaků nachlazení

Činidlo se široce používá k odstranění infekčních a zánětlivých onemocnění horních cest dýchacích. Tantum Verde se používá k léčbě:

 • stomatitida;
 • faryngitida;
 • laryngitida;
 • parodontóza;
 • kandidóza;
 • zánět slinných žláz;
 • Používá se jako preventivní opatření po úrazu a chirurgických zákrocích.

Ve formě spreje se lék užívá každých 1,5 až 3 hodiny, ale ne více než 8 dávek denně. Pro děti do 12 let je optimální dávka 4 spreje.

Použití drogy se nedoporučuje dětem mladším 4 let a lidé trpící alergickými reakcemi. Existuje šance na vznik nežádoucích účinků, a sice anémie, sucho v ústech a hoření. Objevily se případy nespavosti.

Ingalipt - nejlepší antiseptikum v boji proti kašli

Výrobek má dezinfekční a protizánětlivé vlastnosti. Inhalipt se používá k léčbě faryngitidy, laryngitidy, zánětlivých procesů v hrtanu a ulcerativní stomatitidy.

Použití rozprašování není možné se zvýšenou citlivostí na jeho hlavní součásti. V případě alergické reakce je vhodné před použitím konzultovat odborníka.

Optimální dávka je jednou injekcí 3-4 krát denně. Držte lék v ústech po dobu 7 minut. Polknutí je zakázáno!

Cameton - kombinace léku proti kašli

Lék je kombinován, provádí řadu funkcí, včetně protizánětlivých a dezinfekčních prostředků. Kameton se používá k zastavení akutních záchvatů chronických onemocnění horních cest dýchacích. Léčba má výrazný účinek při léčbě nosních cest.

Optimální dávka je 3-4 spreje denně, doba trvání inhalace je 2 minuty. Použití Cametonu nemůže trvat déle než 2 dny.

Mezi hlavní kontraindikace patří děti mladší 5 let a zvýšená citlivost na hlavní složky léku. Snad vývoj nežádoucích účinků ve formě kožních vyrážek.

trusted-source[11], [12], [13], [14], [15], [16]

Lugol sprej - místní lék proti zánětlivým procesům

Sprej se používá k odstranění onemocnění horních cest dýchacích, včetně infekčního původu. Lugol gel může používat děti od 12 let věku.

Činidlo se aplikuje místně, rozstřikováním na sliznice úst a hrdla. Sprej se aplikuje přímo na oblast zánětu. Maximální počet aplikací za den nesmí překročit 6 postřiků. Doba léčby je zvolena individuálně.

Použití aerosolu není možné se zvýšenou citlivostí na jeho hlavní složky a osoby s onemocněním ledvin a jater. Nedoporučuje se používat sprej na herpetiformní dermatitidu a porušování endokrinního systému.

Možná vývoj nežádoucích účinků, včetně kožních vyrážek, kopřivky a akné.

Cévní sprej pro děti

Dnes je možné zvolit optimálního agenta bez zvláštních problémů. Nicméně, při výběru spreje proti kašli pro léčbu dětí, stojí za to být opatrný. Použití aerosolů do 4 let je vysoce zakázáno. Takový účinek může vést k rozvoji bronchospasmu, který ohrožuje život dítěte.

Některé léky mohou být používány od 2,5 let, ale bez konzultace s pediatry, nedělejte to. Aerosoly jsou jistě nejúčinnějším prostředkem k dosažení pozitivního terapeutického účinku v krátkém čase. Při nesprávné aplikaci je však vysoká pravděpodobnost vzniku závažných nežádoucích účinků.

Nejčastějším negativním příznakem je alergická reakce. Bez poskytnutí kvalifikované péče je možné vyvinout anafylaxi a výsledek letu. Proto se v otázce péče o děti musíme spoléhat pouze na odborníky.

trusted-source[17]

Jak se zbavit suchého kašle rozstřikem?

Suchý kašel se často nazývá neproduktivní. Jednoduše dráždí sliznice, ale sputa nevyjde. V takovém případě musíte zvolit účinný sprej, který vám pomůže zbavit se nejen suchého kašle, ale také jej převést do produktivní fáze.

Aerosoly se ukázaly jako účinné před několika lety. Vzhledem k konzistenci a způsobu aplikace se přípravek dostává přímo do oblasti zánětu a zastavuje negativní příznaky.

Při výběru léku je třeba upřednostnit ty možnosti, které působí přímo na zaměření zánětu. Rozmanitost léků komplikuje situaci. Navzdory tomu dochází k izolaci několika hlavních léků, které jsou díky své vysoké účinnosti velmi oblíbené. Mezi ně patří:

 • Tantum Verde;
 • Bioparox;
 • Chlorofyllipt;
 • Faringosept;
 • Hexoral;
 • Cvičení;
 • Slubutamol.

Správný vliv na zanícenou oblast umožní ukončení příznaků během 1-2 dnů.

Cévní sprej na bázi antibiotik

Mezi nejúčinnější léky patří antibiotické léky. Nicméně, nemohou být použity všemi, zejména dětmi. Přípravek proti kašli na bázi antibiotik se používá k odstranění infekcí horních cest dýchacích.

Nejoblíbenější a nejběžnější je Bioparox. Během postřiku vstupuje do zánětlivého zaostření a aktivně ovlivňuje patogenní mikroorganismy v něm. Z tohoto důvodu je zlepšení stavu po každodenním užívání léku pozorováno.

Podrobnosti o jeho vlastnostech, indikacích, kontraindikacích a dávkování byly uvedeny výše.

trusted-source[18], [19], [20], [21], [22]

Farmakodynamika

Spreje jsou inhalační látky, které mají lokální účinek na zánětlivé zaměření. Farmakodynamika znamená rychlou eliminaci infekčních-zánětlivých onemocnění horních cest dýchacích.

V srdci mnoha léčiv založených na antibiotikách je účinná látka Fusafungin. Má výrazný bakteriostatický účinek proti mnoha nebezpečným mikroorganismům. Produkt má protizánětlivý účinek. Mechanismus účinku léčiva je založen na jeho schopnosti být vložen do buněčné membrány patogenního mikroorganismu. Kvůli tomu dochází ve své struktuře k nevratným změnám a onemocnění ustupuje.

Aktivní expozice zaměření zánětu vede k poklesu závažnosti příznaků po prvním použití. V mnoha případech zmizí závažný klinický obraz 2 dny po zahájení léčby.

trusted-source[23], [24], [25], [26], [27], [28]

Farmakokinetika

Po inhalační aplikaci léku se distribuce jeho složek vyskytuje po celé ploše sliznice. Farmakokinetika léčiva spočívá v aktivním působení na zánětlivé zaměření. Prostředek prakticky nevstupuje do krevní plazmy, její koncentrace je minimální. Z tohoto důvodu je léčivý přípravek považován za zcela bezpečný.

trusted-source[29], [30], [31]

Dávkování a aplikace

Léky se používají výhradně ve formě inhalací v ústech nebo v nosu. Před použitím je třeba aktivovat válec o 2 až 4 lisy. Pak se na ni položí speciální tryska, která je dodávána s přípravkem. Špička se vloží do úst nebo nosu, po kterém se injekce provede. Jedná se o hlavní metody užívání spreje z kašle.

Vdechování nosu se provádí uzavřenými ústy a musíte se zhluboka nadechnout. Pokud je léze v horní části dýchacího traktu, postup je prováděn v ústech. K tomu je špička zasunuta do úst a stisknutím balónku je zapálená oblast zavlažována. Doporučuje se zpomalit dýchání po injekci.

Odborníci doporučují dezinfekci trysek po použití. Doporučuje se to provést pomocí ethylalkoholu. Doba léčby je předepsána lékařem. U dětí starších 12 let jsou postačující 4 injekce denně. Ve věku 2,5 roku, ne více než 2 zavlažování. Délka trvání kurzu je týden.

trusted-source[42], [43], [44]

Používejte Cévní spreje během těhotenství

Většina inhalačních léků nemá spolehlivé údaje o bezpečnosti jejich používání. Proto se užívání sprejů k léčbě kašle během těhotenství nedoporučuje. Při jmenování léku musí lékař porovnat pozitivní výsledek pro matku s případnými vedlejšími reakcemi na dítě.

Nejsou k dispozici údaje o průniku účinných látek do mateřského mléka. Pokud je nutné použít nápravu, vyřeší se problém zastavení přírodního krmení dítěte.

Během užívání léku do něj pronikne malé množství krve, což může ovlivnit celkový stav dítěte.

Kontraindikace

Inhalace by v žádném případě neměly být používány za přítomnosti přecitlivělosti na hlavní složky léčiv. Jedná se o hlavní kontraindikaci užívání, aniž bychom naslouchali tomu, že osoba může způsobit závažnou alergickou reakci.

Aerosoly se nepoužívají ve věku do 2,5 let kvůli vysoké pravděpodobnosti vývoje udušení a smrti. Existuje riziko laryngospasmu.

Lidé, kteří trpí alergickými reakcemi, se léky podávají s opatrností. Nedovolte, aby se výrobek dostal do kontaktu s očima, jinak je rychle umyjte. Tím se zabrání popálení.

trusted-source[32], [33], [34], [35], [36]

Vedlejší efekty Cévní spreje

Prostředky pro inhalaci v mnoha případech, dobře snášené pacienty. Pravděpodobnost vzniku nežádoucích účinků však stále existuje.

Na straně dýchacího systému není vyloučeno vysychání sliznic nosu a krku. Snad vývoj kýchání, pálení, kašel, astma a poruchy dýchání.

Na straně orgánů zažívacího traktu není vyloučení vzteku z nevolnosti.

Ze smyslů může změnit chuť, vzhled nepříjemné pachuti v ústech, slzení a zarudnutí očí.

Nejčastějšími nežádoucími účinky jsou alergické projevy včetně svědění a kopřivky.

Nedoporučuje se pokusit se eliminovat příznaky samotné, je vhodné informovat ošetřujícího lékaře o tom.

trusted-source[37], [38], [39], [40], [41]

Předávkovat

Negativní reakce po použití sprejů se často neobjeví. Ovšem voda je ovlivněna některými faktory, je možné vyvinout předávkování. Nevhodné příznaky mohou vyplynout z nesprávného užívání drogy. Často je to kvůli nezávislému zvýšení dávkování.

V důsledku nesprávné aplikace lidského těla může dojít k narušení krevního oběhu, objeví se závratě a pálení v krku. Spolu s tím dochází ke zvýšení bolesti a znecitlivění v ústní dutině.

Když velké množství léčiva vstoupí do žaludku, je ukázáno promytí následované symptomatickou terapií.

trusted-source[45], [46], [47], [48]

Interakce s jinými léky

Zvláštní studie nebyly provedeny. Proto nejsou k dispozici žádné údaje o interakci léků s jinými léky. Navzdory tomu je zakázáno používat několik aerosolů současně. To může způsobit zvýšení vzájemného působení a vést k výskytu příznaků předávkování.

Existují určitá doporučení týkající se užívání drog, jejichž dodržování se vyhnout mnoha negativním důsledkům. Maximální délka léčby tedy není větší než týden. Na konci kurzu by měl pacient konzultovat lékaře, aby potvrdil účinnost léčby.

Aerosol nelze stříkat na oči, skladovat v blízkosti zdrojů tepla a vystavovat vysokým teplotám. Nesprávná aplikace může vést k podráždění pokožky.

trusted-source[49], [50], [51], [52]

Podmínky skladování

Aby bylo zajištěno, že lék slouží svým přiděleným časům, je nutné dodržet všechna pravidla provozu. Důležitým kritériem jsou podmínky skladování.

Přípravek by měl být na suchém místě, chráněn před přímým slunečním světlem. Maximální skladovací teplota je 30 stupňů. Plechovka by se neměla přehřívat, ale je zakázáno uchovávat ji v chladničce. Aerosol nepropichujte ani v případě, že je lahvička prázdná.

trusted-source[53], [54], [55], [56]

Skladovatelnost

Léčivo musí být skladováno za zvláštních podmínek popsaných výše. Trvanlivost většiny postřiků je 2 roky. Při správném dodržování všech provozních podmínek zařízení bude sloužit určenému období.

Je důležité sledovat integritu plechovky a konzistenci samotné drogy. Krycí sprej po uplynutí doby použitelnosti nelze použít.

trusted-source[57], [58]

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Cévní spreje" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.