^

Zdraví

Chirurgie na přídelych dělohy

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.11.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Indikace: tubální těhotenství, hydro- a pyosalpinx, sterilizace, benigní a maligní novotvary vaječníků, apoplexie vaječníků, syndrom vaječníku sklerocystózy, neplodnost.

Technicky lze říci, že operace na přídelych dělohy může být jednoduchá, ale v některých případech je komplikována množstvím hrotů.

Pokud je obtížné odstranit nádor vaječníku z rány, mohou být na rohovce použity dva tuppy a jejich podání do nádoru. Opatrně jej vyjměte z břišní dutiny. Tvorba velmi velkých rozměrů může být redukována tím, že je propichuje trokarem připojeným k elektrickému čerpadlu. Předběžně je nutné uložit šití stehu. Zašroubovat jej po vyjmutí trokaru.

Nádor vaječníku po odstranění musí být otevřen v operačním sále, aby se zkontroloval vnitřní povrch kapsle, protože v některých případech na vnitřním povrchu kapsle mobilních tumorů s hladkými stěnami dochází k papilárnímu růstu. Přítomnost křehkých, snadno krvácejících papil je podezřelá zhoubným novotvarům.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12], [13], [14], [15]

Resukce vaječníku

Po odstranění vaječníku do rány je držena buď rukama operátora nebo gázovým pásem kolem vaječníků. Klínovitá excisní tkáň vaječníků téměř k bráně. Odstraňte 2/3 objemu vaječníku. Neporušenost je obnovena šitím absorpčního materiálu se stehem kulatou strmou jehlou. První injekce se provádí zachycením dna rány, druhá je povrchní; při vázání okraje švů vaječníku je dobře srovnáváno. Po nanesení všech stehů je nutno spojit nitě. Jehlička je možné šit s nepřetržitým koženým stehem. Pro tvorbu vaječníku je přípustné použít biologické lepidlo.

Technika chirurgického zákroku pro nádor nebo prasknutí vaječníku: vaječník by měl být zvednutý, omotat nohu širokým gázovým smyčkem. Řez řezu je těsně nad úrovní vzdělání nebo místem přestávky. Na tangenciální patologicky změněná tkáň se odstraní skalpel. Poranění vaječníku je na tenké kruhové jehli sešity kontinuálním nebo nodálním kututem.

Technika pro operaci klíční resekce vaječníků v případě syndromu sklerocytů. Stonka vaječníků je pokryta gázovou smyčkou. Z tkáně vaječníků na straně směřující k břišní dutině se mezi póly vaječníku nachází klínovitý úsek, takže po jejím odstranění vaječník získá přibližně normální rozměry. Okraje vytvořené rány jsou šitá nodálními catgutovými stehy na kulatou tenkou jehlu. U sclerokistozních vaječníků se odstraní nejméně 2/3 tkáně vaječníku.

Technika operace mezhsvyazochnom v místě nádoru (enucleatio cystis intralegamentaris): Po otevření břišní dutiny a pečlivé orientaci v anatomotopograficheskih poměrech pitvaných mezosalpinksa přední list (široký vaz) mezi trubkou a kulatým vazu dělohy. Řez je veden na předním povrchu nádoru, aby se zabránilo poranění močovodu. Po řezání s uzavřenými nůžkami pobřišnice sloupne z kapsle nádoru. Cysta pečlivě slupky mezhsvyazochnogo prostoru, mělo by být po celou dobu zůstat co nejblíže ke kapsli nádoru. Po odstranění cysty se provádí hemostázy a šité kontinuální katgutu šicí lístky širokého vazu v řezné oblasti.

Technika pro odstranění nádoru vaječníků nohu (ovarioectomia): po laparotomickou nádoru odvozeného rukou nebo vatovým tamponem s kleštěmi, nízko pod dolním pólem. Dva svorky jsou umístěny na ramenu nádoru - jeden na žebru dělohy na vlastním vaječníku, druhý na závěsném svazku a mesovarium. Při odstranění tumoru pomocí trubice (adnexectomie) se druhá svorka překrývá na lýtkové a pánevní vazbě.

Nad svorkami je noha zkřížena a spojena s kočkou. Peritonizace v případě odstranění příměsí dělohy se provádí zaobleným děložním vazem a zadní vrstvou širokého vazu. Je možné nalepit sáček vyrobený přes kruhové vazivo, úhel dělohy a zadní část peritonea širokého vazu.

Provoz zařízení v krůtu nohy nádoru vaječníků: odvíjení nohy k jeho ligací nebezpečné kvůli riziku vaskulární prasknutí, riziko krvácení a tromboembolie. Proto nedělejte nohu, položte svorku na celou její tloušťku nad bodem torze. Nádor je odříznut. Pahýl je uzavřen šitím kutu. Peritonizace se obvykle provádí.

Obstrukce vaječníkové cysty

Po vylučování vaječníku s nádorem do rány s gázovými ubrousky je oplocen z břišní dutiny. Poté se na hraně zdravé ovariální tkáně skalpel vytvoří řez (poloviční nebo kruhový), aby nedošlo k poškození nádorové kapsle. Okraje řezu jsou přichyceny ke svorkám. Ostrý a tupý způsob, jak odstranit nádor. Stehy se aplikují stejným způsobem jako při resekci vaječníku nebo nejprve ukládají ponořené a druhá řada stehů tvoří vaječník. Je velmi důležité ponechat nezměněnou ovariální tkáň, i když je pouze malá část kortikální vrstvy u vaječníků.

Odstranění děložních příček

Po odstranění nádoru do rány jsou svorky umístěny na kloubní spoj. Před aplikací svorek se vajíčka a vaječník zvednou tak, aby se v zádech natáhlo a jasně vidělo v lumenu. Pak směrem k rohu dělohy se horní část širokého vazu uchopí společně s vajíčkem a vajíčkem. Ligaments kříž, propíchnout a obvaz. Peritonizace se provádí pomocí kulatého nebo širokého vazu.

Při otáčení nohou nádoru vaječníků se svorka umístí pod bod torze. Nedoporučuje se rozptýlit nádorovou nohu, protože tromfy, které jsou obvykle přítomny v lumenu zkroucených cév, se mohou dostat do krevního řečiště.

Odstranění vajíčkovodu (salpingoectomy, salpingo seu tubectomia)

Technika: po otevření břišní dutiny v malé pánvi se vloží rameno, odstraní se modifikovaná trubice, která se odstraní na ránu. Zvedněte trubku, tahání jeho okruží, který je položený na svorky z ampullar konce do rohu dělohy (svorky se musí pohybovat rovnoběžně s lůžkem trubice), druhé svorky směrem k první překrývá. Potrubí je odříznuto přes upínací svorky a šije kočkou. Peritonization také díky kulatých děložních vazů, které několik katgut stehy přišije k zadnímu povrchu dělohy, omezení pahýl trubky.

Sterilizace (chirurgická sterilizace)

Provozní technika pro Madeleine: trubka s malou částí mezosalpinxu je pomocí svorky tažena do tvaru smyčky a smyčková základna je rozdrcena svorkou. V místě upnutí se aplikuje hedvábná ligatura. Pro větší spolehlivost je smyčka vyříznutá.

Zařízení pro ovládání Genteru: střední část trubice je tažen směrem nahoru dvěma měkkými svorkami, překrývá ve vzdálenosti 2-3 cm pobřišnice napnuta mezi čelistmi a je řez podélně přes potrubí, které pomocí pinzety nebo skalpelu v řezu samostatný pobřišnici .. Osvobozená oblast na obvodových koncích je obvazována hedvábnými ligaty a je odstraněna. Oba konce příčné trubky ponořené do mezosalpinks rána se uzavře kontinuální katgutu stehem.

Při laparotomii mohlo být provedeno prostým ligace trubky deformační trubky s ligací, řezání trubek mezi dvěma ligatury segmentální resekce konců trubek zbývající zpracování, uložení kruhy na vejcovodu.

Resukce vaječníků (odstranění části vaječníku, resekcio ovarií)

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.