^

Zdraví

Čípkový rašeliník - bezpečné a účinné ošetření eroze děložního hrdla

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Mořský řešetník je úžasně hezký strom s malými listy a jasnými slunečnými ovocemi, které hojně dotírují silné větvičky. Tyto malé bobule přitahují pozornost s neomezenými léčebnými vlastnostmi, protože jejich použití má příznivý účinek na celé tělo. To bobulí, nebo spíše jejich kosti jsou surovinou pro výrobu Rakytníkový olej, který je používán v gynekologické praxi pro léčbu takové rozšířená, a, na rovinu, zcela nebezpečných onemocnění, jako je cervikální eroze. Kromě toho čípky rajčata z cervikální eroze jsou jedním z nejbezpečnějších a nejúčinnějších prostředků v boji proti této chorobě.

trusted-source[1], [2], [3]

Indikace Rašelinové čípky z cervikální eroze

Indikace pro použití vaginálních čípků s rakytníkovým olejem nejsou omezeny na eroze děložního čípku. Prostřednictvím antibakteriálních a antifungálních vlastností datové čípky, které se také používají k léčbě různých infekcí v pochvě, včetně některých plísňových onemocnění, například pro léčení afty (kandidózy). Jsou nenahraditelné v prevenci různých onemocnění genitální oblasti u žen.

Formulář vydání

Farmakologický průmysl produkuje čípkovitý čípku dvou typů: rektální (pro vložení do konečníku) a rektálně-vaginální (může být použit v gynekologii i proktologii). Máme zájem o druhý typ svíček, protože jsou voleni k boji s erozí hrdla.

Farmakodynamika

Účinek použití čípků s rakytníkem se objevuje již od 15. Minuty jejich aplikace a trvá 2 až 6 hodin.

Rakytníkový olej má jedinečnou schopnost ovlivnit ránu, a to i za podmínek vysoké vlhkosti, což je nezbytné pro léčbu cervikální eroze, což je vzhledem ke konstantní vlhkosti a nedostatku kyslíku není zpožděné pouze po dlouhou dobu, ale má také tendenci ke zvýšení objemu.

To zvyšuje pravděpodobnost infekce v ráně a rozvoj dalších patologických procesů, včetně takových nebezpečných onemocnění, jako jsou dysplazie (běžná příčina neplodnosti) a rakovinu děložního čípku. K léčbě rakoviny čípku s rakytníkem, určitě, nikoliv ve svalech, ale varovat jeho vývoj jsou prostě povinné.

Přesto, i přes všechny léčivé účinky Rakytníkový olej, rakytník řešetlákový čípku děložního hrdla eroze je účelné využít v časných stádiích onemocnění bez významného zánětlivého procesu, když je rána je stále nízká, nebo je ve skutečnosti po poleptání eroze elektrického proudu, laserem, kapalného dusíku, nebo speciální přípravky. Tím se sníží pravděpodobnost vzniku zánětlivých reakcí a urychlí proces hojení rány.

Rakytníkový olej, kromě vitamínové a minerální složení bohaté má také jedinečnou nejsilnější antibakteriální a hojení ran vlastnosti než v důsledku své účinnosti jako léčivo pro kůži a sliznice. Ale cervikální eroze - není nic jiného než narušení integrity sliznice (rány) na vstupu do dělohy, k němuž dochází z několika důvodů. Tyto příčiny patří infekce, které se přenášejí pohlavním stykem, různé zánětlivé procesy v pochvě, včetně afty, poranění dělohy v důsledku předčasného nebo těžkým porodu s velkými plody a další. Příčinou eroze děložního čípku může být i dlouhodobé užívání hormonálních látek.

Řešetlákový čípky jsou jakousi analogu z gázy tamponů domů s Rakytníkový olej. Farmakodynamika čípků na bázi léčivého račňového oleje je stejná jako u samotného oleje. Tato aktivace procesů regenerace kůže a sliznic, stejně jako stimulace ochrany imunitního tkáně. Regenerační a protizánětlivý účinek na kůži poskytuje prakticky všechny složky Rakytníkový olej (vitaminy A, E, C, K a B, vitaminy, minerální látky, mastné kyseliny Omega série, flavonoidů, karotenoidů, tříslovin, atd).

trusted-source[4]

Dávkování a aplikace

Způsob použití čípků rakytníku proti erozi děložního čípku je poměrně jednoduchý. Čípky čípky je nejlépe podáván v poloze na břiše, s výjimkou pro pohodlí kolena a jemným zatlačením na uvolnění z obalů čípek uvnitř čistým prstem (nejlépe v prstu), nebo se speciálním aplikátorem, dokud se nezastaví. Udělejte to pečlivě a pečlivě, ale rychle, jak se čípky rozplynou od kontaktu s teplem.

Před vstupem do čípku je nutné odstranit vagínu z výtoku praním (doučováním) a vysušit povrch sliznic pomocí sterilního tamponu (bez bavlny). Pro léčbu erozivních lézí užívají dospělí v noci jeden číp. Kompozice tak vytéká méně, což zajišťuje delší a účinnější působení přípravku. Průběh léčby eroze děložního čípku je obvykle asi 2 týdny s možností opakování po 2 měsících.

Používejte Rašelinové čípky z cervikální eroze během těhotenství

Dobrým výsledkem je použití čípků s rakytníkem z eroze během těhotenství, kdy se v tak choulostivé situaci stává obtížné, ne-li nebezpečné, použití jiných prostředků boje proti nemoci. Těhotenství a kojení nejsou kontraindikacemi pro použití svíček z rakytníku, pokud žena nebo její dítě nemá alergii na lék s rakytníkem. A ještě před použitím čípků během těhotenství byste měli dostat souhlas lékaře k tomuto postupu, abyste předešli možným komplikacím.

Kontraindikace

Účinné látky čípkovitých čípků nejsou toxické pro tělo, navíc způsob podávání způsobuje menší počet kontraindikací k použití. Popularita rakytníku svíček jako terapeutických a preventivních prostředků, vzhledem ke skutečnosti, že jsou bezpečné pro ženském těle, s jedinou kontraindikací pro použití ve formě zvýšené citlivosti na lék.

trusted-source[5], [6]

Vedlejší efekty Rašelinové čípky z cervikální eroze

Nežádoucí účinky ve formě alergických reakcí a nepohodlí z použití vaginálních čípků s rakytníkem lze pozorovat pouze v případě individuální nesnášenlivosti fondů založených na rakytníku. Jedinou nevýhodou tohoto produktu je bílá stopa na prádlo kvůli tavení a úniku obsahu do vnějšího prostředí, ale to může být opraveno použitím, pro ochranu běžných vložky pro každodenní použití.

trusted-source[7], [8]

Předávkovat

Předávkování na bázi řepkového oleje je velmi vzácný fenomén a je spojeno s používáním svíček ze rakytníku, bez ohledu na přítomnost alergických projevů. Symptomy procházejí prakticky okamžitě po dokončení použití čípků s rakytníkem a umytí vagíny antiseptikem, například odvar z heřmánku.

Interakce s jinými léky

Lékové interakce s jinými léky, které ovlivňují zdraví nebo pohodu pacienta, nebyly identifikovány. Současné užívání rektálních a vaginálních čípků je však nežádoucí.

trusted-source[9], [10]

Podmínky skladování

Čípkový čípkový číp - čípky, které špatně reagují na teplo. To je důvod, proč je doporučeno ukládat je při teplotě nejvýše 4 o C v místním obalu, na místech nepřístupných slunečnímu záření a teplu (v ideálním případě - lednička). Tím se zabrání znehodnocení a deformaci svíček. Porušení podmínek skladování čípků rakytníkem vede ke změně tvaru, barvy a zápachu přípravku, což znamená, že není nadále nepřípustné je používat.

Skladovatelnost

Použijte čípkový čípkový olej před eroze děložního hrdla před datem vypršení léčivého přípravku, který končí 2 roky po uvolnění léku. Splnění podmínek skladování a použití, spolu s doporučeními lékařského specialisty umožní bezbolestně a efektivně zbavit krční eroze as tím spojené nepohodlí, které způsobuje psychologické a fyziologické problémy v sexuální oblasti.

trusted-source[11]

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Čípkový rašeliník - bezpečné a účinné ošetření eroze děložního hrdla" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.