^

Zdraví

Rádiové vlnové zpracování eroze děložního hrdla

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 17.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Mnoho metod se používá k léčbě eroze, jako je cryodestruction, laserová koagulace, diatermocoagulation, léčba s čípky. Je však známo nejúčinnější léčba eroze děložního čípku.

Tato metoda je bezpečná (může být použita i u nuliparózních pacientů), poté, co na děložním čípku nejsou jizvy, a eroze je zcela odstraněna a zpravidla neodvolatelná. O charakteristikách léčby rádiovými vlnami budeme hovořit později v našem článku.

trusted-source[1]

Indikace pro léčbu cervikální eroze pomocí vlnových délek

Radiální vlnová terapie je v současnosti považována za jednu z nejslibnějších metod léčby eroze děložního hrdla. Tento jedinečný bezkontaktní postup ovlivňující měkké tkáně je založen na schopnosti tkání vypařit pod působením vysokofrekvenčních vln, které jsou reprodukovány speciálním nožem. Rádiové vlny umožňují, aby byl postup účinně a prakticky bezbolestný, aniž by došlo k poškození blízkých tkání, aniž by došlo k krvácení, aniž by hrozilo další komplikace.

Použití rádiového vlnového nože vám umožňuje současně rozptýlit tkáň, dezinfikovat a koagulovat otevřené nádoby. Tkáně jsou obnoveny v poměrně krátkém čase, aniž by došlo ke změně cév a deformaci cervikálních stěn.

Pomocí rádiových vln léčba je často používán v cervikální eroze. Indikace pro použití těchto terapií je přímo eroze a kongenitální pseudo, endocervicosis (abnormální vývoj válcové epiteliální cervikální tkáně), erozivní léze v kombinaci s zánětlivých onemocnění (způsobená Staphylococcus, chlamydie, gonokok, kandidózy, atd.), Cervikální dysplazie .

Kromě odstranění krční eroze, rádiové vlny terapie se používá při léčbě polypózy, bradavic a bradavic v oblasti genitálií, cysty bartolinievyh žlázy, jakož i pro biopsii a koagulaci krvácení cév.

Příprava na léčbu cervikální eroze pomocí rádiových vln

Při přípravě radiové vlny pro léčbu eroze děložního hrdla je třeba dodržovat následující pravidla:

 • se provádí pouze s potvrzenou diagnózou eroze děložního hrdla, ve většině případů po provedení biopsie;
 • před zahájením léčby by měla vést k normálním vaginálním podmínkám;
 • Je třeba vyšetřit, zda neexistují patologická onemocnění;
 • pokud před začátkem léčby byly v akutním stavu detekovány pohlavní nebo infekční onemocnění, měla by být nezbytná léčba provedena předem;
 • v podmínkách imunodeficience je nutné projít nebo uskutečnit komplexní léčbu, stimulující imunitu.

Rozhodnutí o léčbě rádiovými vlnami by mělo být provedeno lékařem, ale pouze po souhlasu pacienta a pochopení potřeby této konkrétní metody léčby.

Jak je ošetřena eroze cervikální rány?

Pomocí rádiových vln léčbu cervikální eroze se provádí v první polovině menstruačního cyklu (zhruba od pátého do desátého dne): v období významně snížila pravděpodobnost krvácení a obnova tkáně je lepší a rychlejší.

Provedení terapie rádiovými vlnami nevyžaduje hospitalizaci pacienta. Postup trvá zpravidla asi 15 minut. Žena je na gynekologickém křesle, doktor dezinfikuje a anestetizuje děložní čípku a pokračuje v postupu.

Radiální vlnový nůž neřezává tkáň jako skalpel a nevykazuje cauterize jako laser. Pod vlivem specifických vln, bez přímého styku se slizniční tkáň jsou řezány v požadované poloze, a nízkoteplotní páry, která se tvoří v průběhu odpařování buněk, základní nádoby srazí, a tím brání krvácení.

Tkáně se hoji poměrně rychle: tkáň na místě malých eroze se obnoví dalším měsíčním cyklem.

Během postupu se může objevit pocit nepohodlí a mírná bolest v dolní části břicha, která připomíná nástup menstruace. Pokud je žena citlivá na bolest, může jí být nabídnuta lokální anestézie.

Po zákroku může být rušivý výtok z genitálního traktu rušivý: jedná se o hojení tkání a odchod exfoliované tkáně. Takový výtok by měl zmizet sám o sobě po dobu 10 dnů.

Radiální vlnová terapie je obvykle omezena na jednu relaci. Dalších 3-4 týdnů po skončení procedury se nedoporučuje, aby měli sex, chodili nebo běželi rychle, navštěvovali veřejné bazény a pláže, koupele a sauny. Praní je nutné pouze pod sprchou a nutně se omezit na fyzické aktivity.

Kontraindikace léčby rázové vlny eroze děložního hrdla

Samozřejmě, stejně jako jakákoli terapeutická metoda, má radiofrekvenční léčba děložního čípku řadu kontraindikací:

 • období menstruace, stejně jako jakékoli krvácení neznámého původu;
 • akutní nebo akutní stadium zánětlivého procesu v genitální oblasti (zánět dělohy, příměsí, vnější a vnitřní pohlavní orgány). Postup může být proveden mimo stupeň exacerbace;
 • akutní infekci negynekologického profilu, což vede ke snížení imunity (chřipkové a jiné virové infekce, sinusitida, zánětlivé procesy močového traktu) a také horečku;
 • těhotenství bez ohledu na období;
 • poruchy systému koagulace krve;
 • Dekompenzovaný diabetes mellitus;
 • duševní poruchy (záchvaty, schizofrenie);
 • přítomnost kardiostimulátoru a děložní spirály u pacienta.

V seznamu kontraindikací nejsou zahrnuty následující podmínky:

 • po císařském řezu;
 • nosič papilloma viru;
 • chirurgická léčba štítné žlázy;
 • období laktace.

Rádiové vlny nemají žádný vliv na laktaci a mateřské mléko nemění jeho kvalitativní charakteristiky, takže není nutné přerušit krmení během léčby.

trusted-source[2], [3], [4]

Komplikace léčby cervikální eroze pomocí rádiových vln

Rádiové vlnění léčby eroze děložního čípku téměř nevyvolává komplikace, zvláště pokud jsou přísně dodržovány všechny pokyny a doporučení lékaře. Po působení rádiového vlnění na postiženou oblast tkáně není účinek koagulace tkání nebo hořlavého povrchu.

Mnoho pacientů se obává, že velká část lékařských opatření během eroze může vyvolat svalovou ztuhlost a deformaci děložního čípku. Při terapii rádiovými vlnami nedochází k tvorbě jizev, protože tkáň prochází minimálním poškozením, u kterého není znám žádný výskyt nekrózy a výskyt chraplíku. To je to, co umožňuje bezpečně provádět terapii rádiovým vlnami u žen s neplodností a pacientů, kteří v budoucnu plánují těhotenství.

Jedinou nevýhodou metody rádiové vlny pro eroze děložního hrdla je relativně vysoká cena procedury.

Po léčbě rádiovými vlnami je zpravidla riziko opakovaného onemocnění minimalizováno. Pacient by měl podstoupit profylaktické vyšetření odborníkem po dobu šesti měsíců nebo maximálně po jednom roce, aby potvrdil, že nedošlo k relapsu. K plánování těhotenství se lékař často rozhodne do jednoho měsíce po ukončení procedury.

trusted-source[5], [6], [7]

Náklady na léčbu cervikální eroze pomocí rádiových vln

Náklady na léčbu rázové vlny při eroze děložního čípku mohou záviset na charakteristikách kliniky, kvalifikacích odborníka, který bude provádět tento postup, na velikosti a složitosti erozního procesu. Cena léčby by měla být stanovena na klinice nebo na recepci s odborníkem.

Představujeme Vám průměrné ceny v léčebných zařízeních v Kyjevě:

 • léčba cervikální eroze až do 4 cm² - 100-120 $
 • léčba eroze děložního hrdla až 4 cm² vedoucím specialistou na klinice - 150 dolarů
 • konzultant specialista gynekologa - asi 15-20 dolarů
 • místní anestezie během procedury - asi 20 dolarů

Při výběru klinice pro ošetření rázové vlny při eroze děložního hrdla je třeba zvážit následující body:

 • postup terapie vyžaduje služby vysoce kvalifikovaného odborníka;
 • zařízení pro léčbu není k dispozici ve všech zdravotnických zařízeních.

trusted-source[8]

Hodnocení radiofrekvenční eroze cervikální vlny

Pacienti, kteří podstoupili radiologickou léčbu eroze děložního čípku, mají v porovnání s jinými terapiemi řadu výhod této metody:

 • to je jasnost tohoto účinku (během léčby nedochází k poškození zdravé tkáně);
 • absence krvácení;
 • relativně rychlá oprava tkáně;
 • absence změn jizvy, což umožňuje po těhotenství plánovat těhotenství;
 • téměř nulové riziko post-procedurálních komplikací;
 • nízký stupeň bolesti.

Některé ženy mají tendenci si myslet nedostatku přítomnosti sekretu 1-2 týdnů, ale stejný nevýhodou je přítomen ve způsobu vypalování cervikální eroze, dusíku, a mnoho dalších technik.

Při analýze recenzí se můžete ujistit, že každý jednotlivý případ má své vlastní individuální vlastnosti, takže slepě dodržujte rady uživatelů, že to nestojí za to. Správným řešením bude postoupení kvalifikovanému odborníkovi, který vysvětlí vhodnost a jemnost léčby přesně ve vaší situaci.

Radiální vlnová terapie se provádí nejčastěji za pomoci specializovaného přístroje "Surgitron". Toto zařízení má speciální elektrody, které vytvářejí efekt rádiových vln pomocí různých způsobů činnosti. Nejvhodnější režim určuje lékař samostatně v každém případě.

V současné době se můžeme s jistotou domnívat, že léčba cervikální eroze pomocí rádiových vln je technickou a slibnou metodou, která může pomoci při eliminaci gynekologické patologie. A co je nejdůležitější - je to moderní a bezpečný způsob, jak se navždy zbavit této nemoci bez narušení reprodukční funkce ženy.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.