Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Coprinol z alkoholismu

Lékařský expert článku

Psycholog
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 11.04.2020

Tento lék na léčbu závislosti na alkoholu vyrábí v Rusku firma Bionika. Producenti prezentují své potomstvo jako bioaktivní vitaminový doplněk, který vytváří silnou averzi ke konzumaci alkoholu, obnovuje funkci jater a zvyšuje imunitní bariéru.

Koprinol neprošel procesem oficiální registrace jako bioaktivní přísada, nemůže být zakoupen v řetězci lékárny nebo v obchodě. Distribuované prostřednictvím internetu a distributorů. I když některé zdroje tvrdí, že je již možné koupit v lékárně.

Tento lék funguje i bez znalosti pacienta, který je vhodný pro jeho příbuzné a snaží se odstranit tuto závislost. Taková metoda však lékaři nepřijali, protože užívání alkoholu během léčby může vést k vážným následkům, které ohrožují zdraví a život pacienta.

trusted-source[1], [2], [3]

Indikace Silikon

Droga je v ideálním případě určena k léčbě chronických alkoholiků, kteří nejsou ve stádiu pití a vědomě se chtějí zbavit závislosti. Také může být použito pro preventivní účely v počátečních fázích alkoholismu.

Formulář vydání

Perorální suspenze, balená v lahvičkách z polymerního materiálu nebo skleněných ampulí. Uvedená v různých obalech z denní dávky 2 ml až 60 ml v jedné lahvičce nebo ampulce.

Použité názvy se používají jinak, pokud mluvíme o kapkách nebo o roztoku Koprinolu, pak je to stejné.

Farmakodynamika

Hlavní účinnou látkou, která spouští averzi k přijímání kapaliny je ektrakt koprinus houba brouk nebo bílé. Averzivní účinek tato houba patřící do podmíněně jedlé, v kombinaci s alkoholem byl zaznamenán dlouho, tato alternativní prostředek se používá k léčbě alkoholismu léčitele. Disulfiram obsažené v koprinuse, vstupující do záběru s ethanolem způsobuje akutní toxicitu, doprovázené silná nevolnost a zvracení, horečka, bolest hlavy a bolest srdce, bušení srdce a dalších závažných symptomů tohoto stavu.

Reakce disulfiram-ethanol je inhibice enzymatické aktivity acetaldehyd dehydrogenázy, který katalyzuje metabolismus etanolu v tvorbě krok acetaldehydu toxických látek, a zpoždění jeho další štěpení v kyselině octové a vody, bezpečně opuštění těla. To vede k nahromadění acetaldehydu v těle a výskytem symptomů akutní otravy, které způsobují utrpení pacienta, dokud se strachem ze smrti. Obvykle tento stav trvá déle než dvě hodiny. Výsledkem je podmíněná reflex spojení s užíváním příznaky otravy alkoholem po několika opakováních, že pacient začne vzdát alkoholické nápoje, protože nechtěl, aby znovu prožít útok intoxikaci. Je to právě tato vlastnost umožňuje koprinusa vyvíjet trvalý reflex na alkoholu u pacienta i bez jeho vědomí.

Kyselina jantarová  je dobrým antifajcem, normalizuje buněčné dýchání, funkci jater a ledvin. Spolu s polynenasycenými mastnými kyselinami, vitamíny a minerály pomáhá zvyšovat obranyschopnost těla, zvyšuje metabolismus a další funkce, které jsou narušeny v procesu chronického alkoholismu.

Farmakokinetika

Vícesložková bioaktivní aditiva se nevztahuje na léčivé přípravky, proto nejsou údaje prezentovány.

Používejte Silikon během těhotenství

Je zakázáno užívat těhotné a kojící ženy.

Kontraindikace

Nedoporučuje se používat přípravek Koprinol u osob, které dosáhly dospělosti, a také u pacientů starších 60 let, protože ve stáří se pravděpodobnost smrtelného výsledku zvyšuje během akutní intoxikace. Lék by neměl být podáván alkoholikům v období pití. Je kontraindikován pro alergie na obsažené složky.

Dekompenzované chronické onemocnění kardiovaskulárního, endokrinního systému, gastrointestinálního traktu (vředy, krvácení), respiračních orgánů, jater a ledvin jsou rovněž kontraindikací k použití.

Nedoporučuje se léčba pacientů s aktivní tuberkulózou, novotvary, zánětem zrakového a sluchového nervu, neuropsychiatrickými patologiemi včetně alkoholického původu.

trusted-source[4]

Vedlejší efekty Silikon

Vývoj akutního respiračního, jaterního a srdečního selhání, poruch oběhových cév mozkových cév, kóma, kolaps, křeče, zánět jater, žloutenka, akutní psychóza.

trusted-source[5], [6]

Dávkování a aplikace

Droga je bez chuti a vůně necítí, proto se doporučuje přidávat ji k jídlu nebo nápojům jednou denně v dávce nepřesahující 2 mililitry. Největší účinnost při aplikaci by měla být při přidávání do mléka a mléčných výrobků. Nepřekračujte doporučenou dávku.

trusted-source[7], [8]

Předávkovat

Překročení přípustné dávky je plné deprese funkce dýchání, srdce, mozku až do vývoje kolapsu a smrti.

Interakce s jinými léky

Není zastoupena.

trusted-source[9], [10], [11], [12], [13]

Podmínky skladování

Skladujte maximálně 18 měsíců, dodržujte teplotní režim až do 25 ° C, vyhněte se vytápění a přímému slunečnímu záření. Uchovávejte mimo dosah dětí.

Farmakologická skupina

Биологически активные добавки

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Coprinol z alkoholismu" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.