Diabetická výživa

Fruktóza u cukrovky typu 1 a typu 2

Běžný dietní cukr se skládá ze dvou sacharidů: glukózy a fruktózy. Ve volném stavu se nachází ve všem sladkém ovoci, medu.

Maliny pro cukrovku typu 1 a typu 2

Obyčejná červená malina (Rubus idaeus) není marně považována za poněkud vodnatou bobuli, protože ve 100 g čerstvých bobulí obsah vody dosahuje téměř 86 g a množství vlákniny je 6,5 g.

Citron typu 1 a typu 2

Mnoho lidí ví, že cukrovka je způsobena nedostatkem (druhý typ) nebo nepřítomností (první) slinivky břišní produkující hormonální inzulín nezbytný pro absorpci glukózy v orgánech a tkáních.

Meruňky pro diabetes 1. A 2. Typu

Diabetes mellitus se vyvíjí s narušenou tvorbou hormonálního inzulínu a postupuje chronicky. Strava v takových případech je nedílnou součástí léčby. A co ovoce?

Vlašské ořechy pro diabetes 1. A 2. Typu

Předpokládá se, že různá ovoce mají zvláště prospěšný účinek na orgán, ke kterému jsou podobné. Naše nativní ořechy, historicky nazývané vlašské ořechy, jasně připomínají mozkový gyrus.

Maliny pro diabetes 1. A 2. Typu

Mezi mnoha druhy bobulí jsou maliny obzvláště oblíbené nejen díky své vynikající chuti, ale také díky svým nepochybným výhodám. Vzhledem k nízkému glykemickému indexu je malina pro cukrovku velmi vhodná pro stravu zaměřenou na stabilizaci hladiny cukru v krvi.

Šťávy u diabetes mellitus typu 1 a 2: přínosy a škody

Zdravá výživa, pravidelná tělesná aktivita a často farmakoterapie jsou klíčovými složkami léčby diabetu. Postavení americké diabetické asociace (ADA) je, že neexistuje univerzální dieta pro lidi s diabetem.

Topinambur s diabetes mellitus typ 1 a 2: jak vařit, recepty

Artyčoky v Jeruzalémě - odpad bez léčivých surovin. Ukazuje se, že v jeho listech je mnoho užitečných látek, které mohou mít terapeutický účinek při diabetu.

Sýr s diabetes mellitus typu 1 a 2

Sýr správně zaujímá jedno z prvních míst mezi chutnými a zároveň výživnými jídly, které tvoří obvyklou dietu každého z nás. Některé studie uvádějí, že pouze dva kousky sýra mohou snížit riziko diabetu.

Pivo s diabetes mellitus typu 1 a 2

Pro zdravé tělo může být pivo velmi užitečné, protože obsahuje mnoho bílkovin, vitamínů B1, B2, B6, B12, kyselinu listovou, kyselinu askorbovou, fenolické a minerální sloučeniny, fytoestrogeny, soli organických kyselin.

Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.