^

Zdraví

Efektivní masti z houby

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 20.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Mají fungicidní vlastnosti mast houby je účelový místní léčivo používá při léčbě plísňových infekcí - povrchových kožních lézí patogenních hub-dermatofyty, plísně a kvasinky.

Účelem použití těchto masťů je neutralizovat a zničit houby, které na čtvrtém místě zaujímají prevalenci způsobených lidských nemocí.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]

Indikace Mastí z houby

Lékařské indikace pro použití mastí houby pokrývají téměř celou škálu nesystémových (externí) houbových patologických stavů, které se vyvíjejí v důsledku napadení houbami Microsporum, Trichophyton, Epidermophyton, Malassezia, Exophiala, Pityrosporum, Scytalidium, Onychocola, Aspergillus, Candida, Fusarium et al. (Nad 40 let druhy).

K takovým nemocem patří mykologové:

 • dermatomykóza různých lokalizací (rubrofytické, epidermofytické nohy, inguinální epidermofytický);
 • Microsporia způsobená Microsporum spp. (kožní onemocnění);
 • dermatofytóza pokožky hlavy (trichosporie, trichophytosis, favus);
 • onychomykóza (poškození nechtových destiček) a paronychie (poškození kůžičky);
 • povrchní kandidóza;
 • různobarevných, špinavých a šindele.

Z hub je potřebná účinná mast a pseudomykóza (erythrasis, axilární trichomykóza atd.).

Viz též - Patogeny povrchních mykóz

trusted-source[7], [8]

Formulář vydání

Následující názvy mastí z houby jsou rozděleny do podskupin - podle jejich hlavního účelu pro léčbu specifických patologických hub. Synonyma přípravků se stejnou účinnou látkou, která jsou vyráběna pod jinými obchodními názvy, jsou uvedena v závorkách.

Masti z huby pro léčbu dermatomykózy, mikroskořiny, kandidózy kůže:

 • Terbinafin mast (Terbifin, Terbinoks, Termikon, Lamikan, Lamisil, Lamizinil, Medofloran, Mikoterbin, Ekzifin, Fungoterbin);

 • mast Nizoral (Ketokonazol, Ketodin, Mikosept, Mycosoril, Fungoral atd.);

 • Klotrimazol mast (Klotrimafarm, Candid mast Kanesten, Canison, Klomazol, Klotriran, Vikaderm, Lotrimin, Mikosporin, Fungitsip et al.).

Analogy mastí z hub Terbinafine, Nizoral a Klotrimazol - přípravek Kanespor (Bifonazol, Bifosin, Bifunal, Mycospor); Miconazol (Miconazol Hexal, Mycisone, Dactarin); Mifungar (Oxiconazol).

Také při dermatofytóze různých lokalizačních a kvasinkových houbových onemocnění lze použít levnou masti z houb Undecin (Tsinkundan, Mikoseptin).

Síra mast je dnes uznána jako velmi účinná mast z houby způsobující favus, stejně jako Malassezia furfur, který je příčinou vzniku seboroické dermatitidy.

Klíčové názvy hub masti používané při léčbě onychomykózy: Exoderil (naftifin), klotrimazol, Mifungar, mikonazol, Lamisil (terbinafin atd synonyma.). Je doporučeno z nehtů houba Kanespor a mast, která má vhodnou formu uvolňování ve formě soupravy zahrnující masti s přídavkem močoviny (změkčit postižený nehet desek), lepidla a stěrač (nehtového lůžka pro čištění změkčeného keratinu).

Kromě toho, pro léčení onychomykózy, že je možné použít proti plísním lak na nehty Lotseril nebo Lotseril roztok (obsahující antimykotika amorolfin) a jeden zvláštní sadu odstranit infikovanou nadržené nehtové ploténky - Mikozan.

Přečtěte si také - masti a krémy z houby na nehty

Doporučené dermatologické masti pro prevenci hub (zejména se sníženou imunitou) - Mifungar a Miconazol, které by neměly být používány déle než 4 až 5 měsíců.

Ti, kteří chtějí, aby se ochránili před mykózy nohou může poskytnout veškerou možnou pomoc pro kosmetický nohy Gribkosept, často se objevit ve formě masti houby 911. V rámci tohoto gelu obsahuje baktericidní agens triklosanu, fenol, zinek vysušuje kůži, stejně jako řadu éterických olejů (eukalyptus, jalovce, tea tree, levandule a šalvěj). Antiseptické proti nadměrnému pocení nohou je mast Teymurova (Teymurova pasta). No, takzvaný norský mast - to je samozřejmě francouzský krém na změkčení kůže na patách a mozol na podrážce Neutrogena Norvegienne® Formule (Norwegian vzorec).

Vyrábí se v Thajsko balzámy od bolesti kloubů, které bývá nazýváno „zelené mast“ a „blue cream“ (barva masti) nemá nic společného s balzámem houby nemají. Možná to byla výše zmíněná masť z houby Undecin, která obsahuje kyselinu undecylenovou a dává médiu modrozelenou barvu mědi undecylenátu.

Čínské masti z houby: Au Kah Chuen Fugical Cream (PN Pharma) a Hua Tuo Xian Gao Antifungální masti (Song Hua Pharmaceutical). První prostředky podle pokynů mohou být použity v mykóze a kožních onemocněních, které odstraňují svědění a záněty v důsledku obsahu oxidu zinečnatého a difenhydraminchloridu (difenhydraminu) v masti. Druhá masť je určena k léčbě mykózy, svrabů a ekzému. Ve svém složení: klotrimazol, kyselina salicylová, kafr, extáze rostliny Chimonanthus praecox a olej Simmonsdia schinensis (jojoba).

Další prostředky pro ošetření houby jsou:

 • salicylická masť (používaná pro akné, mastnou seboreu, ekzém), která může být použita k zmírnění keratinizace nebo odstranění strusky v místě hnisavé houbové infekce;
 • masť zinku (jedná se o dezinfekční prostředek a přípravek na ztuhnutí, tj. O vysoušecí prostředek);
 • masť Yamu (kyselina salicylová + oxid zinečnatý).

V případě komplikací houbovým chorobám bakteriální infekce je předepsána léky, jako jsou: Triderm, tetracyklin masti, antibiotické masti Levomekol. U lézí organismus houba Sporothrix schenckii (sporotrichóza) - v případě, že zánět podkožní uzliny tvořit hnis - může potřebovat ihtiolovaya masti nebo masti Wisniewski, a po odstranění exsudátu - dobře léčí propolis masti.

Antifungální činidla nejsou boritý nebo borité vazelína mast (antiseptikum proti vši) a mast Stellanin (určené k léčbě hnisavých ran a abscesů, stejně jako odřeniny, řezy a další. Kožní léze).

Na základě doporučení dermatologů a terapeutické účinnost ratingu masti houby založené hlavou antimykotika klotrimazol, ketokonazol (Nizoral), bifonazol, mikonazol, terbinafin a Mifungar.

trusted-source[9], [10], [11], [12]

Farmakodynamika

Farmakodynamika mnoha mastí z hub, i přes různé aktivní farmaceutické složky, je totožná.

Tak, v závislosti na účinné látky a Candid klotrimazol mast mast (klotrimazol) Kanespor (bifonazol) NIZORAL (ketokonazol), mikonazol (mikonazol nitrát) jsou skupinou antimykotik drog-imidazol. Narušují buněčné membráně hub blokováním syntézy ergosterolu, triglyceridů a fosfolipidů potřebných k vytvoření buněčné stěny hub. To znamená, že plísně nemohou růst a umírají.

Podobně jako mechanismus účinku masti účinné látky terbinafin (Terbinoks, Termikon, Lamisil, Fungoterbin a kol.) - terbinafin-hydrochloridu, stejně jako základní látka masti Exoderil - naftifin hydrochlorid, které jsou syntetický allylamin antimykotik skupina. Stejný princip práce na houby a která je součástí mastí Mifungar látky skupiny azolů oxikonazol.

Antifungální účinek tridermové masti poskytuje klotrimazol; Antibiotikum gentamicin, který je přítomen v přípravku, bojuje proti bakteriální infekci a GCS betamethasonu odstraňuje zánět a snižuje svědění kůže.

trusted-source[13], [14], [15], [16], [17], [18]

Farmakokinetika

Zpravidla jsou v pokynech pro externí farmakokinetiku léků buď vysvětleny nebo jsou uvedeny údaje o mechanismu absorpce a eliminaci látek v perorálních variantách léku.

Terbinafin obsažena v masti Terbinoks, Lamisil a kol., Difunduje do kůže a působí ve stratům corneum, vstupuje do krevního oběhu v minimálním množství (ne více než 5-6%), a je na výstupu ledvinami během dne. Takže systémový účinek léčiva je jen stěží možný.

Stejným způsobem se naftyfinhydrochlorid, aktivní složka Exoderylové masti, chová stejným způsobem, ale vylučuje se dvakrát déle (poločas trvá až 48-72 hodin).

Při popisu farmakokinetiky masti z houby Nizoral výrobci poznamenávají, že ketokonazol nepronikuje do systémového krevního řečiště.

V pokynech k ostatním lékům uvedeným v přehledu není otázka jejich adsorpce a biotransformace pokryta.

trusted-source[19], [20], [21], [22], [23]

Dávkování a aplikace

Masť z houby by měla být aplikována tenká vrstva na suchou čistou pokožku (nebo nehty):

Terbinafin, Miconazol, Nizoral - 1-2 krát denně (ráno a večer), léčba může trvat až jeden a půl měsíce s každodenní aplikací masti.

Clotrimazol - 2-3 krát denně (s následným třením), trvání aplikace - více než měsíc;

Triderm - dvakrát denně, po dobu 15-30 dnů;

Mifungar, Exoderyl - jednou za den, průběh léčby se pohybuje od dvou do čtyř týdnů, ale může trvat až dva měsíce; v případě onychomykózy, změkčují a odstraňují postižené nehty, Kanespor a Mikozan pomohou.

Masti Undecine, Tsinkundan a Mikospor by měly být aplikovány denně po dobu tří týdnů - jednou denně.

Jak uvádí výrobci těchto mastek, jejich předávkování nebylo v praxi identifikováno.

trusted-source[38], [39], [40], [41], [42], [43]

Používejte Mastí z houby během těhotenství

Navzdory skutečnosti, že masť z houby se aplikuje topicky, nelze během těhotenství používat všechny přípravky této farmakologické skupiny.

Neexistují žádné informace o možnosti použití Tridermu, Miconazolu a Undecinu pro těhotné ženy.

Masť Mifungar je během těhotenství a kojení zakázán. Mast klotrimazol, terbinafin a Kanespor nepoužívá v prvním trimestru těhotenství, a rozhodnutí o potřebě jejich použití k pozdějšímu datu je přijat ošetřujícím lékařem, který musí vzít v úvahu možnost rizika pro plod.

Stejné zásady používání masti z huby během těhotenství se vztahují na léky Exoderyl a Nizoral.

Kontraindikace

Prakticky každá masť z houby má určité kontraindikace k použití.

Masti Terbinafin, Clotrimazol, Miconazol, Mifungar a Kanospore se nepoužívají, pokud je zjištěna individuální přecitlivělost na látky těchto léčivých přípravků (včetně pomocných látek).

Terbinafin je kontraindikován při léčbě houby u dětí mladších dvou let a Minungar - mladší než šest let;

Triderm se nepoužívá pro tuberkulózu kůže, syfilis, rubeolu, kuřecí neštovice;

Miconazol a Nizoral se nedoporučují pro problémy s játry;

Exodermil a Kanospore jsou pro děti kontraindikovány a v případě aplikace masti dochází k poškození kůže;

Jakékoli zánětlivé procesy na pokožce jsou absolutní kontraindikací použití masti na bázi kyseliny undecylenové (Undecin, Tsinkundan, Mikoseptin).

trusted-source[24], [25], [26], [27], [28], [29]

Vedlejší efekty Mastí z houby

Masti aplikované na kůži kůže z houby nemají systémové vedlejší účinky, ale takové nežádoucí dermatologické účinky jsou možné:

Terbinafin - vyrážky na kůži, zarudnutí, otok podkožní tkáně, nekróza epidermálních buněk.

Clotrimazole, Miconazole, Exodermil, Nizoral a Undecin - lokální podráždění pokožky doprovázená hyperemií a svěděním.

Mifungar, Kanespor - alergická dermatitida, bolestivost v aplikačních polích, zánět vlasových folikulů, vzhled trhlin a mechu.

Triderm - lokální podráždění se svěděním, sušení ošetřených oblastí pokožky, zvýšený růst chloupků na těle, vzhled změněných míst.

trusted-source[30], [31], [32], [33], [34], [35], [36], [37]

Interakce s jinými léky

Masti interakce houby Terbinafin, Triderm, Exoderil, mikonazol a Nizoral nebyla zjištěna, mastí Mifungar undecinyl - nebyly zkoumány.

Současná aplikace masti s klotrimazolem a mastmi na bázi polyenických antimykotik (Nystatin a další) snižuje účinnost těchto léků.

trusted-source[44], [45], [46], [47], [48], [49]

Podmínky skladování

Masť z hub (bez ohledu na aktivní farmaceutické složky) by měla být skladována při t <+ 25 ° C, na tmavém místě.

trusted-source[50], [51], [52], [53], [54], [55]

Skladovatelnost

Doba použitelnosti Exozderil a Nizoral je 5 let, Kanespor - 3 roky, Undec - 2 roky; Zbývající masti jsou vhodné k použití do data uvedeného na obalu přípravku.

trusted-source[56], [57], [58], [59], [60], [61], [62]

Recepty na mast z houby

Pro ty, kteří dávají přednost léčbě domácími léky, přednášíme masové recepty z houby. Nejčastěji se používá tzv. Acetic mast.

Tento populární, ale soudě podle názorů, není příliš účinná mast s octem a vajec houba je vyrobena z syrové kuřecí bílkovinu, lžičku octa a množství vazelíny nebo glycerin. Vzhledem k tomu, octová esence může způsobit poleptání na kůži, platí náprava je nutná pouze na postiženou oblast kůže (nebo hřebíku) a dělat to velmi pečlivě.

Také existují takové recepty domácího masti z houby:

 • strouhaný kořenový zázvor (lžíce) + jablečný ocet (lžíce) + sezamový olej (čajová lžička).
 • jemně strouhaný česnek (lžíce) + 9% stolní ocot (polévková lžíce) + kukuřičný škrob (1-1,5 čajových lžiček);
 • zinková masť (30 g) + jedlý olej (10-12 kapek) + olej z čajovníku (15 kapek).

Možná, že někdo z těchto prostředků pomůže zbavit plísně, ale bez efektu, je lepší se obrátit na léků, a na doporučení lékaře, koupit mast houby (jeden z těch, které byly citovány v tomto přehledu).

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Efektivní masti z houby" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.