^

Zdraví

Účinná léčba kandidózy s tabletami

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 20.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Kandidóza nebo folková drozd je houbové onemocnění, jehož vývoj je spojen s aktivní reprodukcí obyčejných obyvatel našeho organismu - houbami rodu Candida. Ve zdravém, silném těle se nezobrazují a lidé ani nevědí, že existují. Reprodukce houby a související vzhled příznaků kandidózy jsou pozorovány v případech, kdy je imunita osoby z jakéhokoli důvodu snížena. A protože houba může být umístěna v různých částech těla: v ústech, ve střevech, na genitálech, pak léčba onemocnění musí být všestranná. A tato akce může mít pouze tablety z kandidózy v kombinaci s externími léky.

Alternativní prostředky ve formě bylinných odvarů, různých mastí a roztoků používaných k doupání, oplachování a klíšťatům mají pouze dočasný účinek. Jejich použití je účelné pro preventivní účely nebo jako součást komplexní terapie.

Místní léčba mastimi léku, krémy, roztoky a vaginálními tabletami není také vždy možná a účinná proto, aby se zabránilo dalšímu vývoji houby, je výhodnější používat tablety z obecné kandidózy. Společné užívání místních léků a drog obecné akce zaměřené na boj proti houbám pomáhá úspěšně bojovat proti tomuto neškodnému a nepříjemnému onemocnění kdekoli se nachází.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10]

Místní prostředky pro kandidózu

Léčba kandidózy s lokálními antifungálními látkami má své klady i zápory. Vzhledem k tomu, že tyto léky ve skutečnosti nevstupují do těla, když se aplikují na kůži a sliznice, jsou nežádoucí účinky při jejich užívání nesrovnatelné s vedlejšími účinky orálních tablet. Obvykle jsou omezeny na lokální alergické reakce ve formě zarudnutí, svědění nebo hoření v oblasti aplikace.

Další výhodou použití těchto nástrojů je jejich rychlost. Hlavní symptomy drozdů, jako je svědění a zakalené výtoky, jsou již pryč od prvních dnů používání místních prostředků. Nicméně, kvůli úplnému zničení houby, aby se zabránilo remise, lékaři doporučují plný průběh léčby, který obvykle není kratší než 10 dní.

K přínosům místních drog lze přičíst i univerzálnost těchto fondů. Například spreje, masti a kandidózní krémy jsou skvělé pro ženy s tímto problémem, stejně jako pro muže, kteří jsou také náchylní k této nemoci, a jsou často nositeli kvůli jejich sexuálním potřebám.

Nevýhody místních prostředků ve formě krémů, mastí a čípků lze připsat nevzhledným stopám, které opustí na spodním prádle. Totéž platí pro ženské vaginální tablety z kandidózy.

Hlavním nedostatkem místních prostředků je jejich nedostatečná účinnost v těžkých formách kandidózy. Pokud je mírná forma onemocnění z velké části zcela vyléčena po dvou týdnech použití lokálních léků, pak těžká forma s tendencí k relapsu vyžaduje komplexní léčbu generickými léky.

Přečtěte si také: Tablety z houby nehtů

Vaginální tablety proti kandidóze

Ženy v tomto ohledu bylo štěstí, protože s ohledem na zvláštní struktury ženských reprodukčních orgánů, Pharmaceutical Science vyvinula a uvolní se na výrobu řady speciálních tablet vhodné podlouhlý tvar pro vložení do pochvy jako součást antimykotické léčby.

Tyto tablety z kandidózy mají následující údaje :

 • Světelné formy genitální kandidózy u žen
 • Profylaxe kandidózy
 • Při komplexní terapii těžkých forem drozd.

Dávkování vaginální tablety je poměrně jednoduchý: mírně vodou zvlhčené tableta se vloží do pochvy pomocí aplikátoru nebo prstu, a dávka z tablet kandidózy rozsahu od 100 do 500 mg v závislosti na aktivní složce. Obvykle je to 1 tableta, která je vložena do pochvy před spaním.

Vlastnosti použití vaginálních tablet:

 • Během léčby těmito léky je vyloučen sexuální styk.
 • Během menstruace je droga dočasně přerušena.
 • Používání tablet proti kandidóze během těhotenství znamená přísné dodržování pokynů gynekologa, protože některé vaginální tablety mohou během těhotenství a fetálního vývoje způsobit různé poruchy.
 • Možnost použití vaginálních tablet a čípků během kojení také stojí za konzultaci s lékařem.

Vaginální tablety lze rozdělit do několika skupin na základě účinné látky s antifungálním účinkem:

 • Introconazol - tablety "Irunin", čípky "Introconazole".
 • Clotrimazol - tablety "Kanizon", "Candid", "Kandibene", "Kandizol" a ve skutečnosti samotné "Clotrimazole" v tabletované formě.
 • Miconazol - tablety "Klion-D 100", čípky "Ginezol".
 • Nystatin - tablety "Terzhinan", "Giterna", "Polizhinaky", "Nystatin".
 • Ketokonazol - tablety (čípky) "Livarol".
 • Levorin - tablety "Levorin".

Farmakodynamika těchto látek je, že účinné látky vaginální tablety, uvolňuje do pochvy, negativní vliv na buněčné úrovni na houby Candida, způsobuje, že se oslabí a smrt, a tím brání šíření houbových infekcí.

Farmakokinetika. Lokální aplikace vaginálních tablet způsobuje pronikání jejich účinné látky do různých vrstev sliznic, což jim poskytuje antifungální účinek. V závislosti na druhu léčivé látky se lék buď neabsorbuje do krve, nebo se do něj vnáší malé množství, které neškodí zdraví. Případy předávkování těmito léky také nebyly pozorovány kvůli zvláštnostem jejich použití.

Zvažte některé z těchto léků, které pokrývají všechny skupiny vaginálních tablet.

Na základě intrakonazolu

"Irunin" je antimykotikum, které se vyrábí ve formě vaginálních tablet ve formě kroužku. Lék není absorbován do krve, což umožňuje jeho dlouhodobé užívání, například v případě chronického onemocnění. Používá se v množství 1 tabletu v noci.

Nežádoucí účinky léku jsou velmi vzácné ve formě mírného podráždění a nevyžadují stažení léku. V případě výrazné alergické reakce přípravku "Irunin" je třeba zlikvidovat užíváním antihistaminika a důkladným promytím pochvy.

Kontraindikace užívání tohoto léčiva jsou omezeny především na přecitlivělost na složky a první trimestr těhotenství.

"Introconazol" je vaginální čípka na bázi stejné účinné látky, identické ve vlastnostech s přípravkem "Irunin".

Doba vaginální tablety itrakonazol je do 2 let uložené nich při teplotě nižší než 25 pro S.

trusted-source[11], [12], [13], [14], [15], [16], [17], [18], [19]

Na základě klotrimazolu

Přes nízkou účinnost účinné látky a její nedostatečnou účinnost proti mnoha houbám, v případě Candidiasis vykazuje klotrimazol dostatečnou účinnost. Částečně je to kvůli poměrně velkému množství různých léků, které na něm vycházejí.

"Kanison" - vaginální tableta podlouhlé formy 100 mg se 6 dny léčby. Léčivou látkou je clotrimazol.

Candide - vaginální tablety o objemu 100 nebo 500 mg, zaoblené na jednom konci, na bázi klotrimazolu. Léčba 100 mg tabletami se provádí někde po dobu jednoho týdne. Tablety 500 mg poskytují jednorázové použití. Tato dávka se považuje za dostatečnou pro léčbu akutních forem a pro prevenci onemocnění.

"Kandizol" - vaginální tablety o obsahu 100, 200 a 500 mg. Doba trvání léku závisí na dávce. U tablet s obsahem 100 mg je průběh léčby 6 dní, 200 mg po dobu 3 dnů, 500 mg po dobu 1 dne.

"Kandibene" - bikonvexní podlouhlé vaginální tablety z kandidózy na 100 a 200 mg s průběhem terapie, resp. 6 a 3 dny.

"Clotrimazol" - podlouhlé tablety, zaoblené na jednom konci určené pro intravaginální podání. Dávka 100 mg. Terapie se provádí podle 2 schémat: 1 tableta jednou denně před spaním po dobu 6 dnů nebo 2 tablety dvakrát denně po dobu 3 dnů.

Clotrimazol spolu s vedlejšími účinky, které jsou součástí nitrokarazolu, mohou mít při močení další nežádoucí účinky, jako je bolest hlavy a nepohodlí. Není žádoucí užívat vaginální přípravky na jejich základě a u osob mladších 12 let.

Doba vaginální přípravky klotrimazol 36 měsících skladování při pokojové teplotě (25 až asi C).

trusted-source[20], [21], [22], [23], [24], [25], [26], [27], [28], [29], [30]

Na základě mikonazolu

„Clione -A“ - oválné vaginální tablety s obsahem 100 mg s rytinou, na základě mikonazolu (proti houbové) a metronidazol (antibiotik), která má protizánětlivý, antibakteriální a antifungální aktivitu. Léčebný kurz je 10 dní.

Kromě obvyklých kontraindikací pro použití, například ve věku 12 let, v prvních měsících těhotenství a výstřednosti, lék má i další omezení pro použití, jako je například historie leukopenie, selhání ledvin, některé poruchy v CNS. Poruchy mikrocirkulace a diabetes mellitus poskytují určitou opatrnost při aplikaci přípravku "Klion-D" a konzultaci s lékařem.

Droga má velké kytice a vedlejší účinky : lokální reakce (podráždění a svědění, zvýšení sekrece z vůně), zažívací poruchy a kaloobrazovaniya, změna barvy moči, ve složení změn krve, bolesti hlavy, alergické reakce a další.

Interakce s jinými léky. Přítomnost metronidazolu v přípravku způsobuje určité omezení společného užívání tablet "Klion-D" s jinými léky. Lék by neměl být užíván souběžně se sulfonamidy a antibiotiky, s alkoholem a disulfiramem. Při současném užívání lithia, cimetidinu, fenobarbitalu a fenytoinu je nutná korekce dávky.

Podmínky skladování drogy předpokládají uchování vlastností po dobu 5 let při teplotě nejvýše 30 stupňů.

"Ginezol" - vaginální čípky o koncentraci 100 mg s mikonazolem, které mají méně kontraindikací než předchozí přípravek se stejnou účinnou látkou. Léčba je přibližně týden. Doba použitelnosti léku až u 30 t o C je 4 roky.

Je lepší dávat čípky dětem mladším 12 let, v prvních měsících těhotenství a přecitlivělosti na léčivo, a také být opatrní při cukrovce a poruchách mikrocirkulace.

trusted-source[31], [32], [33], [34], [35], [36]

Na bázi nystatinu

Vaginální tablety s nystatinem jsou často doplněny širokospektrým antibiotikem. Jedná se o účinné tablety z kandidózy topické aplikace s protizánětlivým, antimikrobiálním, antifungálním a ničivým účinkem na nejjednodušší mikroorganismy v lidském těle.

"Terzhinan" - kombinovaný přípravek ve formě podlouhlých plochých vaginálních tablet nažloutlé barvy. Skládá se z dokonale dostat zánětlivou složkou (prednisolon), antibiotika (neomycin), anti-houba (ternidazol) a konečně, antimykotické antibiotik (nystatin). Léčba kandidózy s tímto lékem se provádí po dobu 10, někdy 20 dní, preventivní kurs je omezen na 6 dní, kdy je lék užíván jednou denně v noci. Lék může pokračovat během menstruace.

Navzdory bohaté kompozici nemá přípravek prakticky žádné kontraindikace, kromě individuální nesnášenlivosti. A vedlejší účinky jsou omezeny na mírné podráždění sliznice. Alergické reakce na léčivo jsou vzácné.

Léčivo zůstává zachováno v době expirace, která je 3 roky při skladování při pokojové teplotě a nepřesahuje 25 stupňů.

Ve vaginálních tabletách "Giterna" je úloha antifungální látky nahrazena metronidazolem místo teridazolu, což poskytuje antiprotozoální účinek léčiva. Tablety s plochou válcovitou formou nažloutlé barvy. Použijte je podle stejného schématu jako předchozí výrobek.

Tato lék také ve skutečnosti nemá žádné kontraindikace a vedlejší účinky. Jeho předávkování nebylo také pozorováno v klinických studiích. Doba skladovatelnosti léku za vhodných skladovacích podmínek je 24 měsíců.

"Polizhinaky" je účinný přípravek ve formě vaginálních kapslí s antifungálním a antimikrobiálním účinkem. Ta je způsobena přítomností neomycinu a polymyxinu ve formulaci.

Průběh léčby je obvykle omezen na 12 dní, kdy je lék užíván v množství 1 tableta na noc, aniž by došlo k přerušení průběhu léčby během menstruace. Aby se zabránilo onemocnění, stačí 6-denní kurz.

Kontraindikace užívání tablet "Polizhinaky" jsou: první tři měsíce těhotenství, kojení, individuální nesnášenlivost součástí léku. Nežádoucí účinky léku se projevují formou podráždění sliznic a malých místních alergických reakcí.

Tablety uchovávejte v kandidátech "Polizhinaks" při pokojové teplotě po dobu 2 let od data uvolnění.

Nystatin je vyráběn a vlastně v čisté formě ve formě čípků se stejným názvem. Čípky "Nystatin" jsou k dispozici jak pro vaginální, tak pro rektální podání (s intestinální kandidózou).

Pokud jde o interakce s jinými léčivy, léky na bázi nystatinu by neměly být kombinovány s léčivými přípravky obsahujícími clotrimazol, protože v tomto případě je významně snížena jejich terapeutická účinnost.

trusted-source[37], [38], [39], [40], [41], [42], [43], [44]

Na bázi ketokonazolu

Čípky " Livarol " se používá při léčbě jak akutní, tak chronické kandidózy. Je také vynikajícím preventivním nástrojem. Účinná látka - ketokonazol - působí na membránu houbových buněk, což vede k její smrti.

Při akutním onemocnění se doporučuje, aby byl čípek aplikován jednou denně po dobu nejdéle 3-5 dnů, s chronickou kandidózou, může dojít k desetidennímu průběhu léčby.

Kontraindikace užívání obvyklého: krátké období těhotenství (až 3 měsíce) a intolerance ketokonazolu. Nicméně děti do 12 let, kojení a pozdější těhotenství znamenají použití čípků pouze podle pokynů lékaře.

Nežádoucí účinky léku jsou obvykle malé: drobné podráždění a zčervenání slizničních genitálií, stejně jako mírná svědění. Alergické reakce jsou velmi vzácné.

Uložit tento lék může být ne více než 2 roky od data vystavení při teplotě nižší než 25 o S. Skončení data exspirace znamená, že lék nadále používat nevhodné.

trusted-source[45], [46], [47]

Na základě levorinu

Levorin je antifungální antibiotikum, na jehož základě se vyrábí několik forem léčiva (to platí pro mnohé z výše uvedených látek s jinými účinnými látkami). Vaginální tablety "Livarol" - pouze jedna forma léku určená pro místní léčbu kandidózy u žen.

Farmakoterapie se obvykle provádí po dobu 2 týdnů s denním dvojnásobným podáním 1 nebo 2 tablet. Někdy je třeba kurz opakovat 2-3 týdny později.

Při vaginální aplikaci vykazuje lék málo vedlejších účinků, obvykle jde o malou lokální reakci imunitního systému. Kontraindikace užívání čípků "Levorin" jsou první tři měsíce těhotenství a přecitlivělost na levorin.

Na rozdíl od jiných léků vyžaduje "Levorin" zvláštní podmínky pro uchovávání : chladné místo chráněné před sluncem při teplotě vzduchu nejvýše 4 o C. Tento stav je relevantní pro všechny formy léčiva.

Lokální léčba kandidózy u mužů a dětí (pokud neexistují odpovídající kontraindikace) se provádí stejnými antifungálními léky, ale již ve formě krémů a roztoků, stejně jako antiseptické látky.

trusted-source[48], [49], [50], [51], [52], [53]

Tablety z kandidózy pro perorální podání

Jak již bylo uvedeno, tablety s lokálními účinky na houbu léčí těžké formy kandidózy, zejména s rozšířením gastrointestinálního traktu, je prostě nemožné. Zde získáváme pomoc z tablet z kandidózy široké škály účinku, které se zavádějí do těla ústy. Tyto tablety obvykle obsahují stejné účinné látky jako výše uvedené vaginální čípky.

Výjimkou jsou léky na bázi flukonazolu, které stejně jako ostatní antifungální látky zničí houby na buněčné úrovni, brání jim růstu a šíření, ale jsou méně toxické pro tělo než jiné látky s podobným účinkem. Farmakodynamika léků s flukonazolem je podobná lékům s jinými fungicidními látkami.

Farmakokinetika. Přípravky na bázi flukonazolu jsou dobře absorbovány tělem, protože rychle proniká do tělesných tekutin, což způsobuje jeho rychlé rozšíření a dobrý terapeutický účinek. Tyto léky jsou tělem dobře snášeny a nemají prakticky žádné kontraindikace.

Názvy tablet z kandidózy na bázi flukonazolu se mohou lišit, ale všechny mají pozoruhodné antifungální a baktericidní účinky, bez nichž je prostě nemožné zbavit se zanedbávaných forem kandidózy.

"Flukonazol" je antifungální lék používaný při léčbě kandidózy a dalších houbových infekcí. Vyrábí se ve formě tablet (kapslí), gelu, sirupu a roztoku. Flukonazol ve formě čípků je vzácný a možná není originální produkt.

Způsob podávání a dávkování tablet z kandidózy "flukonazol" určuje lékař na základě věku pacienta a typu kandidózy a stanoví různé léčebné režimy. Léčebný kurz trvá obvykle od několika dnů do jednoho měsíce. Při předepisování jiných léků současně s flukonazolem by lékař měl vzít v úvahu lékové interakce těchto látek.

Vedle individuální nesnášenlivosti s flukonazolem má léčivo jiné kontraindikace : děti do 4 let a současné užívání flukonazolu a přípravků terfenadinu nebo astemizolu. Je nežádoucí používat drogu během těhotenství a krmení. Pozornost při užívání léku by měla být pozorována u pacientů s jaterní a renální insuficiencí, stejně jako u některých srdečních onemocnění.

Možná vznik nežádoucích účinků ve formě vyrážky, bolesti hlavy a břicha, nevolnosti, jaterních reakcí, což nemusí vždy vyžadovat stažení léku.

Jiné léky se látky flukonazolem aktivní "Futsis", "Diflucan", "Diflyuzol", "Flucostat", "mikomaks", "Mikosist".

"Fucis" je jedním z nejoblíbenějších léků z kandidózy, jak u lékařů, tak u pacientů. Důvodem je dobrá účinnost léku na kandidózu širokého spektra akcí, stejně jako skutečnost, že jde o poměrně levné tablety z kandidózy, za druhé pouze s Nystatinem a Klotrimazolem.

V lékárnách najdete tablety z kandidózy "Fucis" v různých dávkách, což usnadňuje její použití v závislosti na formě a závažnosti onemocnění. Lék je dobře absorbován tělem a má výrazný antifungální účinek. Nicméně, má určité kontraindikace k použití. To není předepsáno těhotným a kojících matek, dětem do 7 let a pacientům s nesnášenlivostí ke složkám léku.

„Futsis“ může vyvolat vývoj některých nežádoucích účinků z gastrointestinálního traktu a kardiovaskulárního systému, alergických reakcí, stejně jako porušení centrálního nervového systému, která je vyztužená předávkování léku.

Poměrně populární lék na bázi flukonazolu je "difluzol". Tento lék je novou generací, která je známá svou schopností potlačovat syntézu stavebních prvků houbových buněk. Stejně jako předchozí přípravek má dobrou stravitelnost a dlouhodobý účinek. „Diflyuzola“ Dávkování závisí na typu a umístění fungální infekcí, a může být v rozmezí od 50 do 400 mg za den, a průběh léčby od dne 1 pro vaginální kandidózy až 2 týdny, v těžkých případech kandidóza sliznice.

Droga je také používána k léčbě kandidózy u novorozenců a dětí. Dávkování a způsob použití jsou předepsány lékařem na základě věku a hmotnosti malého pacienta.

Tím, kontraindikace užívání léku lze přičíst těhotenství a kojení, jater patologické procesy, arytmii. Reakce přecitlivělosti na léčivo jsou možné. Má docela slušný seznam nežádoucích účinků.

Příjem "Fucis" a "Difluzolu" vyžaduje opatrnost a zvážení jejich interakce s jinými léky. Proto by měl být ošetřující lékař informován o lécích, které užíváte k léčbě jiných zdravotních problémů.

Velkou popularitou při léčbě kandidózy byly tablety z kandidózy " Pimafucin " s léčivou látkou natamycin, což je antifungální antibiotikum. Tento lék je dostupný ve formě tablet a čípků, jejichž současné užívání je indikováno v těžkých formách kandidózy. Existuje forma uvolnění a ve formě krému.

Léčivo je určeno k léčbě kandidózy kůže a sliznic, včetně kandidózy střev. V tomto případě zůstává způsob podávání a dávkování tablet z kandidózy nezměněn: 4 tablety denně (pediatrická norma - 2 tablety denně), jedna po druhé. Pouze průběh léčby se liší: od 7 dnů s kandidózou střeva po 3 týdny u těžkých případů vaginální houbové infekce.

Hlavní a jedinou kontraindikací použití přípravku "Pimafucin" jsou reakce přecitlivělosti na složky léku, takže lékaři považují za přijatelné použití těchto tablet z kandidózy během těhotenství. Natamycin samotný není schopen poškodit plod, jeho matku nebo vyvolat potrat.

Nepokládejte instrukci k léku a vedlejší účinky jeho podávání. Někdy dochází k malým problémům s gastrointestinálním traktem v podobě nevolnosti a průjem, ale po několika dnech zcela zmizí. Nebyly zaznamenány případy předávkování léky.

"Pimafucin" nereaguje s jinými léky, což dále rozšiřuje používání tohoto účinného a poměrně bezpečného léku. Poměrně dlouhá trvanlivost (4 roky) zabraňuje použití léků po lhůtě.

Další lék prakticky bez kontraindikací, který je vhodný k léčbě kandidózy u těhotných žen a dětí starších tří let, se nazývá Miramistin. Jedná se o širokospektrální antiseptikum s patrným antifungálním a antivirovým účinkem. Vyrábí se ve formě roztoku (sprej) a masti.

Pro kojence s kandidózou ústní sliznice jsou vhodnější tablety z candida "Nystatin" a "Candide". Nicméně, protože použití v dětských přípravcích ve formě tablet, je obtížné, jsou přiřazeny výše uvedené prostředky ve formě kapek a mastí se aplikují na tamponu z gázy určené pro dítě stírání dutiny ústní.

Pravděpodobně mnoho vědí o existenci účinného antifungálního šamponu pro lupy "Nizoral". Ne každý však ví, že lékaři se stejným jménem se úspěšně používají při léčbě kandidózy.

"Nizoral" je antifungální činidlo na bázi ketokonazolu. Jeho obvyklá dávka je -1 tableta (200 mg) denně, ale někdy se lékaři uchylují k dvojnásobné dávce. Dávka pro děti do hmotnosti 30 kg je 100 mg.

Mezi kontraindikacemi užívání je třeba zdůraznit individuální nesnášenlivost součástí léku, stejně jako onemocnění jater a ledvin. Přípravek Nezoral není určen pro antifungální terapii pro těhotné a starší osoby (nad 50 let).

Nežádoucí účinky : migréna, krátká nevolnost, někdy doprovázená zvracením, porušení citlivosti kůže, změny v menstruačním cyklu u žen atd.

Antifungální lék " Thermicone " je oceňován svou schopností zničit buněčnou strukturu hub v počáteční fázi biosyntézy. Léčivo je určeno k léčbě dospělých a dětí ve věku nad 3 roky s tělesnou hmotností vyšší než 20 kg. Nedoporučuje se užívat přípravek Tirmikon během těhotenství a kojení, stejně jako v případě individuální intolerance jednotlivých složek léčivé látky.

Metoda a dávkování tablet z kandidózy. Dospělí a děti s tělesnou hmotností vyšší než 40 kg jsou předepsány 1 tabletu jednou denně po jídle. Pokud je hmotnost dítěte v rozmezí 20-40 kg, dávka se sníží o polovinu.

Pacienti s jaterní a renální insuficiencí, symptomy alkoholismu, metabolické poruchy, nádory a některé nemoci končetin a hemopoéza vyžadují úpravu dávky léku.

Nežádoucí účinky. Lék může způsobit určité abnormality v práci trávicího traktu a v krvi, stejně jako alergické projevy ve formě vyrážky. Předávkování lékem způsobuje zvýšení nežádoucích účinků spojených s gastrointestinálním traktem, stejně jako závratě a slabosti.

Doba použitelnosti "Thermicon" při pokojové teplotě je 3 roky. Doba trvanlivosti léků z kandidózy je ukazatelem nejen účinnosti, ale také srovnatelné bezpečnosti pro lidské zdraví, a proto by neměla být zanedbávána.

Kromě výše uvedených existují další drogy od drozd, účelnost jmenování je určena ošetřujícím lékařem. Pacient vyžaduje pouze přísně dodržovat doporučení lékaře, což znamená použití tablet z Candida na účelu, dodržovat požadované dávky, četnosti a trvání léčby, bez zastavení brát drogy jen proto, vymizení příznaků, což s sebou nese relapsy a přechodu onemocnění do chronické formy.

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Účinná léčba kandidózy s tabletami" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.