^

Zdraví

Endokrinologa

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 27.11.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Endokrinolog - odborník, který se zabývá léčbou endokrinní systém, který se skládá z endokrinních žláz: hypofýzy, štítné žlázy a příštitných tělísek, hypothalamus, nadledvinky, slinivky břišní a pohlavních žláz, které produkují hormony.

trusted-source[1], [2], [3]

Důvody pro zapsání do endokrinologa

Důvodem návštěvy může být konstantní touhu pít kvůli vysoké hladiny cukru v krvi, suchá kůže, slabost v těle, padající postižení, dramatický úbytek na váze nebo nadváha (obezita), časté bolesti hlavy, migrény, podrážděnost, časté agrese, konstantní ospalost poruchy spánku, otoky, ztráta paměti a inteligenci, zvýšené pocení, třes rukou, bušení srdce.

Jaké analýzy a výzkumy jsou prováděny, pokud jste se dostali na recepci endokrinologa?

Pokud má člověk alespoň jedno z těchto znaků, měl by se obrátit na endokrinologa. Bude se jmenovat hodně výzkumu: denzitometrie, CT a magnetické rezonance (nukleární magnetická) vyšetření, RTG lebky, punkce a scintigrafii štítné žlázy, stejně jako laboratorní zkoušky - biochemický rozbor krve, moči a krevní test na hormony, cholesterol, krevní cukr .

V případě, že nejsou detekovány žádné nemoci těla, může endokrinolog předepisovat preventivní léčbu, aby se později nevyvinuly žádné nemoci imunitního systému.

Co je léčba endokrinologa?

Hormony monitorují normální fungování lidského těla a celkovou pohodu obecně a jsou také odpovědné za metabolické procesy v těle, růst a vývoj, metabolismus. Endokrinolog je schopen léčit hormonální poruchy, kvůli nedostatku nebo přebytku vylučovaných hormonů. Přestože odborníci v této oblasti jsou rozděleni do úzkých specialistů na určité nemoci: endokrinolog-gynekolog, endokrinolog-dietician, endokrinolog, diabetolog.

Dietetik-endokrinolog pomáhá pacientovi nalézt optimální dietu pro hubnutí, bez rizika pro zdraví a hlad. Mnoho lidí ztrácí váhu pod vedením tohoto konkrétního lékaře.

Také endokrinolog léčí poruchy metabolismu sacharidů, léčí diabetes, onemocnění štítné žlázy (např, hypotyreóza, hypertyreóza, nodulární struma, hypertyreóza), metabolického syndromu.

Pacienti s metabolickým syndromem mají zvýšené riziko včasného vzniku nebezpečných onemocnění vedoucích k postižení a často způsobují infarkt a mrtvici. Moderní medicína může snížit riziko a zpozdit vznik těchto onemocnění.

Často nadváhou vede k diabetes a související s těmito běžnými terapeutickými problémů, jako jsou angina pectoris, hypertenze, ischemické choroby srdeční (ICHS), zvýšené hladiny „špatného“ cholesterolu, arytmie a srdeční selhání, a tak dále.

Endokrinolog a gynekolog zapojen do různých poruch reprodukčního systému, poruch menstruace, amenorea, hirsutismus, poruchy menopauzy, a pre-menopauzální syndrom, stejně jako předepisující usnadnit ženám příznaky různých onemocnění pohlavní oblasti a pomoci jim cítit opět mladý.

Endokrinolog pomáhá řešit příčiny neplodnosti, zjistit problémy různých onemocnění růstu a správný sexuální vývoj u dětí. Známky endokrinních onemocnění zjišťují lékaři jiných specialit - terapeuti, revmatologové, gynekologové, kteří pak pacientka referují na endokrinologa. Některé nemoci, aniž by se uchýlily k tomuto konkrétnímu specialistovi, trvají po mnoho let a stávají se chronickými, někdy se porušení objeví náhodně analýzou nebo ultrazvukem. Endokrinolog je schopen pomoci při řešení většiny problémů spojených s narušením endokrinního systému.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.