Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Endokrinologa

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 23.02.2020

Endokrinolog - odborník, který se zabývá léčbou endokrinní systém, který se skládá z endokrinních žláz: hypofýzy, štítné žlázy a příštitných tělísek, hypothalamus, nadledvinky, slinivky břišní a pohlavních žláz, které produkují hormony.

trusted-source[1], [2], [3]

Důvody pro zapsání do endokrinologa

Důvodem návštěvy může být konstantní touhu pít kvůli vysoké hladiny cukru v krvi, suchá kůže, slabost v těle, padající postižení, dramatický úbytek na váze nebo nadváha (obezita), časté bolesti hlavy, migrény, podrážděnost, časté agrese, konstantní ospalost poruchy spánku, otoky, ztráta paměti a inteligenci, zvýšené pocení, třes rukou, bušení srdce.

Jaké analýzy a výzkumy jsou prováděny, pokud jste se dostali na recepci endokrinologa?

Pokud má člověk alespoň jedno z těchto znaků, měl by se obrátit na endokrinologa. Bude se jmenovat hodně výzkumu: denzitometrie, CT a magnetické rezonance (nukleární magnetická) vyšetření, RTG lebky, punkce a scintigrafii štítné žlázy, stejně jako laboratorní zkoušky - biochemický rozbor krve, moči a krevní test na hormony, cholesterol, krevní cukr .

V případě, že nejsou detekovány žádné nemoci těla, může endokrinolog předepisovat preventivní léčbu, aby se později nevyvinuly žádné nemoci imunitního systému.

Co je léčba endokrinologa?

Hormony monitorují normální fungování lidského těla a celkovou pohodu obecně a jsou také odpovědné za metabolické procesy v těle, růst a vývoj, metabolismus. Endokrinolog je schopen léčit hormonální poruchy, kvůli nedostatku nebo přebytku vylučovaných hormonů. Přestože odborníci v této oblasti jsou rozděleni do úzkých specialistů na určité nemoci: endokrinolog-gynekolog, endokrinolog-dietician, endokrinolog, diabetolog.

Dietetik-endokrinolog pomáhá pacientovi nalézt optimální dietu pro hubnutí, bez rizika pro zdraví a hlad. Mnoho lidí ztrácí váhu pod vedením tohoto konkrétního lékaře.

Také endokrinolog léčí poruchy metabolismu sacharidů, léčí diabetes, onemocnění štítné žlázy (např, hypotyreóza, hypertyreóza, nodulární struma, hypertyreóza), metabolického syndromu.

Pacienti s metabolickým syndromem mají zvýšené riziko včasného vzniku nebezpečných onemocnění vedoucích k postižení a často způsobují infarkt a mrtvici. Moderní medicína může snížit riziko a zpozdit vznik těchto onemocnění.

Často nadváhou vede k diabetes a související s těmito běžnými terapeutickými problémů, jako jsou angina pectoris, hypertenze, ischemické choroby srdeční (ICHS), zvýšené hladiny „špatného“ cholesterolu, arytmie a srdeční selhání, a tak dále.

Endokrinolog a gynekolog zapojen do různých poruch reprodukčního systému, poruch menstruace, amenorea, hirsutismus, poruchy menopauzy, a pre-menopauzální syndrom, stejně jako předepisující usnadnit ženám příznaky různých onemocnění pohlavní oblasti a pomoci jim cítit opět mladý.

Endokrinolog pomáhá řešit příčiny neplodnosti, zjistit problémy různých onemocnění růstu a správný sexuální vývoj u dětí. Známky endokrinních onemocnění zjišťují lékaři jiných specialit - terapeuti, revmatologové, gynekologové, kteří pak pacientka referují na endokrinologa. Některé nemoci, aniž by se uchýlily k tomuto konkrétnímu specialistovi, trvají po mnoho let a stávají se chronickými, někdy se porušení objeví náhodně analýzou nebo ultrazvukem. Endokrinolog je schopen pomoci při řešení většiny problémů spojených s narušením endokrinního systému.


Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.