^

Zdraví

A
A
A

Эnoptalym

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 20.11.2021
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Enofthalm - posun oka hluboko do oběžné dráhy, často mírně vyjádřený. Mechanismy pro výskyt enophthalmu jsou následující:

  1. Strukturální anomálie orbitálních stěn, posttraumatické, například diskontinuální nebo vrozené zlomeniny spodní stěny.
  2. Atrofie orbitálního obsahu může být sekundární: po ozařování, se sklerodermou nebo jako důsledek propíchnutí (okuligigitalu) u slepých novorozenců.
  3. Orbitální léze doprovázené jizvou, jako je metastatická sciróza nebo chronický sklerotizující orbitální zánět.

Pseudo-enoftalmický se vyskytuje s mikroftalmií nebo subatrofií oka.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12], [13], [14]

Co je třeba zkoumat?

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.