^

Zdraví

Farazazin

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Přípravek Pharmazoline přispívá ke zúžení cév v nosu - snižuje otok nosní sliznice, stejně jako paranasální dutiny, čímž zlepšuje dýchání nosem, když je zablokováno.

Indikace Farazazin

Přípravek Pharmazoline se používá jako léčivo pro symptomatickou léčbu u pacientů s rýmem alergického původu v akutní formě, laryngitidou, pollinózou a sinusitidou, doprovázené problémy s dýcháním nosem. Droga se používá také v případě otoku sliznice nosohltanu, zánět středního ucha, a kromě toho, jako preventivní činidlo proti edému během chirurgických nebo diagnostických postupů v nosní dutině. LS se používá k vyloučení akutních projevů otoku nebo hyperemie sliznice nosohltanu a nosu různého původu.

trusted-source[1]

Formulář vydání

Produkováno ve formě nosních kapiček. V balení - polyethylenová láhev (může být s kontrolou tisku) o objemu 10 ml.

Farmakodynamika

Farmazolin je neselektivní alfa-adrenomimetikum, která podporuje lokální zúžení cév v slizniční membráně a také snižuje intenzitu zánětlivých procesů. Použití přípravku na sliznici má antiedematous účinek a snižuje výběr a proplachovací tekutiny, čímž se snižuje průtok krve v cévních dutinách a nosu dýchání je usnadněno.

Farmakokinetika

Lék má v podstatě lokální účinek, který se absorbuje skrze sliznice. Účinek účinných látek začíná po 5-10 minutách. Délka působení přípravku Pharmazoline je obvykle přibližně 5-6 hodin.

Dávkování a aplikace

Děti ve věku 12 let a starší, stejně jako dospělí, mají dávku 1-3 kapek. Roztok 0,05% nebo 0,1% v obou nosních dírkách 1-3 r / den. Děti ve věku 6-12 let: 2-3 kapky, děti 6 měsíců / 5 let: 1-2 kapky. Drogy 0,05% 1-3 rub / den. Léčebný průběh léčiv obou koncentrací (0,05% nebo 0,1%) trvá 3-5 dní. Děti do 6 měsíců mohou kapat 1 kapku. Roztoku 0,05% v obou nosních dílech v intervalech 6-8 hodin, ale pouze pod neustálým dohledem lékaře.

trusted-source[4], [5]

Používejte Farazazin během těhotenství

Vzhledem k tomu, že přípravek má vazokonstrikční vlastnosti, neměl by být používán v procesu porodu dítěte.

Kontraindikace

Mezi kontraindikace příjem: glaukomem uzavřeného typu, zvýšeného krevního tlaku, atrofické rinitidě formě, tyreotoxikóza, bušení srdce, přecitlivělosti na složky PM vyjádřený aterosklerózy.

Vedlejší efekty Farazazin

Tam může být vedlejší reakce: suchost, pálení, mravenčení a v nosní dutině. Delší nebo časté užívání Farmazolina v nafouknutém koncentrace může vést k edému nosní sliznice (především v důsledku dlouhodobého užívání) a vznikem resorpcí účinky (zvracení, výskyt bolestí hlavy, prudkému zvýšení krevního tlaku, narušit normální rytmus srdečního tepu, závratě, ztrátu spánku, přechodné poruchy zraku) . Velmi dlouhodobé užívání léků ve vysokých dávkách může způsobit depresi.

trusted-source[2], [3]

Předávkovat

Při častém používání léků zbytečně nadměrné koncentraci může způsobit výskyt příznaky předávkování - jako sucha v nose, časté bolesti hlavy, pocity deprese, stejně jako nevolnost, prudké zvýšení krevního tlaku, k přechodným poruchám zraku.

V tomto případě je třeba zrušit příjem a užívání drog antagonisty: alfa-blokátorů (například tropafen nebo fenolamin) a sympatolytika, jakož i uplatnit symptomatickou léčbu.

V případě náhodného požití léku uvnitř je kromě výše uvedených opatření nutné provést proceduru výplachu žaludku a také použít enterosorbenty a laxativa.

Interakce s jinými léky

Farmazolin může interagovat s jinými léčivy pouze v přítomnosti resorpčních vlastností. Léky - adrenomimetika z jiných skupin zvyšují účinnost Pharmazoline, a sympatolytika s adrenolytiky, stejně jako antagonisté vápníku, naopak ji snižují. Lék také zvyšuje hypertenzní účinek tricyklických látek a inhibitorů monoaminooxidázy na kardiovaskulární systém.

trusted-source[6], [7], [8]

Podmínky skladování

Uchovávejte na místě, které je uzavřené od slunce a přístup k dětem. Teplotní podmínky by měla být udržována v rozmezí ± 8-15 z S.

trusted-source[9]

Skladovatelnost

Farmazolin v konvenční polyethylenové lahvičce lze skladovat po dobu 3 let. V injekční lahvičce s kontrolou tisku lze jej uchovávat po dobu 1 roku. Vytištěná láhev je povolena po dobu 28 dní.

trusted-source[10]

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Farazazin" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.