^

Zdraví

Farmasept

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 15.08.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Pharmasept je dezinfekční antiseptické léčivo.

Indikace Farmasept

Tento přípravek se používá jako antiseptikum k dezinfekci kůže, zejména na rukou. Kromě toho může být použita pro pleťové vody, různé obklady nebo ubrousky, a také jako odpěňovač v případě plicního edému.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7]

Formulář vydání

Alkoholový roztok 96% pro vnější použití. Je k dispozici v 50 nebo 100 ml injekčních lahvičkách.

Farmakodynamika

Při vnější aplikaci má léčivo lokální dráždivý účinek, stejně jako opalovací účinek na pokožku spolu se sliznicemi. Účinná látka léčiva - ethylalkohol - podporuje koagulaci bílkovin a kromě toho interaguje s viry a gram-pozitivními a vedle nich gramnegativními bakteriemi.

V případě vnitřního příjmu etanolu začíná její účinek na buňky CNS (především na mozkové kůře). Protože jsou inhibiční procesy oslabeny, existuje excitační charakteristika intoxikace alkoholem. Výsledkem může být potlačení funkční aktivity dýchacího centra a navíc porucha v operaci míchy, stejně jako medulla oblongata. V případě inhalace lze pozorovat systémové účinky. 

trusted-source[8], [9], [10]

Farmakokinetika

Po 10-15 minutách po použití léku se začne rozvíjet odpěňovací efekt a maximální účinnost léčiva, kterou droga dosáhne po 1 hodině.

trusted-source[11], [12], [13], [14], [15], [16]

Dávkování a aplikace

Lék je třeba aplikovat na kůži pomocí vatových tamponů nebo tamponů. Další vlastnosti aplikace by měly být určeny lékařem, v závislosti na tom, který klinický obraz je u pacienta pozorován.

V případě intoxikace metanolem se předepisuje 30% perorální roztok. A kromě toho může být intravenózně podáván etylalkohol 5% v kombinaci se sterilním fyziologickým roztokem pro injekční podání.

trusted-source[30], [31], [32], [33], [34]

Používejte Farmasept během těhotenství

Těhotné ženy nesmějí užívat přípravek Pharmasept.

Kontraindikace

Mezi kontraindikacemi: akutní zánět sliznic, stejně jako kůže, přecitlivělost pacienta na etylalkohol a navíc věk je méně než 14 let. V případě použití léčiva k odstranění plicního edému je podmíněná kontraindikace nepřípustná pocit bolesti při ischemické chorobě srdce v akutní formě, stejně jako psychomotorická agitace pacienta.

trusted-source[17], [18], [19], [20], [21]

Vedlejší efekty Farmasept

Při lokálním užívání léků mezi nežádoucími účinky těla lze pozorovat podráždění sliznic nebo kůže, stejně jako potlačení funkcí CNS.

trusted-source[22], [23], [24], [25], [26], [27], [28], [29]

Předávkovat

V případě lokální aplikace obvyklé předávkování nedochází, ale v případě, že oblast kůže ošetřené léčivem objevil podráždění nebo zarudnutí by zrušila užívání drog, a místo destrukce propláchne studenou vodou.

Vnitřní příjem může způsobit potlačení funkce dýchacího centra. Pokud používáte lék perorálně nebo intravenózně ve velké dávce, člověk rozvíjí koma. To má své vlastní příznaky: vlhká na dotek chladnou kůži, snížení teploty, zrudnutí obličeje, nedobrovolný únik moči nebo stolici, zvracení, žáci úzké (nebo rozšířit, pokud respirační poruchy mají vážnější formu). Kromě toho je pozorován častý, ale slabý pulsní rytmus, stejně jako zpožděný respirační rytmus a horizontální nystagmus. Příležitostně se mohou vyskytnout záchvaty, udušení zvracením a laryngospasmus. Mechanické udušení může vést k zastavení dýchání, v důsledku čehož může dojít k narušení funkce kardiovaskulárního systému.

V případě intoxikace etanolem po perorálním podání je nutné vyvolat zvracení a poté provést postup výplachu žaludku. V případě těžké otravy je nutná resuscitace.

trusted-source[35], [36], [37]

Interakce s jinými léky

V případě kombinace ethanolu a nitrofuranu se zvyšuje jeho toxický účinek. Při kombinovaném použití přípravku Pharmasept s perorálními antidiabetiky (deriváty kyseliny aminofenolsulfonové) se u pacienta může objevit hypoglykemická kóma. Použití přípravku Pharmasept s aspirinem zvyšuje možnost vzniku žaludečního vředu a při kombinaci s thiaminem se jeho vlastnosti zhoršují.

Používání léků spolu se spacími pilulkami může způsobit obtíže a potlačení respiračního procesu. Neurotoxické účinky penicilinů, cefalosporinů a fluorochinolonů v kombinaci s přípravkem Pharmasept jsou zvýšené.

trusted-source[38], [39], [40], [41], [42], [43], [44], [45]

Podmínky skladování

Uchovávejte přípravek v těsně uzavřeném obalu, mimo zdroje otevřeného plamene.

trusted-source[46], [47], [48]

Skladovatelnost

Přípravek Pharmasept má neomezenou dobu užívání.

trusted-source[49], [50], [51]

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Farmasept" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.