^

Zdraví

Farmadol

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 15.08.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Pharmadol je kombinovaný lék, který má léky proti bolesti, stejně jako protizánětlivé vlastnosti.

trusted-source[1]

Indikace Farmadol

Přípravek Pharmadol je určen k použití v těchto případech:

  • Jako anestetikum pro léčbu syndromu slabé nebo středně těžké bolesti;
  • Jako antipyretikum pro léčení onemocnění jakékoliv povahy, které jsou doprovázeny horečkou;
  • K odstranění bolesti hlavy nebo bolesti zubů, migrény, revmatických onemocnění, neuralgie, bolesti kloubů, primární dysmenorey.

trusted-source[2], [3], [4], [5]

Formulář vydání

Vyráběné ve formě tablet, na blistrové desce 10, jedna balení obsahuje 3 blistry.

trusted-source[6]

Farmakodynamika

Antipyretické vlastnosti kyseliny acetylsalicylové vzhledem k tomu, že má vliv na centrální nervový systém, jako má schopnost inhibovat proces syntézy PG-E2 v hypotalamu - jako odpověď na působení pyrogenů. Analgetický účinek látky se rozvíjí centrálně a mimo ni periferně. Centrální vyjádřený v ovlivnění látek hypothalamic center a snížení prahu bolesti, zatímco periferní projevuje jako schopnost zpomalit proces syntézy PG v zánětlivém místě, stejně jako inhibici senzibilizace bolest koncovky s ohledem na mechanických nebo chemických dráždivých.

Paracetamol zpomaluje proces syntézy PG, čímž poskytuje anestetikum, stejně jako antipyretický účinek. Tato látka působí jako slabý inhibitor biosyntézy PG, které se podílejí na zánětlivém procesu.

Kofein je schopen potlačit aktivní funkci enzymu PDE, v důsledku čehož se cAMP akumuluje. Hlavní funkcí kofeinu je aktivní interakce s purinovými receptory umístěnými v mozku. Pod vlivem kofeinu se zlepšují analgetické vlastnosti kyseliny acetylsalicylové a paracetamolu, takže léčebný účinek přichází rychleji.

Dávkování a aplikace

Lék užívejte perorálně 2-3 r. / Den. Po jídle: 1 stůl. Den, který dovoluje užívat ne více než 6 tablet, dělí tuto dávku na 3 oddělené recepce. Doba trvání léčby by neměla být delší než 1 týden a konkrétní číslo závisí na závažnosti onemocnění.

trusted-source[10], [11]

Používejte Farmadol během těhotenství

Při kojení, stejně jako u těhotných žen, je kontraindikováno užívání přípravku Farmadol.

Kontraindikace

Farmadol zakázáno používat v případě žaludečních vředů nebo 12perstnoy vřed, krvácení do trávicího traktu, závažné poruchy funkce jater nebo ledvin hypocoagulation, zvýšená citlivost vůči látkám odpoledne, deficitu G6PD a věk mladší než 14 let.

trusted-source[7]

Vedlejší efekty Farmadol

Používání Farmadola může způsobit nežádoucí účinky, které jsou typické pro členy léčivé látky - aspirin nebo paracetamol: krvácení do zažívacího traktu, alergie, astma, exacerbace ulcerogenní či nefrotoxicity hepatotoxické účinky.

trusted-source[8], [9]

Předávkovat

V případě závažného předávkování medicíny se vyvíjí klinický stav, který se obvykle vyskytuje v případě akutní otravy salicyláty nebo paracetamolem: poruchy vědomí, s možným komatem, útočné kolaps, stavu dehydratace, dušnost, horečka, poruchy ve fungování jater, hyperventilaci, a navíc, metabolická acidóza.

Eliminovat předávkování následujícími způsoby: obecné detoxifikaci (výplach žaludku postup, použití laxativ léků a enterosorbentů) nesoucích ošetření infuzní normalizovat acidobazické rovnováhy. Pokud má pacient acidózu, je nutné injektovat roztok E325 nebo sóda na pečení. Ke snížení hepatotoxických účinků paracetamolu se používá cystein, acetylcystein nebo merkaptamin. Symptomatická léčba je také prováděna.

trusted-source[12]

Interakce s jinými léky

Při kombinovaném podávání přípravku Pharmadol s antikoagulancie, antiagregačními látkami a methotrexátem (derivát sulfonylmočoviny) se zvyšuje účinek těchto látek. Také léčivo může zvýšit nežádoucí účinky z užívání glukokortikosteroidů.

Farmadol neskombinujte se salicylátmi a barbituráty, stejně jako rifampicinem a antikonvulzivy.

trusted-source[13], [14]

Podmínky skladování

Uchovávejte přípravek Pharmadol na suchém místě, uzavřený od světla a dětí. Teplota v místnosti by neměla překročit 25 stupňů.

trusted-source[15], [16]

Skladovatelnost

Přípravek Pharmadol se smí užívat po dobu 2 let ode dne přípravy.

trusted-source[17]

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Farmadol" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.