Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Farmadol

Lékařský expert článku

Internista, pulmonolog
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 11.04.2020

Pharmadol je kombinovaný lék, který má léky proti bolesti, stejně jako protizánětlivé vlastnosti.

trusted-source[1]

Klasifikace ATC

N02BA51 Ацетилсалициловая кислота в комбинации с другими препаратами (исключая психолептики)

Účinné látky

Ацетилсалициловая кислота

Indikace Farmadol

Přípravek Pharmadol je určen k použití v těchto případech:

  • Jako anestetikum pro léčbu syndromu slabé nebo středně těžké bolesti;
  • Jako antipyretikum pro léčení onemocnění jakékoliv povahy, které jsou doprovázeny horečkou;
  • K odstranění bolesti hlavy nebo bolesti zubů, migrény, revmatických onemocnění, neuralgie, bolesti kloubů, primární dysmenorey.

trusted-source[2], [3], [4], [5]

Formulář vydání

Vyráběné ve formě tablet, na blistrové desce 10, jedna balení obsahuje 3 blistry.

trusted-source[6]

Farmakodynamika

Antipyretické vlastnosti kyseliny acetylsalicylové vzhledem k tomu, že má vliv na centrální nervový systém, jako má schopnost inhibovat proces syntézy PG-E2 v hypotalamu - jako odpověď na působení pyrogenů. Analgetický účinek látky se rozvíjí centrálně a mimo ni periferně. Centrální vyjádřený v ovlivnění látek hypothalamic center a snížení prahu bolesti, zatímco periferní projevuje jako schopnost zpomalit proces syntézy PG v zánětlivém místě, stejně jako inhibici senzibilizace bolest koncovky s ohledem na mechanických nebo chemických dráždivých.

Paracetamol zpomaluje proces syntézy PG, čímž poskytuje anestetikum, stejně jako antipyretický účinek. Tato látka působí jako slabý inhibitor biosyntézy PG, které se podílejí na zánětlivém procesu.

Kofein je schopen potlačit aktivní funkci enzymu PDE, v důsledku čehož se cAMP akumuluje. Hlavní funkcí kofeinu je aktivní interakce s purinovými receptory umístěnými v mozku. Pod vlivem kofeinu se zlepšují analgetické vlastnosti kyseliny acetylsalicylové a paracetamolu, takže léčebný účinek přichází rychleji.

Používejte Farmadol během těhotenství

Při kojení, stejně jako u těhotných žen, je kontraindikováno užívání přípravku Farmadol.

Kontraindikace

Farmadol zakázáno používat v případě žaludečních vředů nebo 12perstnoy vřed, krvácení do trávicího traktu, závažné poruchy funkce jater nebo ledvin hypocoagulation, zvýšená citlivost vůči látkám odpoledne, deficitu G6PD a věk mladší než 14 let.

trusted-source[7]

Vedlejší efekty Farmadol

Používání Farmadola může způsobit nežádoucí účinky, které jsou typické pro členy léčivé látky - aspirin nebo paracetamol: krvácení do zažívacího traktu, alergie, astma, exacerbace ulcerogenní či nefrotoxicity hepatotoxické účinky.

trusted-source[8], [9]

Dávkování a aplikace

Lék užívejte perorálně 2-3 r. / Den. Po jídle: 1 stůl. Den, který dovoluje užívat ne více než 6 tablet, dělí tuto dávku na 3 oddělené recepce. Doba trvání léčby by neměla být delší než 1 týden a konkrétní číslo závisí na závažnosti onemocnění.

trusted-source[10], [11]

Předávkovat

V případě závažného předávkování medicíny se vyvíjí klinický stav, který se obvykle vyskytuje v případě akutní otravy salicyláty nebo paracetamolem: poruchy vědomí, s možným komatem, útočné kolaps, stavu dehydratace, dušnost, horečka, poruchy ve fungování jater, hyperventilaci, a navíc, metabolická acidóza.

Eliminovat předávkování následujícími způsoby: obecné detoxifikaci (výplach žaludku postup, použití laxativ léků a enterosorbentů) nesoucích ošetření infuzní normalizovat acidobazické rovnováhy. Pokud má pacient acidózu, je nutné injektovat roztok E325 nebo sóda na pečení. Ke snížení hepatotoxických účinků paracetamolu se používá cystein, acetylcystein nebo merkaptamin. Symptomatická léčba je také prováděna.

trusted-source[12]

Interakce s jinými léky

Při kombinovaném podávání přípravku Pharmadol s antikoagulancie, antiagregačními látkami a methotrexátem (derivát sulfonylmočoviny) se zvyšuje účinek těchto látek. Také léčivo může zvýšit nežádoucí účinky z užívání glukokortikosteroidů.

Farmadol neskombinujte se salicylátmi a barbituráty, stejně jako rifampicinem a antikonvulzivy.

trusted-source[13], [14]

Podmínky skladování

Uchovávejte přípravek Pharmadol na suchém místě, uzavřený od světla a dětí. Teplota v místnosti by neměla překročit 25 stupňů.

trusted-source[15], [16]

Skladovatelnost

Přípravek Pharmadol se smí užívat po dobu 2 let ode dne přípravy.

trusted-source[17]

Farmakologická skupina

Анальгетики и антипиретики

Farmakologický účinek

Жаропонижающие препараты
Анальгезирующие (ненаркотические) препараты

Oblíbení výrobci

Фармак, ОАО, г.Киев, Украина

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Farmadol" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.