^

Zdraví

Galvanizace

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.11.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Galvanizace - způsob lokální vliv konstantního elektrického proudu elektrodami a mokrý hydrofilní těsnění (nebo pomocí elektricky vodivého gelu), kontakt uložena na povrchu kůže nebo sliznice určitých oblastí těla pacienta.

Galvanizace má hustotu proudu - 0,01-0,1 mA / cm2, napětí - 30-80 V.

Zvláštnosti působení faktoru spočívají ve výskytu elektrodynamických změn, jejichž hlavní je následující:

 • elektrická polarizace v různých strukturách a prostředích těla a jako důsledek - vzhled elektromotorické síly v těchto strukturních útvarech;
 • elektrolytické disociace vytěsnit ionty: záporně nabité ionty (anionty) se pohybují nebo jsou orientovány směrem k anodě (+) a kladných iontů (kationtů) - katodu (-);
 • elektroosmóza - pohyb kapaliny směrem k katodě;
 • elektrolýza - ztráta náboje ionty, když se dostanou do elektrod a přeměňují je na elektricky neutrální atomy nebo molekuly.

trusted-source[1], [2], [3]

Jaké účinky má galvanizace?

Galvanizace má klinické účinky, které jsou způsobeny přímým působením konstantního elektrického proudu do tkání a orgánů v důsledku elektrodynamických změn a následné konformační přeuspořádání odpovídajících struktur. Pro možné biologických reakcí důležitou úlohu tím, že anoda je vytvořena v kyselém prostředí, které podporuje dehydrataci tkání, buněk smršťování a zhutnění, a katodový prostor vytvořený alkalickém prostředí, což způsobuje bobtnání a uvolňování tkání.

Hlavní klinické účinky:

 • Prozánětlivé (v oblasti aplikace anody v důsledku dehydratace tkání);
 • anestetika;
 • sedativum (v oblasti použití anody);
 • spasmolytická (v oblasti aplikace anody);
 • vazodilatační činidlo;
 • stimulace sekreční funkce (v oblasti aplikace katody);
 • aktivace metabolismu.

Zařízení pro galvanizaci

„Feed-1“, „Nyon“ (se liší od „proudu 1“ přítomnost časovače), „GH-2“ (pro galvanizaci orální) „SC-2“ (pro zinkování přístrojů a elektroforézou na vodném prostředí při 4 -kamernoy lázeň) "Elfor-prof" "Elfor", "éter" (multifunkční zařízení), "DTGE-70-01" (multifunkční zařízení), "Stiadin-01" (multifunkční zařízení).

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.