Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Galvanizace

Lékařský expert článku

Internista, pulmonolog
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 24.06.2018

Galvanizace - způsob lokální vliv konstantního elektrického proudu elektrodami a mokrý hydrofilní těsnění (nebo pomocí elektricky vodivého gelu), kontakt uložena na povrchu kůže nebo sliznice určitých oblastí těla pacienta.

Galvanizace má hustotu proudu - 0,01-0,1 mA / cm2, napětí - 30-80 V.

Zvláštnosti působení faktoru spočívají ve výskytu elektrodynamických změn, jejichž hlavní je následující:

 • elektrická polarizace v různých strukturách a prostředích těla a jako důsledek - vzhled elektromotorické síly v těchto strukturních útvarech;
 • elektrolytické disociace vytěsnit ionty: záporně nabité ionty (anionty) se pohybují nebo jsou orientovány směrem k anodě (+) a kladných iontů (kationtů) - katodu (-);
 • elektroosmóza - pohyb kapaliny směrem k katodě;
 • elektrolýza - ztráta náboje ionty, když se dostanou do elektrod a přeměňují je na elektricky neutrální atomy nebo molekuly.

trusted-source[1], [2], [3]

Jaké účinky má galvanizace?

Galvanizace má klinické účinky, které jsou způsobeny přímým působením konstantního elektrického proudu do tkání a orgánů v důsledku elektrodynamických změn a následné konformační přeuspořádání odpovídajících struktur. Pro možné biologických reakcí důležitou úlohu tím, že anoda je vytvořena v kyselém prostředí, které podporuje dehydrataci tkání, buněk smršťování a zhutnění, a katodový prostor vytvořený alkalickém prostředí, což způsobuje bobtnání a uvolňování tkání.

Hlavní klinické účinky:

 • Prozánětlivé (v oblasti aplikace anody v důsledku dehydratace tkání);
 • anestetika;
 • sedativum (v oblasti použití anody);
 • spasmolytická (v oblasti aplikace anody);
 • vazodilatační činidlo;
 • stimulace sekreční funkce (v oblasti aplikace katody);
 • aktivace metabolismu.

Zařízení pro galvanizaci

„Feed-1“, „Nyon“ (se liší od „proudu 1“ přítomnost časovače), „GH-2“ (pro galvanizaci orální) „SC-2“ (pro zinkování přístrojů a elektroforézou na vodném prostředí při 4 -kamernoy lázeň) "Elfor-prof" "Elfor", "éter" (multifunkční zařízení), "DTGE-70-01" (multifunkční zařízení), "Stiadin-01" (multifunkční zařízení).


Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.