Obecné informace o zácpě

Chronická zácpa

Obvykle, diagnostika zácpy zahrnovat buď vzácné (méně než 3 krát za 7 dnů) vyprazdňování žaludku, problém v procesu defekace, pod kterým je střevo přiděleno je menší než 35 g na den jeho obsahu.

Chronická zácpa u dětí

Systematické zpoždění stolice po dobu 32 hodin nebo více je kvalifikováno v moderní medicíně jako chronická zácpa. Defekce u dětí by měla být denní a pravidelná, přibližně ve stejnou dobu.

Bolest v zácpě

Bolest v zácpě se vyskytuje v důsledku silného pohybu výkalů. Problém může vzniknout v každém věku. Tyto příznaky dokonce trápí novorozence.

Spastická zácpa

V tomto článku budeme hovořit o druhé možnosti - výskytu střevních křečí, kvůli které se zácpa vyvíjí.

Atonická zácpa

Mnozí se setkali s problémem jít na záchod "a velký", ale pokud je to ojedinělý případ, pak není třeba se obávat, že je horší, když zácpa starosti člověka neustále a stává se normou pro něj. Nejčastěji toto onemocnění postihuje ženy, i když muži se tomuto osudu nevyhnuli. Většinou lékaři diagnostikují pacienty s tímto problémem, atonickou zácpou.

Zácpa u starších osob

Zácpa u seniorů - zpoždění stolice déle než 48 hodin bez uspokojení z defecation, malé množství víčka (méně než 30,0 za 72 hodin).

Proč ženy častěji trpí zácpou?

Jak již bylo zmíněno, ženy se stávají oběťmi zácpy častěji než muži. U žen je možnost vzniku tohoto onemocnění 3-4krát vyšší než u silnějšího pohlaví. Proč ženy častěji trpí zácpou?

Čtyři bezpečné způsoby léčby zácpy

Pokud je poškozena intestinální motilita, může být nesprávná tvorba a pohyb stolice. To způsobuje oslabení signálu o potřebě defekace a nesouladu výkalů s velikostí tlustého střeva. Proč člověk potřebuje vlákno? A jaké jsou další bezpečné způsoby léčby zácpy?

Devět tipů pro prevenci zácpy

Prevence zácpy je malé úsilí, které vyžaduje, aby se člověk soustředil a aplikoval každý den jednoduchá opatření.

Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.