^

Zdraví

Helpex Breeze

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

U nachlazení se pacienti nejčastěji stěžují na těžký kašel, který jim neumožňuje normálně dýchat a výrazně zhoršuje celkový stav. Samozřejmě, že kašel není nezávislé onemocnění, ale jen symptom, který se můžete snadno zbavit pomocí Helpex Breeze.

Toto léčivo je kombinované činidlo s mukolytickým účinkem, které se často používá při léčení nachlazení.

Indikace Helpex Breeze

Tablety „Helpeks Breeze“ jsou přiřazeny při léčbě katarální kašle (akutní a chronické typ), jakož i dalších onemocnění, jako jsou rozbité číslo sekrece průdušek a vykašláváním sekretu. Doporučená nápoj prostředek při léčbě obstrukční plicní nemoci (chronická typ), zánět průdušek (chronická typ), zápal plic, astma bronchiale (typ A), bronchiektázie, hrtanu, průdušnice a cystickou fibrózou.

Pokud se u pacientů objevil syndrom tzv. "Šokových plíců", můžete použít tento lék k terapii nebo prevenci. To je také někdy používáno po provedení operací na dýchacích cestách.

Formulář vydání

Lék je vyráběn indickou společností Sava Helskea Ltd ve formě tablet, které jsou na vnější straně pokryty speciální vrstvou pro lepší resorpci v těle. Má vzhled kulatých, lehce oranžově zbarvených karet na obou stranách. Mají příjemnou vůni vanilky.

Farmakodynamika

Léčivo obsahuje následující účinné složky: hydrochlorid ambroxolu a acetylcystein.

Ambroxol hydrochlorid je účinný expektorant a mukolytická látka. Má také antioxidační, imunomodulační, bezvýznamný antitusický účinek, snižuje známky zánětu. Díky stimulaci serózních buněk v žlázách bronchiální sliznice se zvyšuje sekrece sekrece. To rozbíjí poměr sliznic a serózních složek.

Díky působení této složky se sputa normalizuje, její přilnavost klesá, stává se méně viskózní. Také je stimulována aktivita ciliated epitelu v průduškách, což zabraňuje tomu, aby se hlen zaseknul a pomohl jí rychleji. Zvyšuje počet povrchově aktivních látek v plicích, aniž by způsoboval průdušku. U pacientů s astmatem se během léčby tímto lékem snižuje hyperaktivita bronchiálních svalů. Po použití Helpex Breeze se vrstva surfaktantu obnoví u pacienta.

Acetylcystein je mukolytická látka s expektorančním účinkem. Při požití poruší pacient bisulfidové vazby mukopolysacharidu, který je ve sputu. To vám umožní vytvořit méně tajemné tajemství. Spojuje volné radikály.

Farmakokinetika

Farmakokinetické vlastnosti přípravku Helpex Breeze nebyly zkoumány.

trusted-source[1]

Dávkování a aplikace

Látka může být použita od věku dvanácti let. Dávkování je předepsáno ošetřujícím lékařem, ale je to obvykle následující: jedna tableta přípravku Helplex Breeze třikrát za 24 hodin. Nepřekračujte předepsanou dávku, protože to může vést k předávkování a výskytu nepříjemných příznaků.

Pokud užíváte lék bez předchozí konzultace s lékařem, léčba nesmí trvat déle než sedm dní.

trusted-source[3], [4], [5], [6]

Používejte Helpex Breeze během těhotenství

Nedoporučuje se používat přípravek Helpex Breeze k léčbě těhotných žen v prvním trimestru těhotenství. K dnešnímu dni neexistují žádné důkazy o tom, jak přesně ovlivňuje acetylcystein a hydrochlorid ambroxolu plod. Proto by těhotné ženy neměly používat. Ošetřující lékař může tuto medikaci předepisovat pouze tehdy, je-li pro matku možný smrtelný výsledek.

Ambroxol hydrochlorid a acetylcystein snadno pronikají do mateřského mléka, takže během laktace se lék také nedoporučuje. Pokud byl přípravek předepsán, přestaňte kojit dítě po dobu léčby.

Kontraindikace

Mukolytické droga „Helpeks Breeze“ zakázáno přijímat pacienty s žaludečních vředů, intolerance na acetylcystein nebo ambroxol hydrochlorid, dvanáctníkové vředy (akutní fáze), krvácení do plic nebo hemoptýza.

Vedlejší efekty Helpex Breeze

 1. Anafylaktický šok a jiné reakce.
 2. Úrazy a kožní vyrážky.
 3. Angioedém a edém.
 4. Dýchavičnost.
 5. Svědění kůže.
 6. Horečka.
 7. Ekzém nebo erytém.
 8. Lyellův syndrom.
 9. Stephen-Johnsonův syndrom.
 10. Zvýšené slinění.
 11. Nevolnost s zvracením.
 12. Pálení žáhy.
 13. Bolest v břiše.
 14. Dyspepsie.
 15. Rhinorea.
 16. Dusuria.
 17. Hluk v uších.
 18. Bolení hlavy.
 19. Tachykardie.
 20. Anémie.

trusted-source[2]

Předávkovat

Případy předávkování léky, jejichž složení je acetylcystein, nebyly zaznamenány. Někdy dochází k předávkování hydrochloridu ambroxolu, ale u pacienta nejsou žádné známky závažné intoxikace. Někdy může nastat průjem nebo hypersalivace.

Při léčbě předávkování se používá výplach žaludku (v případě zvracení). Symptomatická léčba je indikována pro mírnější příznaky.

trusted-source[7]

Interakce s jinými léky

Při interakci acetylcysteinu s jinými bronchodilatačními látkami dochází k synergii. Při současné aplikaci přípravku Helpex Breeze a léků s paracetamolem může acetylcystein snížit jeho hepatotoxický účinek. Zvyšuje množství glutathionu v těle, které je zodpovědné za vazbu volných radikálů.

Při použití hydrochloridu ambroxolu s některými antibiotiky (cefuroxim, amoxicilin, doxycyklin a erythromycin) Příprava zvyšuje jejich koncentrace v tajnosti a sputu.

Pokud současně užíváte přípravek Helpex Breeze a jiné antitusive léky, může to vést k akumulaci hlenu a zhoršení kašle. Tato kombinace může být použita pouze po doporučení ošetřujícího lékaře.

Současná aplikace „Helpeks Breeze“ s některými antibiotiky (tetracyklin, amfotericin B, ampicilin, aminoglykosidu, cefalosporinových) mohou vykazovat redukční účinek obou léčiv. Je velmi důležité, aby tyto prostředky byly čerpány v intervalu dvou hodin.

Při interakci s aktivním uhlím se účinnost acetylcysteinu snižuje.

Používáte-li acetylcystein společně s nitroglycerinem, může to způsobit zvýšení vasodilatačního účinku.

Dlouhodobá léčba histaminem a acetylcysteinem je nepřijatelná, protože může způsobit nepříjemné příznaky (svědění, vazomotorická rýma, bolesti hlavy).

trusted-source[8], [9], [10]

Podmínky skladování

Je velmi důležité udržet Helpex Breeze na místech, které jsou pro malé děti nepřístupné. Teplota vzduchu by neměla překročit +25 stupňů. 

trusted-source[11], [12]

Skladovatelnost

Doba použitelnosti - ne více než čtyři roky. 

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Helpex Breeze" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.