^

Zdraví

Hemomycin

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 15.08.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Populární antibiotikum patřící do skupiny makrolidů. Je to účinné antimikrobiální činidlo.

trusted-source[1], [2]

Indikace Hemomycin

Doporučuje se užívat tento lék během léčby (v kombinaci s dalšími léky) následujících onemocnění:

 1. Infekční onemocnění, která postihují horní respirační trakt a další orgány, včetně tonzilitidy, tonzilitidy, zánětu středního ucha a sinusitidy.
 2. Scarlatina.
 3. Infekční onemocnění, která postihují dolní respirační trakt a další orgány, včetně bronchitidy, pneumonie.
 4. Infekční onemocnění, která postihují orgány urogenitální oblasti, včetně cervicitidy, uretritidy.
 5. Infekční onemocnění kůže a podkožního tuku, včetně dermatózy, impetiga, erysipela.
 6. Borrelióza, známá také jako Lyme nemoc, zejména u pacientů v první fázi onemocnění.
 7. Nemoci, které postihují duodenum a gastrointestinální trakt, včetně onemocnění způsobených bakteriemi Helicobacter pylori.

trusted-source[3], [4]

Formulář vydání

Výrobce vyrábí "Hemomycin" ve třech podobách najednou. V lékárnách si můžete koupit prášek pro suspenze, tablety nebo kapsle. Prášek se používá hlavně při přípravě různých suspenzí (užívaných interně). Má bělavý odstín a příjemnou vůni ovoce.

Kapsule se liší světle modrým odstínem, jsou želatinové, dostatečně tvrdé. Uvnitř je bílý prášek.

Tablety ve fóliovém obalu, konvexní po obou stranách, kulaté, mají namodralý nádech.

V každém z výše uvedených léčiv je aktivní složka dihydrátu azithromycinu.

trusted-source[5]

Farmakodynamika

Antibiotikum azithromycin je vysoce aktivní. Patří do skupiny makrolidů (azalid). Pokud je používán ve velkých dávkách, je účinný proti mnoha bakteriím.

Může být použit v boji proti gram-pozitivních aerobních mikroorganismů (Streptococcus -. Streptococcus pyogenes, Streptococcus pneumoniae, Streptococcus spp, Streptococcus agalactiae, Staphylococcus aureus, Streptococcus viridans), Gram-negativní aerobní mikroorganismy (Moraxella (Moraxella catarrhalis), tyče inflyuenzy (Haemophilus influenzae), Bordetella ( Bordetella parapertussis, Bordetella pertussis), Haemophilus ducreyi, Legionella (Legionella pneumophila), Campylobacter (Campylobacter jejuni), Helicobacter pylori (H. Pylori), Gardnerella (Gardnerella vaginalis), neisseriální (Neisseria gonorrhoeae)) a anaerobní bakterie (Clostridium (Clostridium perfringens), Bacteroides (Bacteroides bivius), Pe tostreptokokki (Peptostreptococcus spp.)), intracelulární mikroorganizmy (Ureaplasma (Ureaplasma urealyticum), Chlamydia (Chlamydia trachomatis), Borrelia (Borrelia burgdorferi), mykoplazmata (Mycoplasma pneumoniae)).

trusted-source[6]

Farmakokinetika

Azithromycin se rychle vstřebává z trávicího traktu, protože je odolný vůči kyselině chlorovodíkové a lipofilní. Pokud přidělíte 500 mg léků za 24 hodin, antibiotikum může být detekováno v plazmě po 2,5 hodiny.

Distribuce látky je také docela dobrá, rychle proniká do orgánů urogenitálního systému, orgánů, které jsou zodpovědné za respirační funkci, různé tkáně, epitelium a prostatu. V tkáních je koncentrace tohoto antibiotika vždy mnohem vyšší než v krvi. Velmi důležitou vlastností této látky je to, že se může v lysosomech hromadit ve velkém množství. Jeho množství má dostatečnou baktericidní účinnost i po pěti až sedmi dnech po podání dávky, takže s pomocí hemomycinu lze provádět krátké kúry.

Toto antibiotikum se vylučuje ledvinami.

trusted-source[7]

Dávkování a aplikace

Dávkování Chemomycinu je standardní: užívá se jednou za 24 hodin (před jídlem nebo po jídle, protože azitromycin nemůže po jídle fungovat tak účinně).

V některých případech (různé nemoci, stav pacienta, nesnášenlivost k určitým lékům) může lékař předepsat jinou dávku. Suspenze na bázi prášku je vytvořena podle tělesné hmotnosti pacienta.

Pro správnou přípravu suspenze je nutné postupně přidávat vařenou (ale chlazenou na pokojovou teplotu) vodu na speciální nálepku v práškové lahvičce. Směs protřepejte, až se získá stejnoměrně bělavá kapalina. Suspenze se uchovává pouze při pokojové teplotě po dobu nepřesahující pět dní. Před použitím protřepejte. Po použití omyjte vodou.

trusted-source[13], [14], [15]

Používejte Hemomycin během těhotenství

Pro léčbu těhotných žen se hemomycin užívá extrémně vzácně a až po diagnóze a jmenování specialisty. Pokud potřebujete předepsat antibiotikum po narození dítěte, pak během léčby žena přestane krmit mu mateřským mlékem.

Kontraindikace

Pacienti s selháním jater a ledvin, nesnášenlivost tohoto antibiotika, je léčivo zakázáno. Nepoužívejte u dětí mladších šesti měsíců (ve formě prášku) a do dvanácti měsíců (všechny ostatní formy).

Pečlivé užívání pacientů s arytmií.

trusted-source[8], [9]

Vedlejší efekty Hemomycin

 1. Nevolnost s zvracením.
 2. Průjem.
 3. Dyspepsie.
 4. Anorexie.
 5. Meleně
 6. Gastritis.
 7. Bolest v hrudi.
 8. Bolení hlavy.
 9. Ospalost.
 10. Úzkost.
 11. Vaginální kandidóza.
 12. Edém Quincke.
 13. Jade.
 14. Úle.
 15. Konceptuální
 16. Fotosenzitivita.

trusted-source[10], [11], [12]

Předávkovat

V případech předávkování hemomycinem se mohou objevit následující nepříjemné příznaky: nevolnost s zvracením, průjem, dočasné zhoršení sluchu. Pro ošetření se žaludek umyje a používají se speciální prostředky.

trusted-source[16], [17]

Interakce s jinými léky

Použití antacid a chemomycinu dohromady může snížit absorpci jeho hlavní složky.

Účinek antibiotika je významně snížen při požití potravin nebo alkoholických nápojů.

Při předepisování azithromycinu warfarinem je nutné sledovat protrombinový čas u pacientů. Pokud používáte jak azithromycin, tak digoxin, zvyšuje se jeho počet v těle.

Možné projevy příznaků, jako je dysesthesia a vazospazmus, v interakci hemomycinu s dihydroergotaminem a ergotaminem.

Společně s triazolamem může azithromycin zvýšit účinnost prvního a snížit clearance. Při použití hemomycinu s nepřímými antikoagulancie, cycloserinem, felodipinem, methylprednisolonem, karbamazepinem a cyklosporinem se může zvýšit jeho toxicita. 

trusted-source[18], [19], [20]

Podmínky skladování

Skladujte antibiotikum Hemomycin se doporučuje na tmavém a chladném místě (teplota vzduchu od 15 do 25 stupňů). Nedávajte malým dětem. 

trusted-source[21], [22], [23]

Skladovatelnost

Lék, dostupný v kapslích, může být skladován po dobu až tří let. Všechny ostatní formy propuštění - dva roky. 

trusted-source[24], [25]

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Hemomycin" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.