^

Zdraví

Hepilor

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 15.08.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Hepilor je analgetikum, dezinfekční prostředek, který se používá k léčbě onemocnění hrdla. Terapeutický účinek je zajištěn vlastnostmi tří účinných látek, které jsou součástí léčiva.

Indikace Hepilor

Léčivo je předepsán pro léčbu infekcí v ústech a krku při nemocech, jako je zánět hltanu a hrtanu a angína, akutní nebo chronické formy, zánět dásní, stomatitidy nebo afty.

trusted-source[1]

Formulář vydání

Přípravek se vyrábí ve formě spreje, stejně jako roztok. Rozprašujte v 50 ml lahvičkách navíc s postřikovačem. Balení obsahuje 1 takovou lahvičku. Roztok je k dispozici také v lahvičkách - objem 100 ml. Jeden balení obsahuje 1 lahvičku, stejně jako odměrku.

Farmakodynamika

Přípravek obsahuje 3 hlavní aktivní složky.

Hexetidin má baktericidní i antifungální vlastnosti. Tato látka účinně ovlivňuje jak aerobní a anaerobní tak i grampozitivní bakterie s gramnegativními bakteriemi. Zároveň výraznou antibakteriální účinek na kmeny anaerobních bakterií, ale aerobní kmeny tohoto účinku je mnohem slabší - v tomto případě je účinek bakteriostatický. Chemická struktura hexeethidinu je podobná chemické struktuře thiaminu (podporuje mikrobiální růst). Proto je antimikrobiální účinek hexeethidinu založen na konkurenční náhradě thiaminu - čímž narušuje vývoj a reprodukci mikroorganismů.

Salicylat cholin má antipyretické, protizánětlivé i analgetické vlastnosti.

Chlorbutanol má analgetický účinek, proto se používá jako anestetikum pro oplachy, komprese a zavlažování.

Farmakokinetika

Účinné látky přípravku Hepilor spadají na sliznici úst, které na něm trvají. Další sekvenční uvolňování těchto léků umožňuje, aby léčivo mělo prodloužený terapeutický účinek.

Dávkování a aplikace

Nedovolte, aby lék pronikl do očí a po proceduře postřikem / oplachováním byste měli asi půl hodiny upustit od vody a jídla. Harmonogram léčby, jakož i délka trvání kurzu stanoví lékař.

Roztok použitý na oplachování by měl být měřen speciálním měřícím kelímkem na 10 ml (asi 2 lžičky) a poté rozpuštěn v teplé vodě (50 ml). Pro den musíte udělat 2-4 máchání. Přípravek nepokládejte. Léčebný kurs trvá 5 dní.

Sprej je určen pro dospělé v dávce 1 postřik při 4-6 r./den. U dětí od 12 let je dávka 1 postřikem 2-3 r / den. Doba léčby by neměla přesáhnout 5 dní.

Pokud se projeví příznaky onemocnění po 5 dnech léčby nebo se objeví nárůst teploty, musíte si vybrat jiný lék.

trusted-source[4], [5]

Používejte Hepilor během těhotenství

Těhotné ženy mohou používat přípravek Hepilor pouze se souhlasem lékaře a pouze v těch případech, kdy přínosy užívání léku převyšují riziko možných komplikací u plodu.

Kontraindikace

Mezi kontraindikacemi k Hepilorovu recepci:

  • Pacient má přecitlivělost na jednotlivé složky roztoku nebo spreje;
  • Řešení by nemělo být podáváno dětem mladším 6 let;
  • Sprej je zakázán pro děti do 12 let.

Vedlejší efekty Hepilor

Příjem Hepilora může způsobit u pacientů některé nežádoucí účinky. V některých případech se objevuje alergie s mírným podrážděním ústní sliznice a vyrážky na kůži. Někdy je u pacientů narušena chuť, stejně jako pocit pachu. Při dlouhodobém užívání léku je možné narušení rovnováhy flóry v ústech a krku.

trusted-source[2], [3]

Interakce s jinými léky

Neužívejte přípravek Hepilor v kombinaci s jinými antiseptickými léky.

trusted-source[6], [7], [8]

Podmínky skladování

Léčivý přípravek je třeba skladovat při teplotách nepřesahujících 25 ˚С. Také by neměla být zmrzlá.

trusted-source[9], [10], [11], [12]

Skladovatelnost

Hepilor v obou formách uvolnění je povoleno používat po dobu 2 let od data výroby.

trusted-source[13]

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Hepilor" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.