^

Zdraví

Herodoterapev

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 20.11.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Girudoterapevt - vysokoškolský doktor s vyšším lékařským vzděláním. Kromě toho terapeuti-hirudologové absolvují povinnou dodatečnou odbornou přípravu v oblasti reflexologie a mají potvrzení o jejich kvalifikaci.

Každý ví, že pijavice jsou používány v medicíně. Mějte na paměti, že prodávající pijavice Duremar v příběhu „The Golden Key, nebo Priklyucheniya Buratino“ řekl: „Máte-li bolesti žaludku ... Pokud máte silné bolesti hlavy nebo ctuchit uši, můžu říct, že upevnit uši půltucet výborných pijavice.“

Pijavci, kteří žijí v přírodních vodních útvarech, nikdo nechybí: pěstují se téměř ve sterilních podmínkách - v bioproduktech. Navzdory tomu, že pijavice „pouštění žilou“ léčitelů byly použity v dávných dobách byla účinnost léčby různých nemocí s pomocí pijavic meditsinskih (Hirudo medicinalis) - hirudotherapy - se nezmenšila dnes.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7]

Kdo je hirudoterapeut?

Jedná se o samostatnou lékařskou specializaci: je to girudoterapevty (nebo hirudologové) zabývající se lékařskými pijavicemi.

Mimochodem, „oddělení“ girudoterapevt - pijavice - představují třídu annelid červů jsou paraziti a řemenem hematophagous (tj živí krví). V jezerech, řekách a bažinách naší planety existuje více než čtyřicet druhů pijavic, ale jen dva z nich se používají k léčbě lidí. Ale oni, stejně jako ostatní krev sání, mají tři čelisti s téměř sto drobnými chitinózními zuby.

Tyto zuby hlad pijavice mělké (doslova milimetrů) kousnutí přes lidskou kůži a saje krev (ne více než 15 ml na jeden zdvih). Během jeho „krupička“ slina pijavice zdůrazňuje se zvláštním antikoagulační látky - polypeptidového hirudin, takže krev nesrazila a pokračuje vytečení po určitou dobu po skončení kousnutí.

Pokud léčí piják, co dělá hirudotherapist?

Co hirudotherapist dělá, to není těžké odhadnout: on používá chuť hladného giruda lékařské zbavit pacientů nemocí. Asi po sto enzymy vylučované slinných žláz pijavic jsou skutečně jedinečné vlastnosti, které zvyšují průtok krve cévami a stimuluje metabolismus, rozptýlit stagnaci v různých tkáních těla, zmírnění zánětu.

Jaké diagnostické metody používá hirudotherapeut? Před zařazením léčebného postupu a jeho trvání stanoví lékař stav pacienta na základě anamnézy a výsledků laboratorních testů.

Jaké testy musíte předat girudotherapistovi? Především je to obecný krevní test. Také je potřeba analýza žilní krve pro fibrinogen (bílkovina, která je základem sraženiny a charakterizuje schopnost sraženiny krev). Bude nutné předat analýzu hematokritu (hematokritu), která poskytne představu o nedostatku nebo přebytku červených krvinek v krvi. Při nízkém hematokritu je hirudoterapie kontraindikována.

Nakonec je potřeba provést analýzu pro protrombinový index, podle kterého hirudotherapist bude vědět, zda má pacient nějaké poruchy krvácení. Souhlasíte s tím, že při jednání s živoucím krevním sáním jsou velmi důležité přesné informace o všech těchto parametrech.

Kromě toho se hirudoterapeut jistě ptal na všechny vaše nemoci, protože mohou být neslučitelné s hirudoterapií. Například, rakoviny, jakož i při onemocněních, jako je hemofilie (poruchy srážení krve), závažné anémie, hemoragické diatéza a přetrvávající hypotenze pijavice terapie je kontraindikováno. Nepokládejte se na služby žen girudoterapevta během těhotenství nebo v kritických dnech.

Místo, kde lékař umístí pijavici, závisí na nemoci a jejím stádiu a je vybráno podle schématu reflexních bodů (akupunkturních bodů) na lidském těle. U jednoho postupu hirudoterapie trvá pět až sedm pijavic. Intenzita léčebného cyklu a jeho trvání hirudotherapist nastaví každého pacienta individuálně, vyhodnocovat všechna data. Jak odborníci poznamenávají, průměrný počet zasedání je sedm až deset a jejich četnost je jednou až třikrát během týdne.

Mimochodem, pijavice se používají pouze jednou: každý postup se provádí s novými "živými nástroji" a použité pijavice jsou zničeny (jako jednorázové stříkačky). Proto není žádným rizikem přenosu infekce z jednoho pacienta na druhé.

Jaké nemoci se léčí terapeut?

Při procesu "práce" pijavice na správném místě přes kožní krevní cévy se biologicky aktivní látky (enzymy) dostanou do těla, které vyžaduje léčbu. Tyto enzymy (destabilase, hyaluronidáza, kolagenáza, kininaza, cholesterolesterasa, atd.), Přispěla k tomu, že krevní oběh v těle pacienta se podstatně zlepšila. Současně, tyto látky se rozpustí sraženiny (trombolytické účinek), zmírnění zánětu, stimulují imunitu, a zvýšit buněčné výživy (trofismus) tkáně a aktivovat jejich ochranné funkce (fagocytóza).

Použití pijavic má pozitivní terapeutický účinek v širokém spektru patologií mnoha lidských systémů a organismů. Zde jsou choroby léčené girudotherapist:

 • serdtsa onemocnění a krevní cévy: srdeční selhání sosudictaya, aterockleroz, stenokardiya, ishemicheckaya onemocnění srdce, kardiockleroz, gipertoniya, hypotenze, varikoznoe žíly trombozy, tromboflebity;
 • zabolevaniya orgány bryushnoy dutina: holetsistit, pankreatit, kolitida, gastritida, duodenit, diskineziya žlučových cest, cirhóza jater, pyelonefritida, mochekamennaya nemoc;
 • urologické onemocnění: prostatitida, cystitida, uretritida;
 • kožní onemocnění: ekzém, furunkulóza, akné, psoriáza, trofické vředy;
 • onemocnění dýchacích orgánů: bronchitida, pneumonie;
 • ENT onemocnění: závratě, akutní sinusitida, otitis, neuritis sluchových nervů;
 • zabolevaniya pohybového aparátu, včetně neurologických: bolesti dolní části zad, artritida, osteomyelitida, ischias, myositidy, ischias, obratle hernie;
 • oční onemocnění: glaukom, keratitida, iridocyklitida;
 • gynekologická onemocnění: děložní fibroidy, cysty na vaječnících a zánět, srůsty, myomy, endometrioz, pridatkov zánět, cervikální eroze, mastitida;
 • endokrinní onemocnění: tyreotoxikóza, diabetes mellitus;
 • alergické onemocnění: neyrodermie, kopřivka, bronchiální astma, vazomotorická rýma.

Nyní víte, kdy jít na girudotherapistu? Kromě toho pomáhá hirudotherapy vyléčení bolesti hlavy jakékoliv etiologie, stabilizovat arterioskleroza mozek se dostat ven z deprese, rychlejší zotavení ze zranění, jak se zbavit celulitidy a dokonce i ke ztrátě některých nadbytečných kilogramů. Ano, existuje celulitida, díky hirudoterapii můžete snížit spasticitu u dětí s mozkovou obrnou.

Poradenství lékaře-girudoterapevta

Od nepaměti je pijavice nejúčinnější a nejbezpečnější způsob léčby osoby. A dnes lékaři po celém světě si uvědomují, že hirudoterapie nejen vyléčí obrovské množství onemocnění, ale má také příznivý účinek na celé lidské tělo, normalizuje metabolismus, zlepšuje spánek a dokonce zvyšuje náladu ...

Víte, jak se pijavice používají v moderní mikrochirurgii? Že během provozu včas připojit všechny cévy (poškozené v důsledku nemoci nebo úrazu), v oblasti operačního pole klade několik pijavice, které se rychle, jak pumpy „vyčerpat“ přebytečnou krev.

Zvláštní rady lékaře-girudoterapevta žen všech věkových kategorií. Pokud má dívka nebo mladá žena rozrušený menstruační cyklus - jděte k hirudotherapistovi: pijavice (uvolněné enzymy) upraví produkci hormonů a obnoví normální cyklus.

Pokud se žena rozhodne stát matkou - jít k hirudotherapistovi: průběh hirudoterapie před počátkem očistí tělo toxinů. Kromě toho léčba pijavicemi může pomoci při léčbě neplodnosti.

Pokud žena vstoupí do stádiu hormonálního přizpůsobení souvisejícího s věkem (vyvrcholení) - kontaktujte hirudotherapista: pravidelná zasedání hirudoterapie zpomalí ztrátu estrogenu. V důsledku toho jsou ženy lépe tolerovány "horkými záblesky", cítí se bujnější a vypadají více externě.

Tip-girudoterapevt lékař all: Při překonávání s pocitem bezmoci v nemoci, neměli byste zanedbávat obrovskou výhodu, že může přinést pijavici nejdražší, že máte - zdraví.

Mimochodem, Světová společnost hirudologů před více než 20 lety uznala lékařskou a léčebnou pijavici jako plný terapeutický prostředek. V červnu 2013 bylo sozdano Mezhdunarodnoe obschestvo girudoterapevtov a girudologov (International Society of Hirudotherapeutists a Hirudologists, ISHH). A v září 2013 uspořádala Moskva první světový kongres hirudoterapie, kdy girudoterapeuti z 19 zemí diskutovali o použití pijavic v moderní klinické praxi.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.