^

Zdraví

Homeopat

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 20.11.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Léčba homeopatickými léky provádí pouze homeopati - doktor, který má nejen základní klinickou specializaci, ale i další vzdělávání v metodách homeopatické terapie s příslušným osvědčením o způsobilosti. Je třeba poznamenat, že čím déle trpí homeopat, tím rozsáhlejší jsou jeho znalosti a zkušenosti a praktické dovednosti umožňují vyřešit nejtěžší problémy pacientů.

Již před naší dobou řekla slavná řecká léčitelka Asklepiad, že nejlepší lék na horečku je ... Samotná horečka.

Homeopath

Pokud běžné symptomatické terapie (alopatie) usměrňuje veškeré své úsilí, aby se zbavilo projevů onemocnění, homeopat se snaží aktivovat vnitřní schopnosti a systémy adaptace organismu a léčit ho. V homeopatii se má za to, že onemocnění je reakcí těla na negativní faktor a symptomy jakýchkoli onemocnění jsou projevem boje organizmu s onemocněním a jeho příčinami. A tato reakce je vždy individuální. Závisí na mnoha faktorech, včetně dědičnosti, věku, ústavních rysech těla a jeho fyziologických schopnostech.

Hlavním postulátem alternativního terapeutického systému - homeopatie - "stejně jako to zachází." To znamená, že k léčení nemoci musí pacient dávat látku, která způsobuje stejné příznaky. To je jen dávka této látky by měla být mikroskopická.

trusted-source[1], [2]

Kdo je homeopat a jaký druh onemocnění léčí?

Homeopatické přípravky v těle se nehromadí, nezpůsobují alergie a prakticky nedávají nežádoucí účinky. Tyto terapeutické látky v jejich složení obsahují různé minerály, chemické sloučeniny, kovy, léčivé rostliny, produkty živočišného původu a dokonce i ultra-malé dávky toxinů.

Když je člověk v lékárně doporučit jakoukoli homeopatický lék (se zmiňovat o jeho přirozenosti a neškodné), skutečný homeopat považuje za podvod a porušení základních principů tohoto léčebného postupu.

Kdy mám jít na homeopat?

Jak ukazuje praxe, nejprve byste měli jít do homeopatu, když jsou vyčerpány všechny možnosti tradiční terapie a nemoci ustupují. A jak říkají homeopati, často jsou léčeni pacienty, kteří ztratili veškerou naději na léčbu. Někdy je tato návštěva příliš pozdě kvůli nezvratnosti patologických procesů. A pak si beznadějně nemocný člověk může slyšet: "No, proč jste předtím nepřišel k homeopatu, protože bychom vám mohli pomoci ..."

Vzhledem k tomu, že homeopatické přípravky nezpůsobují alergie, měli byste kontaktovat homeopat, pokud jde o zdraví dětí, těhotných žen a lidí náchylných k alergickým reakcím, včetně léků. Vzhledem k tomu, že homeopatické léčení znamená zlepšení zdravotního stavu, je obzvláště vhodné použít k léčbě dětí se sníženou imunitou, které se často nemocí.

Jaké testy mám vzít, když půjdu do homeopatie?

Typicky, pacienti jsou odesílány na recepci homeopata ne s prázdnýma rukama, a má na sobě nebo lékařské karty, nebo výpis z anamnézy a výsledků klinických testů (krev, moč, biopsie), údaje o rentgen, ultrazvuk, MRI, atd. A pokud lékař nestačí, zjistí, jaké testy projít při oslovení homeopatu.

Pokud osoba nechodí k pravidelnému léčebnému ústavu o své nemoci, je nutné předložit testy, podstoupit vyšetření nebo se poradit s odborníkem. Za prvé, vy sami budete vědět, na co musíte léčit. Za druhé, homeopatický lékař potřebuje klinická data, aby přesně sledoval průběh léčby a dynamiku onemocnění.

Jaké metody diagnostiky používá homeopat?

Homeopatický způsob léčby se významně liší od obecně přijímané alopatické metody a pro úspěšné léčení pacienta je mimořádně důležitá fáze odhalení nejpřesnějšího seznamu znaků a stavů projevů patologie. Je to úplný obraz příznaků pacienta, který mu umožní najít správný homeopatický lék.

Kromě obvyklého vyšetření pacienta, diagnostické metody, které používá homoeopathist zahrnují detailní objasnění specifických rysů ústavy a psychický stav pacienta. Zde je homeopat zeptá pacienta o tom, co byl nemocný jako dítě, co očkování udělal to, co poranění nebo chirurgický zákrok, trpěl neduhy svých rodičů nebo dětí. Lékař bude dotazovat, jak člověk jí a spí, jako reagovat na měnící se roční období a povětrnostních podmínkách, které využijí nese ... Na všech těchto údajů, bude odborník provést komplexní analýzu zdravotního stavu, odhalit specifika onemocnění, a teprve pak se léčebný plán a vypíše odpovídající lék.

Co dělá homeopat?

Po stanovení nebo objasnění klinické diagnózy pacienta předepisuje homeopatický lékař léčbu a vybírá potřebnou léčbu. Účinnost léčby přímo závisí na správném výběru léčiva, kterou odborník určí, s ohledem na všechny charakteristiky organismu konkrétního pacienta.

Homeopat navíc monitoruje průběh léčby ve všech svých stádiích a v případě potřeby upravuje dávkování léků a často se uchýlí k zrušení některých prostředků a jmenování dalších.

Jaké nemoci jsou léčeny homeopatem?

S homeopatie není léčbě nemocí, které vyžadují naléhavé operaci a akutní infekční onemocnění, duševní a pohlavní nemoci, některé metabolické onemocnění (např, cukrovka závislá na inzulínu nebo štítné žlázy - hypotyreóza). Jako hlavní metodu léčby homeopatie není použitelná pro rakovinu.

Takže, jaké choroby zachází homeopat:

 • gastrointestinální onemocnění (gastritida, cholecystitida, pankreatitida, enteritida, kolitida, peptický vřed žaludečních a duodenálních vředů, střevní dysbióza, slinivky břišní a onemocnění jater, cholelitiáza, biliární dyskineze cest);
 • onemocnění srdce (srdeční selhání, ischemická choroba srdeční, arytmie, angina pectoris, kardiovaskulární onemocnění, hypertenze);
 • Cévní onemocnění (křečové žíly, kapilární léze, endoartritida, ateroskleróza);
 • onemocnění páteře a kloubů (osteochondróza, herní disk, deformující artróza, polyartritida);
 • onemocnění dýchacího systému (bronchitida, bronchiální astma, chronická pneumonie, emfyzém);
 • ENT onemocnění (tonzilitida, sinusitida, tracheitida, adenoiditida, rinitida, pollinóza, polypy, otitis);
 • kožní onemocnění (alergická dermatitida, ekzém, neurodermatitida, psoriáza);
 • gynekologické poruchy (endometriózu, fibroidy, děložní fibroidy, cysty na vaječnících a dysfunkce, drozd, mastitidy a prsu cysty, neplodnost);
 • urologické onemocnění (uretritida, pyelonefritida, cystitida, prostatitida, adenom prostaty);
 • patologii endokrinního systému (adrenální onemocnění, autoimunní stomach, hormonální poruchy související s věkem);
 • psycho-neurologické a polyethologické poruchy (vegetativní vaskulární dystonie, bolesti hlavy, závratě, diencefalický syndrom, neurózy);
 • jakákoli forma alergie;
 • dětské nemoci (enuréza, diatéza);
 • rychlá únava, syndrom chronické únavy, nespavost;
 • posttraumatické stavy.

Poradenství homeopatického lékaře

Zakladatel homeopatie, Christian Friedrich Samuel Hahnemann řekl, že „nejvyšší ideál lék je rychlý, jemný a poslední obnovení zdraví či nemoci odstranění a zničení v celém rozsahu od nejkratší, nejspolehlivější a bezpečným způsobem.“ A dnes klasický homeopati dodržují základní zákony formulované Hahnemannem:

 • léčba probíhá v souladu s určitými zákony stanovenými v přírodě;
 • vyléčení těchto zákonů je nemožné;
 • neexistují žádné nemoci jako takové, jen nemocní;
 • choroba je stav dynamické povahy a lék musí být stejný;
 • v každém stadiu onemocnění potřebuje pacient pouze jeden lék. Pokud se tento lék nenachází, nemůže být vyléčen, ale může se dočasně ulevit.

Léčba homeopatií je účinná při chronických onemocněních, a pokud se na ně seznámíte včas, můžete je vyléčit.

Poradenství homeopatického lékaře těm, kteří užívají homeopatické léky:

 • Při léčbě homeopatie nemůže pít kávu (včetně rozpustné), a jíst potraviny, které mají kofein: (. Pepsi-Cola a další) tmavé čokolády, zelený a černý čaj a nápoje na bázi koky.
 • Při léčbě homeopatie byste neměli používat léčivé bylinky, zejména mátou. Mincovna neutralizuje působení homeopatických léků.
 • Při léčbě homeopatie je třeba se vyvarovat silného stresu, duševního nadměrného pocitu a nedostatku spánku.

Souhlaste, ne tak nemožné podmínky ... Kromě toho vás homeopat může skutečně zachránit před onemocněním, a to nejen z jeho vnějších projevů a bolesti.

trusted-source[3], [4], [5], [6]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.