^

Zdraví

Hydrocolonoterapie

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.11.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Hydrocolonoterapie - čistící postup, který se provádí ve zdravotnickém zařízení podle zavlažování tlustého střeva plynulejší a má příznivý vliv na organismus (především tenké střevo, ledviny, játra).

První zmínka o takové očistě je nalezena ve starých Egypťanech, kteří používali duté rákosí jako analog moderních nástrojů. V 20 letech minulého století se ve Spojených státech objevily přístroje pro léčbu chronické zácpy, kožních onemocnění a odstranění plynatosti. Prototypy moderních nástrojů byly docela primitivní, ale navzdory tomu získaly díky vynikajícímu terapeutickému efektu popularitu.

Vývoj farmakologie během 50 let, zejména laxativ a antibiotik, snížil poptávku po purifikačním postupu. Nicméně léky měly řadu vedlejších účinků, které často způsobovaly závislost a nebyly vhodné pro pacienty s prodlouženými poruchami trávení.

Po období zapomnění se hydrokolonoterapie v 80. Letech vrátila k obdivu. Posledních 15 let se metoda umytí částí tlustého střeva stala populární na Ukrajině. Tato technika umožňuje zlepšit celkový stav těla, zbavit se trávicích problémů, snížit hmotnost, pokud neexistují žádné kontraindikace k této metodě.

trusted-source[1], [2]

Hydrocolonoterapie: klady a zápory

Módní a populární čisticí technologie má vášnivého soupeře. To je způsobeno skutečností, že na Ukrajině se postup provádí častěji v kosmetických soukromých pokojích, spíše než v profilových kancelářích. Proto se zvyšuje riziko získání nekvalifikovaného a nekvalitního čištění. Musíte předepsat nebo zakazovat střevní zavlažování, protože můžete být absolutně zdravé a nepotřebujete intravaginální oplachování.

Názor lékaře - hydrokolonoterapie pro a proti: 

 • lékaři jsou často skeptičtí ohledně konceptu strusky a kongescí stoliček stolice ve střevech, což posiluje myšlenku se závěry patologů; 
 • je obtížné volat postup přirozený a fyziologický. Přívod vody k řiti není přírodní jev; 
 • použití odvarů, enzymatických přípravků je plné nerovnováhy ve střevech způsobené vyluhováním užitečné mikroflóry; 
 • Intra-sanitární proceduru může provádět pouze kvalifikovaný odborník. Manipulace je prováděna náhodně, řízená pocity pacienta a vizuální pozornost lékaře. Tlusté střevo má přechody 90, takže zdravotnický pracovník musí mít odpovídající kvalifikaci. V případě divertikulózy je riziko poškození střevní stěny hadicí velkou; 
 • hydrokolonoterapie je nepostradatelným způsobem přípravy pacientů před studiem tlustého střeva nebo chirurgického zákroku. Enomy, diety, laxativa jsou v tomto případě neúčinné a souhrnně jsou pacienty těžko přenášeny.

Je třeba poznamenat, že pozitivní výsledek hydrokolonoterapie ukazuje, jak se zbavit chronické anální praskliny. Tvorba patologie je spojena s křečemi análního sfinkteru. V procesu purifikační terapie se svěrač uvolňuje, zbaví se hlenu a normalizuje funkci vylučování - fixuje výsledek.

Indikace pro hydrokolonoterapii

Zdraví lidského těla závisí na hladkém fungování střeva. Snacking na cestách, nevhodné stravování, odčervení, psychoemotional faktor vedou ke stagnujícím jevům a ucpání střeva produktem rozpadu, fermentace, jedů apod.

Hydrocolonoterapie pomáhá vyčistit stěny tlustého střeva od stolice, jejichž hmotnost někdy dosahuje 25 kg. S takovým zatížením není jen těžké chodit, ale je také hrozné žít: nezaviněné produkty se stávají jedem, otravou krve a vnitřními orgány. První známky intoxikace - pomalý stav, snížený výkon - naznačují potřebu vyčištění trávicího systému.

Indikátory hydrokolonoterapie pro použití: 

 • poruchy stolice (zácpa / průjem); 
 • problémy s hmotností (obezita); 
 • přítomnost dyskineze; 
 • hemoroidy ve fázi remise; 
 • otravy v důsledku nepravidelností střev; 
 • gynekologické nemoci (eroze, vaginitida); 
 • snížená imunita (zvýšené případy respiračního / virového poškození, kožní vyrážky); 
 • narkotické / alkoholické nebo otravy jedy; 
 • migrény; 
 • kožní problémy (tvář nebo tělo); 
 • bolest v dolní části zad; 
 • nadýmání; 
 • zánětlivých procesů v prostatě.

Výhody hydrocolonoterapie

Čím je váš osobní seznam zdravotních problémů širší, tím je pochopitelnější pravda, že jedno čištění střeva bude málo. Je nutné udržovat a léčit s rozumnou výživou (vyrovnanou pro váš konkrétní případ), fyzickou aktivitou, pozitivním myšlením.

Hydrocolonoterapie, jako součást preventivního účinku, normalizuje trávení, zlepšuje pokožku, zlepšuje funkci gastrointestinálního traktu a podporuje tok energie. Maximální výsledky tohoto postupu získávají pacienti s obzvláště působivým počátečním seznamem onemocnění.

Výhody hydrocolonoterapie jsou: 

 • detoxikace - stažení toxických látek z tlustého střeva; 
 • normalizace stolice a tvorby stolice, příznivý účinek na motilitu střev; 
 • korekce imunity - lymfatický systém, který plní úlohu "odpadních vod" v těle, má výstup do střevní sliznice. S přilnavostí fekálních hmot ke stěnám střeva přirozeně vznikají problémy. Intercelulární interakce lze obnovit díky purifikační terapii; 
 • obnovení mikrocirkulace orgánů peritonea - léčba se vyrovná se stagnujícími jevy ve střevech, které negativně ovlivňují přívod krve vnitřních orgánů; 
 • ztráta hmotnosti.

Pokud jde o tenké střevo a játra, voda se během procesu čištění nedostává do nich. Střídání teplé a chladné mycí tekutiny přirozeně způsobuje spontánní čištění tenkého střeva, jater a ledvin.

Příprava na hydrokolonoterapii

Pro dosažení hmatatelných výsledků pomáhá přípravu na hydrokolonoterapii přinést organismům nesporné výhody.

Za prvé, tři dny před zahájením postupu by měl omezit příjem živočišných tuků. Kategoricky zakázáno - pečivo s otrubami, chléb na žitné mouky, fazole, zelí, zeleninu a ovoce v čerstvé formě, stejně jako alkohol a nápoje sýtené oxidem uhličitým. Přednostně jíst kaše na vodu - pšenice, rýže, ovesné vločky, pohanky. Jsou přijatelné ryby s duženým virem a dužená masa. V těchto dnech je vhodné jíst řepu s rostlinným olejem, vařená. Z nápojů je dovoleno - domácí jogurt, nízkotučný kefír, džus bez cukru a bylinný čaj.

Za druhé, dva dny před čištěním hardwaru se odebírají aktivované uhlí a espumizan 3p / den pro 2 tablety.

Za třetí, před zasedáním by nemělo nic jíst. Poslední jídlo by mělo být provedeno nejméně 4 hodiny předem.

Hydrokolonoterapie může přinést nepohodlí ve formě mírné nevolnosti a slabosti, která rychle prochází. Nepríjemné pocity ze střeva se obávají, obvykle za několik hodin. Normalizujte stav teplým čajem a zahřejte žaludek.

Postup hydrokolonoterapie

Čištění střeva metodou hardwarové expozice je bezpečná, efektivní a bezbolestná technika. Je pravda, že tam jsou milenci domácího čištění, které používají k praní solené vody, přijaté dovnitř. Tato metoda je přirozenější než hardware. Na druhé straně je hydrokolonoterapie prováděná na klinice nejúčinnější, protože zavlažuje všechny části tlustého střeva. Čištění v domácnosti na podporu vody podél trávicího traktu vyžaduje vývoj speciálních cvičení, jejichž kvalita je odhadována samotným umělcem.

V procesu hardwarové techniky může dojít k mírnému nepohodlí. Kromě moderního vybavení po celou dobu vašeho pobytu budete lékařem. Strukturovaná voda (například laser) se používá jako roztok, léčivé látky, saprofytické mikroorganismy nebo bylinné odvarky. Tato řešení vám umožní vyhnout se komplikacím a co nejpříjemnějšímu postupu. Začátek čištění je doprovázen jemnou masáží břicha a po hydrokolonoterapii má pacient pocit úžasné pohody.

Přístroje pro hydrokolonoterapii

Čisticí čisticí prostředky jsou vyráběny po celém světě. Ukrajinský aparát pro hydrokolonoterapii "MIT-KT" byl vytvořen pod záštitou All-ukrajinského sdružení fyzioterapie a balneologie.

Účinek domácího vybavení je založen na klasické metodě zavlažování střeva. Pod vlivem mírně ohřáté vody se odstraní nečisté částice potravin, patogeny, hlien, jedy a výkaly z povrchu sliznice tlustého střeva.

Ukrajinští inženýři dodali zařízení know-how. Voda pro terapii je vystavena ultrafialové dezinfekci a použití červeného paprsku a magnetu dává kapalnému médiu speciální léčebné vlastnosti. Takové aktivní roztok se přivádí do střev s přerušovanými otřesy.

Po Intrakavitární manipulace „MIT-CT“ Pacienti se zbavit toxinů, obnovit rovnováhu celého těla, harmonizují stav mikroflóry, normalizují stolici, posílení imunity, zlepšení hormonů, vitamínů a enzym pozadí.

trusted-source[3]

Hydrocolonoterapie pro hubnutí

Techniky, které vám umožní ztratit tyto extra libry, lze rozdělit na: 

 • dietní - kontrola hmotnosti úpravou stravy; 
 • fyzicky posilované školení; 
 • kosmetická - medová masáž, zábaly, křoviny atd .; 
 • normalizace metabolických procesů (včetně metabolismu).

Nejúčinnějším způsobem, který přináší zřetelný a trvalý výsledek, je hydrokolonoterapie pro snížení tělesné hmotnosti. Po prvním setkání se můžete zbavit 2 až 15 kg. Hmotnosti.

Postup umožňuje zvýšit rychlost metabolismu v těle, stahovat nahromaděné "usazeniny" tlustého střeva po celé roky. Je třeba si uvědomit, že snížení tělesné hmotnosti není způsobeno spalováním tuku, ale jako výsledek čištění z trosek.

Je také nutné si představit, že je možné dosáhnout stabilního výsledku po dokončení mycího kurzu. Ve snaze dosáhnout harmonie za každou cenu bude hydrokolonoterapie rychlou a spolehlivou metodou. Nicméně, pro změnu chuti v jídle ještě muset, jinak se váha vrátí jako "zablokování" střeva.

Jak je hydrokolonoterapie?

Pacient je pohodlný, ležící na zádech nebo na boku, a uvolňuje se. Před zahájením sezení doktor provádí snadnou masáž břicha, aby aktivovala střeva.

Čisticí roztok (normální / strukturovaná voda, bylinná infuze atd.) Se injektuje do tlustého střeva. Je třeba poznamenat, že špičky na hadici jsou jednorázové, takže se nemusíte obávat infekce.

Zařízení je navrženo tak, aby odpadní voda s obsahem střev (výkalů, zbytků potravin atd.) Procházela speciální hadicí v uzavřeném obalu. Během zasedání se odstraňují nepríjemné pachy. Veškerý postup s vámi je odborník, který sleduje, jak probíhá hydrokolonoterapie, po intraabdominálním tlaku a pocitu pohodlí.

Session trvá průměrně půl hodiny. Počet postupů se přiděluje individuálně podle výsledků předběžného přezkoumání. Kurz se pohybuje od tří do deseti procedur.

Domácí hydrokolonoterapie

Čištění střeva lze provést doma. Chcete-li to udělat, vyberte si den bez problémů, abyste si mohli odpočinout a nikam nepřecházet. Varujte své členy domácnosti, aby neodváděli pozornost od hydrokolonoterapie.

Vezměte objem vody rovný dvěma litrům a zahřejte na teplotu 40 ° C. Přidejte do kontejneru 3 hodiny. Lžíce mořské soli (z Karlových Varů nebo běžného kuchařství). Slaný roztok není absorbován ve střevech, ale propláchne slizniční membránu. Laxativum může být zvýšeno večerním podáním 2 dílů síranu hořečnatého (25 g na 200 g vody).

Ukončení čištění čreva nebo domácí hydrokolonoterapie vyžaduje pití slané vody v malých porcích. Důležitá podmínka - nejedzte na noc, protože od rána nemůžete jíst ani nic pít. Výsledek čištění se kontroluje čistotou vody během vyprazdňování. Takové čištění lze provést 3-5krát jednou / dvoudenní přestávkou.

Po hodině po umytí se doporučuje jíst vařenou rýži nebo ovesné vločky na máslo.

Hydrocolonoterapie doma

Před použitím jakýchkoli metod čištění konzultujte s lékařem.

Tradičně je hydrokolonoterapie v domě podporována fyzickými cviky, které pomáhají slané vodě pohybovat po zažívacím traktu. Doporučuje se, abyste je dobře zvládli předem, takže v den čištění neztrácejte čas a pozornost.

Takže: 

 • otevření pyloru, plnění 12. Střeva - postavte se mezi nohama 30 cm, spojte prsty rukou, otočte dlaně ke stropu a zvedněte ruce nahoru. Vyrábíme 4 svahy vlevo / vpravo; 
 • průchod vody do tenkého střeva - také IP. Vyrovnejte pravou ruku před sebe a ohněte levou ruku a dotkněte se palce a ukazováčku klíční kosti vpravo. Otočte se doprava a vzadu a vezměte ohnuté rameno zpět co nejvíce dozadu. Podívejte se na prsty své natažené ruky. Vraťte se a opakujte to samé o druhé straně, vlevo. Proveďte 4p; 
 • postupování vody v tenkém střevě - stát nebo ležet a otáčet celé tělo vpravo / vlevo. Je důležité vidět v otočení patu opačné nohy; 
 • přechod roztoku z tenkého na tlustého střeva - squat, vzdálenost mezi chodidly 30 cm. Levé koleno je na podlaze ve středu pravé nohy. Posaďte se na levou patu a ruce zašroubujte do zámku pravého kolena. Otočte tělo doprava, stisknutím kolena pravé nohy do břicha. Pak změňte nohy. Proveďte 4p.
 • Na konci každého cvičení: vylezte ponořenými ponožkami a prudce se přesunete na úplnou zastávku. Všechny pohyby jsou 10-15 sekund.

Hydrokolonoterapie se provádí podle schématu - vypil roztok soli, cvičil, šel na toaletu.

Hydrocolonoterapie pro děti

Podle některých lékařů je hydrokolonoterapie u dětí mladších 16 let kontraindikována. Pokud má dítě problémy s defekací, alternativní metodou bude použití čisticí klystýru.

Ačkoli existují přívrženci hardwaru a batohem. Zbavit alergie, chronickou gastritidu, dysbacteriosis a žlučových cest dyskineze u mladých pacientů může být dosaženo pouze prostřednictvím zavlažovacího postupu střev. U některých klinik se hydrokolonoterapie provádí i u tříletých dětí.

Samozřejmě, že použití této techniky by mělo být založeno na předepisování ošetřujícího lékaře, mělo by mít vážné odůvodnění ve formě přesné diagnózy a získat souhlas od rodičů.

Kontraindikace k hydrokolonoterapii

Lékař by měl předepsat postup čištění po důkladném vyšetření. Pouze v tomto případě je možné vyhnout se exacerbaci chronických onemocnění a nepoškozovat tělo.

Kontraindikace hydrokolonoterapie jsou následující: 

 • onemocnění srdce; 
 • komplikace anémie; 
 • intracavitární krvácení; 
 • cirhóza jater; 
 • těhotenství; 
 • přítomnost kýly; 
 • problémy s ledvinami; 
 • divertikulóza; 
 • maligní nádorové procesy; 
 • závažný průběh hypertenze; 
 • značné ztráty krve; 
 • exacerbace hemoroidů; 
 • poškození střevní stěny; 
 • polypy ve střevě; 
 • kolitida v akutní fázi; 
 • Crohnova choroba; 
 • ulcerózní kolitida nespecifického typu; 
 • vnitřní pojivové procesy; 
 • rektální patologie; 
 • období remise po operaci.

Účinnost postupu závisí na správnosti přípravku, včetně změn stravy a příjmu léčivých látek. Odpovídající opravy provádí ošetřující lékař.

trusted-source[4], [5], [6]

Výživa po hydrokolonoterapii

Pokud se rozhodnete a vyčistite střeva, jste připraveni zachovat zdraví těla v budoucnu. Prvním krokem bude správná výživa po hydrokolonoterapii. Budeme muset žít na principu odděleného jídla, abychom zabránili procesům fermentace v zažívacím systému. Je lepší se vzdát sladké pečení. Tuk, těžké potraviny by měly být také vyloučeny. Nezneužívejte produkty, které způsobují nadýmání a těžkou tvorbu plynu (např. Luštěniny, zelí).

Tělo po samotné terapii nechce jíst škodlivé jídlo. Proto ve stravě bude čerstvá zelenina / ovoce, přírodní jogurty, džusy a bylinné odvarky bez cukru. Sladké hlavy mohou být doporučovány jíst med, který musí být také skutečný.

Hydrokolonoterapie a změna stravy po tom, co je lépe tolerována na jaře nebo v létě, kdy je stůl plný zahradních a zahradních potřeb.

Dieta po hydrokolonoterapii

Jak chcete získat to, co chcete, hned a s minimálním úsilím. Úžasná úleva od hmotnosti dává hydrokolonoterapii. Téměř okamžitá ztráta hmotnosti 10 nebo dokonce 25 kilo bude vyžadovat trochu úsilí od pacienta po sérii postupů.

Kromě racionální výživy obsahuje stravování po hydrokolonoterapii i použití komplexů, které obnovují rovnováhu střevní mikroflóry. Pro tento účel se dokonale hodí probiotická symbiotika obsahující kmeny živých bakterií. Průběh užívání léku je měsíc s denním dávkováním - jeden sáček.

Je třeba si uvědomit, že při výsevu užitečné mikroflóry byste neměli pít alkohol, silné nápoje (kávu, čaj), pečivo a cukrovinky a čokoládu ve velkém množství.

Kde mohu získat hydrokolonoterapii?

Zařízení na zavlažování tlustého střeva na Ukrajině je nakupováno většinou soukromými klinikami a kosmetologickými místnostmi. Při výběru kliniky věnujte zvláštní pozornost seznamu dostupných lékařských a zdravotních programů, kvalifikaci zdravotnického personálu a možnost vyšetření před zahájením zasedání.

Kde mohu získat hydrokolonoterapii v Kyjevě? Na území městské hydropathické kliniky v salonu "Aqua-Vit" je k dispozici celé oddělení. Autorské metody, dvanáctileté zkušenosti zaručují jemné čištění tlustého střeva a jater. Před začátkem terapie je konzultace s proktologickým lékařem povinná. Tato úroveň bude identifikovat dostupné odborné kontraindikace postupu přímo do vnitřních stěn nebo doporučují použití speciálních čisticích prostředků v průběhu zasedání (biokokteyl, minerální vodu, sorbentů, bylinné léky, a podobně).

Čištění hardwaru provádí vysoce kvalifikovaní pracovníci na moderních zařízeních s implementací hygienických a hygienických standardů. Pacientům je poskytováno jednorázové prádlo, stejně jako dezodoranty a speciální soupravy pro hydrokolonoterapii (hadice na jedno použití, trysky, obaly na boty a plechy). Samotné zařízení je vybaveno dvěma kanály pro přívod kapaliny, které umožňují současně aplikovat dvě kompozice (například minerální voda a bylinný odvar).

Kam jít hydrokolonoterapie?

Pokud jste v poloze volby, kam jít do hydrokolonoterapie, měli byste upřednostňovat úzce specializovanou instituci a ne pochybný kosmetický salon.

Pečlivě prostudujte stránky zdravotnického zařízení, přečtěte si recenze, rady a doporučení odborníků, položte své dotazy online nebo v telefonním režimu. Na seznamu je k dispozici jasná přednost proktologa.

Po vyjasnění všech nuancí zůstává stanovení cenových návrhů a seznamu služeb zahrnutých do procedury čištění, zásob a dalších.

Adresy, kde můžete navštívit hydrokolonoterapii v Kyjevě

Na základě zpětné vazby od vděčných klientů a řady dalších programů léčby lze doporučit několik specializovaných institucí. Adresy hydrokolonoterapie v Kyjevě: 

 • Salon "Aqua-Vita" - st. Popudrenko, 34. Čištění se provádí postupně podle jednotlivých programů (dietní, bylinná medicína, antiparazitární program, SPA-péče, respirační gymnastika apod.); 
 • Vědecké a lékařské centrum "Know Hau Med" - 8, Heroiv Stalingrada av., Budova 8. Poskytuje širokou škálu diagnostických, laboratorních studií, konzultací kvalifikovaných lékařů a také komplexní techniky zlepšující zdraví; 
 • "Hlavní nemocnice" - st. Lepse, 4a (na území "kliniky Hippocrates"). Hydrokolonoterapie se provádí na certifikovaných zařízeních. Postup lze kombinovat s rektální injekcí ozón-kyslík.
 • Léčebné a rehabilitační centrum. V.T. Gutsa to s tím. Kapitanivka, Sovetskaya, 4 (okres Kyjev-Svyatoshinsky), nabízí jedinečnou příležitost spojit procedury zlepšující zdraví s odpočinkem mimo město. Je k dispozici obrovský seznam programů léčby. Velkou výhodou centra je možnost ubytování s dětmi, poskytované výhody, stejně jako dobrá infrastruktura (dětské hřiště, bazén). Mezi novinkami instituce bych rád zmínil thalasoterapii a kryosaunu.

Hodnocení hydrokolonoterapie

Touha být krásná jak zvenčí, tak zevnitř přemisťuje přívržence střevní čistky. Většina těch, kteří absolvovali zavlažovací proceduru ve specializovaném centru pod dohledem příslušného lékaře, poznamenávají kladné výsledky prakticky z prvního zasedání. Obdivovatelé metody doporučují, abyste pečlivě ošetřovali volbu kliniky, abyste ji později nevymýšleli.

Kvalitativně provedené revize pacientů s hydrokolonoterapií se projevují světlem, zvýšenou energií, zlepšení pleti, normalizací gastrointestinálního traktu. Mnoho lidí věnuje pozornost potřebě dodržovat normy zdravé výživy před a po zasedání, které je třeba konzultovat i odborníkem.

Pokud jde o negativní zkušenosti, vztahuje se na pacienty s citlivou sliznicí tlustého střeva. Hydrocolonoterapie v některých případech vedla k exacerbaci hemoroidů, což je porušení stolice. Na základě negativní zpětné vazby můžete učinit jednoznačný závěr - před zahájením postupu je třeba zkontrolovat kontraindikace.

Ceny a ceny hydrokolonoterapie

Náklady na čištění dvojtečky závisí především na použitém roztoku, na "sofistikovanosti" přístroje a na potřebných spotřebních materiálech (jednorázových tryskách).

Ceny za hydrokolonoterapii v salonu "Aqua-Vita" se liší podle typu čistícího média. Základní postup lze provést strukturovanou vodou, fytopreparací, minerálním roztokem, sorbentem nebo složkou obohacenou mikroflórou. Náklady se pohybují mezi 145-285 UAH / sezení.

Vědecké a zdravotní středisko "Know How Med" nabízí svým pacientům zavlažovací kurz se slevou 375 UAH / 5 procedur. Ve stejné době, cena jedné sezení je 250 UAH s domácími trubkami, 300 UAH s německými protějšky.

V léčebném a rehabilitačním centru. V.T. Chaty od ambulancí trvat 150 UAH za sezení, a od zaplacených - 100 UAH.

Hydrocolonoterapie náklady

Hydrocolonoterapie Náklady na proceduru se skládají z ceny doplňkových služeb. Například, v "Know How Honey" lékařské konzultace, což je přístup k postupu, pomocí biophoton skeneru vás bude stát 190 UAH. Na žádost konce kurzu můžete projít kolonizací střevní flóry, jejíž zasedání stojí 60 UAH.

Ceny za metody čištění hardwaru jsou v průměru asi 300 UAH. Před nahráváním na hydrokolonoterapii nezapomeňte uvést, co je zahrnuto v ceně zasedání, jaké spotřební materiály se používají, jaké množství by mělo být na konci kurzu odstraněno. Po ošetření praní nekončí. Může být nutné, aby se obnovily mikroflóra ve střevě speciálních látek.

Čím více informací máte před zahájením terapie, tím méně frustrace, překvapení a lítostí vás čeká.

Hydrokolonoterapie je individuální a vědomá volba každé osoby, jejíž pozitivní výsledek z velké části závisí na vlastní gramotnosti a kvalifikaci lékaře.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.