^

Zdraví

Hygiena

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 15.08.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Hygiena je kvalitní rychle působící anti-nitová léčiva, stejně jako vši a vši.

trusted-source[1]

Indikace Hygiena

Hlava a pubikální pedikulóza (vši).

trusted-source[2], [3]

Formulář vydání

Tento léčivý přípravek je dostupný v 120 ml injekčních lahvičkách.

Farmakodynamika

Hlavní složky permethrinu jsou syntetické pyrethroidy, které mají slabou toxicitu a účinné insekticidní vlastnosti. Proto působí jako neuromuskulární toxin, neovlivňuje toxické účinky těla. Trvání insekticidního účinku permetrinu je poměrně krátké, protože pod vlivem vzduchu brzy zmizí - tím se zabrání riziku akumulace této látky.

Detergent působí jako kombinace sodné soli alkyl-lefosíranu a alkylamidů mastných kyselin, což dává produktům pěnovou formu loužení. Je třeba poznamenat, že tato látka nemá na pokožku dráždivý účinek.

Zrychlení procesu oddělení nití od vlasů nastává pod vlivem kyseliny octové. Tato látka kombinuje insekticidní a detergentní vlastnosti.

Farmakokinetika

Permethrin není absorbován do oběhového systému.

Dávkování a aplikace

Lék je určen k externímu topickému použití. Před aplikací by měla být injekční lahvička otřesena. Měl by být vlhký vlas s teplou vodou, pak na něj aplikovat 15-20 gramů LS a rozetřete jej do kůže. Pak musíte počkat 10-15 minut a opláchnout přípravkem teplou vodou. Suché vlasy musí být česané se speciálním hřebenem pro česání nití a vší. O týden později je vyžadován postup opakované úpravy. Během léčby je povoleno provádět maximálně 3 krát.

Používejte Hygiena během těhotenství

Je zakázáno používat během těhotenství.

Kontraindikace

Mezi kontraindikace užívání léků:

  • Přecitlivělost na složky drog;
  • Záněty, rány, škrábance a sekundární infekce na kůži;
  • Doba kojení;
  • Děti mladší 3 let.

Vedlejší efekty Hygiena

Mezi nežádoucí účinky patří alergie, která se projevuje svěděním, stejně jako výskyt vyrážky na kůži.

trusted-source[4], [5], [6]

Předávkovat

Předávkování může zvýšit projevy nežádoucích účinků. Pokud se tak stane, měli byste zrušit užívání léku a opláchnout pokožku teplou vodou. Někdy se užívají také antihistaminiky.

Podmínky skladování

Léčivý přípravek by měl být skladován v uzavřeném prostředí od dětí a při lehkém přístupu při teplotách nepřesahujících 25 ° C.

trusted-source[7]

Skladovatelnost

Chigiya lze použít po dobu 2 let od data výroby.

trusted-source[8]

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Hygiena" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.