^

Zdraví

Intubace trachey

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.11.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Pro přímou laryngoskopii a intubaci trachey u novorozenců, stejně jako u dospělých, je nutná premedikace, anestezie a svalová relaxace. Svalové relaxanty se nepoužívají pouze pro intubaci u dětí vážících méně než 1000 g a když se očekává obtížná intubace (Turnerův syndrom, Pierre Robinův syndrom).

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12], [13], [14], [15]

Varianty léčby intubace

  • Atropin 10-30 mcg / kg, intravenózně, trimiperidin 0,5-1,0 mg / kg, intravenózně, 3-5 min suxamethonium jodidu 1,5-3,0 mg / kg, intravenózně,
  • fentanyl 2 μg / kg, intravenózně po dobu 30 s, sukasamonium jodid 2,0 mg / kg, intravenózně,
  • trimesteridin (promedol) 0,75 mg / kg, intravenózně, midazolam 0,15 mg / kg, intravenózně po 3-5 minutách - intubace.
  • Pozice intubační pozice "čichání", deska pod rameny neleží, typická chyba - perezgibanie hlava.

Vnitřní průměr endotracheální trubice s tělesnou hmotností <1250 g (32 týdnů) - 2,5 mm, 1250 - 3.000 g (32-38 týdnů) - 3,0 mm,> 3000 g (> 38 týdnů), - 3,5 mm.

Endotracheální trubice se drží za vokální šňůry po 2-3 cm. Nejužším místem není hlasová mezera, stejně jako u dospělých, ale v subglottickém prostoru. K určení polohy trubice je nutné provést kontrolu rentgenovým zářením, konec trubice by měl být promítán pod čáru spojující konce klavikulů na úrovni obratlů ThII-ThIII.

Je třeba připomenout, že ve smyslu flexe-prodloužení, nebo otočením hlavy endotracheální trubici je posunuta o 2 cm od střední polohy, že při celkové délce 4-5 cm průdušnice může způsobit odnologochnoy intubaci nebo extubaci.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.